Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αμα σου τελειώνει σε 3 ώρες αυτό, το m7 πρεπει να σου τελειώνει σε 30 λεπτα ...μάλλον κλώνο σου δώσανε αχαχα
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Αμα σου τελειώνει σε 3 ώρες αυτό, το m7 πρεπει να σου τελειώνει σε 30 λεπτα ...μάλλον κλώνο σου δώσανε αχαχα

 

Μακράν το πιο σωστό ποστ στο θέμα που συζητιέται τώρα!!!!!

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν λεω για την μπαταρία σαν υλική υπόσταση λεω οτι το bag του κινητου mmq deamon camera που δεν διορθώνεται τελειωνει την μπαταρία. . Τι να το κανω να εχει καλη μπαταρία οταν στνεχεια μου την αδειαζει ενα κόλλημα του τηλεφωνου. Οσο για την htc που δεν πουλάει οσο αλλες εταιρειες. 1ον θεμα κοστους 2ον θεμα μάρκετινγκ. . Το sense ειναι η καλυτερη μεταφορα σε smart του Android οποιος δεν το χε ειδικα σε ναυαρχίδες της εταιρείας που πανε πιο σφαιρα απο αναβαθμισμενα iPhone οτι κι αν γραφω δεν θα το καταλάβει
Link to comment
Share on other sites

το προβλημα με το μπαγκ της καμερας και για τους ελαχιστους με το daemmon σας επηρεαζει

περα απο αυτα ειναι μακραν η κορυφαια ναυαρχιδα στην αγορα(μιλαω για συγκριση με τους ανταγωνιστες,g3,z2,κτλ)

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα με το μπαγκ της καμερας και για τους ελαχιστους με το daemmon σας επηρεαζει

περα απο αυτα ειναι μακραν η κορυφαια ναυαρχιδα στην αγορα(μιλαω για συγκριση με τους ανταγωνιστες,g3,z2,κτλ)

 

Κορυφαία σπασ αντι για ναυ.. και εισαι μεσα ☺

Link to comment
Share on other sites

Κορυφαία σπασ αντι για ναυ.. και εισαι μεσα ☺

Στην τελική άμα δεν σου άρεσε γιατί δεν έμεινες στο Μ7?

Link to comment
Share on other sites

Στην τελική άμα δεν σου άρεσε γιατί δεν έμεινες στο Μ7?

 

Ειπα μας εδωσε η εταιρεία s5 και πρεπει να χρησιμοποιουμε αυτο.. εσυ μετοχος στη Samsung? .. Ελα αφου με το να λεω το αυτονόητο την αληθεια μου την πέφτετε δεν το συνεχίζω. . Ειναι κορυφαίο οκ..

Link to comment
Share on other sites

Ειπα μας εδωσε η εταιρεία s5 και πρεπει να χρησιμοποιουμε αυτο.. εσυ μετοχος στη Samsung? .. Ελα αφου με το να λεω το αυτονόητο την αληθεια μου την πέφτετε δεν το συνεχίζω. . Ειναι κορυφαίο οκ..

Πες μας λιγο σε τι εχεις κολληματα ας πουμε μηπως διορθωνεται. Το κινητο δεν ειναι τοσο για πεταμα οπως το περιγραφεις

Link to comment
Share on other sites

Ειναι κατι που θα επρεπε να λυθεί απο τη σαμσουνγκ. Το οτι εμφανιζεται τυχαια σε παλιες και νεες συσκευες ,ανεξαρτητα απ την εκδοση Android ,αυτο καταδεικνυει. Ειναι θεμα software της καμερας. Στο δικο μου εμφανιζοταν πολυ σπανια και εξαλειφθηκε με το χειροκινητο κλεισιμο της καμερας. Σε αλλους ομως εμφανιζεται πολυ συχνοτερα. Δειτε λιγο εδω αυτο το thread:

https://code.google.com/p/android/issues/detail?id=70755

 

Και την τελικη απαντηση του moderator της Google:

 

"And to reiterate, if you have a non-Nexus device such as the Samsung S5, you need to reach out to the manufacturer for fixes; nothing we fix here will affect any other Android device, as they all have unique low-level camera driver code, which is where this bug lives."

