Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το είχα μόνο για δύο μέρες, τόσο άντεξα. Το τηλέφωνο έχει θέμα με το digitizer πολύ μεγάλο και από ότι διαβάζω συμβαίνει σε εκατοντάδες χρήστες. Το μόνο θετικό η καλή οθόνη, η κάμερα και η πραγματικά εξαιρετική αυτονομία. Αλλά το θέμα με το digitizer δεν μπορούσα να το ξεπεράσω ερχόμενος από Nexus
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μόλις παρέλαβα το δικό μου (ευρωπαϊκό μοντέλο μέσω invite). Έχει πουθενά κάρτα εγγύησης ας πούμε;
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το δικό μου (ευρωπαϊκό μοντέλο μέσω invite). Έχει πουθενά κάρτα εγγύησης ας πούμε;

Μόνο το imei αρκεί

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Το είχα μόνο για δύο μέρες, τόσο άντεξα. Το τηλέφωνο έχει θέμα με το digitizer πολύ μεγάλο και από ότι διαβάζω συμβαίνει σε εκατοντάδες χρήστες. Το μόνο θετικό η καλή οθόνη, η κάμερα και η πραγματικά εξαιρετική αυτονομία. Αλλά το θέμα με το digitizer δεν μπορούσα να το ξεπεράσω ερχόμενος από Nexus

 

με το multi touch λες η το ghost ?

One+ One --- iPAD 3 --- Xperia Neo V --- HTC Hero --- HTC Touch Cruise --- Nokia N95 --- Nokia 6680 --- Nokia 6310i
Link to comment
Share on other sites

με το multi touch λες η το ghost ?

 

και τα δύο θέματα είχα, επίσης ο digitizer μου φάνηκε αργός, δεν μπορώ να το εξηγήσω ακριβώς

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πράγμα να μην έχουν έλεγχο δεν θα τους βγει σε καλο

Εγώ το παρήγγειλα τελικά αλλά εάν έχει το παραμικρό έφυγε όπως έρθει

One+ One --- iPAD 3 --- Xperia Neo V --- HTC Hero --- HTC Touch Cruise --- Nokia N95 --- Nokia 6680 --- Nokia 6310i
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

 

Γίνεται ήδη συζήτηση στο θέμα με τα αξεσουάρ, ας μην διπλοποστάρουμε και εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πολλές φορές όταν παίρνω κάποιο τηλέφωνο ή λαμβάνω κλήση, η ένταση την ώρα της ομιλίας διαπιστώνω ότι έχει πέσει 2 κλικ από το τέρμα δυνατό. Ενώ πάντα το δυναμώνω το ηχειάκι στο τέρμα για να ακούω τον συνομιλητή μου αυτό λειτουργεί σαν να μην μπορεί να αποθηκεύσει αυτό το τέρμα δυνατό.

Ξέρουμε κάτι; Είναι πολύ εκνευριστικό κάθε φορά να σηκώνω την ένταση (και μιλάω πολύ στο τηλέφωνο καθημερινά λόγω δουλειάς).

Είμαι στη 33R με απείραχτη International συσκευή.

Έκανα hard reset με τη διαδικασία από εδώ http://oneplus.net/support/answer/how-do-i-perform-a-full-factory-reset αλλά πάλι έχω το ίδιο bug. Τσάμπα που έφαγα όλο μου το απόγευμα!!

 

Το μόνο θετικό είναι ότι με το που άνοιξα τη συσκευή και έκανα τα πρώτα σεταρίσματα, διάλεξα για theme αυτό της Cyanogen, και με το που μπαίνω στη home screen μου πετάει αναβάθμιση για το Ιcon Pack. Πλέον σχεδόν όλες οι εφαρμογές (Facebook, Messenger, Instagram, Foursquare, Swarm, κτλ.) έχουν αυτά τα ωραία τετράγωνα εικονίδια. Δε μπορώ να καταλάβω γιατί πριν το hard reset δεν είχα πάρει αυτό το update.

Edited by bill_viper

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

αυτό με την ένταση το κάνει κ το δικό μου,αλλά εντάξει ίσως επειδή δεν μιλάω κ πάρα πολύ δεν με ενοχλή ιδιαίτερα. καλό θα ήταν αν υπήρχε διόρθωση.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια sos.

