Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φαίνεται οτι τα τηλέφωνα που παρέλαβε σήμερα το UK, δεν έχουν το πρόβλημα με την κίτρινη οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Η το swype. Μιας και δε βλέπω να ανοίγονται νέα thread για το opo ας ρωτήσω κάτι. Η αυτονομία του σε σχέση με τα note 3 και LG G2 πως είναι?

Κώστα έχει πολύ καλύτερη μπαταρία απο το g2 . Δεν ποσταρα ακόμα ss γιατί είχα φλασαρει 2 Ρομ δεν εκατσαν καλά ξαναγυρισα φουλ στοκ μετά πέρασα αναβάθμιση κ ακόμα δεν έχω πλήρη στοιχεια να σου δείξω. Τις πρώτες μέρες που το ειχα απείραχτο επιανα για πλάκα 6ωρα με μικτή χρήση κ με τοποθεσίες ανοιχτές. Φυσικά greenify κλπ δεν παιζουν σε μενα. Και το είχα στο προφίλ εξισορρόπηση. Με την νέα αναβάθμιση βελτιώθηκαν αρκετά bugs. Για μένα αξίζει κάθε ευρώ. Και 400 να είχε παλι τα αξιζε το κινητό

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Κώστα έχει πολύ καλύτερη μπαταρία απο το g2 . Δεν ποσταρα ακόμα ss γιατί είχα φλασαρει 2 Ρομ δεν εκατσαν καλά ξαναγυρισα φουλ στοκ μετά πέρασα αναβάθμιση κ ακόμα δεν έχω πλήρη στοιχεια να σου δείξω. Τις πρώτες μέρες που το ειχα απείραχτο επιανα για πλάκα 6ωρα με μικτή χρήση κ με τοποθεσίες ανοιχτές. Φυσικά greenify κλπ δεν παιζουν σε μενα. Και το είχα στο προφίλ εξισορρόπηση. Με την νέα αναβάθμιση βελτιώθηκαν αρκετά bugs. Για μένα αξίζει κάθε ευρώ. Και 400 να είχε παλι τα αξιζε το κινητό

 

Χαίρομαι που το διαπίστωσες τόσο σύντομα.

Και μην ξεχνάμε ότι τώρα έχει και δυνατή κάμερα, τουλάχιστον επιπέδου Samsung galaxy S4.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κώστα έχει πολύ καλύτερη μπαταρία απο το g2 . Δεν ποσταρα ακόμα ss γιατί είχα φλασαρει 2 Ρομ δεν εκατσαν καλά ξαναγυρισα φουλ στοκ μετά πέρασα αναβάθμιση κ ακόμα δεν έχω πλήρη στοιχεια να σου δείξω. Τις πρώτες μέρες που το ειχα απείραχτο επιανα για πλάκα 6ωρα με μικτή χρήση κ με τοποθεσίες ανοιχτές. Φυσικά greenify κλπ δεν παιζουν σε μενα. Και το είχα στο προφίλ εξισορρόπηση. Με την νέα αναβάθμιση βελτιώθηκαν αρκετά bugs. Για μένα αξίζει κάθε ευρώ. Και 400 να είχε παλι τα αξιζε το κινητό

 

Thnx man για να το λες εσύ σε πιστεύω.

Off topic αλλά πέρασε antutu το nexus 6 με quad hd 5.2 και snapdragon 805. Τελος το opo για μένα. Επιστροφή στη μαμά Google :)

Link to comment
Share on other sites

Thnx man για να το λες εσύ σε πιστεύω.

Off topic αλλά πέρασε antutu το nexus 6 με quad hd 5.2 και snapdragon 805. Τελος το opo για μένα. Επιστροφή στη μαμά Google :)

 

Τωρα μιλάς σωστά .Μια απο τα ιδια και εγω απλος μη μας τα χαλασει στο θεμα μπαταρία πάλι:D

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Thnx man για να το λες εσύ σε πιστεύω.

Off topic αλλά πέρασε antutu το nexus 6 με quad hd 5.2 και snapdragon 805. Τελος το opo για μένα. Επιστροφή στη μαμά Google :)

Καλό Νοέμβριο, μην βιάζεσαι...

