Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειας σας, θα ηθελα να ρωτησω τους χρηστες για το αν το κινητο καλυπτει τις υπαρχουσες μπαντες που υπαρχουν στην Ελλαδα και αφορουν το 4G.

 

Πιανει κανονικα 4G η συσκευη. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά Σκέφτομαι να το αγοράσω αν θέλω να μάθω τι παίζει με την εγγύηση του. Σε περίπτωση βλάβης τι γίνεται? Πως επικοινωνείς με το τμήμα υποστήριξης?

 

Προσωπικά έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος από το service .Είχα ανοίξει ticket στην oneplus που προσπάθησαν να με βοηθήσουν αλλά δεν τα κατάφεραν ,έκανα rma και μου έστειλαν καινούριο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αντιμετωπίζω εδώ και κάποιες μέρες ένα πρόβλημα με τα silver bullets! Ενώ τα έχω συνδεδεμένα κανονικά και χτυπάει μια κλήση εγώ ακούω κανονικά τον συνομιλητή μου αυτός όμως δεν ακούει τίποτα! Αυτό επίσης συμβαίνει όταν μιλάω και την ώρα της κλήσης συνδέσω τα ακουστικά! Μου φαίνεται ότι αυτό ξεκίνησε μετά την αναβάθμιση σε 05Q!!! Το έχει παρατηρήσει κανένας άλλος;;; Τι προτείνετε;;;;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα απο που μπορω να αγορασω μια οθονη επειδη εσπασε σε ενα κολλητο μου.
LENOVO A820,ZTE V967S,LENOVO A850,THL T200
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα απο που μπορω να αγορασω μια οθονη επειδη εσπασε σε ενα κολλητο μου.

 

διάβασε εδώ http://forum.xda-developers.com/oneplus-one/accessories/finally-replacement-lcd-digitizer-t2878828

 

και εδώ

 

http://forum.xda-developers.com/oneplus-one/accessories/replacement-parts-t2921244

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και πάλι στο forum! Επειδή την Τρίτη θα το παραγγείλω κ εγώ ήθελα να ρωτήσω κάτι.. Θα έρθει συστημένο στην πόρτα μου και θα υπογράψω για να το πάρω ή θα το βρω παρατημενο στο γραμματοκιβωτιο της πολυκατοικιας; ρωτάω γιατί πολλά συμβαίνουν και δεν κοστίζει και λίγα το κινητό..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και πάλι στο forum! Επειδή την Τρίτη θα το παραγγείλω κ εγώ ήθελα να ρωτήσω κάτι.. Θα έρθει συστημένο στην πόρτα μου και θα υπογράψω για να το πάρω ή θα το βρω παρατημενο στο γραμματοκιβωτιο της πολυκατοικιας; ρωτάω γιατί πολλά συμβαίνουν και δεν κοστίζει και λίγα το κινητό..

 

Ποιόν τρόπο αποστολής επέλεξες?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω επιλέξει ακόμα, την Τρίτη θα το παραγγείλω

 

Σόρρυ τώρα το είδα, επέλεξε την express μέθοδο και θα σου έρθει με courier σπίτι σου

Link to comment
Share on other sites

LENOVO A820,ZTE V967S,LENOVO A850,THL T200
Link to comment
Share on other sites

Από Ευρώπη έρχεται? Δεν υπάρχουν δασμοι έτσι? Για μεταφορικά ξέρετε τι παίζει?

Και κάτι τελευταίο αν είναι εύκολο... η κάμερα του σε τι επίπεδα είναι?

Link to comment
Share on other sites

Από Ευρώπη έρχεται? Δεν υπάρχουν δασμοι έτσι? Για μεταφορικά ξέρετε τι παίζει?

Και κάτι τελευταίο αν είναι εύκολο... η κάμερα του σε τι επίπεδα είναι?

Αν δεν κάνω λάθος από Αγγλία, σίγουρα όμως από Ευρώπη.Μεταφορικά, εγώ για Ολλανδία πλήρωσα €21 παραπάνω και από όσο ξέρω, παιδιά που το είχαν παραγγείλει μέσω Γερμανίας, είχαν δώσει περίπου €40, χωρίς δασμούς εννοείται.Εμένα μου αρκεί, είναι μια από τις πολύ καλές, ρίξε καμιά ματιά σε κανένα review, θα βρεις αρκετά.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=193941&dateline=1426239248
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή ενδιαφέρομαι να το αγοράσω αύριο τριτη, τελικά έρχεται απευθείας Ελλάδα πια; Τα μεταφορικά είναι δωρεάν; Ποσο χρονο κανει να ερθει;
Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι διαβάζει κάνεις το νήμα ή κάνετε ασταμάτητα τις ίδιες ερωτήσεις;
Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι διαβάζει κάνεις το νήμα ή κάνετε ασταμάτητα τις ίδιες ερωτήσεις;

 

Σε τσάκωσα. Ούτε εσύ διάβασες το νήμα :p Αλλιώς θα ήξερες την απάντηση σε αυτό που ρωτάς. :lol:

