Jump to content

WP 8.1 Developers Preview


x8052
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά, η Microsoft αποδεικνύεται πολύ "ξηγημένη", όσον αφορά τα updates, με την πάροδο του χρόνου. Φαίνεται να μαθαίνει από τα λάθη της. :)

 

Waiting for Cyan... :O

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το σημαντικοτερο να λες, παιρνεις update και δεν φοβασαι αν αρχισει τα lag.... νοών νοειτο.:)

 

Δεν πιστεύω να το λες για κάποιο λειτουργικό, που προσπαθεί να μοιάσει, αρχικά, στην εμφάνιση των WP;..... Χοχοχο :shifty:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Με την άχρηστη υποστήριξη που έχει η Samsung το τρολαρισμα που είχα κάνει για Δεκέμβρη κάτι μου λέει πως θα βγει αληθινό στη περίπτωση του ativ.
Link to comment
Share on other sites

Η MS ανάρτησε στο site της, όπου αναφέρει το ιστορικό των αναβαθμίσεων των WP8, τις εκδόσεις του λειτουργικού των WP8.1 καθώς και το changelog της νέας έκδοσης!

 

Κατά τη Microsoft:

Windows Phone 8.1

 

OS version: 8.10.12359.845, 8.10.12382.878, 8.10.12393.890, or 8.10.12397.895

όπου η 8.10.12397.895 είναι η τελευταία των developer preview που έχουμε ήδη στα κινητά με dev preview.

Λείπουν μόνο τα firmware tweaks στις συσκευές dev preview.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

όπου η 8.10.12397.895 είναι η τελευταία των developer preview που έχουμε ήδη στα κινητά με dev preview.

Λείπουν μόνο τα firmware tweaks στις συσκευές dev preview.

 

Ακριβώς! Την οποία έκδοση(8.10.12397.895) άρχισαν να την παίρνουν χθές τα L630 για να φτάσουν στην ίδια έκδοση ΛΣ που έχουμε και οι υπόλοιποι που έχουμε περάσει την Developer Preview.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Λείπουν μόνο τα firmware tweaks στις συσκευές dev preview.

 

Τα firmware tweaks στις συσκευές θα δοθούν σε ξεχωριστό update ή είναι οι ενημερώσεις των εφαρμογών συστήματος που πέρνουμε κατά διαστήματα??

Link to comment
Share on other sites

Τα firmware tweaks στις συσκευές θα δοθούν σε ξεχωριστό update ή είναι οι ενημερώσεις των εφαρμογών συστήματος που πέρνουμε κατά διαστήματα??

 

Θα είναι ενσωματωμένα στο update που θα πάρουμε.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Άχρηστες πληροφορίες, σημαντικές θα ήταν μόνο αν μας έλεγαν ητε οι παροχοι ητε η ms ακριβείς ημερομηνία επισημης έκδοσης σε κάθε χώρα, συσκευη και region αναλυτικά διότι η είδηση για 24 Ιουνίου δεν ήταν ότι θα πάρουμε όλοι το update αλλά ότι απλά η ms τo έχει έτοιμο, χαίρω πολύ χαιροπουλος :P Edited by giorgosmc
Link to comment
Share on other sites

Βασικά την έκδοση 8.10.12397.895 την έχουμε πάρει ως developer preview πολλές μέρες νωρίτερα από τις 24/6 .

Που σημαίνει ότι η τελική έκδοση ήταν έτοιμη και από μεριάς Microsoft διαθέσιμη στους κατασκευαστές πολύ νωρίτερα από τις 24/6 .

 

Η είδηση λοιπόν δε λέει στις 24/6 το update θα ήταν έτοιμο γενικώς,

η είδηση λέει ότι στις 24/6 θα αρχίσει η 3ετής υποστήριξη των 8.1 από τη Microsoft

και μαζί την ημέρα εκείνη και θα δωθεί το ελεύθερο για roll out των 8.1 από τους κατασκευαστές.

 

Η Microsoft ήταν έτοιμη νωρίτερα, έδωσε πια και το οκ για το roll out,

ας κάνουν και οι κατασκευαστές τη δουλειά τους τώρα το συντομότερο δυνατόν.

Edited by mobiuser

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

@ giorgosmc

 

Να σου πει η Microsoft πότε θα σου δώσουν το update η Νόκια και η Σάμσουνγκ?? Από που κι ως που να ανακοινώσει η Microsoft πότε θα κάνουν οι πάροχοι τη διανομή...? Άσε που καμία εταιρία δεν το κάνει αυτό...

 

Επίσης στις 24 άρχισε ο κύκλος ζωής των 8.1... Αυτό ανακοίνωσε... Μετά πάνω κάτω ξέραμε πως θα πάει η δουλειά τουλάχιστον όσο αφορά τα Nokia WP...

