Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και εμένα είχε μια μιρκή κιτρινίλα που φαινότανε μόνο σε λευκό φόντο και χαμηλά στην οθόνη αλλά έφυγε τώρα , προβλήματα δεν έχει. Αυτό που ίσως θα μπορούσε να σε προβληματίζει είναι το μέγεθος , αν δεν σε ενοχλεί και θές 5.5" τότε προχώρα.

 

Εγω εχω το κινητο περιπου 1 μηνα - ευρωπαικη εκδοση - και αυτη η μικρη κιτρινιλα με ενοχλει απιστευτα! Δεν ειναι δυνατον να δινεις 340 ευρω και να εχει κιτρινιλα η οθονη οπως και να το κανεις!Δεν υπαρχει καμια δικαιολογια και ουτε πιστευω οτι θα φυγει μονη της εχει περασει 1 μηνας

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά. Υπάρχει τρόπος να κάνουν κύκλο οι σελίδες της κεντρικής οθόνης?

 

Κατέβασε τον nova launcher.. Κάνει αυτό που ζητάς

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακούσει ότι το 1+1 έχει πρόβλημα σε κλήσεις με VOIP (Viber, Skype κτλ) με ενοχλητική ηχώ. Ισχύει;
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Και γω μια χαρά χρησιμοποιώ skype και viber για κλήσεις

 

Ρε παιδιά. Υπάρχει τρόπος να κάνουν κύκλο οι σελίδες της κεντρικής οθόνης?

 

Πατάς παρατεταμένα κάπου στην αρχική, μετά βελάκι, μετά εφέ κύλισης.

Edited by il_tifosi

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους...

 

Παιδες σημερα για 1η φορα,ειπα να κανω εγγραφη video με 4DCI.Αφου σταματησα την εγγραφη,πηγα απλα να την δω με VLC player....κολλησε για λιγο...μετα τελος!σκοταδι!η οθονη νεκρωσε εντελως!

Δεν ανταποκρινεται σε τιποτα απολυτως....λειτουργει μονο το LED πανω απο αυτη,ενω και τα capacitive buttons δειχνουν την συνηθισμενη φωτεινοτητα.....τι διαολο μπορει να συμβαινει?οθονη τελος?

Υπαρχει δυνατοτητα επανεκκινησης με καποιο τροπο?ειμαι να σκασω ρε γμτ....:(

Oneplus One to rule them all!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους...

 

Παιδες σημερα για 1η φορα,ειπα να κανω εγγραφη video με 4DCI.Αφου σταματησα την εγγραφη,πηγα απλα να την δω με VLC player....κολλησε για λιγο...μετα τελος!σκοταδι!η οθονη νεκρωσε εντελως!

Δεν ανταποκρινεται σε τιποτα απολυτως....λειτουργει μονο το LED πανω απο αυτη,ενω και τα capacitive buttons δειχνουν την συνηθισμενη φωτεινοτητα.....τι διαολο μπορει να συμβαινει?οθονη τελος?

Υπαρχει δυνατοτητα επανεκκινησης με καποιο τροπο?ειμαι να σκασω ρε γμτ....:(

 

Πάτα για 30 δευτερόλεπτα συνεχόμενα το power button και θα κάνει reboot

Link to comment
Share on other sites

Πάτα για 30 δευτερόλεπτα συνεχόμενα το power button και θα κάνει reboot

Ολα ενταξει...η ετσι δειχνουν δηλαδη...πηγε η καρδια μου στην κουλουρη.Θα ξεμενα κι απο συσκευη μεσα στο 2μερο!!να σαι καλα ρε φιλε!

Oneplus One to rule them all!
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στο φίλο Xander.

 

Και εγώ δε το γνώριζα αυτό με τα 30" του power για να κάνει restart.

Πολύ χρήσιμο μιας και ο κλασικός τρόπος (βγάζω μπαταρία) στο opo δε παίζει. :)

:)
Link to comment
Share on other sites

Ολα ενταξει...η ετσι δειχνουν δηλαδη...πηγε η καρδια μου στην κουλουρη.Θα ξεμενα κι απο συσκευη μεσα στο 2μερο!!να σαι καλα ρε φιλε!

 

Όλα καλά είναι μην ανησυχείς ένα σκαλωμα έφαγε, λογικά δεν θα στο ξανακάνει

 

Μπράβο στο φίλο Xander.

