Jump to content

[Επίσημο] LG G Flex


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

http://content.myphone.gr/photo/full/22742/lg-g-flex-761395099863.jpg

 

Το LG G Flex έρχεται εξοπλισμένο με Curved POLED οθόνη 6 ιντσών της οποίας η ανάλυση φτάνει τα 1280 x 720 pixels (245 ppi), chipset Qualcomm Snapdragon 800 με τετραπύρηνο επεξεργαστή χρονισμένο στα 2,26 Ghz, 2GB μνήμης RAM και 32GB εσωτερικού αποθηκευτικού χώρου (χωρίς δυνατότητα χρήσης microSD), μπαταρία 3.500 mAh Li-Polymer, οπίσθια κάμερα στα 13 megapixels και εμπρόσθια στα 2,1 megapixels, συνδεσιμότητα Bluetooth 4.0, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Miracast και 4G LTE, τη στιγμή που στον τομέα του λογισμικού εντοπίζεται Android 4.2.2 (Jelly Bean) εξοπλισμένο με τις όποιες παραμετροποιήσεις έχει κάνει σε αυτό η ίδια η LG, μέσω του δικού της custom UI. Οι διαστάσεις της συσκευής βρίσκονται στα 160,5 x 81,6 x 7,9/8,7 (ελάχιστο/μέγιστο πάχος) χιλιοστά και το βάρος της στα 177 γραμμάρια.

 

Αναλυτικά χαρακτηριστικά

 

LG G Flex Review

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μπορει κάποιος να μου εξηγήσει τι ακριβως σκεφτοταν η lg όταν εβαλε το μαυρο περιγραμμα γυρω απο τα εικονιδια του ui?? :dash:

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Από χαρακτηριστικά τουλάχιστον, μια χαρά φαίνεται, ίσως η ανάλυση της οθόνης να υστερεί λίγο, χωρίς απαραίτητα να σημαίνει κάτι κακό αυτό. Πάντως περίμενα μεγαλύτερη ανταπόκριση από τον κόσμο που μάλλον δεν την έχει (;) και δεν γνωρίζω γιατί.

Προσωπικά μου αρέσει, ειδικά αν η κάμερα είναι αξιοπρεπής (..και την νύχτα), τότε το θεωρώ καλή all around επιλογή, δεδομένου ότι για πιο "επαγγελματική χρήση" υπάρχει το Νοte ΙΙΙ, το οποίο μάλλον είναι κατηγορία από μόνο του, αλλά χάλια απόδοση κάμερας ειδικά την νύχτα ή με χαμηλό φωτισμό.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα προσωπικα μου αρεσει καλυτερα απο το note 3 σε πολλους τομεις. Και σε χρωματα και σε γρηγοραδα(δεν χρησιμοποιω πενακι) φοβερο ακουστικο στην συνομιλια πολυ καθαρο και γενικα με κερδισε το συγκεκριμενο κινητο αν και να πω την πικρη μου αληθεια το πηρα απο περιεργεια για την κυρτοτητα της οθονης αλλα τελικα μου αρεσε σε ολα. Εδω και πολυ καιρο αγοραζα μονο Samsung αλλα τελικα η lg εχει κανει πολυ καλη δουλεια σε αυτο και το g2 και θα την ξανα τιμησω στο μελλον.
Link to comment
Share on other sites

Όταν ολοκληρώσει μερικούς κύκλους φόρτισης η μπαταρία, δώσε αν μπορείς μια εικόνα της απόδοσης της σε σύγκριση με του note. Η οθόνη πως σου φαίνεται πάλι σε σχέση με το note;
Link to comment
Share on other sites

Όταν ολοκληρώσει μερικούς κύκλους φόρτισης η μπαταρία, δώσε αν μπορείς μια εικόνα της απόδοσης της σε σύγκριση με του note. Η οθόνη πως σου φαίνεται πάλι σε σχέση με το note;

 

