Jump to content

[S5] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eννοώ από τη χωρητικότητα του powerbank να αφαιρέσεις 10-20% για να δεις την πραγματική. Επομένως χρειάζεσαι μεγαλύτερο. Μη ασχολείσαι με Ελλάδα, πάρε από το merimobiles το best seller της xiaomi.

http://www.merimobiles.com/xiaomi-5v-2a-10400mah-power-bank-for-smartphone-tablet_p/meri8548.htm

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 461
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα... Πήρα το s5 πριν λίγες μέρες... Έβαλα μια πολύ λεπτή θήκη γιατί δε θέλω να ναι παχύ.... Αλλά όταν το ακουμπαω... Ακουμπάει η κάμερα επειδή εξεχει και το φοβάμαι..... Έχετε να προτείνετε κάποια λεπτή θήκη που να καλύπτει την κάμερα ώστε να μην γδαρθει;;
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω και εγω την παρεα σαν καινουργιος χρηστης s5.Να κανω τις εξης ερωτησεις

Για καρτα μνημης περνει UHS-I ??? Τι ειναι αυτο?Ποιο γρηγορο και καλα απο class-10?

Επισης ειχα παρει στο σ3 μεταλικο Bumper αλλα και μεταλικη (αλουμινιο βασικα) ολοσωμη.Το μειον της ηταν οτι εχανε σημα.Βλεπω οτι ακομα τις βγαζουν.Να παρω κανα μετα λικο bumper η θα εχω παλι το ιδιο θεμα με το σημα? Επισης επισης αυτο τι ειναι ( http://www.ebay.co.uk/itm/Dot-View-Flip-Leather-Case-Cover-for-Samsung-Galaxy-S5-i9600-Cuddly-/351162478161?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=&hash=item51c2ea2e51) ?ισχυει?

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω και εγω την παρεα σαν καινουργιος χρηστης s5.Να κανω τις εξης ερωτησεις

Για καρτα μνημης περνει UHS-I ??? Τι ειναι αυτο?Ποιο γρηγορο και καλα απο class-10?

 

https://www.sdcard.org/developers/overview/speed_class/

 

Επισης ειχα παρει στο σ3 μεταλικο Bumper αλλα και μεταλικη (αλουμινιο βασικα) ολοσωμη.Το μειον της ηταν οτι εχανε σημα.Βλεπω οτι ακομα τις βγαζουν.Να παρω κανα μετα λικο bumper η θα εχω παλι το ιδιο θεμα με το σημα?

 

Στο απλό bumper οχι. Στην ολοσωμη θα το εχεις.

 

 

C(l)opy right, της dot view θήκης του HTC ONE (M8).

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Θελω να πάρω κάρτα μνήμης για το κινητό αλλά διάβασα ότι μερικές μάρκες δεν της υποστηρίζει το κινητό και βγαίνουν διάφορα προβλήματα...ξέρει κανένας τι μάρκες από κάρτες μνήμης δεν έχουν πρόβλημα με το κινητό και τρέχουν ρόλοι?Αμα δεν κάνει δημοσια ας με πει σε π.μ.Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Θελω να πάρω κάρτα μνήμης για το κινητό αλλά διάβασα ότι μερικές μάρκες δεν της υποστηρίζει το κινητό και βγαίνουν διάφορα προβλήματα...ξέρει κανένας τι μάρκες από κάρτες μνήμης δεν έχουν πρόβλημα με το κινητό και τρέχουν ρόλοι?Αμα δεν κάνει δημοσια ας με πει σε π.μ.Ευχαριστω

Mono Samsung φιλε!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Θελω να πάρω κάρτα μνήμης για το κινητό αλλά διάβασα ότι μερικές μάρκες δεν της υποστηρίζει το κινητό και βγαίνουν διάφορα προβλήματα...ξέρει κανένας τι μάρκες από κάρτες μνήμης δεν έχουν πρόβλημα με το κινητό και τρέχουν ρόλοι?Αμα δεν κάνει δημοσια ας με πει σε π.μ.Ευχαριστω
Πάρε κάποια class 10 της samsung να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Θελω να πάρω κάρτα μνήμης για το κινητό αλλά διάβασα ότι μερικές μάρκες δεν της υποστηρίζει το κινητό και βγαίνουν διάφορα προβλήματα...ξέρει κανένας τι μάρκες από κάρτες μνήμης δεν έχουν πρόβλημα με το κινητό και τρέχουν ρόλοι?Αμα δεν κάνει δημοσια ας με πει σε π.μ.Ευχαριστω

 

Καλησπέρα!

