Jump to content

WP 8.1 Developers Preview


x8052
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω εχω δει και τρομερη βελτιωση στην μπαταρια...

 

+1 Με το τελευταίο update της Preview for Developers η μπαταρία έχει φτάσει σε πολύ καλά επίπεδα! Για να μην πω σε Black επίπεδα! Τώρα, μόνο το WordFlow στα Ελληνικά λείπει και η διόρθωση της κάμερας ( όσον αφορά τις αυτόματες ρυθμίσεις ).

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα.

Εγώ βλέπω βελτίωση στο scrolling του ΙΕ και περιμένω να δω αν υπάρχει βελτίωση στο ξαφνικό "παγωμα" της συσκευής που έχω συχνά και επαναφέρω με soft reset...

 

Σβησε την εφαρμογή lock screen background ... αυτή είναι που δημιουργεί το πρόβλημα και παγώνει το τηλ.

Με ταλαιπώρησε αρκετο καιρο μέχρι να βρω τι έφταιγε και μπλοκαρε το 925

 

σήμερα έκανα και γω νέο update. Διορθωτικό είναι ε?

Προετοιμασία για το Denim είναι ...

Και ενα τεστ για το πως θα δουλέψει ενα critical update (που πρέπει να γίνει είτε το θέλει είτε όχι ο χρήστης)

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω δει και τρομερη βελτιωση στην μπαταρια...

Η μπαταρία (αν δε το πολύ πειράζεις με ίντερνετ) είναι(& σε μένα ήταν) πολύ καλή.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω δει και τρομερη βελτιωση στην μπαταρια...

 

+1 Με το τελευταίο update της Preview for Developers η μπαταρία έχει φτάσει σε πολύ καλά επίπεδα! Για να μην πω σε Black επίπεδα! Τώρα, μόνο το WordFlow στα Ελληνικά λείπει και η διόρθωση της κάμερας ( όσον αφορά τις αυτόματες ρυθμίσεις ).

 

Η μπαταρία (αν δε το πολύ πειράζεις με ίντερνετ) είναι(& σε μένα ήταν) πολύ καλή.

 

Εγώ πάλι, στις 16-17 ώρες max...bye bye!

 

Max on screen time, <2h.

 

Κάπου 10-12 ώρες 3g (όσο είμαι εκτός σπιτιού δλδ), τις υπόλοιπες wifi.

 

Ομιλία, σπάνια πάνω απο 20'.

 

Το Whatsapp, πραγματικά τη βιάζει, τα υπόλοιπα κάπως τα ρυθμίζω.

 

Το χειρότερο είναι πως από τη στιγμή που πέφτει στο 10% και με ενημερώνει, πολλές φορές σβήνει μετά από δευτερόλεπτα ή και την ίδια στιγμή.

 

Αν προλάβω και το βάλω σε airplane mode, κάτι μπορεί να σώσω, αλλά δεν έχει και πολύ νόημα σα λύση.

Link to comment
Share on other sites

Σβησε την εφαρμογή lock screen background ... αυτή είναι που δημιουργεί το πρόβλημα και παγώνει το τηλ.

Με ταλαιπώρησε αρκετο καιρο μέχρι να βρω τι έφταιγε και μπλοκαρε το 925

 

Μπα, δεν νομίζω. Δεν έχω lock screen background αλλά τα παγωματα που μου εμφανίστηκαν όταν πέρασα 8.1pw παρέμειναν ακόμη κι όταν πέρασα επίσημη cyan. Κάτι άλλο φταίει.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία (αν δε το πολύ πειράζεις με ίντερνετ) είναι(& σε μένα ήταν) πολύ καλή.

 

Ποια συσκευή έχεις;!;!; :blink:

 

Εγώ πάλι, στις 16-17 ώρες max...bye bye!

 

Max on screen time, <2h.

 

Κάπου 10-12 ώρες 3g (όσο είμαι εκτός σπιτιού δλδ), τις υπόλοιπες wifi.

 

Ομιλία, σπάνια πάνω απο 20'.

 

Το Whatsapp, πραγματικά τη βιάζει, τα υπόλοιπα κάπως τα ρυθμίζω.

 

Το χειρότερο είναι πως από τη στιγμή που πέφτει στο 10% και με ενημερώνει, πολλές φορές σβήνει μετά από δευτερόλεπτα ή και την ίδια στιγμή.

 

Αν προλάβω και το βάλω σε airplane mode, κάτι μπορεί να σώσω, αλλά δεν έχει και πολύ νόημα σα λύση.

 

Ή έχεις πολλές εφαρμογές που θέλουν data συνεχώς και τις χρησιμοποιείς ασταμάτητα ή πρέπει να κάνεις hard reset. Πάντως, οι πρώτες Lumia συσκευές έχουν μια μείωση της διάρκειας της μπαταρίας.

