Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πανευτυχής νέος κάτοχος του s5. Με έχει αφήσει με ανοιχτό το στόμα. Σίγουρα ό,τι καλύτερο στα λεφτά που παίζει τώρα, αλλά επίσης δυσκολεύομαι να βρω και κάποια από τις καινούργιες ναυαρχίδες που να προσφέρει το σύνολο των χαρακτηριστικών που δίνειτο s5.

 

Καλως ήρθες και καλοριζικο,καλοταξιδο το εργαλειο!!!

Edited by dan81
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

καλημερα.εδω και δυο μερες δεν μου ερχεται επιβεβαιωση αποστολης μυνηματος.εφαγα τον τοπο αλλα δεν εβγαλα ακρη.καμια ιδεα;
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.εδω και δυο μερες δεν μου ερχεται επιβεβαιωση αποστολης μυνηματος.εφαγα τον τοπο αλλα δεν εβγαλα ακρη.καμια ιδεα;

 

Σιγουρα θα το εχε7ς δει αλλα μπορει να σου διεφυγε.

Μηνυματα-ρυθμησεις-Sms και τσεκαρεις το αναφορες παραδοσης....

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα θα το εχε7ς δει αλλα μπορει να σου διεφυγε.

Μηνυματα-ρυθμησεις-Sms και τσεκαρεις το αναφορες παραδοσης....

 

 

εννοειται οτι το τσεκαρα και ειναι τσεκαρισμενο.

 

edit:εκκαθαριση δεδομενων και cache memory και λυθηκε!!!!!!!!!!!

Edited by filipdent
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση. Αν βαλω καστομ κερνελ, μετα πως γυρναω σε στοκ; απλα φλασαρω την ρομ και τελος;
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση. Αν βαλω καστομ κερνελ, μετα πως γυρναω σε στοκ; απλα φλασαρω την ρομ και τελος;

 

Φλασαρεις stock kernel πάλι

Link to comment
Share on other sites

Φλασαρεις stock kernel πάλι

Υπάρχει λινκ για τον στοκ του σ5? Μπορείς να μου το δώσεις;; δεν έχω ιδέα από κερνελ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στην εφαρμογή Messenger του Facebook ειχα ρυθμισει στο κινητο να μου κανει ηχο για ειδοποιήσεις και να αναβει ένα φωτακι και αναβε ένα πρασινο εμπρος επανω αριστερα όπως κοιταμε το κινητο .

 

Ενώ η ρυθμιση είναι σωστη μου κανει ηχο αλλα δεν αναβοσβηνει το φωτακι μεχρι να διαβαστει το μηνυμα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Τι γκαντεμιά είναι αυτη ρε.. Μου επεσε μια φορα πριν κανα 5μηνο το s5, εγινε κομμάτια η οθονη, εφυγε το 170αρι.. Λεω δεν την ξανα παταω βαζω temper. Μου ξανα πεφτει σήμερα, φυσικα εμφανισιακά η οθονη δεν επαθε τιποτα, αλλα δεν αναβει οποτε μαλλον λος πουλος..

Την παταω λιγω και αναβει παντου κατι σαν ενχρωμα χιονια, αλλα δεν ξανα ανοιξε ποτε. Παντου μαυρο. Κατα τα υπόλοιπα δουλευει κανονικ.. Εχει κανεις εμπειρία ποσο παει τωρα η οθονη? Αξιζει να το φτιάξω? Ποιο φθηνά σχεδον μου φαίνεται να το παρω μεταχ ή να παω σσ αλλο πχ g4..

Και οτι το ειχα στήσει καλύτερα παρα ποτε με 3500 μπαταρια, 3 μερες αυτονομια με 4 ωρες οθονη ή 1 μερα με 6:30 ωρες.. Με custom φυσικά..

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχες θηκη; Συνηθως εγω βαζω κατι γομαρια τυπου otterbox,ballistic κτλ. αλλα ειναι θεμα τυχης.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχες θηκη; Συνηθως εγω βαζω κατι γομαρια τυπου otterbox,ballistic κτλ. αλλα ειναι θεμα τυχης.

Οχι. Ακριβώς επειδή είναι τεράστιες και ασχημενουν το κινητο την ειχα βγαλει. Λεω εχω το tempered glass, αυτο κυριως κινδυνεύει.. Πιθανόν να μην επεσε καν με την οθονη..

