Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι άλλοι αναφέρουν οτι δεν είδαν καμιά βελτίωση με την uv λάμπα.

 

Γίνεται ολίγον τι χαμός με το συγκεκριμένο θέμα.

 

Πάντως οτι και να λέμε ωραίο το τουμπανο hardware κλπ αλλά το τσαμπέ έχει και τα ρίσκα του.

Θέλετε χαμηλό ή ανύπαρκτο qc; θέλετε χαμηλότερης ποιότητας υλικά; Τα βλέπετε.

Πήγαν με 300 ευρώ να βγάλουν το θεϊκό τηλέφωνο, αλλά τις ******** δεν τις απέφυγαν.

 

Σαφως μπορεί να κάτσει και στραβη και σε ακριβά/επώνυμα. Θεωρώ όμως οτι είναι πολύ μικρότερα τα ρίσκα.

 

Δυστυχώς σ αυτή την ζωή οτι πληρωνεις παίρνεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κι άλλοι αναφέρουν οτι δεν είδαν καμιά βελτίωση με την uv λάμπα.

 

Γίνεται ολίγον τι χαμός με το συγκεκριμένο θέμα.

 

Πάντως οτι και να λέμε ωραίο το τουμπανο hardware κλπ αλλά το τσαμπέ έχει και τα ρίσκα του.

Θέλετε χαμηλό ή ανύπαρκτο qc; θέλετε χαμηλότερης ποιότητας υλικά; Τα βλέπετε.

Πήγαν με 300 ευρώ να βγάλουν το θεϊκό τηλέφωνο, αλλά τις ******** δεν τις απέφυγαν.

 

Σαφως μπορεί να κάτσει και στραβη και σε ακριβά/επώνυμα. Θεωρώ όμως οτι είναι πολύ μικρότερα τα ρίσκα.

 

Δυστυχώς σ αυτή την ζωή οτι πληρωνεις παίρνεις.

 

Έχεις άδικο.. Έχω αγοράσει και ipad air k iPhone με το ίδιο πρόβλημα που για ποιότητα κ υλικά δεν μπορεί να πει κανείς κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Ας μην είμαστε υπερβολικοί. Το ότι υπάρχει αυτό το πρόβλημα στην οθόνη δε σημαίνει ότι είναι για πέταμα. Εδώ άλλα κινητά πολύ ανώτερης τιμολόγησης έχουν παρουσιάσει σοβαρότερα προβλήματα.
Link to comment
Share on other sites

Θέλετε να αναφέρω συσκευές 600+ ευρώ με παρόμοιο πρόβλημα?

Πάρα πολλές και κορυφαίες.

Δεν είναι τυχαίο το πολύ θερμό λευκό σε οθόνες ναυαρχιδων. Κρύβει πολλά το κιτρινωπό λευκό.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μας χαρισαν γαϊδαρο κ ψαχνουμε να δουμε τα δοντια του. Κ κιτρινιλα να ειχε το κινητο μου θα τη δεχομουν χωρις δευτερη κουβεντα. Ειναι οτι καλυτερο εχει περασει ποτε απο τα χερια μου κ σχετικα 2 φορες πιο φτηνο απο οτι αν επαιρνα αναλογο κινητο εντος Ελλαδος. Ημαρτον δηλαδη. Προσωπικη γνωμη παντα αλλα μην κανουμε την τριχα τριχια
Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνουμε την τρίχα τριχιά αλλά όχι και να πιστεύουμε οτι με 300 ευρώ βγήκε το απόσταγμα της τεχνολογίας...

Ε δεν γίνεται να το βάζεις π.χ. για φορτισμα και να λες θα φορτίσει τώρα; θα πεσει η μπαταρία τώρα;

Θέλω να πω οτι μεγάλη πλειοψηφία του κόσμου εχει καταντήσει να ασχολείται με bugs αντί να απολαμβάνει το τηλέφωνο. Έχει γίνει δούλος της συσκευής. Παρόλο που κι εγώ το πληρωσα, συγνώμη αλλά αυτό το θεωρώ κατάντια.

Ε δεν μπορεί να είναι όλοι τρελοί στα φόρουμ που βρυθουν απο προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Εδω έχουμε 2 εφαρμογές με λευκό background.

Που ενοχλεί η ελάχιστη κιτρινιλα;

 

http://imagizer.imageshack.com/img540/5937/xJDkh2.jpg

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνουμε την τρίχα τριχιά αλλά όχι και να πιστεύουμε οτι με 300 ευρώ βγήκε το απόσταγμα της τεχνολογίας...

 

Κάποιοι το πιστεύουν, εσύ όχι (το καταλάβαμε). Γιατί επαναλαμβάνεται η ίδια κουβέντα;

Ericsson T65 > Siemens S65 > SE W550i > Iphone 3GS > HP Pre 3 > Galaxy S3 + Note 8 > OnePlus One
Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνουμε την τρίχα τριχιά αλλά όχι και να πιστεύουμε οτι με 300 ευρώ βγήκε το απόσταγμα της τεχνολογίας...