 

P.S.: Σε επιλογή 3g, με αρκετές εναλλαγές σε 2g, ανοιχτά data και αρκετή ώρα αναμμένη οθόνη, παίζει να έχω κάνει και κάτω από 10ωρο...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μπα, δεν νομίζω. Δεν έχω lock screen background αλλά τα παγωματα που μου εμφανίστηκαν όταν πέρασα 8.1pw παρέμειναν ακόμη κι όταν πέρασα επίσημη cyan. Κάτι άλλο φταίει.

 

Στο 925 είτε με dp είτε με cyan χωρίς την εφαρμογή δεν έχει κολλήσει ποτε. Αν την βάλω το

sleep of death είναι σιγουρο (στο άσχετο και όχι σε συγκεκριμένο χρονο)

Link to comment
Share on other sites

Και το glance background (beta ακόμη) πιστεύω ότι έχει θέμα.

Εγώ τα έβγαλα και τα 2 (live lock screen beta και glance background beta). Έκτοτε επανήλθε το κινητό σε απροβλημάτιστη λειτουργία.

 

Δεν μπρώ να καταλάβω την ms. Εντάξει είναι beta το glance background. Άρα σε προειδοποιεί ότι μπορεί να έχεις κάποιο κόλλημα. Όμως έχει να το ενημερώσει από 10/10/13!!!

Τα beta συνήθως είναι υπό εξέλιξη, η δεν παίρνουν εξέλιξη και τα καταργείς. Δεν τ' αφήνεις εσαεί ...beta..

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε Mixo και αν αλλάξεις region σε κάποιες χώρες δεν είναι διαθέσιμο, άρα υπάρχει de facto θέμα με την εφαρμογή.

Γιατί την αφήνουν στο store όμως?

Link to comment
Share on other sites

Nokia 1020 :)

 

Έτσι εξηγείται. :)

 

Και το glance background (beta ακόμη) πιστεύω ότι έχει θέμα.

Εγώ τα έβγαλα και τα 2 (live lock screen beta και glance background beta). Έκτοτε επανήλθε το κινητό σε απροβλημάτιστη λειτουργία.

 

Δεν μπρώ να καταλάβω την ms. Εντάξει είναι beta το glance background. Άρα σε προειδοποιεί ότι μπορεί να έχεις κάποιο κόλλημα. Όμως έχει να το ενημερώσει από 10/10/13!!!

Τα beta συνήθως είναι υπό εξέλιξη, η δεν παίρνουν εξέλιξη και τα καταργείς. Δεν τ' αφήνεις εσαεί ...beta..

 

Από την ημέρα που παρουσιάστηκε η live lockscreen δε μου άρεσε. Ποτέ δεν την έχω χρησιμοποιήσει. Κάτι στην υλοποίησή της δε μου άρεσε. Αλλά, για όσο τη χρησιμοποίησα δοκιμαστικά, δεν είχα άλλο θέμα με τη συσκευή μου, πέρα από το πιο αργό ξεκλείδωμά της, απ' ότι με τη stock lockscreen.

 

Με glance background δεν είχα κανένα θέμα απολύτως. :confused: Όμως, επειδή σε glance screen και σε lockscreen θέλω "καθαρή" πληροφορία, δε χρησιμοποιώ καμία από τις 2 παραπάνω εφαρμογές. Όχι για τα προβλήματα που αναφέρεις, που δεν τα αντιμετώπισα καθόλου.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ποια συσκευή έχεις;!;!; :blink:

 

 

 

Ή έχεις πολλές εφαρμογές που θέλουν data συνεχώς και τις χρησιμοποιείς ασταμάτητα ή πρέπει να κάνεις hard reset. Πάντως, οι πρώτες Lumia συσκευές έχουν μια μείωση της διάρκειας της μπαταρίας.

 

P.S.: Σε επιλογή 3g, με αρκετές εναλλαγές σε 2g, ανοιχτά data και αρκετή ώρα αναμμένη οθόνη, παίζει να έχω κάνει και κάτω από 10ωρο...

 

Εγώ, γιατί ίσως έχει σχέση, το HTC 8Χ.

 

Η μόνη εφαρμογή που έχω στις επιτρεπόμενες και τρβάει data, είναι το Whatsapp.

 

Skype-Viber-FB/Messenger-και οτιδήποτε άλλο, είτε δεν υπάρχει καν, είτε είναι αποκλεισμένο.

 

Περιμένω επόμενες αναβαθμίσεις, μήπως και δω καλό.

Link to comment
Share on other sites

Και το glance background (beta ακόμη) πιστεύω ότι έχει θέμα.

Εγώ τα έβγαλα και τα 2 (live lock screen beta και glance background beta). Έκτοτε επανήλθε το κινητό σε απροβλημάτιστη λειτουργία.

 

Δεν μπρώ να καταλάβω την ms. Εντάξει είναι beta το glance background. Άρα σε προειδοποιεί ότι μπορεί να έχεις κάποιο κόλλημα. Όμως έχει να το ενημερώσει από 10/10/13!!!

Τα beta συνήθως είναι υπό εξέλιξη, η δεν παίρνουν εξέλιξη και τα καταργείς. Δεν τ' αφήνεις εσαεί ...beta..