Καλησπερα. Εγω με την ιδια χρηση που εκανα και στο note 3 κραταει πολυ περισσοτερο η μπαταρια του flex. Νομιζω η lg εχει κανει φοβερη δουλεια στο θεμα διαχειρηση της μπαταριας. Η οθονη μου φαινεται πιο καθαρη πως να το πω μαλλον πιο ζωντανα τα χρωματα της. Τωρα τι να πω λες να τα βλεπω ετσι επειδη ειμαι πολυ ενθουσιασμενος με το κινητο γενικα; Συνηθως τα κινητα μου τα κραταω λιγο και τα ανταλλασω αλλα το flex μου αρεσει πολυ και βλεπω δυσκολα να το αλλαζω προς το παρον.:D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έχω και εγώ περίπου 2 μήνες το τηλ είναι πολυ καλύτερο του note 3 που είχα πριν μόνο το πενακι ειναι μείον [ATTACH]44343[/ATTACH][ATTACH]44344[/ATTACH][ATTACH]44345[/ATTACH]
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά λοιπόν από ότι φαίνεται σχετικά με μπαταρία και απόκριση. Μόλις πάει στα 400€ θα είναι καλό vfm (κάτι που θα γίνει γρήγορα). Φοβάμαι την κακή συμπεριφορά της lg στις αναβαθμίσεις.
Link to comment
Share on other sites

από την τετάρτη είμαι και εγώ κάτοχος του g flex μιας και έδωσα το note 3 και έχω να πω ότι το κινητό φυσάει....γρήγορο χωρίς να έχω παρατηρήσει lag με υπέροχη οθόνη χωρίς να κουράζει και με εξαιρετική μπαταρία που μου βγάζει πάνω από 5 ώρες οθόνη χωρίς φυσικά την εξοικονόμηση ενεργοποιημένη,τα πλήκτρα πίσω με βόλεψαν από την αρχή.Πραγματικά μπράβο lg για μια τέτοια εξαιρετική συσκευή
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γιατί δώσατε το Note III και τελικά πήγατε στο flex;;

Είδατε κάτι που δεν σας άρεσε στο Note;;

 

Μάλλον θα μαζευτεί κόσμος εδώ στο νήμα του flex, όταν η τιμή πέσει κάτω από τα 400 ευρώ..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, πηγα σημερα σε μαγαζι και ειδα το g flex και τρελαθηκα. Πολυυυυυυυυυ καιρο ειχα να ερωτευτω κινητο, και συγκεκριμενα απο την εποχη του siemens sx1.

Ειναι παντοφλαρα ομως.

Εχω ακομη μια εβδομαδα να το σκεφτω.

Αυτο ή το g2;!;!;!;!;!;

Θα ξαναπαω για να σιγουρευτω.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα στο πλαίσιο και το είδα από κοντά. Πραγματικό τέρας σε διαστάσεις. Δεν είναι τηλέφωνο, είναι μικρό tablet. Πάντως η οθόνη δε μου άρεσε. Το λευκό όταν το κοιτάς από γωνία είναι μπλε πράσινο. Οπότε τρώει άκυρο από εμένα και μάλλον θα περιμένω να ξαναπέσει η τιμή στο note 3.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

 

όποιος έχει το κινητό στην κατοχή του, μπορεί να γράψει τις εμπειρίες του από την μπαταρία του κινητού?

θεωρώ την μπαταρία έναν από τους σημαντικότερους παράγοντες για την επιλογή συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Εγω με την ιδια χρηση που εκανα και στο note 3 στις 42 ωρες εκει που το νοτελι τελειωνε εχω 51% στη μπαταρια του flex. Νομιζω η lg εχει κανει φοβερη δουλεια στο θεμα διαχειρηση της μπαταριας. Κατα τα αλλα παρεξηγημενο με μικρη αποδοχη αλλα ειναι κινηταρα κυρολεκτικα.(Και σε δυνατοτητες και σε μεγεθος).
Link to comment
Share on other sites

Εγω με την ιδια χρηση που εκανα και στο note 3 στις 42 ωρες εκει που το νοτελι τελειωνε εχω 51% στη μπαταρια του flex. Νομιζω η lg εχει κανει φοβερη δουλεια στο θεμα διαχειρηση της μπαταριας. Κατα τα αλλα παρεξηγημενο με μικρη αποδοχη αλλα ειναι κινηταρα κυρολεκτικα.(Και σε δυνατοτητες και σε μεγεθος).