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια μια ερωτηση,

 

Για καποιο λογο σβηστηκε η συντομευση "Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΜΟΥ" απο την αρχικη οθονη. Οσες συντομευσεις και αν δοκιμασα δε βγαινουν οπως ηταν πριν κ δε με βολευει, υπαρχει τροπος επαναφορας ;

iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

Σε τσάκωσα. Ούτε εσύ διάβασες το νήμα :p Αλλιώς θα ήξερες την απάντηση σε αυτό που ρωτάς. :lol:

 

χαχαχαχα............ηταν ρητορικη η δικη μου ερωτηση.....:lol:

Link to comment
Share on other sites

Έχω από χθες battery drain από τις υπηρεσίες google... Καμιά ιδέα ;

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια μια ερωτηση,

 

Για καποιο λογο σβηστηκε η συντομευση "Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΜΟΥ" απο την αρχικη οθονη. Οσες συντομευσεις και αν δοκιμασα δε βγαινουν οπως ηταν πριν κ δε με βολευει, υπαρχει τροπος επαναφορας ;

 

μάλλον κάποιο widget θα εννοείς.. πάτα το κουμπί που σε πάει στο συρτάρι των εφαρμογών και κάνε scroll μέχρι να πας στα widgets και λογικά θα το βρείς εκεί.. ή πάτα παρατεταμένα στην κεντρική οθόνη και διάλεξε από εκεί τα widget.

 

Έχω από χθες battery drain από τις υπηρεσίες google... Καμιά ιδέα ;

 

είναι συχνό γενικό πρόβλημα του android. κάνε ένα reboot και λογικά θα στρώσει

Link to comment
Share on other sites

Έχω από χθες battery drain από τις υπηρεσίες google... Καμιά ιδέα ;

 

Καλησπερα , το είχα και γω δεν είναι θέμα reboot.

Για να στρώσει θα πας ρυθμίσεις > απόρρητο > προστασία απόρρητου > (πατας πανω δεξιά στις τελιτσες) για προχωρημένους > υπηρεσίες google play και βάζεις δεν επιτρέπεται στα "αφύπνιση" και "διατήρηση λειτουργίας".

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , το είχα και γω δεν είναι θέμα reboot.

Για να στρώσει θα πας ρυθμίσεις > απόρρητο > προστασία απόρρητου > (πατας πανω δεξιά στις τελιτσες) για προχωρημένους > υπηρεσίες google play και βάζεις δεν επιτρέπεται στα "αφύπνιση" και "διατήρηση λειτουργίας".

 

thanks!

 

 

Κάτι άλλο... Πρέπει να πείραξα από τη διαχείριση εφαρμογών κάποιες από τις υπηρεσίες και δεν δουλεύει ο chrome και το play store... any ideas ? :ninja:

 

Και πάνω που βρήκα πως θα αποφύγω το upgrade σε 05Q.... Μου φαίνεται δεν το γλυτώνω το root σήμερα!

Edited by NikoSoti

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

thanks!

 

 

Κάτι άλλο... Πρέπει να πείραξα από τη διαχείριση εφαρμογών κάποιες από τις υπηρεσίες και δεν δουλεύει ο chrome και το play store... any ideas ? :ninja:

 

Και πάνω που βρήκα πως θα αποφύγω το upgrade σε 05Q.... Μου φαίνεται δεν το γλυτώνω το root σήμερα!

 

Κάνε ενα restart αν δεν το εχεις κανει ηδη και δοκίμασε καθαρισμό δεδομένων του chrome και του playstore.

Γιατί η 05Q σε φοβίζει, σε μένα δουλεύουν όλα ρολόι.

Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει πολλά restart μέχρι που Κουράστηκα και το παράτησα... Τώρα μετά από πολλή ώρα φαίνεται πως έφτιαξε!

Την 05q δεν τη βάζω διότι μέχρι τώρα δεν αντιμετώπισα κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα... Άρα δεν υπήρχε λόγος! Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές!

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει πολλά restart μέχρι που Κουράστηκα και το παράτησα... Τώρα μετά από πολλή ώρα φαίνεται πως έφτιαξε!

Την 05q δεν τη βάζω διότι μέχρι τώρα δεν αντιμετώπισα κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα... Άρα δεν υπήρχε λόγος! Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές!

Τίποτα, γι αυτό είμαστε εδώ να βοηθαμε ο ένας τον άλλο.

Link to comment
Share on other sites

παιδες λεω να μπουκαρω κι εγω στους αγοραστες του κινητου.

μπορει καποιος να μου απαντησει συντομα στις παρακατω ερωτησεις:

1. gps κλειδωνει γρηγορα? εχει glonass?

2. ποιοτητα φωτογραφιας?

3. ποιοτητα κλησης/σημα?

4. μπαταρια εχει αξιολογη? βγαζει 2 μερες με μετρια χρηση?

5. led για ειδοποιηση μηνυματων/κλησεων εχει?

6. τα πληκτρα κατω ειναι φωτιζομενα?

 

ευχαριστω!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...