Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η μπαταρία είναι όντως τόσο καλή; Το διαβάζω πολύ και σε ξένα site. Πόσες ώρες screen on time βγάζει με κάθε πλήρη φόρτιση;

Δες τις εικόνες

Μαμά rom

Franco

Xposed με gravitybox (smart radio) και compete action.

Το wi fi δεν το κλείνω ποτέ, στα στατιστικά το έκλεισα περίπου μισή ώρα γιατί ήθελα να σερφάρω με data.

Dolphin browser με jetpack, τουλάχιστον μία ώρα σερφαρα με data.

Φωτεινότητα αρκετά χαμηλά σε αποδεκτά επίπεδα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπάρχουν πολλά προγράμματα αν κοιτάξεις στο play store, εγώ έβαλα το blue mail για όλους τους λογαριασμούς, μαζί με το Gmail.

 

Δοκίμασα το blue mail & k9 mail αλλά δεν υποστηρίζουν Microsoft Exchange server οπότε δεν με βολεύουν. Έβαλα τον mailwise να δω πως θα τα πάει.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα το blue mail & k9 mail αλλά δεν υποστηρίζουν Microsoft Exchange server οπότε δεν με βολεύουν. Έβαλα τον mailwise να δω πως θα τα πάει.

 

Δοκίμασε το myMail είμαι σχεδόν 100% σίγουρος ότι υποστηρίζει.

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το myMail είμαι σχεδόν 100% σίγουρος ότι υποστηρίζει.

 

Δοκίμασα... Δεν υποστηρίζει exchange και κρίμα γιατί είναι πολύ ωραίος

Link to comment
Share on other sites

Η carbon rom έχει το κλείσιμο οθόνης στις ρυθμίσεις με παρατεταμένο πάτημα σε όποιο κουμπί θέλεις.

Το Ευρωπαϊκό μοντέλο που αγόρασα δεν είχε ποτέ κανένα θέμα με κιτρινίλα.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=193941&dateline=1426239248
Link to comment
Share on other sites

Το Ευρωπαϊκό μοντέλο που αγόρασα δεν είχε ποτέ κανένα θέμα με κιτρινίλα.

 

Πριν γράψω την σημερινή μου συζήτηση με φίλο, να ξεκαθαρίσω ότι ΔΕΝ σε αμφισβητώ για να μην υπάρξει παρεξήγηση :)

 

Σας παραθέτω την συζήτηση για να δείτε και τι είδους χρήστες υπάρχουν:

 

Μιλάω σήμερα με φίλο που μου ξεφουρνίζει ότι έχει πάρει κι αυτός το 64άρι το oneplus μέσω γνωστού του στην Γαλλία.

Του λέω πως πας από κιτρινίλα;

Μου λέει τίποτα.

Αποκλείεται του λέω. Είσαι σίγουρος;

Ναι μου λέει , τίποτα.

Πάνω στην κουβέντα του λέω ποιά buttons χρησιμοποιείς ; τα software ή τα capacitive;

Μου λέει τα ποιά; Χρησιμοποιώ αυτά τα κλασσικά μέσα στην οθόνη.

Ρε συ αυτά του λέω από κάτω που φωτίζονται σαν τα samsung.

Ποιά φωτίζονται; Δεν έχει τίποτα από κάτω...

Εννοείται ότι ΔΕΝ ήξερε για τα κάτω κουμπιά, και από εξ' αρχής χρησιμοποιούσε τα software που ως γνωστόν κρύβουν την κιτρινίλα 100%.

Και φυσικά όταν του είπα πως αλλάζουν, μου λέει ναι βλέπω μια αμιδρή κιτρινίλα.....

