Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για το L έχουν ακουστεί τα καλύτερα λόγια. Ελπίζω όταν βγει να μην μας διαψευσει
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σε όλους τους τυχερούς ιδιοκτήτες της συσκευάρας μας !!!

 

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά... υπάρχει τρόπος, μέσα απ' τη μαμίσια εφαρμογή sms μηνυμάτων, να μετράει πόσους χαρακτήρες έχω πληκτρολογήσει (προφανώς για να προσέχω να μην ξεπεράσω τους 160 του ενός sms) ??? :confused:

 

Αν και απενεργοποίησα το unicode απ τις ρυθμίσεις (και λογικά θα έχω 160 πλέον), δεν βρίσκωπουθενά επιλογή για character count indicator :(

 

Eυχαριστώ εκ των προτέρων για την όποια απάντηση.

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Τόσο καλή κάμερα έχει?

Ναι μέσω software θα αυξήσει και θα πάρει όλες τις δυνατότητες το hardware η κάμερα δηλαδή.

Ακόμα και σε πιο αδύνατες κάμερες θα παίρνει το μέγιστο

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=193941&dateline=1426239248
Link to comment
Share on other sites

Παιδια παρελαβα και εγω . Ενταξει τα λογια περιττα απιστευτη συσκευη(φρεσκια παρτιδα 5/9) ,πουθενα ιχνος κιτρινιλας και δεν κολλαει οσο και να το ζορισεις! Ας μου πει καποιος ποια ειναι η τελευταια εκδοση cyanogen και πως μπορω να το ελεγξω ?:D
Link to comment
Share on other sites

Θα πας "ρυθμίσεις -> σχετικα με το τηλέφωνο" οι περισσοτεροι έχουμε την 33r. Αν δεν εχεις αυτή θα πας στο ίδιο σημείο πανω πανω "ενημερωσεις συστηματος" κ θα το βάλεις να τις τραβήξει όλες μέχρι την 33r
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σε όλους τους τυχερούς ιδιοκτήτες της συσκευάρας μας !!!

 

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά... υπάρχει τρόπος, μέσα απ' τη μαμίσια εφαρμογή sms μηνυμάτων, να μετράει πόσους χαρακτήρες έχω πληκτρολογήσει (προφανώς για να προσέχω να μην ξεπεράσω τους 160 του ενός sms) ??? :confused:

 

Αν και απενεργοποίησα το unicode απ τις ρυθμίσεις (και λογικά θα έχω 160 πλέον), δεν βρίσκωπουθενά επιλογή για character count indicator :(

 

Eυχαριστώ εκ των προτέρων για την όποια απάντηση.

 

Αν θυμάμαι καλά όταν φτάνει τους 150 σου δείχνει πόσους ακόμα έχεις μέχρι τους 160

Link to comment
Share on other sites

Θα πας "ρυθμίσεις -> σχετικα με το τηλέφωνο" οι περισσοτεροι έχουμε την 33r. Αν δεν εχεις αυτή θα πας στο ίδιο σημείο πανω πανω "ενημερωσεις συστηματος" κ θα το βάλεις να τις τραβήξει όλες μέχρι την 33r

 

η δικη μου ΟΤΑ εχει σταματησει στην 30ο και δεν μου βγαζει αλλη διαθεσιμη ενημερωση!προβλημα?

NOKIA 3110-6210-3310-8310, Motorola V620-L6, Panasonic X70, Samsung D900-U600-U800-S5230 Star- S5830 Ace, Oneplus One!
Link to comment
Share on other sites

οχι χθες ηταν η πρωτη ΟΤΑ αναβαθμιση που πηρα μολις ανοιξα το κινητο.δεν το εχω πειραξει καθολου.ειναι κατασκευης 2/9.πεζει ρολο αυτο?

 

edit: χμ βρηκα την λυση.περιμενεις η απλα το αποφευγεις οπως λενε στο Οneplus forum ;)

https://forums.oneplus.net/threads/my-phone-doesnt-show-up-33r-update.100679/

Edited by panosmaria2011
NOKIA 3110-6210-3310-8310, Motorola V620-L6, Panasonic X70, Samsung D900-U600-U800-S5230 Star- S5830 Ace, Oneplus One!
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σε όλους τους τυχερούς ιδιοκτήτες της συσκευάρας μας !!!