Link to comment
Share on other sites

Ησουν άτυχος. Και θηκη να ειχες ,αναλογως τη γωνια κρουσης παλι μπορει να παθαινε ζημια.
Link to comment
Share on other sites

Τι γκαντεμιά είναι αυτη ρε.. Μου επεσε μια φορα πριν κανα 5μηνο το s5, εγινε κομμάτια η οθονη, εφυγε το 170αρι.. Λεω δεν την ξανα παταω βαζω temper. Μου ξανα πεφτει σήμερα, φυσικα εμφανισιακά η οθονη δεν επαθε τιποτα, αλλα δεν αναβει οποτε μαλλον λος πουλος..

Την παταω λιγω και αναβει παντου κατι σαν ενχρωμα χιονια, αλλα δεν ξανα ανοιξε ποτε. Παντου μαυρο. Κατα τα υπόλοιπα δουλευει κανονικ.. Εχει κανεις εμπειρία ποσο παει τωρα η οθονη? Αξιζει να το φτιάξω? Ποιο φθηνά σχεδον μου φαίνεται να το παρω μεταχ ή να παω σσ αλλο πχ g4..

Και οτι το ειχα στήσει καλύτερα παρα ποτε με 3500 μπαταρια, 3 μερες αυτονομια με 4 ωρες οθονη ή 1 μερα με 6:30 ωρες.. Με custom φυσικά..

 

ποια custom χρησιμοποιείς?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στην εφαρμογή Messenger του Facebook ειχα ρυθμισει στο κινητο να μου κανει ηχο για ειδοποιήσεις και να αναβει ένα φωτακι και αναβε ένα πρασινο εμπρος επανω αριστερα όπως κοιταμε το κινητο .

 

Ενώ η ρυθμιση είναι σωστη μου κανει ηχο αλλα δεν αναβοσβηνει το φωτακι μεχρι να διαβαστει το μηνυμα.

 

Σε εσας αναβοσβηνει το πρασινο λαμπακι ???Εμενα σαν να αναβοσβηνει αλλα με πολυ αργο ρυθμο ενα αχνο καπως γαλαζιο λαμπακι αριστερα απο τη λεξη samsung στην οθονη οπως κοιταμε το κινητο ..

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...σιγουρα θα εχει απαντηθει αλλα δεν βρικα κατι στις σελιδες που γυρισα στο topic.

Λοιπον αρχιζει δειλα δειλα και βγαζει το χρωμα το καπακι της φορτισης....

Εχει ενα πολυ μικρο σκασιματακι και πρεπει να εστιασεις την προσοχη σου για να το δεις...

Και ρωτω τωρα.που πρεπει να το παω για να γινει η αντικατασταση μεσω εγγγυησης,και πανω κατω ποση ωρα θα το κρατησουν στο service....

Φυσικα θα εχω και την αποδειξη αγορας για να μην βρεθω προ εκπληξεων.Ακομα θα ηθελα να ρωτησω και αν ειναι ευκολο να το αλλαξω εγω μιας και μενω Ανδρο και δεν πολυπηγαινω Αθηνα.

Αλλιως την επομενη που θα πεταχτω Αθηνα να το παω για αλλαγη....

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...σιγουρα θα εχει απαντηθει αλλα δεν βρικα κατι στις σελιδες που γυρισα στο topic.

Λοιπον αρχιζει δειλα δειλα και βγαζει το χρωμα το καπακι της φορτισης....

Εχει ενα πολυ μικρο σκασιματακι και πρεπει να εστιασεις την προσοχη σου για να το δεις...

Και ρωτω τωρα.που πρεπει να το παω για να γινει η αντικατασταση μεσω εγγγυησης,και πανω κατω ποση ωρα θα το κρατησουν στο service....

Φυσικα θα εχω και την αποδειξη αγορας για να μην βρεθω προ εκπληξεων.Ακομα θα ηθελα να ρωτησω και αν ειναι ευκολο να το αλλαξω εγω μιας και μενω Ανδρο και δεν πολυπηγαινω Αθηνα.

Αλλιως την επομενη που θα πεταχτω Αθηνα να το παω για αλλαγη....

Ευχαριστω

Δεν νομιζω να στο καλυψει η εγγυηση αυτο.

Ειναι θεμα χρησης και οχι αστοχιας υλικου.

Δηλαδη εαν το εχεις χωρις θηκη και γρατζουνιστει το πισω καπακι θα σου το καλυψει εγγυηση;;;;

Το καπακι φορτισης αλλαζει ευκολα και στο ebay το βρισκεις κοντα στο ευρω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...σιγουρα θα εχει απαντηθει αλλα δεν βρικα κατι στις σελιδες που γυρισα στο topic.

Λοιπον αρχιζει δειλα δειλα και βγαζει το χρωμα το καπακι της φορτισης....

Εχει ενα πολυ μικρο σκασιματακι και πρεπει να εστιασεις την προσοχη σου για να το δεις...

