Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Παιδια εκει στις επιλογες προγραμματιστη τι χρησιμοτητα υπαρχει!

 

Τι εννοείς? :confused:

Είναι ένα ολόκληρο μενού επιλογών, δεν είναι μόνον μία. Γίνε λίγο πιο συγκεκριμένος!;)

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς? :confused:

Είναι ένα ολόκληρο μενού επιλογών, δεν είναι μόνον μία. Γίνε λίγο πιο συγκεκριμένος!;)

Εκει που λεει στατιστικα διεργασιων

Τι πρεπει να κοιταω?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, έχω ένα samsung s5 αγοράσμενο από kaizershop. Το πρόβλημα μου είναι οτι όταν πάω να γράψω sms στην ελληνική γλώσσα, μου έχει το πληκτρολόγιο μόνιμα σε κεφαλαία και δεν γυρνάει σε μικρά. Να σημειώσω οτι όταν πάω να γράψω μειλ ή να κάνω ενα μία αναζήτηση στο chrome μου τα βγαζει όλα κανονικά. Έχει κανείς καμία ιδέα γι αυτό;
Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα μου ηρθε ενα update απο ΟΤΑ 197 καπου εκει mb...το θεμα ειναι πως δεν ηρθε το δευτερο που υποτιθεται επρεπε να ερθει κατευθειαν που ειναι 1mb,ωστοσο η ram μειωθηκε στο 1.6κατι και επισης βγηκε ένα εικονιδιο στην αρχικη επανω όταν εχω το τηλεφωνο σε εξικονομιση...στα sammupdates δεν εχει βγει update για μενα αρα πως εκανε το τηλ update από ΟΤΑ?και εκανε όπως ανεφερα 1 update oχι 2...το μικρο μετα τα 197κατι mb δεν εγινε ποτε,απο ότι ειδα το καινουργιο update λεγεται G900FXXU1ANG9 εχω δικιο?εμενα λεει τα εξης bootloader version G900FXXU1ANG2 baseband version G900FXXU1ANG2 PDA Version G900FXXU1ANG2 CSC Version G900FVGF1ANG1 Build date 3jul 14'08'46 kst 2014 ...το κινητο ειναι Γαλλικο vgf μπορει να βοηθησει καποιος? Edited by tolisr
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, έχω ένα samsung s5 αγοράσμενο από kaizershop. Το πρόβλημα μου είναι οτι όταν πάω να γράψω sms στην ελληνική γλώσσα, μου έχει το πληκτρολόγιο μόνιμα σε κεφαλαία και δεν γυρνάει σε μικρά. Να σημειώσω οτι όταν πάω να γράψω μειλ ή να κάνω ενα μία αναζήτηση στο chrome μου τα βγαζει όλα κανονικά. Έχει κανείς καμία ιδέα γι αυτό;

 

Αν αλλάξεις τη μέθοδο εισαγωγής σε "αυτόματο" στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων (πάτα το menu αριστερό κουμπί όταν είσαι μέσα στην εφαρμογή), θα σ'αφήσει να γράψεις με μικρά. Αν το κάνεις όμως αυτό, θα μπορείς να γράφεις μόνο 70 χαρακτήρες, και όχι 160 που γράφεις τώρα (και προφανώς θα χρεώνεσαι). Εϊναι κουσούρι της ελληνικής γραμματοσειράς (χρόνια τώρα) που δεν ξέρω γιατί δε μπορούν να το λύσουν.

 

παιδια σημερα μου ηρθε ενα update απο ΟΤΑ 197 καπου εκει mb...το θεμα ειναι πως δεν ηρθε το δευτερο που υποτιθεται επρεπε να ερθει κατευθειαν που ειναι 1mb,ωστοσο η ram μειωθηκε στο 1.6κατι και επισης βγηκε ένα εικονιδιο στην αρχικη επανω όταν εχω το τηλεφωνο σε εξικονομιση...στα sammupdates δεν εχει βγει update για μενα αρα πως εκανε το τηλ update από ΟΤΑ?και εκανε όπως ανεφερα 1 update oχι 2...το μικρο μετα τα 197κατι mb δεν εγινε ποτε,απο ότι ειδα το καινουργιο update λεγεται G900FXXU1ANG9 εχω δικιο?εμενα λεει τα εξης bootloader version G900FXXU1ANG2 baseband version G900FXXU1ANG2 PDA Version G900FXXU1ANG2 CSC Version G900FVGF1ANG1 Build date 3jul 14'08'46 kst 2014 ...το κινητο ειναι Γαλλικο vgf μπορει να βοηθησει καποιος?