 

Έχω πάρει τρεις (3) τέτοιες:

http://www.katerelos.gr/product/29898/toshiba-microsdhc-16gb-class-10-exceria-uhs-i.html?ref=3

 

Παίζουν, μία σε ένα S4. μία σε ένα S5 και μία σε ένα LG G-Pad.

Όλες εδώ και αρκετό καιρό, χωρίς κανένα μα κανένα πρόβλημα!

Είναι ταχύτατες και Japan! ;)

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλα τα παιδιά της της απάντησης και την βοήθεια,κοιταω σε 32 η 64 GB.....αν και ο φανατικος με έβαλε σε σκέψεις....
Link to comment
Share on other sites

http://www.smart-tech.gr/Slickwraps-Carbon-Fiber-Skins-for-Samsung-S5-black.html παιδιά έχει δοκιμάσει κανείς την παραπάνω προστασία? Κάνει δουλειά? Και αν δεν μας αρέσει ξεκολλαει?
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Πω, πω! Πανέμορφο γίνεται! Εχω βέβαια και μια λόξα με το ανθρακονημα αλλά οπως και να το δεις γινεται κουκλι.

Μου έκανες ζημια τώρα!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Πω, πω! Πανέμορφο γίνεται! Εχω βέβαια και μια λόξα με το ανθρακονημα αλλά οπως και να το δεις γινεται κουκλι.

Μου έκανες ζημια τώρα!

 

Λες να βάλουμε παραγγελία?

Το μόνο που με χαλάει είναι ότι μάλλον δεν συνδυάζεται με το spigen glass.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Ωχ, κακό αυτο. Του εχω πακετάκι spigen, θήκη και glass.

Κάτσε όμως, το βαζεις αυτό αντι για θήκη? Ή μπορεις να του βάλεις και θήκη απο πάνω?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ωχ, κακό αυτο. Του εχω πακετάκι spigen, θήκη και glass.

Κάτσε όμως, το βαζεις αυτό αντι για θήκη? Ή μπορεις να του βάλεις και θήκη απο πάνω?

 

Εγώ έχω πακέτο spigen glass και uag case. Το απόλυτο πακέτο προστασίας κατά την γνώμη μου. Αντε την θήκη να την αποχωρηστω, αλλά το spigen glass δεν θέλω να το αφαιρέσω για κανένα λόγο.. Από την άλλη όμως φαίνεται αρκετά όμορφο μ αυτή την αυτοκόλλητη προστασία. Πιστεύω θα χωράει και θήκη, αλλά η λογική αυτής της προστασίας πρέπει να είναι να το έχεις χωρίς θήκη και να το προσέχεις λίγο περισσότερο.. Πάνω στο glass στην μπροστινή μεριά δεν πιστεύω να κολλάει. Μια άλλη ιδέα που σκέφτομαι είναι να το πάρω και να μην κολλήσω την μπροστινή πλευρά..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Η uag είναι αυτη που ειχες δώσει πιο πανω, έτσι?

Όμορφη ειναι και αυτή. Δεν το χοντρενει πολυ το τηλεφωνο?

 

Τωρα, για την αυτοκόλλητη μαλλον δεν μου κάνει τότε αν και πανέμορφη. Απλα δεν μπορω να το εχω χωρίς θήκη λογω δουλειάς.

 

Για την uag όμως ειμαι θετικός αφου μια αλλαγή θα την ήθελα.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Η uag είναι αυτη που ειχες δώσει πιο πανω, έτσι?

Όμορφη ειναι και αυτή. Δεν το χοντρενει πολυ το τηλεφωνο?

