Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ναι αυτα τα ξέρω είναι γραμμένα πολλές φορές εδώ,άλλο ρώτησα..

Αν κατασκευάζονται στο ίδιο μέρος δηλ στο εργοστάσιο της οpο στην κίνα

 

τα ιδια απο ενα εργοστασιο

NOKIA 3110-6210-3310-8310, Motorola V620-L6, Panasonic X70, Samsung D900-U600-U800-S5230 Star- S5830 Ace, Oneplus One!
Link to comment
Share on other sites

Αστειεύεσαι ε; Το S3 είναι τηλέφωνο 2-3 ετών, δε νομίζω να συγκρίνονται. Αλλά επειδή και εγώ S3 είχα και κόλλαγε με το 1 Gb RAM, δεν ήθελα να δώσω 450-700 ευρώ για τηλέφωνο και τα 320 του OPO με άφησαν απόλυτα ικανοποιημένο.

 

Από Κίνα δε χρειάζεται invite, δεν ξέρω αν υπάρχουν πια invites με τα pre-orders.

 

Σκέψου εγώ που μέχρι πριν 2 μήνες είχα το galaxy s με 512 :lol:

 

Απλά έχουν αρχίσει να εμφανίζουν αυξητικές τάσεις τα γεγονότα που απαιτούν reboot, τις τελευταίες μέρες. Για να δούμε... :worry:

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω μια απορία αν γνωρίζει κάποιος να με βοηθήσει, όταν τραβάμε φωτογραφία πως κάνουμε εστίαση σε κάτι και ότι υπάρχει από πίσω να φαίνεται θολό? π.χ. όπως εδώ http://oneplus.net/skin/frontend/oneplus2014/default/images/product-pages/one/sample-photos/01.jpg
Link to comment
Share on other sites

Όχι, το είχα ανοιχτό και το ανοιγόκλεινα ούτως ή άλλως μαζί και το τηλέφωνο. Μου λες ποιο είναι το αρχείο και ποια ακριβώς η θέση που το βάζεις; Δε δημιουργεί πρόβλημα στο OPO ένα αρχείο από άλλο τηλέφωνο; Τι διάφορες έχει; Ευχαριστώ για την απάντησή σου.

Ρε φίλε, συγγνώμη για την καθυστέρηση.Δεν ήξερα εάν δημιουργήσει πρόβλημα, κράτησα εφεδρεία και το προσπάθησα.Τελικά μου δούλεψε και έτσι όλα μέλι γάλα.

Με τον es file explorer, πηγαίνω στην συσκευή,etc και κάνω επικόλληση το αρχείο όπου λέγεται gps.config.Η ονομασία είναι και στα δύο η ίδια και την ώρα της επικόλλησης θα σου ζητηθεί η αντιγραφή επάνω από το προϋπάρχων αρχείο.

Για να βρεις το αρχείο, στείλε μου πμ με την ηλ.διεύθυνση σου ή μπορείς να κατεβάσεις μια ρομ του νέξους 5 και στην ίδια διαδρομή θα βρεις το αντίστοιχο αρχείο.

Και πάλι συγγνώμη για την αργοπορία της απάντησής μου.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=193941&dateline=1426239248
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω μια απορία αν γνωρίζει κάποιος να με βοηθήσει, όταν τραβάμε φωτογραφία πως κάνουμε εστίαση σε κάτι και ότι υπάρχει από πίσω να φαίνεται θολό? π.χ. όπως εδώ http://oneplus.net/skin/frontend/oneplus2014/default/images/product-pages/one/sample-photos/01.jpg

 

Όταν είσαι στην εφαρμογή της κάμερας θα κάνεις κλικ πάνω στο αντικείμενο που θέλεις να εστιάσει.. Μόλις εστιασει τραβάς την φωτογραφία

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω μια απορία αν γνωρίζει κάποιος να με βοηθήσει, όταν τραβάμε φωτογραφία πως κάνουμε εστίαση σε κάτι και ότι υπάρχει από πίσω να φαίνεται θολό?

Στις (φωτό) μηχανές, το ονομάζουμε bokeh

Εδώ, μπορείς να πετύχεις κάτι παρόμοιο με Google Camera και την επιλογή Lens Blur

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

το αποτέλεσμα της φωτογραφιας είναι εκπληκτικο παντως
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=193941&dateline=1426239248
Link to comment
Share on other sites

Στις (φωτό) μηχανές, το ονομάζουμε bokeh

Εδώ, μπορείς να πετύχεις κάτι παρόμοιο με Google Camera και την επιλογή Lens Blur

 

Που στο καλό ειναι η επιλογη lens blur ?

Link to comment
Share on other sites

δεν γίνεται :confused: όλα από πίσω φαίνονται νορμάλ και όχι όπως στην φωτογραφία

 

Για να το πετύχεις αυτό εστιάζεις σε ένα αντικείμενο που είναι κοντά περίπου 30 εκ. Τα υπόλοιπα θα είναι θολά , βοηθά η επιλογή λουλούδια.

Link to comment
Share on other sites

Που στο καλό ειναι η επιλογη lens blur ?