 

ΥΓ: Στα αλλα σημεια της συσκευης, λειτουργει πολυ καλα και οποιος συμφορουμιτης αντιμετωπιζει προβληματα νομιζω δεν ειναι φυσιολογικα ελαττωματα της συσκευής και διορθωνονται,αρκει να δεχτει βοηθεια. Παντως και έτσι οπως ειναι ,η καμερα του s5 ειναι καλυτερη απο ενος m7,m8 . Γιατι να θελει καποιος με m7,m8 να κανει τον κοπο να φωτογραφισει οτιδηποτε :-P :-D

 

Το ειχα το m7 δεν το εχω πλεον θα με συμφερε να πω οτι εχει καλυτερη καμερα το s5 αλλα δυστυχώς που δεν τα χω πλεον τα 4 ultra pixel της htc ηταν καλύτερα. . Και ειδικα βραδυ δεν χρειαζοταν καν φλας..χωρις να θελω να πω οτι το s5 δεν εχει καλη κάμερα πολυ καλη ειναι απο τις κορυφαίες. . το αλλο που μου λειπει ειναι τα ηχεία του m7.. βέβαια αυτα ειναι λεπτομέρειες το θεμα ειναι οτι ειναι ενα μη πρακτικο γεματο κόλληματα κινητο και το 5αρι που του δινει το gsm arena δεν ειναι τυχαιο.. οταν την ιδια ωρα η σειρα m7 m8 που συγκρίνετε παιρνουν πανω απο 8

Edited by pchatzip
Link to comment
Share on other sites

Ειμαστε καπως off topic, ωστοσο να σημειωσω πως εκτος του daemon bug που αλλοτε εμφανιζεται αλλοτε οχι,το κινητο δεν εχει κολληματα και το κρινω πρακτικο,για τις 5.1 ιντσες ειναι αρκετα βολικο. Τα htc που λες ειναι αρκετα μεγαλα (για μενα) για καθημερινη χρηση και η καμερα τους εχει κριθει απο πολλους ανεπαρκης,εκτος ορισμενων ειδικων συνθηκων. Το gsm arena δε δινει σκορ, οι βαθμολογιες ειναι βαθμολογιες επισκεπτων ,οχι ιδιαιτερα επιστημονικος τροπος βαθμολογησης,τουλαχιστον για ενα site οπου δεν εχουν ολοι το κινητο. Στο αμαζον πχ που γραφουν χρηστες των συσκευων,ειναι πιο ισορροπημενες οι βαθμολογιες. Edited by spazoklabanias
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατι συνεχίζεται αυτο το VS. Υπάρχει το κατάλληλο μέρος για τετοιες συζητήσεις! Και σίγουρα δεν είναι εδω! Προσωπικά με κούρασε ολο αυτό "Μ7 έτσι, το Μ7 αλλιώς και το άχρηστο, για πέταμα S5". OK, το εμπεδώσαμε!

 

Αν ο φίλος θέλει να τον βοηθήσουμε σε κάτι και μπορούμε, πολύ ευχαρίστως!

Ομως παρακαλώ να σταματήσει αυτη η ιστορία! Ειναι κουραστική και τελείως off topic!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατι συνεχίζεται αυτο το VS. Υπάρχει το κατάλληλο μέρος για τετοιες συζητήσεις! Και σίγουρα δεν είναι εδω! Προσωπικά με κούρασε ολο αυτό "Μ7 έτσι, το Μ7 αλλιώς και το άχρηστο, για πέταμα S5". OK, το εμπεδώσαμε!

 

Αν ο φίλος θέλει να τον βοηθήσουμε σε κάτι και μπορούμε, πολύ ευχαρίστως!

Ομως παρακαλώ να σταματήσει αυτη η ιστορία! Ειναι κουραστική και τελείως off topic!

 

Οκ τελος.. βοήθεια δεν θελω σε κατι εκτος μονο αν μπορείς να μου βρεις ενα καλο m7 .. χαχαχα.. μην θιγομαστε παιδια για ενα κινητο μιλαμε..

