Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρε παιδιά έσβησα από την κεντρική οθόνη την κλειδαριά που είχα για τις προστατευμενες εφαρμογές και έχω φάει κώλυμα από το μεσημέρι δεν θυμάμαι πως να την ξαναβάλω στην αρχική θυμάται κάποιος?..:confused: Edited by GeoPets
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ασχετο, απο τοτε που περασα μερικα τραγουδια καμια φορα οταν παταω το κινητο να ανοιξει απο idle κατασταση δειχνει τηνεφαρμογη μουσικη (google) play να εχει το τραγουδι σε αναμονη Pause Και την ενδειξη των ακουστικων πανω στην μπαρα...κουλο Edited by charlie_GR

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

ασχετο, απο τοτε που περασα μερικα τραγουδια καμια φορα οταν παταω το κινητο να ανοιξει απο idle κατασταση δειχνει τηνεφαρμογη μουσικη (google) play να εχει το τραγουδι σε αναμονη Pause Και την ενδειξη των ακουστικων πανω στην μπαρα...κουλο

 

Απενεργοποιήσε απο τις ρυθμισεις-χειρονομιες την συντόμευση για την μουσικη και όλα θα είναι κομπλε...το ίδιο είχα πάθει και εγώ.

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση.... Υπάρχει κανείς που να χρησιμοποιει το προφίλ -επιδοσεις- σε καθημερινή χρηση;αμα το βάλω θα έχω κανένα πρόβλημα;

Edited by giorgosaero

 

 

Link to comment
Share on other sites

έχει κανένας σας firefox να κάνει σωστά sync?

προσπάθησα τόσο με τον stable όσο και με τον beta και δεν κάνει sync (χωρίς να βγάζει κάποιο error message)

Link to comment
Share on other sites

έχει κανένας σας firefox να κάνει σωστά sync?

προσπάθησα τόσο με τον stable όσο και με τον beta και δεν κάνει sync (χωρίς να βγάζει κάποιο error message)

Εγω που τον εχω κανει μια χαρα sync.

Εγω εχω προβλημα αλλου,στο συχρονισμο του λογαριασμου gmail,μου βγαζει σφαλμα συχρονισμου,ο συγχρονισμος αντιμετωπιζει προβλημα.

Ξερει κανεις τι φταιει?

Link to comment
Share on other sites

Εγω που τον εχω κανει μια χαρα sync.

Εγω εχω προβλημα αλλου,στο συχρονισμο του λογαριασμου gmail,μου βγαζει σφαλμα συχρονισμου,ο συγχρονισμος αντιμετωπιζει προβλημα.

Ξερει κανεις τι φταιει?

 

unistall & install και πάλι τα ίδια ... και δεν θέλω βρε gam*to να πάω σε chrome ... :(

Link to comment
Share on other sites

unistall & install και πάλι τα ίδια ... και δεν θέλω βρε gam*to να πάω σε chrome ... :(

 

και εγω chrome εχω για την ωρα αν και πιο παλια ειχα dolphin

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία έχει στην κυριολεξία "απογειωθεί" με την 44. Να θυμίσω οτι το κινητό ειναι εντελώς απείραχτο (ουτε root, ουτε rom etc). Συνεχώς ανοικτό το wifi, ελάχιστη χρήση mobile data και φωτεινότητα στο 25%. Είμαι σε balanced mode.
Link to comment
Share on other sites

Γενικά η 44 αποδείχτηκε πολύ σταθερή και απο μπαταρία ξεχνάς να το φορτίσεις , μετά απο clean install της 38 είμαι πλεον "μαμα" χωρις root και έτσι θα παραμείνω .
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στα παιδιά.

 

Επειδή έχω χάσει τη μπάλα με 3000 + μηνύματα. Εμείς που είμαστε κουρου και όχι γκουρού σε Android τι κάνουμε?

 

1. Αγορά από vickmall έχει μια επιλογή version cyanogenmod. Την επιλέγω η όχι?

 

2. Το κινητό έχει ελληνικά και playstore η αυτά τα κάνω μετά? Και αν ναι είναι εύκολη η διαδικασία?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

:)
Link to comment
Share on other sites

Την επιλέγεις εκτός αν σου αρέσει η color OS και ναι το τηλέφωνο έχει όλα τα Google Apps
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ.... Δε μπορώ να ξέρω την COLOR OS που λες για να καταλάβω διαφορές.

Αν έχω καταλάβει καλά η color και η cm είναι διαφορετικές ρομ και διαλέγουμε όποια θέλουμε σωστά?

:)

:)
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ.... Δε μπορώ να ξέρω την COLOR OS που λες για να καταλάβω διαφορές.

Αν έχω καταλάβει καλά η color και η cm είναι διαφορετικές ρομ και διαλέγουμε όποια θέλουμε σωστά?

