Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

να κανω μια ερωτηση, το oneplus ενος φιλου μου "κολλησε" και κρατησε πατημενο το πληκτρο power για λιγα δευτερολεπτα εως οτου εσβησε το κινητο του. οταν το ξανα ανοιξε ηταν οπως την ημερα που το πρωτοπηραμε ολοι "χανοντας" οτι ειχε μεσα στην συσκευη. υπαρχει περιπτωση να το επαναφερει εαν δεν εχει παρει backup? και για ποιο λογο του το εκανε αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να μπορεί να το επαναφέρει.

 

Τώρα όσο αφορά το λόγο που το έκανε άγνωστο πραγματικά, αν γνωρίζεις την ιστορία καλά και δεν πάτησε κανένα συνδυασμό πλήκτρων ή επέλεξε από το μενού καμιά εργοστασιακή επαναφορά. Δε μας είπες και τι τηλέφωνο και από πού το πήρε;

 

Σε κάθε περίπτωση ένα clean install της rom βοηθά εφόσον δεν έχει περαστεί κάτι σωστά, τουλάχιστον για να αποκλείσεις το ίδιο αίτιο στο μέλλον. :)

Edited by Davout
Link to comment
Share on other sites

Γεια και χαρά κ από εμένα το κιν. το έχω περίπου 1 εβδομάδα και μπορώ να πω ότι είναι από τα καλύτερα που έχω πάρει. Μέσα σε 5 μήνες έχω αλλάξει 4 κιν. και τις πρώτες ημέρες τα λιώνω στην κυριολεξία, το one δεν σκάλωσε δεν έκανε lag ,restart κτλ, δεν χρειάστηκε αλλάξω rom έκανε αναβάθμιση 4 φορές μέσα σε 15 λεπτά από την ώρα που το έβαλα σε λειτουργία και πήγε στην 38, υποστήριξη γαμ@@τη .... όποιος σκέφτεται για αγορά να σταματήσει να σκέφτεται και να το παραγγείλει τώρα .....STOP

 

Γιασου φίλε μου σκέφτομαι να το πάρω αλλά δεν έχω ξανά πάρει κινέζο μήπως μπορείς να βοηθήσεις από που πως και πως να το στήνουν;ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε ένα update για την κάμερα, για να δούμε...

 

για πες μας περισσότερα αν το έκανες εγκατασταση

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

για πες μας περισσότερα αν το έκανες εγκατασταση

 

Το update το βρίσκουμε ως ενημέρωση της εφαρμογής cyanogen camera στο playstore. Κατι error με το raw λέει διόρθωσαν και επανέφεραν την "έξυπνη σκηνή".

Link to comment
Share on other sites

Γιασου φίλε μου σκέφτομαι να το πάρω αλλά δεν έχω ξανά πάρει κινέζο μήπως μπορείς να βοηθήσεις από που πως και πως να το στήνουν;ευχαριστώ

 

Έλα φίλε μου εγώ το πήρα από 1949deal.com από εκεί αγόρασα πρώτη φορά και μπορώ να πω ότι έμεινα ευχαριστημένος δεν χρειάστηκε να κάνω τίποτα πάνω στο κιν. όπως έκανα σε άλλα κιν συνήθως τώρα περιμένω ένα από pandawill. Καλό είναι και το http://www.coolicool.com εάν πας εδώ

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=22 εiνα όλα τα αξιόπιστα κινέζικα μαγαζιά online εσύ αποφασίζεις ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το update το βρίσκουμε ως ενημέρωση της εφαρμογής cyanogen camera στο playstore. Κατι error με το raw λέει διόρθωσαν και επανέφεραν την "έξυπνη σκηνή".

Thanks for the info :)

Link to comment
Share on other sites

Το update το βρίσκουμε ως ενημέρωση της εφαρμογής cyanogen camera στο playstore. Κατι error με το raw λέει διόρθωσαν και επανέφεραν την "έξυπνη σκηνή".

 

 

Γιατί όμως δεν εμφανίζει το update της cyanogen camera στην ενότητα οι εφαρμογές μου και την βγάζει μόνο άμα την κάνουμε αναζήτησή; Δηλαδή αν δεν μας έλεγες για το update δεν θα ξέραμε τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όμως δεν εμφανίζει το update της cyanogen camera στην ενότητα οι εφαρμογές μου και την βγάζει μόνο άμα την κάνουμε αναζήτησή; Δηλαδή αν δεν μας έλεγες για το update δεν θα ξέραμε τίποτα;

Άγνωσται αι βουλαί της cyanogen:)

Edited by kikos7
Link to comment
Share on other sites

σε μένα που υπάρχει η "έξυπνη σκηνή" να υποθέσω ότι έγινε η αναβάθμιση; [αλλά δεν θυμάμαι πότε]
Link to comment
Share on other sites

βίντεο κλήσεις μέσω skype γίνονται παιδιά με το οne;

Προφανώς και γίνονται...