Link to comment
Share on other sites

Οκ τελος.. βοήθεια δεν θελω σε κατι εκτος μονο αν μπορείς να μου βρεις ενα καλο m7 .. χαχαχα.. μην θιγομαστε παιδια για ενα κινητο μιλαμε..

Δοκιμασε να φλασαρεις με οντιν την λολιποπ απ την αρχη με επαναφορα εργοστασιακων μηπως δεν εχει μπει καλα η εκδοση. Ισως παει καλυτερα ετσι, δεν χανεις κατι να δοκιμασεις

Link to comment
Share on other sites

Οκ τελος.. βοήθεια δεν θελω σε κατι εκτος μονο αν μπορείς να μου βρεις ενα καλο m7 .. χαχαχα.. μην θιγομαστε παιδια για ενα κινητο μιλαμε..

 

Δεν νομίζω να υπάρχει τέτοιο θέμα! Και εγώ τις μετοχές μου τις πούλησα καιρό πριν! :lol:

Απλα, πως έχει το θέμα..... Υπάρχει όντως ένα σοβαρό πρόβλημα σε πολλά παιδιά εδώ μέσα. Προσπαθούμε, με δοκιμές που κάνουμε ή με αυτά που βρίσκουμε από το νετ μπας και βρούμε κάποια λύση αναμεταξύ μας, έστω και μπακαλίστικη, μιας και απ' ότι φαίνεται η Σάμμυ κάνει την πάπια!

Εφόσον θέλεις να βοηθήσεις και να σε βοηθήσουμε, εδώ ήμαστε, μια χαρά παρέα. Απλά αυτή η στείρα αντιπαράθεση, όχι το Μ7 είναι έτσι, όχι το S5 είναι αλλιώς και δεν οδηγεί πουθενά (εκτός αν ο σκοπός μας είναι να ανεβάζουμε τους counters) αλλά και κουράζει από κάποιο σημείο και μετά!;)

Αυτά και συγνώμη για την επέμβασή μου, δεν θυχτικα πουθενά, απλά είχαν αρχίσει να μου γίνονταν τσουρέκια!:lol:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Μπορεί να μου πει κάποιος τι απεικονίζει το σύμβολο που είναι σαν μάτι?Αρχικά,εδώ και λίγο καιρό,εμφανιζόταν στιγμιαία κατά το ξεκλείδωμα-κλείδωμα της αρχικής οθόνης αλλά τώρα υπάρχει συνέχεια..

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

έξυπνη διαμονή ,η οθόνη παραμένει ενεργη για όσο διάστημα την κοιτάς .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετά τηλέφωνα και email και δύο αποστολές στο service της samsung με δικη μου πληρωμή κούριερ η samsung αναγνώρισε ότι η συσκευή μου έχει πρόβλημα αφού εμφανίζει το bug με την κάμερα και θα προχωρήσει σε αντικατάσταση της συσκευής μου.Δυστυχώς όμως έχει τη συσκευή μου εδώ και μία εβδομάδα στο σερβις της σμαρτεκ και δεν με έχει ενημερώσει πότε θα λάβω την νέα συσκευή.Το αίτημα αντικατάστασης συσκευής έχει γίνει δεκτό εδω και μερες.Επειδή η συσκευή μου είναι παράλληλης εισαγωγείς δεν γνωρίζουνε την ακριβή ημερομηνία αντικατάστασης.Δυστυχώς έχω μπλέξει στην γραφειοκρατία της samsung.

για να προχωράει σε αντικατάσταση συσκευής μου η samsung σημαίνει ότι πραγματικά υπάρχει πρόβλημα με το bug της καμερας.θα έπρεπε για μένα να δοθεί επίσημη ενημέρωση και ανάκληση της συσκευής γι αυτό πληρώνουμε samsung για να μας παρέχει υποστήριξη και εγγύηση δυστυχώς στην ελλάδα δεν ισχύουν αυτά και θα πρέπει ο κάθε κάτοχος της συσκευής να ασχοληθεί αφιερώνοντας αρκετό χρόνο για να καταφέρει να πάρει το νόμιμο.