Τα one που δεν ειναι international εκδοση θα λαβουν το update για την 4.4.4 μεσω ΟΤΑ;

Η αναβάθμιση είναι στην CM rom, αν την φοράει, θα λάβει.

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Thnx man για να το λες εσύ σε πιστεύω.

Off topic αλλά πέρασε antutu το nexus 6 με quad hd 5.2 και snapdragon 805. Τελος το opo για μένα. Επιστροφή στη μαμά Google :)

Προσωπικά δε θεωρώ ότι έχει καλύτερη μπαταρία από το G2 με βάση την δική μου χρήση πάντα, αλλά είναι σχετικά κοντά . Επίσης μετά τη τελευταία αναβάθμιση η μπαταρία δυστυχώς δε πάει τόσο καλά όπως πριν. Υπάρχουν ήδη αναφορές από πολλούς χρήστες.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δε θεωρώ ότι έχει καλύτερη μπαταρία από το G2 με βάση την δική μου χρήση πάντα, αλλά είναι σχετικά κοντά . Επίσης μετά τη τελευταία αναβάθμιση η μπαταρία δυστυχώς δε πάει τόσο καλά όπως πριν. Υπάρχουν ήδη αναφορές από πολλούς χρήστες.

Ηλία μετά από αναβάθμιση είναι δύσκολο να είναι κάποιος σίγουρος με την αυτονομία.

Όλο και σκαλίζουμε προσθέτουμε αφαιρούμε.

Αυτό που με κάνει να μην ανησυχώ είναι ότι το βράδυ μου τρώει 2-3% όσο και πριν δηλαδή.

Γενικά εγώ ψάχνομαι ανάλογα με την κατανάλωση που έχω σε sleep με όλα ανοιχτά πάντα.

Αν εκεί δω κάτι περίεργο, τότε πάω σε greenify κλπ.

 

@@ Για τους φίλους που είπαν για nexus 6 δεν είναι μόνο η μπαταρία.

Πρέπει να βελτιωθούν κι άλλα πράγματα όπως οθόνη ποιότητα κατασκευής περιφερειακά κλπ.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Thnx man για να το λες εσύ σε πιστεύω.

Off topic αλλά πέρασε antutu το nexus 6 με quad hd 5.2 και snapdragon 805. Τελος το opo για μένα. Επιστροφή στη μαμά Google :)

Εγώ φίλε θα αργησω να αλλάξω πάλι συσκευή . τουλαχιστον αυτό το έτος :p

Το nexus 6 θα είναι τουμπανο πάντως!

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Πως συγχρονίζετε τα contacts με το outlook ;

 

Χρησιμοποιούσα παλιά αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.android_sync μια χαρά δούλευε αλλά μου την έσπαγε γιατί το θεωρούσε το android σαν ένα ακόμα επιπλέον account και έβαζε δίπλα στις επαφές το σηματάκι.

Οπότε είχα επαφές σκέτες, επαφές με σήμα skype , επαφές με σήμα android-sync κλπ.

 

Ναι ξέρω , μπορείς να επιλέξεις να εμφανίζονται οι επαφές της κατηγορίας που θες.

 

Αλλά πολύ μπλέξιμο χωρίς λόγο.

 

Ενα απλό sync τα contacts θέλω όπως έκανα με το Kies. Ούτε notes, ούτε tasks , ούτε calendar μ' ενδιαφέρουν.

Εχει δοκιμάσει κανένας αυτό;

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fjsoft.myphoneexplorer.client

 

 

 

Υ.Γ. Μην μου πείτε να ανεβάσω contacts στο gmail. Δεν χρησιμοποιώ ΚΑΜΙΑ google υπηρεσία και το email αναγκαστικά το έχω για να έχω play-store. Αρκετά στοιχεία μας κλέβει ο big brother δεν θα τα δίνω και μόνος μου.

Link to comment
Share on other sites

Να επισημάνουμε ότι με το update δουλεύουν χωρίς πρόβλημα τα θέματα με λευκό φόντο, όπως το L theme.

