Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα.το εχω ψαξει αλλα χωρις αποτελεσμα και γιαυτο ρωταω αν μπορω να αλλαξω τον τροπο συνδεσης δηλ να επιλεξω εγω αν θελω να εχω 4G 3G 2G.

Υπαρχει καπου στις ρυθμησεις η επιλογη αυτη??

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Καλημερα.το εχω ψαξει αλλα χωρις αποτελεσμα και γιαυτο ρωταω αν μπορω να αλλαξω τον τροπο συνδεσης δηλ να επιλεξω εγω αν θελω να εχω 4G 3G 2G.

Υπαρχει καπου στις ρυθμησεις η επιλογη αυτη??

Ευχαριστω

Κατέβασε τη notification bar και πάτα παρατεταμένα στο εικονίδιο των δεδομένων. Στο μενού που θα σου ανοίξει πάτησε στη λειτουργία δικτύου και επέλεξε όποια κατάσταση θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε τη notification bar και πάτα παρατεταμένα στο εικονίδιο των δεδομένων. Στο μενού που θα σου ανοίξει πάτησε στη λειτουργία δικτύου και επέλεξε όποια κατάσταση θέλεις.

 

 

!!!! Με έστειλες αδιάβαστο! Δεν ήξερα ότι μπορείς να το κάνεις αυτό!

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε τη notification bar και πάτα παρατεταμένα στο εικονίδιο των δεδομένων. Στο μενού που θα σου ανοίξει πάτησε στη λειτουργία δικτύου και επέλεξε όποια κατάσταση θέλεις.

Ευχαριστω....παντος εχω δικιο πως νε την χρηση 4G η καταναλωση ειναι μεγαλυτερη σε σχεση με H+.Το μετραω απο το πρωι και κανω την συγκριση παντα με το υπολοιπο που παρουσιαζει ο παροχος και στις ιδιες σελιδες η καταναλωση ειναι μεγαλυτερη με 4G.

Φυσικα υπαρχει και διαφορα στην ταχυτητα με την οποια ανοιγουν οι σελιδες αλλα μπορω να συμβιβαστω με αυτο.

Το ΣΚ και με 4G δτο φορες πηρα πακετο δεδομενων ενω σημερα απο το πρωι και με την ιδια χρηση εχω ακομα μεγαλο υπολοιπο....

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

γεια σας εχω ενα κινητο σ5 και η οθονη δεν σβηνει μονη της πρεπει να πατησω απο το πλαι το κουμπι για να σβησει ξερετε τι ειναι?:mad::mad:
Link to comment
Share on other sites

Ρε λέτε τελικά να μας αφήσουν με την 5? Βλέπω updates με το κιλό στο sammobile αλλά το S5 κολλημένο στην 5...(και το αστείο είναι ότι κινητά της σειράς J, με χειρότερα χαρακτηριστικά είναι όλα στην 5.1.1)
Link to comment
Share on other sites

Θα παρει κανονικα το S5 την 6.

 

Αναρωτιεμαι αν θα προλαβουμε να παρουμε την 5.1 πριν την 6

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιεμαι αν θα προλαβουμε να παρουμε την 5.1 πριν την 6

 

Δεν πιστευω οτι θα παρουμε την5.1

Κατευθειαν την 6 θα δωσει η Samsung.

An ηθελε να δωσει την 5.1 θα την ειχε δωσει εδω και μηνες....