Edited by alex_gate_7
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ok δεν είπα να μου το πει ντε και καλά η Samsung ή η ms, εγω δεν ξέρω ποιος θα μας το πει αλλα τελως πάντων να μας το πει κάποιος αρμόδιος οποιος κι αν είναι, τι μας νοιάζει εμάς που πέταξαν ένα 24 Ιουνίου εφόσον αυτο δεν αφορά εμάς, δε μας αφορά εμάς το ότι τη συγκεκριμενη ημερομηνια έδωσαν το ελεύθερο για rollout οπως ειπε και ο φιλος mobiuser και ότι άρχισε η 3ετης αναβάθμιση για τα 8.1 τη στιγμή που δεν τα έχουμε καν επίσημα στις συσκευές μας, ας μας πει κάποιος την ημερομηνία που θα έρθει σε κάθε συσκευή και χώρα όπως ανέφερα και πριν, αυτή η ημερομηνία και μόνο αφορά τον τελικο καταναλωτή, όλα τα άλλα είναι αλλά λόγια να αγαπιόμαστε. Edited by giorgosmc
Link to comment
Share on other sites

Δηλ δεν σε ενδιέφερε όταν πριν ένα μήνα είπαν ότι το roll out θα ξεκινήσει 24/06...?? :rolleyes: :rolleyes:

 

Τώρα συμφωνώ ότι θα ήταν καλό να ξέρουμε πότε θα την πάρουμε αλλά αυτό δεν έχει γίνει ποτέ αν δεν κάνω λάθος από καμία εταιρία... Προφανώς για να μην εκτεθούν σε περίπτωση κάποιου απροόπτου ή για να κρατούν ζεστό το ενδιαφέρον στο myphone :lol:

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ok δεν είπα να μου το πει ντε και καλά η Samsung ή η ms, εγω δεν ξέρω ποιος θα μας το πει αλλα τελως πάντων να μας το πει κάποιος αρμόδιος οποιος κι αν είναι, τι μας νοιάζει εμάς που πέταξαν ένα 24 Ιουνίου εφόσον αυτο δεν αφορά εμάς, δε μας αφορά εμάς το ότι τη συγκεκριμενη ημερομηνια έδωσαν το ελεύθερο για rollout οπως ειπε και ο φιλος mobiuser και ότι άρχισε η 3ετης αναβάθμιση για τα 8.1 τη στιγμή που δεν τα έχουμε καν επίσημα στις συσκευές μας, ας μας πει κάποιος την ημερομηνία που θα έρθει σε κάθε συσκευή και χώρα όπως ανέφερα και πριν, αυτή η ημερομηνία και μόνο αφορά τον τελικο καταναλωτή, όλα τα άλλα είναι αλλά λόγια να αγαπιόμαστε.

Την ημερομηνία που θες δε θα στη δώσει η Microsoft, διότι η Microsoft δεν είναι ούτε πάροχος δικτύου ούτε πολύ περισσότερο κατασκευαστής του κινητού σου. Και έχει σημασία αυτό που σου λέω διότι τόσο οι πάροχοι όσο και οι κατασκευαστές είναι ενδιάμεσοι στην αλυσίδα του update που καταλήγει σε σένα και ξεκινά από τη Microsoft.

Απλά η Microsoft ορίζει το εναρκτήριο λάκτισμα της απελευθέρωσης του update.

 

Αλλά σκέψου λίγο τον εαυτό σου:

ακούς ότι κάποια Lumia 925 αναβαθμίζονται τώρα που μιλάμε, η Samsung ένα μοντέλο δε μπορεί να το κάνει update με τον ίδιο τρόπο;

ή

εσύ ο ίδιος έχεις παραλάβει την τελική έκδοση των 8.1 εδώ και βδομάδες, η Samsung που μάλλον κι ακόμα πιο νωρίς έλαβε το τελικό update δεν όφειλε να ετοιμάσει τα firmware updates κατά τον ίδιο τρόπο που το έκανε η Nokia στα Lumia 925; ...

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει σίγουρα πριν ένα μήνα λίγο πολλυ με ενοιαζε το ποτε θα ξεκινήσει το rollout, το θέμα είναι από εδώ και μπρος τη γινεται και για να μη περιαυτολογουμε ένα πράμα έχω να πω το οποίο έχω για σίγουρακι και μακάρι να πέσω έξω, όταν όλα τα Nokia θα έχουν πάρει το δεύτερο update της επίσημης έκδοσης το ativ ζήτημα αν θα έχει πάρει την πρώτη επίσημη έκδοση, αν και είναι νωρίς ακόμα να το πω αυτο η αγαπητή samy ακόμη και τώρα θα μας αποδείξει ποσο πίσω και ανίκανη είναι να υποστηρίξει τη μια και μοναδική συσκευή της με WP αν θυματε ακόμα πως έχει συσκευή με WP στους καταλόγους της :P
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει σίγουρα πριν ένα μήνα λίγο πολλυ με ενοιαζε το ποτε θα ξεκινήσει το rollout, το θέμα είναι από εδώ και μπρος τη γινεται και για να μη περιαυτολογουμε ένα πράμα έχω να πω το οποίο έχω για σίγουρακι και μακάρι να πέσω έξω, όταν όλα τα Nokia θα έχουν πάρει το δεύτερο update της επίσημης έκδοσης το ativ ζήτημα αν θα έχει πάρει την πρώτη επίσημη έκδοση, αν και είναι νωρίς ακόμα να το πω αυτο η αγαπητή samy ακόμη και τώρα θα μας αποδείξει ποσο πίσω και ανίκανη είναι να υποστηρίξει τη μια και μοναδική συσκευή της με WP αν θυματε ακόμα πως έχει συσκευή με WP στους καταλόγους της :P

