Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο πρώτος που θα βάλει ss από gsam bbs η έστω από την στοκ μπαταρία αναλυτικά με οθόνη κλήσεις κλπ κερδίζει ένα ε μαγευτικό 3 ήμερο στην Σαντορίνη με έξοδα δικά μου..!

 

Άιντε γιατί αλλιώς δε παίζει να ποστάρετε τίποτα με το τσιγκέλι σας τα βγάζουμε :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ο πρώτος που θα βάλει ss από gsam bbs η έστω από την στοκ μπαταρία αναλυτικά με οθόνη κλήσεις κλπ κερδίζει ένα ε μαγευτικό 3 ήμερο στην Σαντορίνη με έξοδα δικά μου..!

 

Άιντε γιατί αλλιώς δε παίζει να ποστάρετε τίποτα με το τσιγκέλι σας τα βγάζουμε :)

 

Εαν ψάξεις ποιο πίσω θα δεις στατιστικά απο μπαταρία.

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Εαν ψάξεις ποιο πίσω θα δεις στατιστικά απο μπαταρία.

 

Για αναλυτικά ss μιλάω όχι για αναφορές τύπου " η μπαταρία είναι τούμπανο" και "μου βγάζει δύο μέρες με χαλαρή χρήση".Μάλλιασε η γλώσσα μου να το λέω. Και πίστεψε με το παρακολουθώ το thread από την δημιουργία του.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε αυτα τα xiaomi piston τα καλοβλεπω και εγω! ξερεις αν ειναι σιγουρα συμβατα?

 

όχι δεν ξέρω φίλε μου, θέλω να ελπίζω πως θα είναι. τα περιμένω να μου έρθουν. εχουν κολλήσει στο τελωνείο, δεν μπορώ να καταλάβω.ελπίζω να μην χαθηκαν μόνο γτ έχουν αργήσει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μεχρι να φτιαχτεί στην επομενη εκδοση τις CM δεν μπορείς να κάνεις κάτι αλλο μονο να τα απενργοποιησεις.

εμένα δεν μου ανοίγει στην τσέπη.

Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

όσοι εχουν πρόβλημα με τα gestures η λυση ειναι απενεργοποιηση με την μια και παυει το κινητο να ανοιγει στην τσέπη μεσα.

 

με σλιμκατ,κανενα προβλημα

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

@shuffle Νομίζω έχεις παραλείψει τη διαδικασία, γερμανική ή αγγλική ip, έξοδα της όποιας εταιρίας αναλάβει να το στείλει Ελλάδα κλπ... Edited by steliost
Link to comment
Share on other sites

τοτε πρεπει να χρησιμοποιησεις nexus.στη μιση ενταση,σε ακουει το διπλανο δωματιο.χωρις πλακα

Δεν ξέρω το παίζει. Πριν ακόμα κάνω οποιοδήποτε mod, η ένταση στο ακουστικό ήταν τέτοια που δεν μου έκανε εντύπωση αφού ήταν όπως σε κάθε άλλη συσκευή που έχω η είχα.

Με το mod που ανέβασε ο Ηλίας elthis δεν ήταν δυνατόν να το αντέξω και έβαλα την τιμή στο 1/3 από την προτεινόμενη.

Αρσ η συσκευή μου δεν είχε πρόβλημα από την αρχή. Όπως ξανά έγραψα ίσως παίζει ρόλο ότι είναι κινεζική.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θερμαινετε και εσάς το κινητο ? Γιατί τώρα που σερφαρα κανένα 15 λεπτο και το πρωι που εκανα 2 κλήσεις το νιώθω να καίει κάπως. Δεν ξέρω αν φταίει οτι το έχω σε perfomance mode ή οτι χτες το έβαλα κατα το άνοιγμα και το κλείσιμο της συσκευής να κανει quick boot. Πείτε μου τις εντιπωσεις σας...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θερμαινετε και εσάς το κινητο ? Γιατί τώρα που σερφαρα κανένα 15 λεπτο και το πρωι που εκανα 2 κλήσεις το νιώθω να καίει κάπως. Δεν ξέρω αν φταίει οτι το έχω σε perfomance mode ή οτι χτες το έβαλα κατα το άνοιγμα και το κλείσιμο της συσκευής να κανει quick boot. Πείτε μου τις εντιπωσεις σας...

Σε fifa που επεξα για σχεδον μια ωρα δεν ζεσταθηκε καθολου. Τη εκδοση εχεις 16 πλαστικό ασπρο η 64 sandstone ? Λογικά 16 αρι θα εχεις

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θυμιστε μου τι sim παιρνει? Κανονικη ή πρεπει να την κοψουμε?

 

micro sim παίρνει

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Έχει ερωτηθεί 2 φορές, αλλά δεν έχει απαντηθεί: Τα ακουστικά των κινητών Samsung κάνουν για το 1+1;

 

Επίσης, κάποιος έγραψε ότι ο φορτιστής του κινητού είναι 2,1Α; Το S3 που έχω έχει φορτιστή τοίχου 0,7A και για το αμάξι έχω πάρει έναν 1A. Φτάνει άραγε ή πρέπει να πάρω καινούριο μιας που θέλω να το χρησιμοποιώ σαν GPS; Τα tablet έχουν αντίστοιχα φορτιστές 2Α νομίζω.