Ε δεν γίνεται να το βάζεις π.χ. για φορτισμα και να λες θα φορτίσει τώρα; θα πεσει η μπαταρία τώρα;

Θέλω να πω οτι μεγάλη πλειοψηφία του κόσμου εχει καταντήσει να ασχολείται με bugs αντί να απολαμβάνει το τηλέφωνο. Έχει γίνει δούλος της συσκευής. Παρόλο που κι εγώ το πληρωσα, συγνώμη αλλά αυτό το θεωρώ κατάντια.

Ε δεν μπορεί να είναι όλοι τρελοί στα φόρουμ που βρυθουν απο προβλήματα.

Αυτό με την φόρτιση είναι καινούργιο?

Εγώ πάντως από τα μέλη του φόρουμ που γνωρίζω χρόνια δεν έχω ακούσει σοβαρά θέματα με την συσκευή. Εκτός και αν όλοι έχουμε πάρει από τις καλές.

Προσωπικά απολαμβάνω την συσκευή μου περισσότερο από κάθε άλλη που είχα τα τελευταία χρόνια.

 

Και επί τέλους διαβάστε τι αντιμετωπίζουν σε συσκευές που κυκλοφόρησαν πρόσφατα και τις πλήρωσαν 599€ και θα καταλάβετε ποιά είναι τα πραγματικά προβλήματα.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τη λάμπα δούλεψε στο δικό μου, όπως μου είπε ο νέος του κάτοχος.

 

Η κιτρινιλα με ενοχλούσε πολύ εμένα πάντως, αφού φαινόταν σαν σκιά. Πχ στο tapatalk όταν έκανα scroll down που κοίταζα κάτω κάτω μου την έσπαγε.

 

Βάζοντας πάντως τα on screen buttons μειώνεται αρκετά το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τη λάμπα δούλεψε στο δικό μου, όπως μου είπε ο νέος του κάτοχος.

 

Η κιτρινιλα με ενοχλούσε πολύ εμένα πάντως, αφού φαινόταν σαν σκιά. Πχ στο tapatalk όταν έκανα scroll down που κοίταζα κάτω κάτω μου την έσπαγε.

 

Βάζοντας πάντως τα on screen buttons μειώνεται αρκετά το πρόβλημα.

Μα όταν βάλεις τα soft button στην οθόνη καλύπτεται εντελώς η περιοχή που παρουσιάζει την κιτρινίλα και δεν υφίσταται πρόβλημα.

 

Καλό θα ήταν όσοι έχουν πρόβλημα να μας βάλουν μια φωτο μήπως είναι πιο έντονο απ αυτό που βλέπουμε εμείς.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κώστα αυτή είναι η θήκη? Σε χρώμα red?

Ακριβώς αυτή.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά το να βάλεις τα software buttons για να μην φαίνεται το πρόβλημα αυτό λέγεται στρουθοκαμηλισμός. Και στην τελική δεν δέχομαι να αγοράζω 5.5" για να βλέπω 5.

Τα θεωρώ τρελή απάτη τα software buttons. Ακόμα και στο Nexus10 τα έχω βγάλει με το application fullscreen.

 

Εδω έχουμε 2 εφαρμογές με λευκό background.

Που ενοχλεί η ελάχιστη κιτρινιλα;

 

http://imagizer.imageshack.com/img540/5937/xJDkh2.jpg

 

Δύσκολο να αποτυπωθεί σε φωτογραφία η πραγματική κατάσταση.

 

Συμφωνώ ότι δεν φαίνεται στις φωτό που ανέβασες όπως δεν φαίνεται στις φωτο που έβγαλα κι εγώ.

Κι όμως στην πραγματικότητα φαίνεται και παραφαίνεται.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά το να βάλεις τα software buttons για να μην φαίνεται το πρόβλημα αυτό λέγεται στρουθοκαμηλισμός. Και στην τελική δεν δέχομαι να αγοράζω 5.5" για να βλέπω 5.

Τα θεωρώ τρελή απάτη τα software buttons. Ακόμα και στο Nexus10 τα έχω βγάλει με το application fullscreen.

 

 

 

Δύσκολο να αποτυπωθεί σε φωτογραφία η πραγματική κατάσταση.

 

Συμφωνώ ότι δεν φαίνεται στις φωτό που ανέβασες όπως δεν φαίνεται στις φωτο που έβγαλα κι εγώ.

Κι όμως στην πραγματικότητα φαίνεται και παραφαίνεται.

Το δέχομαι. Όμως καθένας έχει διαφορετικά στάνταρ στο τι μπορεί να δεχτεί και τι όχι.

 

Κι εμένα στο iPhone μ ενοχλεί η θερμοκρασία πού αναπτύσσει όταν το δουλεύω με 3g γιατί καίγονται τα δάχτυλα μου. Άλλους όχι γιατί χρησιμοποιούν χοντρές θήκες.

Το ίδιο και η ανύπαρκτη αυτονομία του.

Για μένα ήταν σημαντικά και γι' αυτό προσπάθησα 2 φορές να το πουλήσω. Δεν τα κατάφερα γιατί το ήθελαν τσάμπα.

