Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, εντοπίζω μερικά "σκαλώματα" στην εφαρμογή της κάμερας. Κυρίως όταν πάω να ανοίξω μέσα από εκεί το gallery σκαλώνει για λίγα δευτερόλεπτα και μετά ανοίγει. Αυτό το daemon που λέτε κλπ δεν το βλέπω κάπου.

Αυτό δεν είναι σκαλωμα ρε δικε μου, η στοκ γκαλερί είναι σαπια απλά, δεν φταίει το κινητό

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Αυτό δεν είναι σκαλωμα ρε δικε μου, η στοκ γκαλερί είναι σαπια απλά, δεν φταίει το κινητό

 

Υπάρχει κάποιο walkaround σχετικά;

Phone History:

1) Sony Ericsson K700 2) Sony Ericsson W610 3) Sony Ericsson C902 4) Sony Ericsson Xperia Ray 5) Nokia Lumia 925 6) Samsung Galaxy S5+ 7) Samsung Galaxy S9

Link to comment
Share on other sites

Φίλος έχει ένα branded tmobile s5.. Έχει τρελό battery drain με lollipop, από το mm-qcamera-daemon καθάρισα cache αλλά δεν βοήθησε, επίσης δεν δουλεύει η κάμερα, μόνο μετα από επανεκκίνηση..Εχετε καμία ιδέα εκτός από factory reset? Επίσης σε περίπτωση που θέλω να βάλω κάποιο unbranded firmware, ποιο προτείνετε;;
Link to comment
Share on other sites

Φίλος έχει ένα branded tmobile s5.. Έχει τρελό battery drain με lollipop, από το mm-qcamera-daemon καθάρισα cache αλλά δεν βοήθησε, επίσης δεν δουλεύει η κάμερα, μόνο μετα από επανεκκίνηση..Εχετε καμία ιδέα εκτός από factory reset? Επίσης σε περίπτωση που θέλω να βάλω κάποιο unbranded firmware, ποιο προτείνετε;;

Της αγγλίας (BTU).

Link to comment
Share on other sites

 

 

σωθηκαμε τωρα........

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα-εχω τις μανισιες ρυθμισεις στην καμερα

μπορειτε να μου πειτε ποιες ρυθμισεις να αλλαξω ωστε να υπαρξει βελτιωση στις πικ???(μιλαω για τα οπτιον-συνεχεις ληψεις??εντοπισμος???επιλεκτικη εστιαση??hdr??κτλ)

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα-εχω τις μανισιες ρυθμισεις στην καμερα

μπορειτε να μου πειτε ποιες ρυθμισεις να αλλαξω ωστε να υπαρξει βελτιωση στις πικ???(μιλαω για τα οπτιον-συνεχεις ληψεις??εντοπισμος???επιλεκτικη εστιαση??hdr??κτλ)

Αν είναι μέρα με ήλιο βάλε hdr. Αν είναι σκοτάδι βάλε αυτόματο εντοπισμό νύχτας για σταθεροποιηση περισσότερο. Αν βλέπεις ότι η φώτο βγαίνει κουνημενη βάλε αντίστροφη μέτρηση 2" κράτα την ανάσα σου και βγάλε.

Link to comment
Share on other sites

 

σωθηκαμε τωρα........

Όντως, γενικοτητες! Κάτι μας είπαν, κατι είδαμε, κάτι θα κάνουμε! Και ποια μικρά διορθωτικά updates? Είδε κανείς τιποτα?

Εντάξει, εγω προσωπικά δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα (φτου, φτου, φτου....) αλλά μεχρι τώρα δηλαδή δεν εχουν βρει καποια λύση εστω σε κάποια?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να ρωτησω κατι ? μου εχει συμβει πολλες φορες να με παιρνουν τηλεφωνο και να λεει οτι δεν εχω σημα., αλλα μολις το πιανω στα χερια μου το τηλ να μπορουν να με παρουν ! μηπως αδρανοποιητε το τηλεφωνο οταν δεν το χρησιμοποιω ?

υπαρχει καποια τετια επιλογη?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να ρωτησω κατι ? μου εχει συμβει πολλες φορες να με παιρνουν τηλεφωνο και να λεει οτι δεν εχω σημα., αλλα μολις το πιανω στα χερια μου το τηλ να μπορουν να με παρουν ! μηπως αδρανοποιητε το τηλεφωνο οταν δεν το χρησιμοποιω ?

υπαρχει καποια τετια επιλογη?

Δεν υπαρχει κατι τετοιο, ισως απλα δεν εχεις καλο σημα και τυχαινει οταν το πιανεις να ερχεται

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει κατι τετοιο, ισως απλα δεν εχεις καλο σημα και τυχαινει οταν το πιανεις να ερχεται

δεν γίνετε με κανενα αλλο τηλεφωνο ομως μονο με αυτο ! το σημα εινα καμπανα εδω που ειμαι ! να παρω τηλέφωνο μηπως την cosmote να με ενημερώσει ?