Οποτε οποιος εχει το προβλημα πρεπει μα το κυνηγηση και να εχει και μια 2 συσκευη για να περιμενει την αντικατασταση.

Δυστυχώς ο χαμένος σε αυτήν την υπόθεση είμαι εγώ που ενώ έχω πληρώσει μια συσκευή τετρακόσια ευρώ με Ευρωπαικη εγγυηση και εχω μείνει συνολικά 10 εργάσιμες μέρες χωρίς συσκευή και αγνωστο ποσο ακομα. Επισης ειναι καιο χρονος που ασχοληθηκα καθωςκαι η πληρωμη κουριερ 2 φορες.

Αμα ηθελα να ασχολουμε τοσο θα επαιρνα κινεζικη ναυαρχιδα με τα μισα χρηματα

Απο εμενα τερμα η σαμσουνγκ και αμα ενδιαφερετε κανεις η συσκευη θα πουληθει αμεσα και σφραγισμενη.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετά τηλέφωνα και email και δύο αποστολές στο service της samsung με δικη μου πληρωμή κούριερ η samsung αναγνώρισε ότι η συσκευή μου έχει πρόβλημα αφού εμφανίζει το bug με την κάμερα και θα προχωρήσει σε αντικατάσταση της συσκευής μου.Δυστυχώς όμως έχει τη συσκευή μου εδώ και μία εβδομάδα στο σερβις της σμαρτεκ και δεν με έχει ενημερώσει πότε θα λάβω την νέα συσκευή.Το αίτημα αντικατάστασης συσκευής έχει γίνει δεκτό εδω και μερες.Επειδή η συσκευή μου είναι παράλληλης εισαγωγείς δεν γνωρίζουνε την ακριβή ημερομηνία αντικατάστασης.Δυστυχώς έχω μπλέξει στην γραφειοκρατία της samsung.

για να προχωράει σε αντικατάσταση συσκευής μου η samsung σημαίνει ότι πραγματικά υπάρχει πρόβλημα με το bug της καμερας.θα έπρεπε για μένα να δοθεί επίσημη ενημέρωση και ανάκληση της συσκευής γι αυτό πληρώνουμε samsung για να μας παρέχει υποστήριξη και εγγύηση δυστυχώς στην ελλάδα δεν ισχύουν αυτά και θα πρέπει ο κάθε κάτοχος της συσκευής να ασχοληθεί αφιερώνοντας αρκετό χρόνο για να καταφέρει να πάρει το νόμιμο.

Οποτε οποιος εχει το προβλημα πρεπει μα το κυνηγηση και να εχει και μια 2 συσκευη για να περιμενει την αντικατασταση.

Δυστυχώς ο χαμένος σε αυτήν την υπόθεση είμαι εγώ που ενώ έχω πληρώσει μια συσκευή τετρακόσια ευρώ με Ευρωπαικη εγγυηση και εχω μείνει συνολικά 10 εργάσιμες μέρες χωρίς συσκευή και αγνωστο ποσο ακομα. Επισης ειναι καιο χρονος που ασχοληθηκα καθωςκαι η πληρωμη κουριερ 2 φορες.

Αμα ηθελα να ασχολουμε τοσο θα επαιρνα κινεζικη ναυαρχιδα με τα μισα χρηματα

Απο εμενα τερμα η σαμσουνγκ και αμα ενδιαφερετε κανεις η συσκευη θα πουληθει αμεσα και σφραγισμενη.

 

Απο οπου και να αγορασεις...οτι και κινητο να παρεις ΕΑΝ ΧΑΛΑΣΕΙ τα ιδια προβληματα θα εχεις ! Ειτε κινεζικο,ειτε κορεατικο,ειτε Αμερικανικο Ειτε Ελληνικο ! Ετσι ειναι τα ηλεκτρονικα φιλε ( επρεπε να γνωριζεις οτι αυτο το αθλημα ειναι ΠΑΝΑΚΡΙΒΟ!!) ....

Τωρα η δικια μου συσκευη ειναι μια χαρα αρα δεν νομιζω να φταει η samsung κατι αλλο παιζει με αυτο το προβλημα της καμερας !!

