Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για τα πανηγύρια είναι η μπαταρία σε οποία Lollipop έχω δοκιμάσει. 30% τουλάχιστον κάτω. Αυτονομία -μοντέλο την κάνανε @%-€#%&. Η Lollipop υπερτερεί μόνο σε smoothness και στην αισθητική του interface. Σε όλα τα αλλά, kitkat και πάλι kitkat (nag mode off). Edited by cirith
Link to comment
Share on other sites

Τπτ είναι για γέλια εχτές έβαλα την cm12s και η μπαταρία είναι μακράν χειρότερα

Βέβαια μια μέρα την βγάζει αλλά.....

Link to comment
Share on other sites

Οι ενημερωσεις, δεν σταματουν εδω. Χαλαρωστε.

 

Οσο για την μπαταρια, αν βγαζει μια μερα ανετα, μια χαρα ειναι. Ποσο θελετε να βγαζει? Για παραπανω μπαταρια, δυστυχως μονοδρομος προς ΝΟΚΙΑ 3310.

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε σε σχέση με την κιτκατ που απλά δεν σε ενοιαζε το ποσοστό της μπαταρίας , τώρα το κοιτάς με την loli
Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε σε σχέση με την κιτκατ που απλά δεν σε ενοιαζε το ποσοστό της μπαταρίας , τώρα το κοιτάς με την loli

 

Μια χαρα το κοιτουσα κ με την 4.4.4

 

Γυρναω σπιτι με 20-25% μπαταρια απο 100%. Ολη μερα χρηση 3G, wifi, καποια τηλ κ οθονη καπου στις 4-4μιση ωρες. Τωρα αντι να γυρναω με 20-25% σπιτι, θα γυρναω με 10-15%. Σιγα την διαφορα. Απο την στιγμη που σε μιση ωρα φορτιζει περιπου 40-50% μπαταρια, δεν με απασχολει εμενα προσωπικα.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το έβγαλα στις 9 το πρωί πλήρως φορτισμένο και στις 7:30 το απόγευμα ήμουν στο 15% με 3:30 SOT, οπότε το κούμπωσα στο USB του PC για να βγάλω τη μέρα. Χρησιμοποίησα Google maps navigation, βέβαια, αλλά αυτό το εκανα και παλιότερα χωρίς τέτοια κατάρρευση της μπαταρίας. Για εμένα, λοιπόν, είναι ανεπαρκής η μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το έβγαλα στις 9 το πρωί πλήρως φορτισμένο και στις 7:30 το απόγευμα ήμουν στο 15% με 3:30 SOT, οπότε το κούμπωσα στο USB του PC για να βγάλω τη μέρα. Χρησιμοποίησα Google maps navigation, βέβαια, αλλά αυτό το εκανα και παλιότερα χωρίς τέτοια κατάρρευση της μπαταρίας. Για εμένα, λοιπόν, είναι ανεπαρκής η μπαταρία.

 

Παρε power bank. :)

Link to comment
Share on other sites

Παρε power bank. :)

 

Ωραία λύση. :-P ..είπαμε να πηγαίνουμε μπροστά και όχι πίσω..Εγώ αυτήν τη στιγμή είμαι με 6 ώρες και 11 λεπτά οθόνη με 20% υπόλοιπο μπαταρίας..λογικά δύσκολο να το δω αυτό με την 12, αρα μένω όπως είμαι μέχρι στιγμής..

Link to comment
Share on other sites

Ωραία λύση. :-P ..είπαμε να πηγαίνουμε μπροστά και όχι πίσω..Εγώ αυτήν τη στιγμή είμαι με 6 ώρες και 11 λεπτά οθόνη με 20% υπόλοιπο μπαταρίας..λογικά δύσκολο να το δω αυτό με την 12, αρα μένω όπως είμαι μέχρι στιγμής..

 

Και εγώ που βγάζω παρόμοιους χρόνους (συνήθως 7-8 h οθόνη στο σύνολο της μπαταρίας), ανησυχω για την μπαταρία της 12s. Αλλά η lollipop έχει αλλη χάρη και δεν νομιζω να αντισταθω στην αναβάθμιση. Τι να πω, ας ελπίζουμε με μελλοντικό update να το φτιαξουν...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ που βγάζω παρόμοιους χρόνους (συνήθως 7-8 h οθόνη στο σύνολο της μπαταρίας), ανησυχω για την μπαταρία της 12s. Αλλά η lollipop έχει αλλη χάρη και δεν νομιζω να αντισταθω στην αναβάθμιση. Τι να πω, ας ελπίζουμε με μελλοντικό update να το φτιαξουν...