Link to comment
Share on other sites

δεν γίνετε με κανενα αλλο τηλεφωνο ομως μονο με αυτο ! το σημα εινα καμπανα εδω που ειμαι ! να παρω τηλέφωνο μηπως την cosmote να με ενημερώσει ?

Τελευταια στη θεσσαλονικη τον παιρνει λιγο το σημα ουτε εγω εχω καλο και σταθερο, συνηθως Ε με βγαζει οποτε και το γυρναω μονο 3G για να ειμαι με Η+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

SOS!!!

Έχω περάσει την Αγγλική ρομ με odin... αλλά πρέπει να το πάω στο service γιατί έχει ένα θέμα με την οθόνη. Πρέπει να ξαναβάλω αυτή της χώρας του (Τσέχικη ) για να μου το καλύψει η εγγύηση;

Ευχαριστώ!

 

edit: Μόλις είδα ότι πρέπει... μπήκα στο sammobile αλλά έχει τέσσερα firmwares για Τσεχία.Πως μπορώ να μάθω ποιο είναι αυτό που πρέπει να περάσω;

Edited by adonis_tsif
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ρε παιδια...

Επειδη ψαχνω να παρω συσκευη τι θα προτείνατε εσεις ολοι που εισαστε κατοχοι... s5 η note 3?

Σε ολα τα benchmark εχω δει οτι οι συσκευες ειναι πολυ κοντα και με το μεγεθος δεν εχω θεμα αφου εχω το note II.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ρε παιδια...

Επειδη ψαχνω να παρω συσκευη τι θα προτείνατε εσεις ολοι που εισαστε κατοχοι... s5 η note 3?

Σε ολα τα benchmark εχω δει οτι οι συσκευες ειναι πολυ κοντα και με το μεγεθος δεν εχω θεμα αφου εχω το note II.

Ευχαριστω

Αν δεν έχεις πρόβλημα με το μέγεθος, note 3. Ως τηλέφωνο, το μέγεθος του s5 είναι πιο βολικό, αλλά όταν πάω να σερφάρω ψάχνω το note 3.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ρε παιδια...

Επειδη ψαχνω να παρω συσκευη τι θα προτείνατε εσεις ολοι που εισαστε κατοχοι... s5 η note 3?

Σε ολα τα benchmark εχω δει οτι οι συσκευες ειναι πολυ κοντα και με το μεγεθος δεν εχω θεμα αφου εχω το note II.

Ευχαριστω

Έχω το σ5 και ένας φίλος έχει το νοτε 3. Όσον αφορά την εμπειρία χρήσης είναι μπορώ να πω ακριβώς ίδια. Διαλέγεις με βάση το αν χρειάζεται το πενακι και αν θες πιο μεγάλη οθόνη. Σαν εμπειρία πανομοιοτυπα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

SOS!!!

Έχω περάσει την Αγγλική ρομ με odin... αλλά πρέπει να το πάω στο service γιατί έχει ένα θέμα με την οθόνη. Πρέπει να ξαναβάλω αυτή της χώρας του (Τσέχικη ) για να μου το καλύψει η εγγύηση;

Ευχαριστώ!

 

edit: Μόλις είδα ότι πρέπει... μπήκα στο sammobile αλλά έχει τέσσερα firmwares για Τσεχία.Πως μπορώ να μάθω ποιο είναι αυτό που πρέπει να περάσω;

 

Μια βοήθεια ρε παιδια!!!!Καίγομαι... αν γνωρίζει κάποιος ας μου απαντήσει!!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω το σ5 και ένας φίλος έχει το νοτε 3. Όσον αφορά την εμπειρία χρήσης είναι μπορώ να πω ακριβώς ίδια. Διαλέγεις με βάση το αν χρειάζεται το πενακι και αν θες πιο μεγάλη οθόνη. Σαν εμπειρία πανομοιοτυπα

 

ενας κυριος λογος που το συζητω ειναι και το γεγονος οτι ειναι αδιαβροχο... αλλιως σκεφτομουν να παω και στο note 4 αλλα διαβασα τις σελιδες του φορουμ και ειδα πολυ γκρινια για διαφορα θεματακια και ξενερωσα να σου πω την αληθεια.

ευχαριστω παντως ολα τα παιδια για τις απαντησεις.,

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια ρε παιδια!!!!Καίγομαι... αν γνωρίζει κάποιος ας μου απαντήσει!!!!

Βάλε το πιο πρόσφατο

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το πιο πρόσφατο

 

Όταν λέω τέσσερα εννοώ ένα για συσκευή vodafone, ένα για t-mobile,O2C και ΕTL...

Δεν έχει ένα με τέσσερις αναβαθμίσεις για να διαλέξω το ποιο πρόσφατο όπως μου είπες!:(

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...