5iyj9pcQVgMj2jWz60vfuJCzmwquWM3aJxgzEJKmgxSKR1o96QL-LpsgskPhnCq0mA=h900

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με την ποιότητα κλήσης; Επίσης όταν λαμβάνω κλήσεις δεν λειτουργεί ο proximity sensor και μένει ανοικτ'η η οθόνη.Είμαι με VANIR και ΑΚ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ξερω αν συμβαίνει σε εμενα επειδη ισως να εχω σβησει κατι, αλλα στις αρχες οταν άνοιγα μια φωτο και επελεγα επεξεργασία, μου ανοιγε ενα πρόγραμμα να την επεξεργαστω.

Τωρα η' δεν κανει τπτ η' μου λεει δεν υπαρχει πρόγραμμα γθα αυτην την λειτουργία.

Σε εσας τι γίνεται σε αυτην την λεριοτωση?

Και αν εχω σβησει το προγραμμα ποιο ειχε να το ξαναεχω?

Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

Δλδ εχω χασει το κατω αριστερα εικονίδιο, και οταν ανκιγα μια φωτο με ρωταγε με ποιο πρόγραμμα να την ανοιγα, και μετα να την επεξεργαζομουν.

 

Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις, σήμερα διαπίστωσα ότι δεν υπάρχω σαν owner. Στους λογαριασμούς υπάρχει εννοείται κ ο Google μαζί με τόσους άλλους. Έκανα κ sync χειροκίνητα αλλά δεν με βρήκε. Πώς να με ξαναβάλω σαν ιδιοκτήτη;
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Μια γενικη ερωτηση...Απο τη στιγμη που δεν εχω ασχοληθει ιδιαιτερα με τις υπολοιπες εφαρμογες της Google, παρα μονο με το mail το οποιο εχει δοθει για δουλεια, για sign up και για χιλια δυο, αξιζει να φτιαξω ενα αλλο gmail αποκλειστικα και μονο για να το συνδεσω με το κινητο? Ουτε επαφες εχω στον τωρινο, ουτε τιποτα στο cloud...
Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις, σήμερα διαπίστωσα ότι δεν υπάρχω σαν owner. Στους λογαριασμούς υπάρχει εννοείται κ ο Google μαζί με τόσους άλλους. Έκανα κ sync χειροκίνητα αλλά δεν με βρήκε. Πώς να με ξαναβάλω σαν ιδιοκτήτη;

 

εάν δεν έχεις φτιάξει G+ φτιάξε, εάν έχεις κανε εγκατάσταση και θα σε δει, εάν δεν το θες τα βάζεις μόνος σου

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια γενικη ερωτηση...Απο τη στιγμη που δεν εχω ασχοληθει ιδιαιτερα με τις υπολοιπες εφαρμογες της Google, παρα μονο με το mail το οποιο εχει δοθει για δουλεια, για sign up και για χιλια δυο, αξιζει να φτιαξω ενα αλλο gmail αποκλειστικα και μονο για να το συνδεσω με το κινητο? Ουτε επαφες εχω στον τωρινο, ουτε τιποτα στο cloud...

 

google all the way :lol:

One+ One --- iPAD 3 --- Xperia Neo V --- HTC Hero --- HTC Touch Cruise --- Nokia N95 --- Nokia 6680 --- Nokia 6310i
Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις, σήμερα διαπίστωσα ότι δεν υπάρχω σαν owner. Στους λογαριασμούς υπάρχει εννοείται κ ο Google μαζί με τόσους άλλους. Έκανα κ sync χειροκίνητα αλλά δεν με βρήκε. Πώς να με ξαναβάλω σαν ιδιοκτήτη;

 

Το είχα πάθει και εγώ. Πήγαινε στο Google+ -> ρυθμίσεις -> ρυθμίσεις λογαριασμού -> προφίλ και ενεργοποίησε τις προβολές. Για κάποιο λόγο τις απενεργοποίησε κάποια στιγμή από μόνο του. Ίσως κανένα update της εφαρμογής να φταίει....

Link to comment
Share on other sites

εάν δεν έχεις φτιάξει G+ φτιάξε, εάν έχεις κανε εγκατάσταση και θα σε δει, εάν δεν το θες τα βάζεις μόνος σου

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

google all the way :lol:

 

Το είχα πάθει και εγώ. Πήγαινε στο Google+ -> ρυθμίσεις -> ρυθμίσεις λογαριασμού -> προφίλ και ενεργοποίησε τις προβολές. Για κάποιο λόγο τις απενεργοποίησε κάποια στιγμή από μόνο του. Ίσως κανένα update της εφαρμογής να φταίει....

Καλησπέρα παιδιά. Η περίπτωση μου δεν πρέπει να σχετίζεται με το Google+. Ο λογαριασμός υπάρχει κ είμαι συνδεδεμένος, αλλά τίποτα. Υποψιάζομαι ότι το μπέρδεμα έγινε χτες που έκανα ένα clear data από recovery αλλά δεν ξέρω τώρα πως να το φτιάξω αυτό. Μάλλον κάνα full reset να ξανά στηθεί η συσκευή από την αρχή.

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...