Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σας ευχαριστώ...

Και κάτι άλλο...διορθώθηκε το bug με την χαμηλή ένταση στο ακουστικό??

Για ποιο bug μιλάμε; αμα είναι κουφός ο άλλος δεν φταίει το κινητό. Διακοπές που ήμουνα ακουγα παντού οπου κ αν χρειαστηκε. Είτε στη παραλία με 7 μποφόρ αέρα ειτε σε μπαράκια ακουγα μια χαρά. Τώρα αν θες να μιλάς μέσα σε club που βαραει τότε δεν θα βρεις καμμία τέτοια συσκευή.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

σημερα το aliexpress το ειχε προσφορα δεν ξερω τι παιζει μηπως το πηρε κανενας???http://activities.aliexpress.com/819sale-50off-electronic.php?spm=5261.1225831.1998078012.1
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
σημερα το aliexpress το ειχε προσφορα δεν ξερω τι παιζει μηπως το πηρε κανενας???http://activities.aliexpress.com/819sale-50off-electronic.php?spm=5261.1225831.1998078012.1

 

Έχουμε ξεχωριστό θέμα για τέτοιες συζητήσεις... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=397537

 

Μετά εσείς οι ίδιοι είστε που παραπονιέστε για ξεχειλωμένα θέματα με ανούσια πληροφορία. Συνεχίζουμε...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο bug μιλάμε; αμα είναι κουφός ο άλλος δεν φταίει το κινητό.

 

 

 

Με αυτο το ποστ βάζεις ιδέες σε γνωστή εταιρία για ανακοίνωση σε τυχόν μελλοντικό πρόβλημα με την ένταση του ακουστικού :p :lol:

 

 

 

No offense... Πλακίτσα κάνουμε... Μην παρεξηγηθείτε κάποιοι :)

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να κάνω στήσιμο απο την αρχή και λέω να περάσω την 25 καθαρή όπως ειναι στο site της CM, να πάρω ota όλα τα ως τώρα updates και μετα να στήσω απο την αρχή.

Άραγε θα μου δώσει ΟΤΑ την 30 η τσάμπα η φασαρία;

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να κάνω στήσιμο απο την αρχή και λέω να περάσω την 25 καθαρή όπως ειναι στο site της CM, να πάρω ota όλα τα ως τώρα updates και μετα να στήσω απο την αρχή.

Άραγε θα μου δώσει ΟΤΑ την 30 η τσάμπα η φασαρία;

O Αργύρης που έκανε το ίδιο του ήρθαν κανονικά οι αναβαθμίσεις...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

O Αργύρης που έκανε το ίδιο του ήρθαν κανονικά οι αναβαθμίσεις...

Proof

 

Στο περιμενε ομως το update.Μου δημιουργει θεμα με το touch η 30.

 

[ATTACH]48660[/ATTACH]

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο τρόπο να συγχρονίσω το One ώστε να περαστούν ό,τι είχα στο S2? Προσφέρει κάποιο utility η εταιρεία;
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Με ποιο τρόπο να συγχρονίσω το One ώστε να περαστούν ό,τι είχα στο S2? Προσφέρει κάποιο utility η εταιρεία;

 

μέσω τιτάνιουμ ή helium το πιο εύκολο και γρήγορο

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να κάνω στήσιμο απο την αρχή και λέω να περάσω την 25 καθαρή όπως ειναι στο site της CM, να πάρω ota όλα τα ως τώρα updates και μετα να στήσω απο την αρχή.

Άραγε θα μου δώσει ΟΤΑ την 30 η τσάμπα η φασαρία;

 

Εγώ είχα 25 καθαρή, πήρε 2 updates OTA και μετά έβαλα χειροκίνητα την OTA 30 πριν λίγες μέρες με TWRP και sideload. Μετά το πρώτο reboot μου εμφάνισε ΠΑΛΙ την διορθωτική OTA 30 και την πέρασα (over the air αυτήν).

 

Τώρα περιμένω αυτήν για την διόρθωση του battery drain.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο τρόπο να συγχρονίσω το One ώστε να περαστούν ό,τι είχα στο S2? Προσφέρει κάποιο utility η εταιρεία;

 

Μπα......

Εγώ τα έκανα όλα χεράτα:

 

sms : κατέβασα το SMS Backup & Restore. Εκανα backup στο προηγούμενο τηλέφωνο, και έκανα copy το αρχείο που βγήκε στο 1+ και φυσικά restore με το ίδιο πρόγραμμα πάλι.

contacts: έκανα export στο τηλέφωνο το .vcf αρχείο , το έκανα copy στο 1+ και import

φωτογραφίες: αν δεν θες ν' ασχοληθείς με το pc, κατεβάζεις και στις δυό συσκευές το SuperBeam και μεταφέρεις OTA .

 

Υπάρχει βέβαια και η λύση του Titanium backup, όπου μπορείς να πάρεις τα πάντα, και δεδομένα εφαρμογών κλπ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα 25 καθαρή, πήρε 2 updates OTA και μετά έβαλα χειροκίνητα την OTA 30 πριν λίγες μέρες με TWRP και sideload. Μετά το πρώτο reboot μου εμφάνισε ΠΑΛΙ την διορθωτική OTA 30 και την πέρασα (over the air αυτήν).