 

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά... υπάρχει τρόπος, μέσα απ' τη μαμίσια εφαρμογή sms μηνυμάτων, να μετράει πόσους χαρακτήρες έχω πληκτρολογήσει (προφανώς για να προσέχω να μην ξεπεράσω τους 160 του ενός sms) ??? :confused:

 

Αν και απενεργοποίησα το unicode απ τις ρυθμίσεις (και λογικά θα έχω 160 πλέον), δεν βρίσκω πουθενά επιλογή για character count indicator :(

 

Eυχαριστώ εκ των προτέρων για την όποια απάντηση.

 

Ξέρω ότι γράφεις για μαμίσια αλλά θα σου πρότεινα Handcent SMS που έχει ό,τι γουστάρεις από customization έως scheduled sms's όταν κοιμάσαι κλπ. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δοκίμασα το GPS από καβάλα Θεσσαλονίκη με το αμάξι και μέσα στην πόλη διαδρομές πεζός. Το πρόγραμμα που χρησιμοποιώ είναι το sygic. Δεν έχω λόγια , απλά άπαιχτο, ότι καλύτερο & γρηγορότερο έχω δοκιμάσει δεν έχασε ούτε μέτρο, με οδήγησε στον προορισμό μου με μεγάλη ακρίβεια χωρίς ούτε ένα λάθος. Εντύπωση μου έκανε πως δούλευε ακόμη και μέσα στα τούνελ , τι να πω , άψογο εργαλείο στην πλοήγηση.
Link to comment
Share on other sites

Ανάβει κανονικά. Μέχρι το 90% πρασινο ανοιχτό. Απο 90% έως 100% πρασινο σκουρο

 

καλησπερα,σημερα παρελαβα το κινητο,ολα μια χαρα!πριν λιγο το εσβησα για να το φορτισω.παρατηρησα οτι τωρα που φορτιζει "κλειστη η συσκευη" δεν αναβει το ledακι.ξαναλεω με "κλειστο το κινητο",με αναμενο μια χαρα εμφανιζεται το led.ευχαριστω.

Edited by geo35
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,σημερα παρελαβα το κινητο,ολα μια χαρα!πριν λιγο το εσβησα για να το φορτισω.παρατηρησα οτι τωρα που φορτιζει "κλειστη η συσκευη" δεν αναβει το ledακι.ξαναλεω με "κλειστο το κινητο",με αναμενο μια χαρα εμφανιζεται το led.ευχαριστω.

Με σβηστο το κινητο(power off) το led δεν αναβει.Με σβηστη την οθονη το led αναβει.Ειχε ξαναγινει αυτη η συζητηση και παλι ειχαν μπερδευτει οι οροι power off- screen off.Ολα αυτα με τελευταια cm nightly,φανταζομαι και με cm11s το αυτο θα συμβαινει.Ας επιβεβαιωσει καποιος φιλος με 11s.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Έχει μεγάλη σημασία αν ανάβει το φωτάκι; Πραγματικά δηλαδή... Ειδικά με χρόνο φόρτισης μιάμιση ώρα ποιος ασχολείται; Αν θες να ανάβει άστο ανοιχτό. Αν δε θες κλήσεις κλπ βάλτο σε λειτουργία πτήσης. Αν δε θες να ανάβει κλειστό ή απενεργοποίησε το led κατά τη φόρτιση...
Link to comment
Share on other sites

Με σβηστο το κινητο(power off) το led δεν αναβει.Με σβηστη την οθονη το led αναβει.Ειχε ξαναγινει αυτη η συζητηση και παλι ειχαν μπερδευτει οι οροι power off- screen off.Ολα αυτα με τελευταια cm nightly,φανταζομαι και με cm11s το αυτο θα συμβαινει.Ας επιβεβαιωσει καποιος φιλος με 11s.

Ετσι ακριβώς

Αν θες να επιβεβαιώσεις την φόρτιση (σβηστού κινητού), κάνε ένα ελαφρύ/κοφτό πάτημα στο power button, θα ανάψει η οθόνη για 5" και θα σου δείξει το ποσοστό φόρτισης.-

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Και γω την ιδια απορια ειχα για το λεντακι. Και γω με 11s επιβεβαιωνω δεν αναβει το λεντακι. Αλλα ρε παιδια απλά πράγματα είναι να τα κανουν γιατι δεν τα κανουν ? Ολα τα κινητα εχουν λεντακι που αναβει οταν ολοκληρωθεί η φόρτιση (με σβηστό το κινητό όχι την οθόνη μόνο). Όχι ότι ειναι κατι σπουδαιο αλλα δεν θα τους δικαιολογω κιόλας για τις παραλειψεις τους. Εγώ συνηθισα να βλέπω το λεντακι και δεν θελω να αλλαξω τρόπο.