 

Και εγώ δε το γνώριζα αυτό με τα 30" του power για να κάνει restart.

Πολύ χρήσιμο μιας και ο κλασικός τρόπος (βγάζω μπαταρία) στο opo δε παίζει. :)

 

Δεν κάνει τίποτα.. Όντως είναι πολύ χρήσιμο και νομίζω ισχύει για όλα τα κινητά με Android

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3025399 νέα στοκ κιτκατ; δοκίμασε κανεις;

this is a leaked build, there maybe issues with it

Δεν αξίζει να την δοκιμασει κάποιος, απο μέρα σε μέρα βγαίνει η "τελευταία/XNPH05Q" kitkat, πριν την επίσημη 5/Lollipop (τελος του μήνα)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

this is a leaked build, there maybe issues with it

Δεν αξίζει να την δοκιμασει κάποιος, απο μέρα σε μέρα βγαίνει η "τελευταία/XNPH05Q" kitkat, πριν την επίσημη 5/Lollipop (τελος του μήνα)

Ναι το διάβασα αλλά θα την δοκιμασω έτσι απο περιέργεια :cool:

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ναι το διάβασα αλλά θα την δοκιμασω έτσι απο περιέργεια :cool:

Σήμερα είναι Κυριακή, φλασαρουμε απ το πρωί :p:)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ποιο πρωι ρε παιδια εγω προσπαθουσα απο εχτες το βραδυ να καταλαβω πως λειτουργουν τα layers σε μια rro compatible rom που κατεβασα για το νεξους και τελικα με πηρε ξημερωμα για να τη στησω :Ρ
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση : Αλλάζει η ανάλυση της φωτογραφίας ανάλογα με το ποια ρύθμιση έχω κατά τη λήψη? Εννοώ τις διαφορετικές λειτουργίες λήψης που έχουμε κάνοντας slide down στην οθόνη όταν έχουμε ανοιχτή την κάμερα. Το λέω διότι κοιτάζοντας τώρα τις φωτογραφίες που τράβηξα όλη μέρα έχουν διαφορετικό μέγεθος. Άλλες πιάνουν όλη την οθόνη και άλλες όχι. Και εγώ το μόνο που άλλαζα ήταν οι λειτουργίες λήψης. Edited by trancer9
Trust In Trance
Link to comment
Share on other sites

Ποιο πρωι ρε παιδια εγω προσπαθουσα απο εχτες το βραδυ να καταλαβω πως λειτουργουν τα layers σε μια rro compatible rom που κατεβασα για το νεξους και τελικα με πηρε ξημερωμα για να τη στησω :Ρ

Θέλω και γω να διαβάσω περί layers γιατί βρήκα μια Ρομ που τα ειχε μέσα

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Απαξ και το κανεις πρωτη φορα ειναι ευκολο Δημητρη πολυ πιο αξιοπιστο απο την cm theme engine και κανει theming ολοκληρο το software navigation bar κλπ αξιζει τον κοπο να δοκιμασεις αν τα βρεις καπου σκουρα πες μου
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.θα ήθελα να ρωτησω κάτι.υπαρχει τροπος να μου βγαίνουν οι ειδοποιήσεις μπροστά στην κλειδωμένη οθόνη?και μόλις έρχονται να ανοιγει και η οθόνη.άσχετος απο android.
Link to comment
Share on other sites

Κάθε Τρίτη , το One+One χωρίς πρόσκληση :

http://www.mobilescoupons.com/news/oneplus-one-open-sales-every-tuesday

Δύο πράγματα σ' αυτή την ζωή δεν έχουν τέλος, το σύμπαν και η ηλιθιότητα των ανθρώπων αν και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα βέβαιος.

Α.Einstein

Link to comment
Share on other sites

Απαξ και το κανεις πρωτη φορα ειναι ευκολο Δημητρη πολυ πιο αξιοπιστο απο την cm theme engine και κανει theming ολοκληρο το software navigation bar κλπ αξιζει τον κοπο να δοκιμασεις αν τα βρεις καπου σκουρα πες μου

Εγινε Στεφανε ;)

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Κάθε Τρίτη , το One+One χωρίς πρόσκληση :

http://www.mobilescoupons.com/news/oneplus-one-open-sales-every-tuesday

Στέλνει και Ελλάδα το επίσημο site;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...