 

 

Και γω νομίζω ότι πάντα είχα την έξυπνη σκηνή.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι σημαίνουν αυτές οι διαφοροποιήσεις - επιλογές στη φωτογραφική του 1+1?έξυπνη σκηνή, clear image, λειτουργία ομορφιάς, ενέργεια και πότε χρησιμοποιούνται?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Κάτοχος του OPO και αναρωτιέμαι αν έχει κάποιος να προτείνει κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης offline. Διάβαζα σήμερα ότι η ΝΟΚΙΑ προσφέρει τους χάρτες και το πρόγραμμά της αλλά είναι ακόμα beta και έτσι καλό είναι πιστεύω να το αποφύγει κανείς.

Προσπάθησα να δω αν έχει αναφερθεί πουθενά το συγκεκριμένο θέμα (πλοήγηση offline) αλλά πιστεύω πως όχι.

Φιλικά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Κάτοχος του OPO και αναρωτιέμαι αν έχει κάποιος να προτείνει κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης offline. Διάβαζα σήμερα ότι η ΝΟΚΙΑ προσφέρει τους χάρτες και το πρόγραμμά της αλλά είναι ακόμα beta και έτσι καλό είναι πιστεύω να το αποφύγει κανείς.

Προσπάθησα να δω αν έχει αναφερθεί πουθενά το συγκεκριμένο θέμα (πλοήγηση offline) αλλά πιστεύω πως όχι.

Φιλικά

Εγώ τους έβαλα. Λίγο που το δούλεψα ήταν μια χαρά.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα σε όλους,

 

Κάτοχος του OPO και αναρωτιέμαι αν έχει κάποιος να προτείνει κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης offline. Διάβαζα σήμερα ότι η ΝΟΚΙΑ προσφέρει τους χάρτες και το πρόγραμμά της αλλά είναι ακόμα beta και έτσι καλό είναι πιστεύω να το αποφύγει κανείς.

Προσπάθησα να δω αν έχει αναφερθεί πουθενά το συγκεκριμένο θέμα (πλοήγηση offline) αλλά πιστεύω πως όχι.

Φιλικά

 

Για τα προγράμματα πλοήγησης συζητάμε εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Κάτοχος του OPO και αναρωτιέμαι αν έχει κάποιος να προτείνει κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης offline. Διάβαζα σήμερα ότι η ΝΟΚΙΑ προσφέρει τους χάρτες και το πρόγραμμά της αλλά είναι ακόμα beta και έτσι καλό είναι πιστεύω να το αποφύγει κανείς.

Προσπάθησα να δω αν έχει αναφερθεί πουθενά το συγκεκριμένο θέμα (πλοήγηση offline) αλλά πιστεύω πως όχι.

Φιλικά

Εγώ έχω δοκιμάσει sygic και Google navigation και δουλεύουν μια χαρά. Το sygic είναι πιο gps (περισσότερο καθαρό navigator με τις αντίστοιχες επιλογές), αλλά πρέπει να βάλεις ακριβή διεύθυνση ενώ τα Google Maps δέχονται και γενικότερες τοποθεσίες, ονόματα καταστημάτων κλπ. Στο sygic τους χάρτες της χώρας τους κατεβάζεις από την αρχή και δεν απαιτεί σύνδεση στο ίντερνετ, το Google Maps γενικά καλό είναι να χεις αν και εκεί μπορείς να κατεβάσεις συγκεκριμένες περιοχές.

Edited by Davout
Link to comment
Share on other sites

Για τα προγράμματα πλοήγησης συζητάμε εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

 

Συγνώμη, λάθος μου που δεν το ανέφερα, γνωρίζω ότι εκεί συζητάμε για πλοήγηση, απλά επειδή το OPO είναι κάτι εντελώς καινούργιο είπα να ρωτήσω στο δικό του forum για καλύτερα.

Ευχαριστώ για την κατανόηση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ έχω δοκιμάσει sygic και Google navigation και δουλεύουν μια χαρά. Το sygic είναι πιο gps (περισσότερο καθαρό navigator με τις αντίστοιχες επιλογές), αλλά πρέπει να βάλεις ακριβή διεύθυνση ενώ τα Google Maps δέχονται και γενικότερες τοποθεσίες, ονόματα καταστημάτων κλπ. Στο sygic τους χάρτες της χώρας τους κατεβάζεις από την αρχή και δεν απαιτεί σύνδεση στο ίντερνετ, το Google Maps γενικά καλό είναι να χεις αν και εκεί μπορείς να κατεβάσεις συγκεκριμένες περιοχές.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Το Sygic το είχα κι εγώ στο προηγούμενο τηλέφωνο SAMSUNG GALAXY S4 και ήμουν για να πω την αλήθεια ευχαριστημένος. Ψάχνοντας το "καλύτερο" ρώτησα κι εσάς.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας καμιά πληροφορία - ενημέρωση - αν το ΟΡΟ θα πάει για Lollipop ? :worry:

 

Ναι επίσημα από την ΟΡΟ μέσα σε 3 μήνες (από την παρουσίασή του) θα το έχουμε. Καλά νέα πιστεύω!!!

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω οτι θα κυκλοφορήσει πολύ πιο συντομα λογω cyanogen.Σιγα μην το περιμενουν 3 μηνες.Μεσα στις γιορτές θα το εχει πάρει λογικά.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...