:)

 

πες τους να βάλουν την cm.. ένα από τα πλεονεκτήματα θα έχεις πιο γρήγορες αναβαθμίσεις και ένα άλλο άπειρη παραμετροποίηση

Link to comment
Share on other sites

Ωραία....

 

Στην επιλογή cyanogenmod με πείσατε. Αυτή θα βάλουμε.

Playstore είπαμε έχει κανονικά, πάει και αυτό.

Ελληνικά έχει αυτη η cm?

:O

:)
Link to comment
Share on other sites

Ωραία....

 

Στην επιλογή cyanogenmod με πείσατε. Αυτή θα βάλουμε.

Playstore είπαμε έχει κανονικά, πάει και αυτό.

Ελληνικά έχει αυτη η cm?

:O

 

Θες ένα Invite ζεστό ζεστό? Μόλις ήρθε!

 

/edit όποιος προλάβει pm το mail του!

Edited by ducath
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Μόλις παρέλαβα το κινητό και θα ήθελα να μου πείτε αν είναι χρήσιμη η δημιουργία λογαριασμού cyanogenmod για το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Θες ένα Invite ζεστό ζεστό? Μόλις ήρθε!

 

/edit όποιος προλάβει pm το mail του!

 

Χα χα χα .Τώρα το είδα ρε φίλος. Να είσαι καλά. :happy:

:)
Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγω ενα invitation που ληγει σε 2 μέρες. Ο πρώτος που θα μου στείλει pm το μαιλ του, το κέρδισε... Αλλά σκεφτείτε το σοβαρά, μην το στερήσετε από κάποιον που το θέλει πραγματικά, αν δεν είστε σίγουροι....Το invitation είναι για τον 64gb sandbox.

Υποθέτω ότι όλοι ξέρετε ότι δεν στέλνει στην Ελλάδα, και πρέπει να το στείλεις σε άλλη χώρα που στέλνει πχ Αγγλία,Γερμανία σε κάποιο γνωστό /φίλο σας και να σας το στείλει αυτός, ή να χρησιμοποιήσεις εικονική διεύθυνση σε άλλη χώρα, υπάρχουν υπηρεσίες για αυτό.

Edited by dpant

Εγκατατήστε το dropbox με εξτρά 500mb δώρο!

https://db.tt/OCU7WIRo

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Μόλις παρέλαβα το κινητό και θα ήθελα να μου πείτε αν είναι χρήσιμη η δημιουργία λογαριασμού cyanogenmod για το κινητό.

 

Κι εγω εχω την ιδια απορια, φανταζομαι οτι με το λογαριασμο θα μπορεις να αποθηκευσεις ο,τι τροποποιησεις εχεις κανει στις ρυθμισεις ωστε μετα απο καποιο reset να ειναι πιο ευκολο να τις ξανακανεις...Παντως, μπορεις για αρχη να συνδεσεις το google account και συνδεεις αργοτερα τον cyanogenmod

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω εχω την ιδια απορια, φανταζομαι οτι με το λογαριασμο θα μπορεις να αποθηκευσεις ο,τι τροποποιησεις εχεις κανει στις ρυθμισεις ωστε μετα απο καποιο reset να ειναι πιο ευκολο να τις ξανακανεις...Παντως, μπορεις για αρχη να συνδεσεις το google account και συνδεεις αργοτερα τον cyanogenmod

 

Το είχα δημιουργήσει στην αρχή που ζητήθηκε προκειμένου να χρησιμευσει και στην περίπτωση που χάσεις/σου κλέψουν το κινητό μιας και μπορούσες μέσω του account να το βρείς. Στην πορεία ωστόσο ανακάλυψα οτι έτρωγε πολλή μπαταρία και το απέγκατέστησα. Στην μπαταρία ειναι γεγονός οτι είδα μεγάλη διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Το είχα δημιουργήσει στην αρχή που ζητήθηκε προκειμένου να χρησιμευσει και στην περίπτωση που χάσεις/σου κλέψουν το κινητό μιας και μπορούσες μέσω του account να το βρείς. Στην πορεία ωστόσο ανακάλυψα οτι έτρωγε πολλή μπαταρία και το απέγκατέστησα. Στην μπαταρία ειναι γεγονός οτι είδα μεγάλη διαφορά.

 

Εγώ απλά του 'έκοψα' το συγχρονισμό'. Όταν έρχονται οι αναβαθμίσεις κάνω χειροκίνητα, έτσι για το καλό :lol:

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

επειδη περι ρυθμισεις καμερας δεν ειμαι κ τοσο γνωστης,σε ποια λειτουργεια βαζω την καμερα για να βγαλω ενα αντικειμενο κ το πισω μερος της φωτογραφιας να ειναι θολο?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...