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση, απλα απο περιεργεια. Είναι καποιος που δεν ειναι ευχαριστημενος με την 5,0? Δηλαδη τι παραπανω νομιζετε οτι θα χει η 6.0 εκτος απ το να λες οτι εχεις την τελευταια. Οταν το κινητο τρεχει απροβληματιστα σε μια εκδοση δεν υπαρχει λογος να βιαζεσαι για μια καινουρια που ενδεχομενως να εχει και προβληματα. Γιατι αν πας σε 6.0 λογικα δυσκολα γυρνας σε λολιποπ παλι. Οποτε γιατι τοσος ντορος για κατι που ακομα δεν εχουμε δει. Συμφωνω σ αυτο που θ απαντησετε οτι δεν πηραμε την 5,1,1 ενω επρεπε ηδη, αλλα αυτο δεν εχει σχεση με την 6 η οποια δεν εχει παει ουτε καν στο νοτε 5 ωστε να δουμε τυχον παιδικες ασθενειες. Να θυμίσω επισης το παραδειγμα της σονυ που αργησε να δωσει τις λολιποπ στα κινητα της, αλλα οταν της εδωσε δεν ειχαν ιχνος ασθενειας, σε αντιθεση μ εμας που δεν λειτουργει καλα το recent button, και οτι στο σ6 υπαρχει θεμα με την ραμ, αρα ξεχναν το multitasking. Ολα αυτα επειδη βιαστηκαν να δωσουν τις αναβαθμισεις. Να χαμε να λεγαμε δηλαδη με λιγα λογια Edited by panos_27
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση, απλα απο περιεργεια. Είναι καποιος που δεν ειναι ευχαριστημενος με την 5,0? Δηλαδη τι παραπανω νομιζετε οτι θα χει η 6.0 εκτος απ το να λες οτι εχεις την τελευταια. Οταν το κινητο τρεχει απροβληματιστα σε μια εκδοση δεν υπαρχει λογος να βιαζεσαι για μια καινουρια που ενδεχομενως να εχει και προβληματα. Γιατι αν πας σε 6.0 λογικα δυσκολα γυρνας σε λολιποπ παλι. Οποτε γιατι τοσος ντορος για κατι που ακομα δεν εχουμε δει. Συμφωνω σ αυτο που θ απαντησετε οτι δεν πηραμε την 5,1,1 ενω επρεπε ηδη, αλλα αυτο δεν εχει σχεση με την 6 η οποια δεν εχει παει ουτε καν στο νοτε 5 ωστε να δουμε τυχον παιδικες ασθενειες. Να θυμίσω επισης το παραδειγμα της σονυ που αργησε να δωσει τις λολιποπ στα κινητα της, αλλα οταν της εδωσε δεν ειχαν ιχνος ασθενειας, σε αντιθεση μ εμας που δεν λειτουργει καλα το recent button, και οτι στο σ6 υπαρχει θεμα με την ραμ, αρα ξεχναν το multitasking. Ολα αυτα επειδη βιαστηκαν να δωσουν τις αναβαθμισεις. Να χαμε να λεγαμε δηλαδη με λιγα λογια

 

Συμφωνώ σε αρκετά από αυτά που γράφεις τρέχει απροβληματιστα το κινητό στην 5 αλλά από την στιγμή πού δίνεις 500 ευρώ + περίμενεις αναβαθμίσεις πιο νωρίς εγώ πχ ενδιαφέρομαι για καλύτερη χρήση ραμ και μπαταρίας. Τώρα αν δεν αξίζει η 6 πολύ εύκολα Φλασαρεις την 5 μέσω Odin σε λίγα λεπτά με της οδηγίες κιόλας από samobile περιμένουμε Κ βλέπουμε όταν την πάρουμε πως θα είναι

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ σε αρκετά από αυτά που γράφεις τρέχει απροβληματιστα το κινητό στην 5 αλλά από την στιγμή πού δίνεις 500 ευρώ + περίμενεις αναβαθμίσεις πιο νωρίς εγώ πχ ενδιαφέρομαι για καλύτερη χρήση ραμ και μπαταρίας. Τώρα αν δεν αξίζει η 6 πολύ εύκολα Φλασαρεις την 5 μέσω Odin σε λίγα λεπτά με της οδηγίες κιόλας από samobile περιμένουμε Κ βλέπουμε όταν την πάρουμε πως θα είναι

Σκοπός δεν ειναι να την φλασαρουμε εγω κι εσυ που ενδεχομενως να ξερουμε να δουλευουμε το οντιν. Σημασια εχει να ειναι αψεγαδιαστη η 6 ωστε ο οποιοσδηποτε την βαλει να μην εχει θεμα, και μετα δεν γνωριζει πως να γυρισει πισω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το s5 plus στα 350 ευρώ αξίζει σε σχέση με το s5 neo στα 290?