Και ρωτω τωρα.που πρεπει να το παω για να γινει η αντικατασταση μεσω εγγγυησης,και πανω κατω ποση ωρα θα το κρατησουν στο service....

Φυσικα θα εχω και την αποδειξη αγορας για να μην βρεθω προ εκπληξεων.Ακομα θα ηθελα να ρωτησω και αν ειναι ευκολο να το αλλαξω εγω μιας και μενω Ανδρο και δεν πολυπηγαινω Αθηνα.

Αλλιως την επομενη που θα πεταχτω Αθηνα να το παω για αλλαγη....

Ευχαριστω

 

http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=381390120007&alt=web

 

Ειναι της πλάκας διαδικασία η αλλαγή του.

 

Στην αντιπροσωπία, κατα πάσα πιθανότητα, θα το θεωρησουν φυσιολογική φθορά και θα σε χρεώσουν την αλλαγή του. Πραγματικά δεν αξίζει τον κόπο!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Απλα ειχα διαβασει οτι το καπακι στο ξεθωριασμα το καλυπτει η εγγυηση....

Ποοο ειναι το service για τα samsung στην Ελλαδα???

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Έχει πολλά δεν ειναι μονον ένα. Ανάλογα που βολεύει και που θα κινηθείς.

Τα πιο γνωστά είναι η Smartec και η Arvato, με σαφώς προτίμηση στην πρώτη.

Εχει και αλλες όμως. Μπες στο site της Samsung Ελλάς και πήγαινε στην τεχνική υποστήριξη. Θα σου βγάλει χάρτη με το που ακριβώς ειναι το κάθε service point.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

ποια custom χρησιμοποιείς?

XtreStoLite v2.3

Ολα καλά με το κινητό τελικά.. Το πηγα σε ενα μαγαζι και τοφτιαξε χωρις να καταλαβει.. :lol:

Μου λεει αφου δεν αναβει καν η οθονη χαλασε.. Θες 200€ οποτε πετα το.. Του λεω μα κάποια στιγμή πατησα την οθονη και αναψε σαν ενχρωμα χιονια παντου οποτε δεν πρέπει να χαλασε. Εχει ξεκολλήσει η οθονη παντως του λεω. Για να δω μου λεει, μήπως εχει ξεκολλήσει ο κοννεκτορας που είναι στα πλαγια.. Να τραβήξω την οθονη να ανοίξει και αλλο μου λεει?

Και δεν την τραβας, ετσι και αλλιως για πεταμα θα παει του λεω.. Την τραβαει ανοιγει και αλλο, πειραζει κανα 5 λεπτο να ενωσει, τον κοννεκτορα, αλλα στο τελος μου λεει:

Μπα.. Τιποτα χαλασε η οθονη.. Οκ του λεω, άστο μη παιδεύεσαι..

Μου εκανε ομως εντύπωση που δε δοκιμασε να κανει ρεσταρτ. Επειδη κατι ξερω απο ηλεκτρονικά, ξερω οτι συχνα και να εννωσεις την οθονη, δε θα τη δει χωρίς ρεσταρτ..

Τωρα πως δεν το ηξερε αυτός.. Αφου εβγαλα την μπαταρια και την ξαναβγαλα πριν καν βγω απ την πορτα, και ω του θαύματος η οθονη αναψε μια χαρα.. Ειχε οντως αποσυνδεθει απ το χτύπημα ο κοννεκτορας :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο,παλι καλα! Βαλτου μια θηκη,μπορει την επομενη φορα να απορροφησει τον κραδασμο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γινετια να αφαιρεσω, να βγαλω το καλυμμα της θυρας usb. Με ενοχλει πολυ καθε φορά που θελω να φορτισω ή να συνδεσω το κινητο στον υπολογιστη. Εννοειται να το βγαλω χωρις να σπασει ή να προκληθει ζημια.
TCe
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γινετια να αφαιρεσω, να βγαλω το καλυμμα της θυρας usb. Με ενοχλει πολυ καθε φορά που θελω να φορτισω ή να συνδεσω το κινητο στον υπολογιστη. Εννοειται να το βγαλω χωρις να σπασει ή να προκληθει ζημια.

Σκοτωνεσται να διαβάζετε το νημα, ε?

6 ποστ πιο πάνω, το βίντεο που εχω ποσταρει. (Πρώτο link).

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο μια αναβαθμιση OTA είχα πρόβλημα με λαγκαρίσματα που δεν έστρωσε ούτε με hard reset.

 

Σύνδεσα το κινητό στο KIES, μου πέρασε την εκδοση που έβλεπε, έκλεισα τις αναβαθμίσεις του λειτουργικού και πλέον χαίρομαι αλαγκάριστο και σφαιράτο κινητό!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...