Και εγώ το ελπίζω, γι'αυτό είπα μέχρι στιγμής :-) .. Αν και δεν υπάρχει σημαντικός λόγος αναβάθμισης κατ'εμέ όπως έχω ξαναπεί.Την cm12s την τρέχω με ΑRΤ και πάει σφαίρα, είναι smooth και έχει και τρελή αυτονομία.

Link to comment
Share on other sites

Με CM12 η μπαταρία κράτησε 2 ημέρες με 5 ώρες και 50 λεπτά οθόνη, με αρκετή ώρα στο internet, μουσική πάνω από 1 ώρα, φωνητικές κλήσεις 57 λεπτά. Edited by kyrgeo1978
Link to comment
Share on other sites

Με CM12 η μπαταρία κράτησε 2 ημέρες με 5 ώρες και 50 λεπτά οθόνη, με αρκετή ώρα στο internet, μουσική πάνω από 1 ώρα, φωνητικές κλήσεις 57 λεπτά.

 

πάρα πολύ καλά!!!;)

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Με CM12 η μπαταρία κράτησε 2 ημέρες με 5 ώρες και 50 λεπτά οθόνη, με αρκετή ώρα στο internet, μουσική πάνω από 1 ώρα, φωνητικές κλήσεις 57 λεπτά.

 

Stock cm12 με καθαρη εγκατασταση κτλ εισαι?

 

Μια χαρα ειναι η χρηση. Γιατι ολοι λενε οτι ειναι χαλια η μπαταρια?

Link to comment
Share on other sites

πάρα πολύ καλά!!!;)

Ναι αρκετά καλά για lollipop.:)

Stock cm12 με καθαρη εγκατασταση κτλ εισαι?

 

Μια χαρα ειναι η χρηση. Γιατι ολοι λενε οτι ειναι χαλια η μπαταρια?

 

Ναι stock με καθαρή εγκατάσταση. Ναι μια χαρά. Ρουταρισμένο με stock κέρνελ προς το παρόν.

Edited by kyrgeo1978
Link to comment
Share on other sites

Με CM12 η μπαταρία κράτησε 2 ημέρες με 5 ώρες και 50 λεπτά οθόνη, με αρκετή ώρα στο internet, μουσική πάνω από 1 ώρα, φωνητικές κλήσεις 57 λεπτά.

Στην 12 όχι στην 12ς

Link to comment
Share on other sites

Στην 12 όχι στην 12ς

 

Δες τη φωτογραφία στο ποστ 4292 και θα καταλάβεις για ποιά CM μιλάω:).

Link to comment
Share on other sites

Ιδού και ένα ενδιαφέρον άρθρο για το πρόβλημα της κατανάλωσης των Google Play Services:

 

http://www.xda-developers.com/psa-google-play-services-wakelock-affects-many-5-x-roms/

Link to comment
Share on other sites

Τώρα πέρασα την cm12.1 με τα pico Gapps

Απλά σπέρνει κανένα lag δεν βλέπω να τραβάει μπαταρία χωρίς λόγο σαν την cm12s

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το touch πως λύνεται έχει κανείς ιδέα; Διαβάζω ότι θα έπρεπε να έχει λυθεί με μερικά updates. Είχα την 12s και μου έσπασε τα νεύρα οπότε έβαλα slim kitkat και συνεχίζει :mad:

 

Πολύ εκνευριστικό :(

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το touch πως λύνεται έχει κανείς ιδέα; Διαβάζω ότι θα έπρεπε να έχει λυθεί με μερικά updates. Είχα την 12s και μου έσπασε τα νεύρα οπότε έβαλα slim kitkat και συνεχίζει :mad:

 

Πολύ εκνευριστικό :(

 

Γιατι τι ακριβως εχει το touch?

Link to comment
Share on other sites

Γιατι τι ακριβως εχει το touch?

 

Δεν έχει μεγάλη ευαισθησία. Μερικές φορές είναι σα να μην πατάω καν την οθόνη, άλλες εάν σέρνω το δάχτυλο σταματάει και ξανααρχίζει, λες και το σήκωσα από την οθόνη...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...