Ποιες είναι οι κυριότερες διάφορες;

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά το s5 plus στα 350 ευρώ αξίζει σε σχέση με το s5 neo στα 290?

Ποιες είναι οι κυριότερες διάφορες;

Άκυρο. Εξαντλήθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας! Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση επειδη δεν εχω γνωσεις σχετικα με τα samsung. Εχει ερθει η αδερφη μου απο Σουηδια και θελω να της κανω φορματ στο κινητο για να ξελαμπικαρει...

φοραει αυτα....

http://i.imgur.com/fCGNGS5.jpg

 

Εχει βγει νεοτερη έκδοση γι αυτο επισημη;

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Θα πας Ρυθμισεις /Γενικα/Δημιουργια αντιγραφων/Επαναφορα εργοαστασιακων

 

Θα χαθουν τα παντα απο το κινητο εκτος οτι εχει αν εχει στην καρτα μνημης

 

Να θυμαται το gmail που ειχε δωσει αν θελει να ξαναβαλει τις εφαρμογες που ειχε βαλει δωρεαν ή αγορασμενες αυτοματα μετα την επαναφορα .

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Θα πας Ρυθμισεις /Γενικα/Δημιουργια αντιγραφων/Επαναφορα εργοαστασιακων

 

Θα χαθουν τα παντα απο το κινητο εκτος οτι εχει αν εχει στην καρτα μνημης

 

Να θυμαται το gmail που ειχε δωσει αν θελει να ξαναβαλει τις εφαρμογες που ειχε βαλει δωρεαν ή αγορασμενες αυτοματα μετα την επαναφορα .

 

Έχει βγει πιο καινούρια;

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει πιο καινούρια;

 

Οχι δεν εχει βγει κατι αλλο .Και το δικο μου τα ιδια λεει .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Έχω ένα Samsung s5 galaxy αλλά δεν μου διαβαζει την καρτα sim της cosmote. Ενώ δείχνει να έχει σήμα όταν πάω να κάνω κλήση μου λέει μη εγγεγραμμένο στο δίκτυο! Σε άλλο κινητό που δοκιμασα τη κάρτα δουλεύει κανονικά. Επίσης δοκίμασα κάρτα της Vodafone και την διάβαζε κανονικά έκανε κλήσεις κλπ. . Τι μπορεί να φταίει? ??Επίσης η κάρτα είναι καινούρια!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Έχω ένα Samsung s5 galaxy αλλά δεν μου διαβαζει την καρτα sim της cosmote. Ενώ δείχνει να έχει σήμα όταν πάω να κάνω κλήση μου λέει μη εγγεγραμμένο στο δίκτυο! Σε άλλο κινητό που δοκιμασα τη κάρτα δουλεύει κανονικά. Επίσης δοκίμασα κάρτα της Vodafone και την διάβαζε κανονικά έκανε κλήσεις κλπ. . Τι μπορεί να φταίει? ??Επίσης η κάρτα είναι καινούρια!
Το έχεις καιρό το κινητό ή έπεσε πρόσφατα στα χέρια σου;
Link to comment
Share on other sites

K eμενα το κανει καμια φορα με καινούργια καρτα της wind. Του κανω ενα ρεσταρτ και ολα οκ

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Και μένα το κάνει αρκετά συχνά, ειδικά αν πάω να καλέσω μόλις έχω κλείσει με κάποιον. Δεν είναι όμως μεγάλο πρόβλημα, μια δυο φορές το κάνει και μετά συνέρχεται...(sim Vodafone)
Link to comment
Share on other sites

πάνε δίκτυα κινητής/φορείς παροχής υπηρεσιών δικτύου και μόλις βρει τη cosmote κανε επιλογή
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...