 

Θέλω να πω φανταστείτε τώρα κάποιος να ρωτάει αυτό το άτομο τι λάθος πληροφορία μπορεί να μεταφέρει. Ναι ή όχι;

 

Πάντως προσωπικά πιστεύω ότι 9/10 έχουν για να μην πω 9.9/10. Αλλο ότι είναι μικρή έως ανύπαρκτη. Σε άσπρο φόντο πάντως φαίνεται. Και δεν νομίζω να είναι ιδέα μου, με τον καιρό π.χ. μετά από μήνα σίγουρα μειώνεται. Δεν πιστεύω να μειωθεί κι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα... Δεν υποστηρίζει exchange και κρίμα γιατί είναι πολύ ωραίος

 

Όντως δεν υποστηρίζει, το mailwise όμως υποστηρίζει exchange και τα υπόλοιπα mail, και του μοιάζει.

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

Πριν γράψω την σημερινή μου συζήτηση με φίλο, να ξεκαθαρίσω ότι ΔΕΝ σε αμφισβητώ για να μην υπάρξει παρεξήγηση :)

 

Σας παραθέτω την συζήτηση για να δείτε και τι είδους χρήστες υπάρχουν:

 

Μιλάω σήμερα με φίλο που μου ξεφουρνίζει ότι έχει πάρει κι αυτός το 64άρι το oneplus μέσω γνωστού του στην Γαλλία.

Του λέω πως πας από κιτρινίλα;

Μου λέει τίποτα.

Αποκλείεται του λέω. Είσαι σίγουρος;

Ναι μου λέει , τίποτα.

Πάνω στην κουβέντα του λέω ποιά buttons χρησιμοποιείς ; τα software ή τα capacitive;

Μου λέει τα ποιά; Χρησιμοποιώ αυτά τα κλασσικά μέσα στην οθόνη.

Ρε συ αυτά του λέω από κάτω που φωτίζονται σαν τα samsung.

Ποιά φωτίζονται; Δεν έχει τίποτα από κάτω...

Εννοείται ότι ΔΕΝ ήξερε για τα κάτω κουμπιά, και από εξ' αρχής χρησιμοποιούσε τα software που ως γνωστόν κρύβουν την κιτρινίλα 100%.

Και φυσικά όταν του είπα πως αλλάζουν, μου λέει ναι βλέπω μια αμιδρή κιτρινίλα.....

 

Θέλω να πω φανταστείτε τώρα κάποιος να ρωτάει αυτό το άτομο τι λάθος πληροφορία μπορεί να μεταφέρει. Ναι ή όχι;

 

Πάντως προσωπικά πιστεύω ότι 9/10 έχουν για να μην πω 9.9/10. Αλλο ότι είναι μικρή έως ανύπαρκτη. Σε άσπρο φόντο πάντως φαίνεται. Και δεν νομίζω να είναι ιδέα μου, με τον καιρό π.χ. μετά από μήνα σίγουρα μειώνεται. Δεν πιστεύω να μειωθεί κι άλλο.

εφοσον το εμφανιζει σε ολα,δεν ειναι κατι.

Link to comment
Share on other sites

Πριν γράψω την σημερινή μου συζήτηση με φίλο, να ξεκαθαρίσω ότι ΔΕΝ σε αμφισβητώ για να μην υπάρξει παρεξήγηση :)

 

Σας παραθέτω την συζήτηση για να δείτε και τι είδους χρήστες υπάρχουν:

 

Μιλάω σήμερα με φίλο που μου ξεφουρνίζει ότι έχει πάρει κι αυτός το 64άρι το oneplus μέσω γνωστού του στην Γαλλία.

Του λέω πως πας από κιτρινίλα;

Μου λέει τίποτα.

Αποκλείεται του λέω. Είσαι σίγουρος;

Ναι μου λέει , τίποτα.

Πάνω στην κουβέντα του λέω ποιά buttons χρησιμοποιείς ; τα software ή τα capacitive;

Μου λέει τα ποιά; Χρησιμοποιώ αυτά τα κλασσικά μέσα στην οθόνη.

Ρε συ αυτά του λέω από κάτω που φωτίζονται σαν τα samsung.

Ποιά φωτίζονται; Δεν έχει τίποτα από κάτω...