 

Η κιτρινίλα όμως δεν με ενοχλεί όπως και τους περισσότερους. Συν ότι όσο πάει και μαζεύεται προς τα κάτω.

Να φανταστείς έχω επιλέξει λευκό πληκτρολόγιο που την τονίζει. Αν μ ενοχλούσε θα άφηνα το μαύρο.

 

Στις φωτογραφίες αποτυπώνεται. Εδώ κάνουν κιτρινίλα και οθόνες που δεν έχουν (στις φώτο).

 

Για τα δικά μου στάνταρ το opo αξίζει μέχρι τελευταίας δεκάρας τα λεφτά του. Δεν νομίζω να μπορούσα να πάρω τίποτα καλύτερο στα 275€.

 

Αφού σ' ενοχλεί τόσο πολύ, μάλλον θα πρέπει να δοκιμάσεις να το πουλήσεις.

Υπάρχουν πολλοί που περιμένουν στις αγγελίες.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πουλα το να γλιτώσεις! :-)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

να πω και εγω στον φιλο που βλεπει κιτρινιλες οτι και το δικο μου εχει (το ειδα γιατι το διαβασα αλλα οντως φαινεται) και θεματακι με battery drain εβγαλε αλλα ξερω οτι θα λυθει με update.ομως με 265 ευρω τοσο ομορφο,τοσο γρηγορο,τετοια οθοναρα,τετοια σπεκς δεν επαιρνα ουτε στον υπνο μου.θα το αλλαζα μονο με note 3 και αυτο θα το σκεφτομουν 2 και 3 φορες.οποτε οποιου δεν του αρεσει και ζοριζεται τοσο να πιστεψει οτι με λιγα χρηματα πηρε ''πολυ κινητο'' του προτεινω να το πουλησει αμεσα και να δωσει 599+ για να παρει επωνυμο. περιμενει ουραααααααα να αγορασει ενα μεταχειρισμενο oneplus..:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν διορθωθεί η κιτρινίλα με τον καιρό (που λένε μερικοί ότι είδαν βελτίωση) εννοείται θα πάρει τον δρόμο του.....

Συγνώμη, αλλά ελλάτωμα στο σημαντικότερο πράγμα που έχει ένα τηλέφωνο που λέγεται ΟΘΟΝΗ, απορώ πως το δέχεστε.

Επειδή κάτι είναι φθηνό, καταπίνουμε ότι να ναι;

 

 

Υ.Γ. και δεν χρειάζετε κανένα 600άρι ευρώ. Με 300 μια χαρά παίρνεις το note 3. εκτός αν έχει κάποιος ψύχωση με το antuntu και δεν μπορεί να κοιμηθεί τα βράδια.....

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν διορθωθεί η κιτρινίλα με τον καιρό (που λένε μερικοί ότι είδαν βελτίωση) εννοείται θα πάρει τον δρόμο του.....

Συγνώμη, αλλά ελλάτωμα στο σημαντικότερο πράγμα που έχει ένα τηλέφωνο που λέγεται ΟΘΟΝΗ, απορώ πως το δέχεστε.

Επειδή κάτι είναι φθηνό, καταπίνουμε ότι να ναι;

 

 

Υ.Γ. και δεν χρειάζετε κανένα 600άρι ευρώ. Με 300 μια χαρά παίρνεις το note 3. εκτός αν έχει κάποιος ψύχωση με το antuntu και δεν μπορεί να κοιμηθεί τα βράδια.....

Με 300 ευρώ αγοράζεις Note3? Γιατί εγώ το βλέπω 433.

 

Το γιατί δεν αγοράσαμε note το ξέρουμε καλύτερα οι περισσότεροι εδώ μέσα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

androgr είπες την άποψη σου, σταμάτα να τρολλαρεις τώρα σε παρακαλώ.

 

Πουλα το να τελειώνουμε.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη μπερδεύτηκα με το Neo. Οντως 433 έχει.

 

Ξέρω πολύ καλά, κι εγώ το αγόρασα το 1+. Προτιμούσα να μου έλεγαν θα έχει 100 ευρώ παραπάνω χωρίς παρενέργειες παρά να ψαχνόμαστε με το που το ανοίγουμε.

Πως να στο πω αλλιώς; αν μου έλεγαν ferrari ευκαιρίας αλλά μπορεί να έχει πρόβλημα στην μηχανή, ΔΕΝ θα το αγόραζα. Αλλοι βέβαια θα αγόραζαν ακόμα και ρέπλικα.

Link to comment
Share on other sites

Πειράζει που το δικό μου δεν έχει αυτό που λέτε, έχω φάει την οθόνη να βρω κιτρινιλα δεν υπάρχει λέμε τι να κανουμε τωρα και τέλος πάντων όσοι δεν είναι ευχαριστημένοι με την συσκευή τους ας τη δώσουν σε κάποιον άλλο, η ας το επιστρέψουν απο εκει που το πήραν αφου ενωχλεί τόσο αυτο το φαινόμενο ίσως πρόκειται για κάποιες συσκευές, έχω βαρεθεί να διαβάζω για κίτρινα πράγματα που δεν υπάρχουν στο τηλέφωνο μου άντε φτάνει.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...