 

Δεν έχει σχέση το samupdates με τα ΟΤΑ, μπορεί να βγουν με διαφορετικούς ρυθμούς. Όταν βγει το update για τη Vodafone Γαλλίας θα το πάρεις κι εσύ. Η NG9 δεν έχει βγει για όλους ακόμα. Με λίγα λόγια, δεν έχεις πρόβλημα :)

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Σημερα βρεθηκα στο Κορωπι και μου εκανε εντυπωση το εξης: Ενω το S2 της γυναικας μου δουλευε data με H/Η+ το S5 δουλευε με EDGE. Και τα δυο κοσμοτε. Στο ιδιο σημειο. Ειναι λογικο αυτο?

Στο κεντρο βεβαια 4g χωρις προβλημα. Τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

Σημερα βρεθηκα στο Κορωπι και μου εκανε εντυπωση το εξης: Ενω το S2 της γυναικας μου δουλευε data με H/Η+ το S5 δουλευε με EDGE. Και τα δυο κοσμοτε. Στο ιδιο σημειο. Ειναι λογικο αυτο?

Στο κεντρο βεβαια 4g χωρις προβλημα. Τι να πω...

 

Βάλτο 1 σκάλα πιο κάτω, έχει σαφώς καλύτερο σήμα όταν είναι δύσκολες οι συνθήκες.

Ίσως γιατί δε μπερδεύεται τόσο μεταξύ 3g και 4g

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Βάλτο 1 σκάλα πιο κάτω, έχει σαφώς καλύτερο σήμα όταν είναι δύσκολες οι συνθήκες.

Ίσως γιατί δε μπερδεύεται τόσο μεταξύ 3g και 4g

Σε ποιο πρεπει να το εχω παιδια?

Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα μου ηρθε ενα update απο ΟΤΑ 197 καπου εκει mb...το θεμα ειναι πως δεν ηρθε το δευτερο που υποτιθεται επρεπε να ερθει κατευθειαν που ειναι 1mb,ωστοσο η ram μειωθηκε στο 1.6κατι και επισης βγηκε ένα εικονιδιο στην αρχικη επανω όταν εχω το τηλεφωνο σε εξικονομιση...στα sammupdates δεν εχει βγει update για μενα αρα πως εκανε το τηλ update από ΟΤΑ?και εκανε όπως ανεφερα 1 update oχι 2...το μικρο μετα τα 197κατι mb δεν εγινε ποτε,απο ότι ειδα το καινουργιο update λεγεται G900FXXU1ANG9 εχω δικιο?εμενα λεει τα εξης bootloader version G900FXXU1ANG2 baseband version G900FXXU1ANG2 PDA Version G900FXXU1ANG2 CSC Version G900FVGF1ANG1 Build date 3jul 14'08'46 kst 2014 ...το κινητο ειναι Γαλλικο vgf μπορει να βοηθησει καποιος?

 

Ουτε σε μενα ηρθε το δευτερο update μαλλον ηταν μεσα στο πρωτο patch.

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο πρεπει να το εχω παιδια?

 

Σε ποιο δύσκολες συνθήκες λήψης βάλτο όπως δείχνει το screenshot που ανέβασα αν κοιτάξεις 2 μηνύματα πιο πάνω

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο δύσκολες συνθήκες λήψης βάλτο όπως δείχνει το screenshot που ανέβασα αν κοιτάξεις 2 μηνύματα πιο πάνω

Καπου ειχα διαβασει το αντιθετο οτι δηλαδη ψαχνει συνεχεια σημα ετσι και καιει μπαταρια! Ισχυει?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση..

Το κλείδωμα με αποτύπωμα το δουλεύετε?

Σας βολεύει? Ποτέ δεν είχα ασφάλεια στο ξεκλείδωμα αλλά επειδή ήρθε η ώρα που χρειάζεται και μιας και υπάρχει είπα να το κλειδώσω έτσι. Αλλά δεν μου φαίνεται για αρχή τουλάχιστον τόσο βολικό..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καπου ειχα διαβασει το αντιθετο οτι δηλαδη ψαχνει συνεχεια σημα ετσι και καιει μπαταρια! Ισχυει?

 

Αν δεν έχει καλό σήμα ισχύει αλλά αν θες οπωσδήποτε data που να μη σέρνονται όπως gprs k edge τότε άστο εκεί που σου είπα.