Εννοείται ότι ΔΕΝ ήξερε για τα κάτω κουμπιά, και από εξ' αρχής χρησιμοποιούσε τα software που ως γνωστόν κρύβουν την κιτρινίλα 100%.

Και φυσικά όταν του είπα πως αλλάζουν, μου λέει ναι βλέπω μια αμιδρή κιτρινίλα.....

 

Θέλω να πω φανταστείτε τώρα κάποιος να ρωτάει αυτό το άτομο τι λάθος πληροφορία μπορεί να μεταφέρει. Ναι ή όχι;

 

Πάντως προσωπικά πιστεύω ότι 9/10 έχουν για να μην πω 9.9/10. Αλλο ότι είναι μικρή έως ανύπαρκτη. Σε άσπρο φόντο πάντως φαίνεται. Και δεν νομίζω να είναι ιδέα μου, με τον καιρό π.χ. μετά από μήνα σίγουρα μειώνεται. Δεν πιστεύω να μειωθεί κι άλλο.

%5BATTACH%5D49802%5B/ATTACH%5D

Για του λόγου του αληθές φιλέ σε πιστεύω και έχεις δίκιο

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=193941&dateline=1426239248
Link to comment
Share on other sites

Θα διορθωθει τουλαχιστον η κιτρινιλα στις επομενες εκδοσεις η θα μας ξενερωσει εμας που περιμενουμε υπομονετικα μπας και ανοιξουν οι αιτησεις? Παντως το κολπο με τις αιτησεις δεν εγινε επειδη δεν μπορει να καλυφθει η ζητηση...ο τυπος ξερει καλα να πουλαει.
Link to comment
Share on other sites

Αν ξενερώνεις διαβάζοντας για την ασήμαντη κιτρινίλα (η οποία μου μοιάζει με ωραίο εφέ του τηλεφώνου που αν δε μου το λεγαν ίσως να μην το βλεπα χα χα) ενώ περιμένεις για πρόσκληση μην το πάρεις. Κάποιο λόγο θα βρεις να γκρινιάζεις μετά. :p
Link to comment
Share on other sites

....για να δείτε και τι είδους χρήστες υπάρχουν:

...

...

...

Θέλω να πω φανταστείτε τώρα κάποιος να ρωτάει αυτό το άτομο τι λάθος πληροφορία μπορεί να μεταφέρει. Ναι ή όχι;

...

...

...

Πάντως προσωπικά πιστεύω ότι 9/10 έχουν για να μην πω 9.9/10.

Και δεν νομίζω να είναι ιδέα μου, με τον καιρό π.χ. μετά από μήνα σίγουρα μειώνεται. Δεν πιστεύω να μειωθεί κι άλλο.

 

Εσύ μας λες τι νομίζεις, τι πιστεύεις ή τι έχεις δει με τα μάτια σου ελέγχοντας 9/10 συσκευές.. ή 99/100 :wacko:

τι να πω..

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βρηκα invite για αγορα ευρωπαικου.

Τωρα τι κανω?Με paypal πληρωνω και παραλαμβανω με το κλασικο ελτα?

Απο πια χωρα το παραγγελνω?

Επισης ελληνικα θα εχει η θα πρεπει να φλασαρο ρομ κλπ κατι που θελω να αποφυγω προς το παρον τουλαχιστον.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βρηκα invite για αγορα ευρωπαικου.

Τωρα τι κανω?Με paypal πληρωνω και παραλαμβανω με το κλασικο ελτα?

Απο πια χωρα το παραγγελνω?

Επισης ελληνικα θα εχει η θα πρεπει να φλασαρο ρομ κλπ κατι που θελω να αποφυγω προς το παρον τουλαχιστον.