 

Τώρα περιμένω αυτήν για την διόρθωση του battery drain.

 

Στην 30 έχει ενσωματωθεί και το δεύτερο μικρότερο update που βγήκε σε λιγότερο από 24 ώρες μετά της έλευση της.

Κάποιος που θα πάρει την 30 ΟΤΑ, θα την κατεβάσει σε ενα update.

Link to comment
Share on other sites

Proof

 

Στο περιμενε ομως το update.Μου δημιουργει θεμα με το touch η 30.

 

[ATTACH]48660[/ATTACH]

 

Αργυρή τι πρόβλημα ακριβώς; Ρωτάω γιατι έχω εκπλαγεί με την απόκριση και την ακρίβεια του touch. Σε browsing χωρίς zoom στο xda που ειναι ψείρες πιάνει με ακρίβεια τα πάντα.

Εκτός κι αν εννοείς αυτό με τα πολλά σημεία όταν ειναι ακουμπισμένο σε ξύλινη επιφάνεια.

 

Εγώ είχα 25 καθαρή, πήρε 2 updates OTA και μετά έβαλα χειροκίνητα την OTA 30 πριν λίγες μέρες με TWRP και sideload. Μετά το πρώτο reboot μου εμφάνισε ΠΑΛΙ την διορθωτική OTA 30 και την πέρασα (over the air αυτήν).

 

Τώρα περιμένω αυτήν για την διόρθωση του battery drain.

 

 

Κι εγώ έτσι τα έκανα αλλά επειδή έχω κάνει διάφορους πειραματισμους, θέλω τώρα που έχω καταλήξει, να κάνω ενα καθάρισμα πριν το νέο update.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αργυρή τι πρόβλημα ακριβώς; Ρωτάω γιατι έχω εκπλαγεί με την απόκριση και την ακρίβεια του touch. Σε browsing χωρίς zoom στο xda που ειναι ψείρες πιάνει με ακρίβεια τα πάντα.

Εκτός κι αν εννοείς αυτό με τα πολλά σημεία όταν ειναι ακουμπισμένο σε ξύλινη επιφάνεια.

 

 

Αυτό δεν το θεωρώ καν bug. Κάποιες φορές δεν "ακούει" καθόλου το touch και λύνεται μόνο με shutdown.Φυσικά το ξανακάνει μετά από κάποια ωρα. Και αυτό συμβαίνει με την 30.Με την 25 όλα μια χαρά

Με την απόκριση και ακρίβεια του Μ8, το one+ μου φαίνεται παιδικό. Λογικά κάτι παίζει με τους drivers

 

Googlare το.Δεν μπορώ να ποστάρω το link από το oneplus.net

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να κάνω στήσιμο απο την αρχή και λέω να περάσω την 25 καθαρή όπως ειναι στο site της CM, να πάρω ota όλα τα ως τώρα updates και μετα να στήσω απο την αρχή. Άραγε θα μου δώσει ΟΤΑ την 30 η τσάμπα η φασαρία;

 

Μα νομίζω οτι στο site CM https://cyngn.com/products/oneplusone/ δίνει (κάτω κάτω) πλέον την 30Ο για πέρασμα "καθαρό", με fastboot μέθοδο όμως, όχι μέσω recovery...! (480Mb περίπου, τα αρχεία εντός .zip έχουν ημερομηνία 11/8)

το αρχειο σε "απλή" signed μορφή, μπορεί να περαστεί μεσω recovery, με αυτόν τον τρόπο

Προετοιμαζόμενος και γω για την "ελευση"...

Edited by asot

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Ήρθεεεεεεεεεεεεεεε!!

 

QC: 2144N

date: 30/07/2014

 

Ξέρουμε τίποτα; Δεν το έχω βάλει ακόμα μπρος, το χαζεύω! :P

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν το θεωρώ καν bug. Κάποιες φορές δεν "ακούει" καθόλου το touch και λύνεται μόνο με shutdown.Φυσικά το ξανακάνει μετά από κάποια ωρα. Και αυτό συμβαίνει με την 30.Με την 25 όλα μια χαρά

Με την απόκριση και ακρίβεια του Μ8, το one+ μου φαίνεται παιδικό. Λογικά κάτι παίζει με τους drivers

 

Googlare το.Δεν μπορώ να ποστάρω το link από το oneplus.net

 

Πιθανώς να συμβαίνει σε κάποιες συσκευές. Δεν μου το εχει παρουσιάσει ποτέ και γενικά επειδή είχα το Μ8 δεν θυμάμαι διάφορες που να ειναι έντονες ώστε να μ ενοχλήσουν, όπως πχ όταν δούλευα παράλληλα το iPhone που σε κάποια σημεία δεν ακούει όπως πρέπει.