Έχεις τη καλύτερη απόδοση όταν δεν έχεις σίγουρο 4g.

Αν πάλι βλέπεις σπάνια ή καθόλου 4g τότε το να το έχεις μεταξύ 4g 3g και gprs είναι ότι χειρότερο για τη μπαταρία (και για την ομιλία βεβαίως).

Η καλύτερη μέση λύση ειδικά αν δε βρίσκεσαι σε περιοχή με full σήμα είναι αυτό που σου είπα και δείχνει η εικόνα που ανέβασα πριν

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχει καλό σήμα ισχύει αλλά αν θες οπωσδήποτε data που να μη σέρνονται όπως gprs k edge τότε άστο εκεί που σου είπα.

Έχεις τη καλύτερη απόδοση όταν δεν έχεις σίγουρο 4g.

Αν πάλι βλέπεις σπάνια ή καθόλου 4g τότε το να το έχεις μεταξύ 4g 3g και gprs είναι ότι χειρότερο για τη μπαταρία (και για την ομιλία βεβαίως).

Η καλύτερη μέση λύση ειδικά αν δε βρίσκεσαι σε περιοχή με full σήμα είναι αυτό που σου είπα και δείχνει η εικόνα που ανέβασα πριν

Φιλε στην Κυπρο ειμαι! 4g δεν εχω ουτε για δειγμα και H+ σπανια οποτε αν το εχω στο αυτοματο ειναι καλα?

Επισης το σημα δεν ειναι πολυ καλο στο σπιτι.

Τι ειναι καλυτερο για την μπαταρια?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε στην Κυπρο ειμαι! 4g δεν εχω ουτε για δειγμα και H+ σπανια οποτε αν το εχω στο αυτοματο ειναι καλα?

Επισης το σημα δεν ειναι πολυ καλο στο σπιτι.

Τι ειναι καλυτερο για την μπαταρια?

Βάλε μόνο gsm και όταν θες να μπεις ίντερνετ βάλε wcdma. Έτσι και καλύτερο σήμα θα έχεις και καλύτερη μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Βάλε μόνο gsm και όταν θες να μπεις ίντερνετ βάλε wcdma. Έτσι και καλύτερο σήμα θα έχεις και καλύτερη μπαταρία

Πρεπει να κανω συνεχεια χειροκινητα ομως ε?

Γιατι τωρα βλεπω εχω πολυ χαμηλο σημα συνεχεια!!

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να κανω συνεχεια χειροκινητα ομως ε?

Γιατι τωρα βλεπω εχω πολυ χαμηλο σημα συνεχεια!!

Βάλε αυτό το widget να κάνεις την αλλαγη με 2 κλικ :wink:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.curvefish.widgets.network2g3gonoff&hl=el

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

To widget του καιρού (το προεγκατεστημένο) σας δουλεύει καλά? Εμένα ανανεώνεται με τις ώρες του. Γενικά έχει κάποιο θέμα με την απενεργοποίηση του gps. Eνώ έχω απενεργοποιήσει την τρέχουσα τοποθεσία και έχω ορίσει μία συγκεκριμένη (Αθήνα) κάποιες φορές (όχι πάντα) σταματάει να ανανεώνεται αν το gps είναι κλειστό. Αν το ενεργοποιήσω αρχίζει να ανανεώνεται χωρίς πρόβλημα, ακόμα κι αν μετά το ξανακλείσω.
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να κανω συνεχεια χειροκινητα ομως ε?

Γιατι τωρα βλεπω εχω πολυ χαμηλο σημα συνεχεια!!

 

Βάλτο όπως το έχει η εικόνα που έχω ανεβάσει και θα είσαι ok.

Μόνο όταν δε θες να χρησιμοποιείς data βάλτο

gsm

 

Βάλε αυτό το widget να κάνεις την αλλαγη με 2 κλικ :wink:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.curvefish.widgets.network2g3gonoff&hl=el

 

Μπορεις και πιο απλά χωρίς να γεμίζουμε widgets, πατώντας παρατεταμένα το διακόπτη των data σε πάει κατευθείαν να το αλλάξεις όπου θες

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις και πιο απλά χωρίς να γεμίζουμε widgets, πατώντας παρατεταμένα το διακόπτη των data σε πάει κατευθείαν να το αλλάξεις όπου θες

Ναι, αυτός είναι ένας άλλος τρόπος με ένα κλικ περισσότερο και ένα widget λιγότερο.

Any way, είπαμε του φίλου και τους δυο τρόπους και όλα ok

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...