 

Κοιτάς εδώ γι'αρχή και απλά παραλείπεις ότι έχει να κάνει με ip κλπ.. καλή αγορά και με το καλό να σου έρθει. ;)

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Με έχει εκνευρισει απίστευτα η στοκ εφαρμογή Mail. Συνεχώς έχω wakelocks με αποτέλεσμα να τελειώνει η μπαταρία πιο γρήγορα και έχω μόλις 2 λογαριασμούς να συγχρονίζει... Εσείς έχετε παρόμοια προβλήματα η μήπως έχετε να μου προτείνετε κάποια άλλη εφαρμογή Mail ;

Δοκίμασε το Acompli.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάς εδώ γι'αρχή και απλά παραλείπεις ότι έχει να κάνει με ip κλπ.. καλή αγορά και με το καλό να σου έρθει. ;)

Καλημέρα,φιλε βρισκω σημαντικο αυτόν τον συνδεσμο και το ότι τον προωθεις για το πανεπιστημιο Πατρας,μπορεις να ξερεις εάν εχουν χρισημοποιηση πολύ τον συνδεσμο που δινεις η θα επρεπε να το φτιαξεις μηπως καπως πιο εντονο ισως,δεν ξερω λεω.

Μπραβο παντως για την υποστηρηξη σου,μολις την συμπληρωσα την λιστα.

Καλημερα

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=193941&dateline=1426239248
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,φιλε βρισκω σημαντικο αυτόν τον συνδεσμο και το ότι τον προωθεις για το πανεπιστημιο Πατρας,μπορεις να ξερεις εάν εχουν χρισημοποιηση πολύ τον συνδεσμο που δινεις η θα επρεπε να το φτιαξεις μηπως καπως πιο εντονο ισως,δεν ξερω λεω.

Μπραβο παντως για την υποστηρηξη σου,μολις την συμπληρωσα την λιστα.

Καλημερα

 

Είναι δική μου έρευνα κ το έχουν συμπληρώσει κάτι παραπάνω από 1000 άτομα. Για το πανεπιστήμιο πειραιά είναι. Ευχαριστώ πάντως και να'σαι καλά. Με το καλό να σου έρθει το κινητό!

(ας μείνουμε on-topic) :happy::lol:

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Ερχόμενος από G2 αντιμετωπιζω σοβαρό θέμα με την ένταση του ακουστικού όταν μιλώ. Τις περισσότερες φορές αν όχι όλες με δυσκολία ακούω τον συνομιλητή.

Είμαι στην 33R έκδοση.

Υπάρχει κανά fix για αυτό το σοβαρό θέμα;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ερχόμενος από G2 αντιμετωπιζω σοβαρό θέμα με την ένταση του ακουστικού όταν μιλώ. Τις περισσότερες φορές αν όχι όλες με δυσκολία ακούω τον συνομιλητή.

Είμαι στην 33R έκδοση.

Υπάρχει κανά fix για αυτό το σοβαρό θέμα;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Δεν πάει πουθενά το link...

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Δεν πάει πουθενά το link...

 

Sorry...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5542056

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον, η συσκευή μου είναι απείραχτη, μπορώ να το κάνω;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ερχόμενος από G2 αντιμετωπιζω σοβαρό θέμα με την ένταση του ακουστικού όταν μιλώ. Τις περισσότερες φορές αν όχι όλες με δυσκολία ακούω τον συνομιλητή.

Είμαι στην 33R έκδοση. Υπάρχει κανά fix για αυτό το σοβαρό θέμα;

Πως έφτασες στην 33R?

Δεν είναι φυσιολογικό - δεν έκατσε κάτι στην rom, προτείνω να την ξανα-περάσεις, καθαρή, με τον οδηγό του Davout

Απ ότι διαβάζω στα 3 θέματα τον τελευταίο καιρό, όσα προβλήματα παρουσιάζονται σε κάποιους, τις περισσότερες φορές (να μην πω όλες - ας αφήσω 1-2 εξαιρέσεις) λύνονται με Clean Install.-

Παρέλαβα σήμερα κι εγώ το 1+1. ...Πήρε όλες τις αναβαθμίσεις σε 33R.

Μου λύθηκε η απορία - κάνε clean install...

Edited by asot

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...