Τα sms που μου στελνουν εμφανιζονται ολοκληρα με το περιεχομενο τους στην οθονη κλειδωματος.Λυση για αυτο το σημαντικο προβλημα???

 

Ρυθμίσεις -> Οθόνη Κλειδώματος -> [untick] Προσαρμοσμένη οθόνη κλειδώματος.

 

Θα έχεις πλέον"κλασική" οθόνη κλειδώματος με έως πέντε συντομεύσεις και τα "ευαίσθητα" SMS δεν θα κινδυνεύουν να εκτεθούν σε "λάθος" βλέμματα :p ;) :p

Link to comment
Share on other sites

Ενα αλλο θεμα.Πως βαζουμε τα δικα μας ringtones???Μπορει να ειναι απλο αλλα δεν τα εχω καταφερει ακομη.
Link to comment
Share on other sites

Ενα αλλο θεμα.Πως βαζουμε τα δικα μας ringtones???Μπορει να ειναι απλο αλλα δεν τα εχω καταφερει ακομη.

Μονο μέσω κάποιας εφαρμογής μουσικής (πχ Apollo) βρίσκεις το κομμάτι, πατας παρατεταμένα> Set as Ringtone

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Ενα αλλο θεμα.Πως βαζουμε τα δικα μας ringtones???Μπορει να ειναι απλο αλλα δεν τα εχω καταφερει ακομη.

 

settings --> sound --> phone ringtone κι επιλέγεις.. εμένα μου βγάζει επιλογή να πάω να διαλέξω κ μέσω του es explorer.. αν δεν τον έχεις, νομίζω αν ρίξεις ένα αρχείο μέσα στο φάκελο ringtones, το βλέπει! :)

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Δυνατότητα βιντεοκλήσης μέσω GSM υπάρχει στη cyanogen;

Μονο σε samsung συσκευες θα βρεις βιντεοκλησεις μεσω δικτυου.

Και οι 2 ομως να εχουν samsung.

Αλλιως viber skype κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Μονο σε samsung συσκευες θα βρεις βιντεοκλησεις μεσω δικτυου.

Και οι 2 ομως να εχουν samsung.

Αλλιως viber skype κλπ.

Δεν νομιζω να ισχυει αυτο που λες...εχω thl 5000 κανω κανονικα βιντεοκληση σε αλλα κινητα..απλα πρεπει να το υποστηριζει το κινητο...π.χ ο κολλητος έχει sony z ultra και δεν μπορω να κανω βιντεοκληση γιατι δεν το υποστηριζει,αλλος εχει νοκια 5 χρονων και κανω κανονικα βιντεοκληση..

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να ισχυει αυτο που λες...εχω thl 5000 κανω κανονικα βιντεοκληση σε αλλα κινητα..απλα πρεπει να το υποστηριζει το κινητο...π.χ ο κολλητος έχει sony z ultra και δεν μπορω να κανω βιντεοκληση γιατι δεν το υποστηριζει,αλλος εχει νοκια 5 χρονων και κανω κανονικα βιντεοκληση..

 

Έχεις δίκιο σε αυτό που λες. Από το S3 που είχα δούλευαν μια χαρά σε Lenovo και το αντίστροφο. Το θέμα είναι ότι όταν πήρα το One με την 22 πάνω νομίζω ότι είχα δοκιμάσει βιντεοκλήση και δούλευε κανονικά. Λες να μου χτυπάει την πόρτα το Αλτσχάιμερ;

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως πλεον στα καταστηματα μονο τα samsung κανουν βιντεοκλησεις..

Εννοειται πως κανουν και με αλλες συσκευες παλαιοτερες που υποστηριζαν.

Δεν το διατυπωσα σωστα.Η γυναικα μου κανει συχνα με μια φιλη που εχει sony ericsson w995 νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

Καλως τον στην παρεα χαχαχα και που εισαι ακομα,ερχεται η Λ.....