Με την 25 κρασαραν τα settings στις επιλογές Wi-Fi.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Confirmed: Ολα τα τηλέφωνα με production date 29 Ιουλίου δεν έχουν την κιτρινίλα στην οθόνη.

Αυτά έστειλε σήμερα η OPO στο UK.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να κανω update στην 4.4.4 μου βγαζει το ακολουθο μηνυμα ειτε adb sideload ειτε flash απο internal

Ειμαι στοκ 25r ουτε ρουτ..[ATTACH]48456[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

@androgr Αυτό περιμένει η γουγλε για να σε φακελωσει.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Bug στον στοκ email client:

 

Όταν διαγράφετε ενα εισερχόμενο email ,διαγράφεται και απο τον server ας έχετε επιλέξει στις ρυθμίσεις το ΠΟΤΕ (να μην διαγραφεται απο τον server)

 

Για τσεκαρετε.

Link to comment
Share on other sites

Μαν σε διαβάζω και διασκεδάζω. Μη το πάρεις για κακό απλά έχει φάση κάποιος που ήταν μια ζωή σε Apple να ανακαλύπτει σιγά σιγά το Android και δη το pure.Αυτο που λες με την καρτέλα, το Google now δλδ, το κάνει αυτό από τότε που βγήκε. Αν δε το θες απενεργοποίησε το location reporting και θα είσαι οκ. By the way το nexus 6 ότι θέμα και να έχει nexus είναι. Θα φτιαχτεί είτε από την Google είτε από Xda. Οπότε ας βάλουν αυτοί μια 3000 μπαταρία και τα υπόλοιπα φτιάχνονται.

 

 

Χαχα :)

Μάλλον δεν με διαβάζεις συχνά. :)

Το θέμα της θέσης το γνωρίζω απ όταν ξεκίνησε. Το άλλο με την κράτηση δεν ήξερα αφού δεν είχε μεσολαβήσει η google πέρα απο το confirmation που μου έστειλε το book.com

 

Nexus αγοράζω ενα παρά ενα. Είχα το Nexus s το οποίο ειναι σε λειτουργία ακόμα και το Ν4 στο συρτάρι με ραγισμένη οθόνη. BTW το 4 για μένα ήταν το ποπ premium.

Το 5 δεν το πήρα τελευταία στιγμή γιατί είδα ότι μεγάλωνε ο κατάλογος των hardware προβλημάτων.

Για το 6 ελπίζω να ειναι Motorola.

Αν το κατασκευάσει η Lenovo και εχει παρόμοια ποσότητα κατασκευής με το OPO, καλή αυτονομία θα το σκεφτώ σοβαρά.

 

Το iPhone ειναι η μοναδική μικρή ποιοτική συσκευή που κάνει τα πάντα αξιοπρεπώς και αποτελεί ιδανική λύση για συγκεκριμένες καταστάσεις.

 

Το OnePlus μέχρι στιγμής δεν μου εχει χαλάσει χατήρι. Κάνει τέλεια όλα όσα περιλαμβάνει η δική μου χρήση.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τριτη φορά που εξαφανίζονται τα contacts.

 

Όλα στοκ με 30Ο.

O stock email client της Google είναι για τα μπάζα (γνωστό).Τα contacts δεν τα έχω χασει ποτε.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Thnx man για να το λες εσύ σε πιστεύω.

Off topic αλλά πέρασε antutu το nexus 6 με quad hd 5.2 και snapdragon 805. Τελος το opo για μένα. Επιστροφή στη μαμά Google :)

 

και μενα ετσι με βλεπω,αναλογα την τιμη παντως

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μου ήρθε και εμένα σήμερα το κινητό. Δεν έχει κιτρινίλα. Ήρθε και η ΟΤΑ για αναβάθμιση σε 4.4.4.

 

Πολύ ωραίο! Θα το τσεκάρω παραπάνω αύριο. Μπορεί κάποιος να δώσει κανένα link που να εξηγεί τα διάφορα επιπλέον features του CyanogenMod? Μέχρι τώρα είχα χρησιμοποιήσει μόνο AOSP, χωρίς gestures, NFC κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...