Τωρα κάτι άλλο.

1) Ο ήχος του στην εγγραφή βίντεο συγκριτικα με το note 3 που έχω είναι χαμηλός. Δεν ξέρω γιατί.Υποτίθεται τοσα μικρόφωνα έχει !!!

2) Με stock kernel και rom πέφτει πιο γρήγορα η μπαταρία του σε σχέση με το νοτε 3 όταν το πειράζεις. Αν ειναι σε αναμονή έχουν ίδια κατανάλωση.

3) Όταν έρχεται ειδοποιηση ή μνμ δεν αναβει η οθόνη του για να καταλαβεις ότι κατι ηρθε. Μόνο από το λεντάκι θα το δεις.

4) Και δεν έχει ρε παιδιά την λειτουργια (δεν θυμαμαι πως την λένε) της "εξυπνης αναμονής" δηλ που όταν το κοιτάς να παραμένει ανοιχτό, την οποία την έχουν ακομα και κινέζικα των 80 ευρω. Έλεος!!! (εκτός αν υπάρχει και δεν το ειδα)

Στα θετικα του δεν θα αναφερθω γιατι ειναι άψογο σαν κινητό αλλά θα μπορούσε να ήταν "αψεγαδιαστο" αν δεν ειχε αυτες τις λιγες ελλειψεις.

Αααα!!! Και 1-2 φορες μου παγωσε η αυτόματη περιστροφή δηλ ενω το ειχα καθετα δεν γυριζε οριζόντια .επρεπε να κλεισω το ποργρμμα.

Μου βγαζει επισης που και που και ενα κουλο μνμ οτι "το δικτυο χάθηκε". Σας το εχει βγαλει ποτε? Δεν χανεται στην πραγματικοτητα ομως.

Edited by geornirv
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δοκίμασα το GPS από καβάλα Θεσσαλονίκη με το αμάξι και μέσα στην πόλη διαδρομές πεζός. Το πρόγραμμα που χρησιμοποιώ είναι το sygic. Δεν έχω λόγια , απλά άπαιχτο, ότι καλύτερο & γρηγορότερο έχω δοκιμάσει δεν έχασε ούτε μέτρο, με οδήγησε στον προορισμό μου με μεγάλη ακρίβεια χωρίς ούτε ένα λάθος. Εντύπωση μου έκανε πως δούλευε ακόμη και μέσα στα τούνελ , τι να πω , άψογο εργαλείο στην πλοήγηση.

 

Στην ίδια διαδρομή αλλα και σε μέρος της παλιάς πόλης όπου το nexus 5 χανόταν το one ήταν άψογο. Το δοκιμασα με navigon.

to kako me to na mi kaneis tipota einai oti den boreis na stamatiseis gia na ksekourasteis
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,εχθες εβαλα temperature glass αλλα καθησε στραβα,με παιδεψε λιγο να βγει αλλα το εβγαλα.δημιουργει καποιο προβλημα στην οθονη επειδη ειναι κατι διαφορετικο απο την ζελατινη.εννοω οταν το βγαζεις;
Link to comment
Share on other sites

4) Και δεν έχει ρε παιδιά την λειτουργια (δεν θυμαμαι πως την λένε) της "εξυπνης αναμονής" δηλ που όταν το κοιτάς να παραμένει ανοιχτό, την οποία την έχουν ακομα και κινέζικα των 80 ευρω. Έλεος!!! (εκτός αν υπάρχει και δεν το ειδα)

 

Ευτυχώς. Φιλε μου κατι τετοια bloatwarηλίκια τυπου Samsung ειναι που δεν εχει και το κινητο παει σφαιρα. Οσο το φορτωνεις τοσο το καθυστερεις, κοινη λογικη.

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς. Φιλε μου κατι τετοια bloatwarηλίκια τυπου Samsung ειναι που δεν εχει και το κινητο παει σφαιρα. Οσο το φορτωνεις τοσο το καθυστερεις, κοινη λογικη.

 

Κοιτα το note μου πα΄ρολο που έχει αυτα τα bloatwareλικια που λες είναι εντελώς smooth πάει ΣΦΑΙΡΑ . Καποια μικρολαγκαρισμτακια τα εχει λογω του άθλιου touchwiz οπότε δεν νομίζω ότι το 1+ θα ειχε θεμα.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικα έχει χαθεί το κουμπι που μπάινεις στο μενού !!! Πως το επαναφέρω ??
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Μιας και παρέλαβα την official πράσινη case άλλαξα λίγο και τα χρώματα
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...