Γενικά το μονο που μ εχει ενοχλήσει στο OPO ειναι το rotate που δεν πιάνει πάντα με την μια. Θέλει να μην στραφείς απλά την οθόνη αλλά να την γερνεις και λιγο προς τα μέσα.

Δεν το κάνει παντού και εκεί με μπερδεύει.

 

Μα νομίζω οτι στο site CM https://cyngn.com/products/oneplusone/ δίνει (κάτω κάτω) πλέον την 30Ο για πέρασμα "καθαρό", με fastboot μέθοδο όμως, όχι μέσω recovery...! (480Mb περίπου, τα αρχεία εντός .zip έχουν ημερομηνία 11/8)

το αρχειο σε "απλή" signed μορφή, μπορεί να περαστεί μεσω recovery, με αυτόν τον τρόπο

Προετοιμαζόμενος και γω για την "ελευση"...

 

 

Σ ευχαριστώ δεν έχω μπει τελευταία και πριν λίγες μέρες είχε μονο την 25.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το autorotate είναι ένα bug που πρέπει να λύσουν

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Create cyanogenmod account.. Μπορεί να είναι το google acc ή φτιάχνω άλλο ξεχωριστά; Στο αρχικό σεταπ το ζητάει.
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Create cyanogenmod account.. Μπορεί να είναι το google acc ή φτιάχνω άλλο ξεχωριστά; Στο αρχικό σεταπ το ζητάει.

Όχι δεν είναι το Google acct.Φτιάξε αν θες ενα

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι το Google acct.Φτιάξε αν θες ενα

 

Ευχαριστώ. Έκανα ένα, δεν πήρε πολύ ώρα.

 

 

Η κιτρινίλα έγινε ορατή μόλις μπήκα store να επιβεβαιώσω ένα Update. Είναι υπαρκτή αλλά όχι υπερβολική αν και θεωρώ οτι θα την εντόπιζα και μόνος χώρις γνώση του προβλήματος ήδη.

 

Κατά τ'αλλα, λίγο η δόνηση μου φαίνεται περίεργη, αλλά με τέτοιο βαπόρι, τι να σου κάνει κ αυτή! :lol:

 

Έκανε update στα καπάκια στην 25 αλλά τίποτα άλλο στον ορίζοντα προς το παρόν.

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Έκανα ένα, δεν πήρε πολύ ώρα.

 

 

Η κιτρινίλα έγινε ορατή μόλις μπήκα store να επιβεβαιώσω ένα Update. Είναι υπαρκτή αλλά όχι υπερβολική αν και θεωρώ οτι θα την εντόπιζα και μόνος χώρις γνώση του προβλήματος ήδη.

 

Κατά τ'αλλα, λίγο η δόνηση μου φαίνεται περίεργη, αλλά με τέτοιο βαπόρι, τι να σου κάνει κ αυτή! :lol:

 

Έκανε update στα καπάκια στην 25 αλλά τίποτα άλλο στον ορίζοντα προς το παρόν.

 

Καλησπέρα περνά την μόνο σου. Αν κ θα έλεγα να κάτσεις εκεί. Έχει καλύτερη Μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει θέμα Ξεχωριστό για αναβαθμίσεις!!!

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Σε εσάς η δόνηση δεν είναι τριζάτη δηλαδή; Κάνει περίεργο θόρυβο σε εμένα!!

 

 

edit: 'Ηρθε και η 30Ο. Θα την κάνω, δεν βαριέσαι.. Το κινητό μπαίνει πρίζα κάθε βράδυ στο κομοδίνο, δεν χαλιέμαι με το drain.

Edited by fantomas_ktm
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι και εγω την αγορά του τηλεφωνου!!εσας ποσο σας κόστισε η συσκευή 64 gb (γιατι τα 16 τα θεωρώ υπερβολικα λιγα!!!)

εγω βλεπω οτι στης αγγελίες τα παιδια το πουλανε 370 και ανω!!!:blink: δεν το λες αυτο και καμια τιμη σοκ!!!!ημουν κάτοχος note 3 και δεν ειχα απολυτος κανενα θεμα!! το θεωρώ απο της καλύτερες συσκευες και μεχρι τωρα!!το πούλησα λόγω οτι με κουρασε το μέγεθος του !!και εψαχνα σαν τρελος για το one plus one αλλα η τιμες στα ουρανια μεχρι τωρα αν μπείτε στο insomnia θα δειτε ενας το δινει στα 550 ευρω λεγωντας "το κορυφαίο τηλεφωνο" με λιγα λογια ψαχνει για μ@@@@@ες!!(και αρκετη αλλοι!!)

και ρωτάω εσας που εχετε την συσκευη εχει καμια τρελη διαφορα απο το lg g2 32gb που εχω τωρα???

ακομα σκεφτομαι την αγορά του αλλα δεν θελω να βρεθώ κορόιδο κανενός!!! (και δεν μπορώ να το παρω απο εξω διότι δεν εχω pay pal και θα ήθελα η συσκευη να ειναι απο την one plus one λογω οτι δίνουν δυο χρονια εγγυηση!!)

Edited by manthosffvll
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...