 

η samsung ηταν ενας λογος που εφυγα απο android με τα locked region της συστηματα

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει σίγουρα πριν ένα μήνα λίγο πολλυ με ενοιαζε το ποτε θα ξεκινήσει το rollout, το θέμα είναι από εδώ και μπρος τη γινεται και για να μη περιαυτολογουμε ένα πράμα έχω να πω το οποίο έχω για σίγουρακι και μακάρι να πέσω έξω, όταν όλα τα Nokia θα έχουν πάρει το δεύτερο update της επίσημης έκδοσης το ativ ζήτημα αν θα έχει πάρει την πρώτη επίσημη έκδοση, αν και είναι νωρίς ακόμα να το πω αυτο η αγαπητή samy ακόμη και τώρα θα μας αποδείξει ποσο πίσω και ανίκανη είναι να υποστηρίξει τη μια και μοναδική συσκευή της με WP αν θυματε ακόμα πως έχει συσκευή με WP στους καταλόγους της :P

 

Εντάξει, δεν είναι και τόσο δραματικά τα πράγματα. Εγώ θυμάμαι σε εποχές εκδόσεων για τα WP8 πριν βγει η preview ότι πρώτα έπαιρναν την επόμενη αναβάθμιση τα Huawei και τα Samsung και τελευταία η Νόκια, επειδή ενσωμάτωνε στις δικές της εκδόσεις και διάφορες άλλες λειτουργίες. Παίρναμε τις αναβαθμίσεις τελευταίοι και καταιδρωμένοι. Επίσης ζηλεύω όσους έχουν το ativ s αγορασμένο με 170 ευρώ, όταν το αντίστοιχο Νοκια σε δυνατότητες έκανε εκείνη την εποχή 270 ευρώ το λιγότερο. Να τα λέμε και αυτά! Εγώ προτίμησα Νοκια λόγω της υποστήριξης που υποτίθεται θα είχε, και για τον πρώτο καιρό έβλεπα να παίρνουν πρώτες οι άλλες εταιρίες τις αναβαθμίσεις. Μόλις πέρασε στα χέρια της MS έστρωσε κατάσταση με τις αναβαθμίσεις για την Νόκια. Εξάλλου preview είναι ολοκληρωμένη έκδοση. Τα 1-2 bugs που έχει σε σχέση με την κανονική δεν νομίζω ότι είναι ικανά για γκρίνια. Όποιος δεν θέλει, κάθεται στην 8 και περιμένει την επίσημη 8.1.;)

Link to comment
Share on other sites

Τώρα σε ποιο στάδιο είμαστε;έχει δοθεί η cyan έτοιμη κομπλέ ,με drivers και τα πάντα όλα και περιμένουμε τους παροχους;ή έχουν δοθεί τα 8.1 στους κατασκευαστές και περιμένουμε να βάλουν τους drivers και ότι άλλο θέλουν αυτοί;
Link to comment
Share on other sites

Όλα έτοιμα είναι... Περιμένουμε τους παρόχους να μοιράσουν το λειτουργικό... Τουλάχιστον αυτό ισχύει στη Νόκια...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Όταν είχε βγει η wp8 black είχε βγει πινακάκι με ημερομηνίες ανάλογα την χώρα και τον παροχο.τωρα πως και δεν έχουν βγάλει τίποτα τέτοιο.ελπιζω η βοντα όπως έκανε και με την black. να την δώσει γρήγορα
Link to comment
Share on other sites

Και η samy ακόμα τίποτα... Μαλον πάει για κλείσιμο το μαγαζάκι, δε τα κόβω να βγενουν 8.1 για το ativ και μαλον θα μείνουμε με τη developer, samy & windows=death.
Link to comment
Share on other sites

Και η samy ακόμα τίποτα... Μαλον πάει για κλείσιμο το μαγαζάκι, δε τα κόβω να βγενουν 8.1 για το ativ και μαλον θα μείνουμε με τη developer, samy & windows=death.

 

εμ βασικά όχι ..... εκτός ότι τα ativ s θα πάρουν κανονικά την 8.1 η Samsung ανακοίνωσε και καινούργια 8.1 συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω ρε παιδιά μακάρι αλλά ακόμα έχουμε 27 του μηνός και ακόμα δεν έχει γραφτεί ακουστεί τίποτα από τη μεριά της Samsung για το ποτε θα ξεκινήσει την αναβαθμιση
Link to comment
Share on other sites

Ρε μάγκα, ολα τα smartphones που έχουν WP 8 θα πάρουν 8.1. Δεν μπορεί να κάνει διαφορετικά ( και να ήθελε ) η Samsung γιατί το σύστημα των ενημερώσεων απο την microsoft λειτουργεί διαφορετικά απο αλλα os . Εχει δεσμευτεί γι'αυτο αν θυμάμαι καλά η εν λόγω εταιρία. Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...