 

Το κινητο ειναι τρομερο!!! Ειχα πεσει και γω στην παγιδα της samsung αλλα τωρα δεν το αλλαζω το flex με τιποτα!!!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η τιμή του έχει φτάσει στα 389 ευρώ στο Σκρουτζ...νομίζω ότι αξίζει πλέον μιας και είναι πολύ γκατζετιά το κινητάκι και δεν του λείπει τίποτα...
Link to comment
Share on other sites

Πάντως η τιμή του έχει φτάσει στα 389 ευρώ στο Σκρουτζ...νομίζω ότι αξίζει πλέον μιας και είναι πολύ γκατζετιά το κινητάκι και δεν του λείπει τίποτα...

 

388 στο eshop.

Θέλω λίγο μεγαλύτερη οθόνη από αυτή που έχω τώρα και λέω να επιστρέψω στο android, αλλά ψάχνω μια συσκευή που να μην κολλάει με τίποτα όπως το lumia 1020 που έχω.

Θέλω να ακούσω απόψεις για το flex.

Ευχαριστώ

:)

Link to comment
Share on other sites

388 στο eshop.

Θέλω λίγο μεγαλύτερη οθόνη από αυτή που έχω τώρα και λέω να επιστρέψω στο android, αλλά ψάχνω μια συσκευή που να μην κολλάει με τίποτα όπως το lumia 1020 που έχω.

Θέλω να ακούσω απόψεις για το flex.

Ευχαριστώ

:)

χωρις Ελληνικα ομως λεει αν και αυτο λυνεται φλασσαροντας την ευρωπαικη εκδοση

 

 

ρε παιδια μια ερωτηση. Καλα τα λεω αλλα υπαρχει εκδοση με Ελληνικα στο Flex?

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Ναι ολα τα ευρωπαικα εχουν ελληνικα μεσα!!! Και βεβαια χτες μου ηρθε ΟΤΑ για ΚΙΤΚΑΤ.....

το κινητο σκιζει! ειναι απιστευτο παροτι 720ρ οθονη ειναι μακραν οτι καλυτερο! και κανει πολλα 1080ρ να υχρουν

μπροστα του!!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Ναι ολα τα ευρωπαικα εχουν ελληνικα μεσα!!! Και βεβαια χτες μου ηρθε ΟΤΑ για ΚΙΤΚΑΤ.....

το κινητο σκιζει! ειναι απιστευτο παροτι 720ρ οθονη ειναι μακραν οτι καλυτερο! και κανει πολλα 1080ρ να υχρουν

μπροστα του!!!!:)

 

εγω τελικα το παραγγειλα

απο το eshop αλλα μου ειπανε ρε παιδια οτι τα συγκεκριμενα ειναι κλειδωμενα και δεν εχουν Ελληνικη γλωσσα.

Το περιμενω μαλλον αυριο.

Τι κουλο ειναι παλι αυτο?

Εψαξα και βρηκα για να φλασσαρω βεβαια την επισημη Ελληνικη και την Ευρωπαικη εκδοση με kdz αλλα και παλι μου φαινεται περιεργο.

Υπαρχει κανενας που να το πηρε τωρα απο το Eshop στα 388 ευρω να μας πει?

Μπας και προλαβουμε το κακο.

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Τι λέει τo βίντεο στα 1080p και στα 60fps; ειδικά αν ξέρουμε σε σχέση με το Note3.
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

σημερα μου ηρθε και εχει ελληνικα κανονικα.

αλλα ακομα δεν εχω αναβαθμιση σε 4.4.2.

Γνωριζει κανενας ποιο επισημο firmware εχει παρει kitkat?

Εχω μια παρατηρηση. Η οθονη διμιουργει ειδωλα καποιες φορες

Ειναι λογω της oled τεχνολογιας η εχω προβλημα αν ειναι να το παω για αλλαγη πριν περασουν οι μερες αμεσης αντικαταστασης.

Παρακαλω απαντηστε μου.

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Ρε παλικαρια?

Μπορει κανενας απο εσας να μου πει αν το τηλ του κανει αυτο?

https://www.youtube.com/watch?v=VbaBjLMXPH4

Κοντευω να σκασω απο την στεναχωρια μου.

Ειναι φυσιολογικο?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...