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Γίνεται να κάνουμε κάπως η φωτεινότητα να μην πέφτει όταν η μπαταρία είναι <5% ; ειμαι ρουτ με την xtrestolite ρομ αν βοηθάει η ρομ σε κάτι
Link to comment
Share on other sites

Απο οπου και να αγορασεις...οτι και κινητο να παρεις ΕΑΝ ΧΑΛΑΣΕΙ τα ιδια προβληματα θα εχεις ! Ειτε κινεζικο,ειτε κορεατικο,ειτε Αμερικανικο Ειτε Ελληνικο ! Ετσι ειναι τα ηλεκτρονικα φιλε ( επρεπε να γνωριζεις οτι αυτο το αθλημα ειναι ΠΑΝΑΚΡΙΒΟ!!) ....

Τωρα η δικια μου συσκευη ειναι μια χαρα αρα δεν νομιζω να φταει η samsung κατι αλλο παιζει με αυτο το προβλημα της καμερας !!

Φταει δεν φταει εμενα δεν με απασχολει,Το ονομα το πληρωνεις και για την υποστηριξη.αλλιως με 200€ περνεις ενα κορυφαιο κινεζικο και για κανενα χρονο εισαι κομπλε και δεν δινεις τετρακοσιαρια στον αερα καιοτι τυχη.Πριν ειχα το s4 που ειχε προβλημα με την μπαταρια φουσκωσε.παλι ειχαμε θεματα για να μας καλυψη και παλι δεν ειχε βγει ανακοινωση για αντικατασταση μπαταριας.και εμεις απο επαρχεια δεν εχουμε αμεση επαφη με σερβις θελει αποστοληκαι πληρωμη κουριερ.Δηλαδη για μια μπαταρια τον 15-20 € επρεπε να πληρωσης κουριερ και να μεινεις χωρις τηλεφωνο το λιγοτερο 2 μερες γιατι θελανε και το τηλεφωνο μαζι για να σε καλυψουν με εγγυηση

Link to comment
Share on other sites

Φταει δεν φταει εμενα δεν με απασχολει,Το ονομα το πληρωνεις και για την υποστηριξη.αλλιως με 200€ περνεις ενα κορυφαιο κινεζικο και για κανενα χρονο εισαι κομπλε και δεν δινεις τετρακοσιαρια στον αερα καιοτι τυχη.Πριν ειχα το s4 που ειχε προβλημα με την μπαταρια φουσκωσε.παλι ειχαμε θεματα για να μας καλυψη και παλι δεν ειχε βγει ανακοινωση για αντικατασταση μπαταριας.και εμεις απο επαρχεια δεν εχουμε αμεση επαφη με σερβις θελει αποστοληκαι πληρωμη κουριερ.Δηλαδη για μια μπαταρια τον 15-20 € επρεπε να πληρωσης κουριερ και να μεινεις χωρις τηλεφωνο το λιγοτερο 2 μερες γιατι θελανε και το τηλεφωνο μαζι για να σε καλυψουν με εγγυηση

 

Αυτο με τη μπαταρια σωστο αλλα ρε συ εχω αλλαξει 4 S4 και ποτε κανενα δεν επαθε κατι...μηπως εισαι γκαντεμης ;; Λεω...μηπως ;;;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

μηπως το εχει δοκιμασει κανεις απο εσας μεσα στο νερο?

γιατι εγω μονο και μονο που βλεπω την τρυπα υποδοχης ακουστικων το φοβαμαι.....

Link to comment
Share on other sites

Τα ακουστικά μην τα φοβάσαι, επιφοβο είναι το καπάκι της μπαταρίας που μπορεί να χαλαρωσει λίγο
Link to comment
Share on other sites

μηπως το εχει δοκιμασει κανεις απο εσας μεσα στο νερο?

γιατι εγω μονο και μονο που βλεπω την τρυπα υποδοχης ακουστικων το φοβαμαι.....

 

Δεν το βαζω με τιποτα στο νερο μεσα...εχουν πεσει σταγονες νερου στην οθονη και κολλαει αμεσως το κινητο !!!!

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...