 

 

Χοχο :D

 

http://i58.tinypic.com/2u791r5.jpg

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=193941&dateline=1426239248
Link to comment
Share on other sites

@sikuanas για πες πως πάει η carbon

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Είναι σταθερή και πολύ γρήγορη με furnace kernel.Για αυτούς που κοιτάν τους αριθμούς πιάνει 40000.

Μπορείς σχεδόν παντού να βάλεις'χέρι', γενικά υπέρ ευχαριστημένος, άψογη.Όχι η nightly φυσικά την οποία δοκίμασα και αυτή αλλά για λίγο, καλή και αυτή αλλά θέλω σταθερές εκδόσεις και η οποία είναι αυτή:

http://forum.xda-developers.com/oneplus-one/development/rom-carbonrom-kitkat-t2870978

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=193941&dateline=1426239248
Link to comment
Share on other sites

Είναι σταθερή και πολύ γρήγορη με furnace kernel.Για αυτούς που κοιτάν τους αριθμούς πιάνει 40000.

Μπορείς σχεδόν παντού να βάλεις'χέρι', γενικά υπέρ ευχαριστημένος, άψογη.Όχι η nightly φυσικά την οποία δοκίμασα και αυτή αλλά για λίγο, καλή και αυτή αλλά θέλω σταθερές εκδόσεις και η οποία είναι αυτή:

http://forum.xda-developers.com/oneplus-one/development/rom-carbonrom-kitkat-t2870978

 

την είχα καιρό στο n4 και έχω άποψη, μπας και είχες περάσει slimkat να έχω και ένα μέτρο σύγκρισης ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες,

 

Σκέφτομαι να μεταβώ στο 1+1 μετά από μια πολυετή και επεισοδιακή (προς το τέλος) σχέση με την HTC και έχω κάποιες ερωτήσεις.

 

Αρχικά, σε περίπτωση που το πάρω μεταχειρισμένο, πέρα από την κιτρινίλα που εμφάνιζαν κάποια ( παλαιότερα; ) μοντέλα, υπάρχει κάτι άλλο που θα πρέπει να προσέξω;

 

Δεύτερον, μια γελοία ίσως ερώτηση, αλλά επειδή έχω ξεπεράσει πια την εμμονή μου με custom roms, θα προτιμήσω να παραμείνω με μαμά rom και recovery ώστε να δέχομαι αναβαθμίσεις, αλλά ταυτόχρονα θέλω να χρησιμοποιώ root. Υπάρχει αυτή η δυνατότητα, έστω και μέσω temp root (με ενεργοποίηση σε κάθε reboot ας πούμε); Ξέρω, μπορώ κάλλιστα να του αλλάξω τα φώτα και μετά να περνάω τις επίσημες OTA χειροκίνητα από το xda, αλλά αν υπάρχει η δυνατότητα για την οποία ρωτάω θα την προτιμήσω ;)

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται, μία από τις καλύτερες ρομ μαζί με την liquid smooth!

Αυτές τις είχα με Franco kernel ήσαν πιο γρήγορες,45000 αλλά αυτό δεν το κοιτάω εφόσον στην πράξη δεν βλέπεις πολύ διαφορά.Με την τωρινή ρομ και τον κέρνελ έχει την καλύτερη διαχείριση μπαταρίας και γρηγοράδα. Γιατί σκας όμως; κάνε ένα nandroid back up και δοκίμασε τα πάντα

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=193941&dateline=1426239248
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται, μία από τις καλύτερες ρομ μαζί με την liquid smooth!

Αυτές τις είχα με Franco kernel ήσαν πιο γρήγορες,45000 αλλά αυτό δεν το κοιτάω εφόσον στην πράξη δεν βλέπεις πολύ διαφορά.Με την τωρινή ρομ και τον κέρνελ έχει την καλύτερη διαχείριση μπαταρίας και γρηγοράδα. Γιατί σκας όμως; κάνε ένα nandroid back up και δοκίμασε τα πάντα

 

καλά με νούμερα δεν έχω ασχοληθεί ποτέ , τώρα είμαι με slim+r19 και είμαι οκ, αναμένω σήμερα αύριο να βγει και η stable τους και μετά δοκιμάζω και carbon

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...