 

Τωρα, για την αυτοκόλλητη μαλλον δεν μου κάνει τότε αν και πανέμορφη. Απλα δεν μπορω να το εχω χωρίς θήκη λογω δουλειάς.

 

Για την uag όμως ειμαι θετικός αφου μια αλλαγή θα την ήθελα.

 

Αυτή είναι η uag. http://www.urbanarmorgear.com/products/ice-glxs5 σε διάφανη την έχω. Αυτή την θήκη την αγοράζω στάνταρ σε κάθε Galaxy από την εποχή s3. Από spigen στο s5 είχα την Slim armor, η οποία από προστασία μου φάνηκε μηδέν. Μετά πήρα και την tough armor. Καλύτερη προστασία αλλά πολύ μήκος προσθέτει με αποτέλεσμα να μην μπορείς να το κρατήσεις και ψηλό γλυστραει. Η sview της Samsung που επίσης έχω, είναι καθαρά για μούρη. Μετά από όλες αυτές επέστρεψα στην uag. Σταθερή αξία. Συνολικά προσθέτει λιγότερο όγκο από την tough armor.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Η aero μου αρέσει. Η θηκη είναι μονοκόμματη ή είναι δυο κομμάτια (rubber + rigid part οπως πχ. η slim armor)?

Απο εδώ (Ελλάδα) την εχεις δει πουθενά?

Στο ebay την βρηκα στα 30ευρω περιπου.

 

http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=121500529380&alt=web

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Η aero μου αρέσει. Η θηκη είναι μονοκόμματη ή είναι δυο κομμάτια (rubber + rigid part οπως πχ. η slim armor)?

Απο εδώ (Ελλάδα) την εχεις δει πουθενά?

Στο ebay την βρηκα στα 30ευρω περιπου.

 

http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=121500529380&alt=web

 

Την aero και την maverick την είχα στο s4. Και τα δύο εξίσου καλά χρώματα.. Στο s5 πήρα μόνο την maverick.

Όχι Ελλάδα δεν τις έχω δει πουθενά. Από το επίσημο Site τις παίρνω κάπου στα 30 ευρώ βγαίνει και από εκεί. Είναι μονοκόμματη, η maverick γλυστραει λιγότερο από την aero να ξέρεις. Και προστατεύει τέλεια και την οθόνη και από πίσω την κάμερα.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Ευχαρισρω πάρα πολυ. Θα παραγγείλω την aero μαλλον (μου αρέσει σαν χρώμα), για να την αλλάζω όταν την βαριέμαι. Και μαλλον και εγω απο το site τους θα την παρω, αφού μια απο τα ίδια βγαίνει.

Και παλι ευχαριστω.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Έχω spigen glass και έσπασε, δεν κατάλαβα πως (ίσως το είχα στην τσέπη με κλειδιά και κάθισα; πάντως όσο γνωρίζω δεν έγινε από πτώση)

Βγαίνει εύκολα;

θέλω να την αντικαταστήσω.

Έχω την nano slim, γνωρίζετε την διαφορά με την απλή slim; θα προτείνατε κάποια άλλη;

Σαν αίσθηση στον χειρισμό και ευκολία τοποθέτησης ήταν πολύ καλή, αλλά να σπάσει τόσο εύκολα...

Never argue with an idiot. They drag you down to their level then beat you with experience!
Link to comment
Share on other sites

Δεν λες παλι καλά που έσπασε αυτή και οχι η οθονη σου. Σκεψου το μόνο!

Πανευκολα βγαίνει. Δεν ειναι τίποτα. Προσεχε μόνον μην κοπείς εσύ.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Εσπασε η τάπα από την θύρα USB.Ξέρεις κανείς καμιά ιστοσελίδα που να μπορώ να την αγοράσω για να την αλλάξω?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Εσπασε η τάπα από την θύρα USB.Ξέρεις κανείς καμιά ιστοσελίδα που να μπορώ να την αγοράσω για να την αλλάξω?

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2050601.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xs5+usb+cover&_nkw=s5+usb+cover&_sacat=0

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

 

 

Αυτο που εχει π.χ G900V ειναι το ιδιο ετσι??Δεν εχει καμια διαφορα??

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S5] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...