 

Αυτό ακριβώς συμβαίνει με το 925 ... Ενώ στο 920 δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς συμβαίνει με το 925 ... Ενώ στο 920 δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα.

 

925 εδώ...

Γιατί όχι !?

Εγώ δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα θέμα...

 

Η εφαρμογή δεν έχει θέμα. Είναι beta !!! Που σημαίνει οτι μπορεί να 'χει παρενέργειες σε συνδυασμό με άλλες εφαρμογές ή και όχι. Μην κάνετε τα πράγματα πιο περίπλοκα απ' ότι είναι !!!

Αν σας δημιουργεί πρόβλημα, απλά την βγάζετε...

 

Μπορεί η MS να το ενσωματώσει στο λειτουργικό κάποτε...

Edited by MIXOStsi
:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

925 εδώ...

 

 

Η εφαρμογή δεν έχει θέμα. Είναι beta !!! Που σημαίνει οτι μπορεί να 'χει παρενέργειες σε συνδυασμό με άλλες εφαρμογές ή και όχι. Μην κάνετε τα πράγματα πιο περίπλοκα απ' ότι είναι !!!

Αν σας δημιουργεί πρόβλημα, απλά την βγάζετε...

 

Μπορεί η MS να το ενσωματώσει στο λειτουργικό κάποτε...

 

Δεν καταλαβαίνω που βλέπεις να κάνουμε τα πράγματα περίπλοκα. Απλά καταγράφουμε προσωπικές εμπειρίες που μπορει να βοηθήσουν κάποιους άλλους φίλους εδώ μέσα.

Σε 920 δουλεύει άψογα.

Αλλά η εμπειρία από 3 διαφορετικά 925 δείχνει ότι υπάρχει πρόβλημα με την εφαρμογή εγκατεστημένη, και το πρόβλημα το βλέπεις σιγουρα.

Χωρίς την εφαρμογή δεν υπάρχει κανένα θέμα κοληματος. Δεν είναι θέμα μπετα,

Το ότι δουλεύει σε σένα δεν σημαίνει ότι δεν έχει θέμα.

Και τέλος επειδή δεν διαβασες τι έγραψα ... αυτό ακριβώς έκανα ... την εβγαλα τελείως.

Link to comment
Share on other sites

1) Δεν είπα οτι τα κάνετε περίπλοκα. Είπα οτι τα κάνετε πιο περίπλοκα απ' ότι είναι. Κάθεστε και αναλύετε γιατί υπάρχει η εφαρμογή, γιατί δεν έχει ενημερωθεί κλπ.

 

2) Διάβασε τι έγραψες αγαπητέ. Γι αυτό και χρησιμοποίησα 2ο πληθυντικό. Μίλησα γενικά και δεν απευθυνόμουν σε σένα... ;)

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

καλημερα εχω το 1520 και απο χθες δεν παιζει το gmail και το outlook οταν παταω συγρονισμο με πεταει στην αρχικη οθονη ,εχει σχεση μετο τελευταιο update ?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα εχω το 1520 και απο χθες δεν παιζει το gmail και το outlook οταν παταω συγρονισμο με πεταει στην αρχικη οθονη ,εχει σχεση μετο τελευταιο update ?

 

Δεν έχει αναφερθεί κάποιο σχετικό πρόβλημα μετά την αναβάθμιση. Δοκίμασε να κάνεις ένα soft reset μήπως διορθωθεί.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή glance background beta έχει ανακοινωθεί επίσημα και έχει διανεμηθεί σχετικό email

ότι έχει σταματήσει η ανάπτυξή της και συνεπώς δεν πρόκειται να περάσει σε τελική έκδοση.

 

Συνεπώς είναι άσκοπο να φωνάζει κανείς ότι δεν έχει ενημερωθεί,

γιατί δεν πρόκειται να ενημερωθεί ποτέ,

έχει εγκαταλειφθεί ως beta και έχει τελειώσει το project.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Επιτέλους έβγαλα εντελώς τα live folders σε dev preview στο

Nokia 920! Όσο και να μείωνα τα tiles μέσα στα live folders

καθώς και τα ίδια τα live folders, μετά από λίγο καιρό εμφανιζόταν

λίγο lag στην αρχική οθόνη όταν έκλεινα κάποιες εφαρμογές.

 

Πλέον είναι σαν καινούριο το κινητό. Το αναφέρω έτσι να υπάρχει

σαν σχόλιο. Είμαι περίεργος να δώ στην denim πως θα λειτουργούν

τα live folders (στα πιο παλιά κινητά..).

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση! Πρέπει να είναι η αναβάθμιση σε 14203.
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση! Πρέπει να είναι η αναβάθμιση σε 14203.

 

την εβαλα και εγω.εχει αρκετες διαφορες.το battery saver μπηκε και στα quick actions.τους ειναι τοσο δυσκολο να βαλουνε και τα δεδομενα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...