Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου έχετε κανει την καρδιά περιβόλι.. Καλη κουβέντα δεν εχω ακούσει για την καινουρια έκδοση! Ακομα δεν μου εχει έρθει, αλλα με αυτα που ακούω δε βιάζομαι...

 

Έχει και καλά, έχει και κακά. Δε νομίζω ότι στην παρούσα της μορφή θα σου κάνει την σούπερ αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Stock opo θα δει αναβαθμιση σε λολιποπ ota;και αν ναι ξερουμε ποτε;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Έχει και καλά, έχει και κακά. Δε νομίζω ότι στην παρούσα της μορφή θα σου κάνει την σούπερ αλλαγή.

 

Κακό με νοιάζει να μην μου κάνει...

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ από μένα. Μετά την χειροκίνητη αναβάθμιση σε cm12s έχω μεγάλο lag στην πληκτρολογηση.. Έχουμε καμία ιδέα; το κινητό γίνεται πολύ κουραστικο..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ από μένα. Μετά την χειροκίνητη αναβάθμιση σε cm12s έχω μεγάλο lag στην πληκτρολογηση.. Έχουμε καμία ιδέα; το κινητό γίνεται πολύ κουραστικο..

 

Factory reset κ wipe cache

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς factory reset κ μετά να ξαναπερασω χειροκινητα την cm12s ή να αφήσω την παλιά;

 

Οπως εισαι με περασμενη την 12, μπες σε recovery, κανε factory reset, wipe cache και wipe media για να σβηστουν τα παντα απο το κινητο και να ξεκινησει απο την αρχη. 99% θα εισαι οκ μετα καθως κατι τετοιο, στρωνει οποιοδηποτε προβλημα μπορει να εχεις. Αν εχει καποιος αλλος αλλη γνωμη, ας την αναφερει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ από μένα. Μετά την χειροκίνητη αναβάθμιση σε cm12s έχω μεγάλο lag στην πληκτρολογηση.. Έχουμε καμία ιδέα; το κινητό γίνεται πολύ κουραστικο..

Και σε μένα το ίδιο πρόβλημα παρουσιάζεται, ενώ κατά περιόδους εμφανιζόταν και σε προηγούμενες εκδόσεις. Το είχα αποδώσει σε κολλήματα του SwiftKey και των θεμάτων. Εγώ είχα κάνει clean install την 05Q και πέρασα χειροκίνητα την 12S από το recovery. Δεν ξέρω αν σίγουρα φτιάχνει με factory reset. Τώρα αν είναι να wiparei τα πάντα, ελπίζω να είναι σίγουρη λύση.

 

Επειδή γίνεται παράλληλη συζήτηση για το θέμα στο "Αναβαθμίσεις", ας μαζέψουμε τις απαντήσεις εκεί αφού λογικά έχει σχέση με την αναβάθμιση.

Edited by Davout
Link to comment
Share on other sites

Μετά από δοκιμοι δεκαδων ρομ εχω καταληξει στην color os.. Πραγματικα το κινητό φυσάει. Ελάχιστα bugs, παρα πολλες λειτουργιες και φυσικά ελληνική γλώσσα..
Link to comment
Share on other sites

Ε, λογικά, μέχρι τέλος του μήνα, θα ξεκινήσει ξανά το rollout...

 

Γιατί, τώρα σταμάτησε; Edit: το βρήκα σε άλλο thread. Μου φαίνεται θα το βάλω και γω χειροκίνητα, βαρέθηκα...

Edited by il_tifosi

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Γιατί, τώρα σταμάτησε; Edit: το βρήκα σε άλλο thread. Μου φαίνεται θα το βάλω και γω χειροκίνητα, βαρέθηκα...

Βάλτή να τελειώνεις τι περιμένεις τσάμπα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , η αναβάθμιση για lollipop πότε βγαίνει ;

 

Εχει βγει. Κάποιοι την έχουν πάρει ήδη ΟΤΑ. Δεν έρχεται σ' όλους την ίδια στιγμή. Μπορείς να την περάσεις από recovery mode πάντως. Υπάρχουν οδηγοί και στο youtube και στο θέμα των αναβαθμίσεων του oneplus one που σε πάνε βήμα βήμα.

Link to comment
Share on other sites

Βάλτή να τελειώνεις τι περιμένεις τσάμπα

 

Περιμένω μήπως απαντηθεί κάτι που ρώτησα στο thread των roms προχθές. Αμέσως μετά, βουρ :)

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

Επειδη είμαι μεταξύ του opo και των mate 7 και του xaomi, υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω; με ενδιαφέρει κυρίως σήμα, μπαταρια και κάμερα.

Εαν καταλήξω στο opo και το παραγγείλω απο το σαιτ, θα πρέπει να αναφέρω κάτι για τελωνείο;

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

Επειδη είμαι μεταξύ του opo και των mate 7 και του xaomi, υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω; με ενδιαφέρει κυρίως σήμα, μπαταρια και κάμερα.

Εαν καταλήξω στο opo και το παραγγείλω απο το σαιτ, θα πρέπει να αναφέρω κάτι για τελωνείο;

ευχαριστώ

Τίποτα δεν πρέπει να προσέξεις. Προχώρα σε αγορά.:)

Link to comment
Share on other sites

Εαν καταλήξω στο opo και το παραγγείλω απο το σαιτ, θα πρέπει να αναφέρω κάτι για τελωνείο;

ευχαριστώ

Θα βρίσκεται ηδη στην Ευρώπη απο τη στιγμη που θα γίνει η παραγγελία απο 'σένα, οποτε μη σκέφτεσαι κάτι για τελωνείο.

Sent it From outer Space.
Link to comment
Share on other sites

Δυνατοτητα call recording υπαρχει στη συσκευη(με εφαρμογή όπως η acr εννοειται:))

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Δυνατοτητα call recording υπαρχει στη συσκευη(με εφαρμογή όπως η acr εννοειται:))

 

Επειδή το γραψες, έβαλα στο Play Store την εφαρμογή που έγραψες και μου λέει συμβατή με το A0001.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το γραψες, έβαλα στο Play Store την εφαρμογή που έγραψες και μου λέει συμβατή με το A0001.

Την αγόρασα σήμερα τη συσκευή τελικά και παίζει το acr εντελώς απροβλημάτιστα οπότε όλα καλά :)

Επίσης να τη δουλέψω λίγο και θα πω και εγώ 2 λόγια αλλά σαν πρώτη εντύπωση είναι σα το nexus 6 που είχα με αρκετά πρακτικά συν όπως τα gestures και το ξύπνημα οθόνης.

Γενικά αεράτη συσκευή!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Την αγόρασα σήμερα τη συσκευή τελικά και παίζει το acr εντελώς απροβλημάτιστα οπότε όλα καλά :)

Επίσης να τη δουλέψω λίγο και θα πω και εγώ 2 λόγια αλλά σαν πρώτη εντύπωση είναι σα το nexus 6 που είχα με αρκετά πρακτικά συν όπως τα gestures και το ξύπνημα οθόνης.

Γενικά αεράτη συσκευή!

Καλορίζικη η συσκευή, το Cyanogen software θα το λατρεψεις.

Επειδή είμαι σε δίλημμα αντίθετο, να δώσω το One και να πάω σε Nexus 6, θα μπορούσες να μας κάνεις μία όσο το δυνατόν πιο αντικειμενική σύγκριση μεταξύ των δύο εφόσον δουλέψεις και λίγο το One;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...