Edited by Davout
Link to comment
Share on other sites

To xiaomishop λες?.. Δεν είναι "επίσημο", από όσο ξέρω η Xiaomi δεν έχει κάποιο επίσημο EU online shop. Το xiaomishop όμως, λέει τουλάιχστο:lol:, πως έχει αποθήκη EU..

 

Μεγειά, και εγώ τα ψιλοψήνω..

 

Ναι απο εκει τα πηρα που λες :D

ευχαριστω

Edited by dream21
iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς Paranoid?

 

εγώ είμαι με slimkat , η cm δεν μου άρεσε καθόλου και έβαλα την slim ουσιαστικά μετά από 2 ώρες χρήσης της cm , αναμένω όμως στην γωνία τη aosp να λύσει τα προβληματάκια της

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ακόμα με το S3 και δουλεύω PA alphas. Τελευταία έχω πολύ lag στο multitasking, αλλά προφανώς φταίει το κινητό και όχι η rom.
Ericsson T65 > Siemens S65 > SE W550i > Iphone 3GS > HP Pre 3 > Galaxy S3 + Note 8 > OnePlus One
Link to comment
Share on other sites

Go to "apps" in the settings, then go to "all" then scroll down to "system updates" and press on that. Click "clear data" then go back and check for the update.

Πάτε στις εφαρμογές όλες στο ενημέρωση συστηματος και κάνετε εκκαθάριση και το ξαναδοκιμαζετε

One plus one
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα πριν δύο ώρες:

Παρόλο που είναι κινέζικο (ebay) ήρθε rooted και με την CM περασμένη.

Παράδοση 8 μέρες περίπου.

Κάθεται Α Π Ι Σ Τ Ε Υ Τ Α καλά στο χέρι, το s4 που έχω συγκριτικά μου φαίνεται σα βαρίδι, εξαιτίας αυτού δε καταλαβαίνεις το μέγεθος. Όταν τα έβαλα δίπλα δίπλα με το s4 και είδα τη διαφορά κατάλαβα το μέγεθος του one γιατί στο χέρι είναι τόσο καλά ζυγισμένο και λεπτό που το χειρίζομαι καλύτερα από το s4.

Οθονάρα, κανένα παράπονο από χρώματα κλπ out of the box, αμα παίξω και με τις ρυθμίσεις λίγο πιστεύω θα βελτιωθεί κι άλλο.

Μία υποψία(??) κίτρινου κάτω χαμηλά αλλά αν δεν ήμουν υποψιασμένος απο τα γραφόμενα σχετικά δεν υπήρχε περίπτωση να το προσέξω το παρατήρησα μετά απο μικροσκόπιο εξέταση :)

 

Απο θέμα επιδόσεων so far είναι το μοναδικό κινητό που μπορώ να πω συναγωνίζεται σε ταχύτητα και ευχρηστία το PC μου (που είναι maxed out μηχάνημα σε όλα)

 

Ήχος πολύ δυνατός ελαφρώς tin sounding όταν έπαιξε στο full αλλά και πάλι δεν ασχολήθηκα με το EQ του κινητού το οποίο μου φάνηκε ότι έχει όλες τις δυνατότητες για να βρώ το sweet spot volume/quality.

Αυτά απο μένα και θα ποστάρω και άλλα απο κάμερα κλπ μόλις τα δουλέψω λίγο.

Ας κρατήσουμε το thread ζωντανό με tips/reviews/ιδέες.

Link to comment
Share on other sites

Ενα αρνητικό για μένα και μάλιστα σοβαρό είναι η χαμηλή φωτεινότητα των hard keys. Eλπίζω να βρεθεί σύντομα λύση

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ενα αρνητικό για μένα και μάλιστα σοβαρό είναι η χαμηλή φωτεινότητα των hard keys. Eλπίζω να βρεθεί σύντομα λύση

Αυτό είναι όντως ενα θεματακι...

Βασικά εγώ το έχω συνηθίζει και δεν με ενοχλεί τόσο αλλά όπως και να το κάνουμε θα έπρεπε να είναι πιο φωτεινά τα πλήκτρα...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πως είναι τα hard buttons; σαν το αριστερο αυτουνου εδώ; δηλαδή το πρόβλημα σ αυτον είναι οτι του εκατσαν φωτεινά τα αλλά δυο;

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2786802&page=19

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πως είναι τα hard buttons; σαν το αριστερο αυτουνου εδώ; δηλαδή το πρόβλημα σ αυτον είναι οτι του εκατσαν φωτεινά τα αλλά δυο;

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2786802&page=19

Στο δικό μου είναι λίγο πιο φωτεινά από το αριστερό, ίδια όμως και τα τρία

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως έχετε βγάλει άκρη με το αγγιγμα που ενεργοποιηθεί την οθόνη μόλις το βάλουμε στην τσέπη? Έχω απενεργοποιήσει το double tap αλλά και παλι ανοίγει.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...