Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δε δινεις κανα screenshot να δω λιγο αυτη τη ρυθμιση ;;;;

 

οτι κανει και το greenify ουσιαστικά αλλά χωρις να εισαι ροοτ.

 

δοκιμάζω αυτη την περιόδο το amplify διαβαζω πολυ καλα σχόλια, το χει δοκιμάσει κανείς;; σε σχεση με greenify;;

 

Από τις Ρυθμίσεις ---> Μπαταρία --->

 

2016-02-11%2018.25.30.png

Edited by Blade68
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Δυστυχώς γίνεται τεράστιο το κινητό

Το ξέρω αλλά κάνω την υποχώρηση αυτή από το να κυνηγάω συνέχεια ένα φορτιστή

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω αλλά κάνω την υποχώρηση αυτή από το να κυνηγάω συνέχεια ένα φορτιστή

 

Γιατί δεν περνεις ένα δυνατό power bank?

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω αλλά κάνω την υποχώρηση αυτή από το να κυνηγάω συνέχεια ένα φορτιστή

Πάρε δεύτερη μπαταρία ή Power bank για να είσαι κομπλέ. Εγώ έχω απ την αρχή της χρήσης, μπαταρία 2η και τώρα τελευταία και Power bank, βολεύει πολύ αν λείπεις πολλές ώρες εκτός σπιτιού

Link to comment
Share on other sites

Χμ, υπάρχει θέμα για θήκες, επανέρχομαι στο μέλλον εδώ ;-) Edited by lanc3lot

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, εχώ περάσει την rev 5.3 αλλά έχω προβλήμα με το snapchat, περνάω κωδικούς και μου εμφανίζει σφάλμα αργότερα. Υπάρχει καμία λύση για το πρόβλημα;;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, εχώ περάσει την rev 5.3 αλλά έχω προβλήμα με το snapchat, περνάω κωδικούς και μου εμφανίζει σφάλμα αργότερα. Υπάρχει καμία λύση για το πρόβλημα;;

Την ξανά περνάς χωρίς xposed

Link to comment
Share on other sites

XAXAXA άστο κι εμένα εδώ και καιρό :D

Λύνεται με αντικατασταση του πίσω καπακιού?

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταιες μερες χανει τους κωδικους απο τα wifi οχι ολα αλλα μονο συγκεκριμενα. Πχ του σπιτιου μου.

τι μπορει να φταιει;

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταιες μερες χανει τους κωδικους απο τα wifi οχι ολα αλλα μονο συγκεκριμενα. Πχ του σπιτιου μου.

τι μπορει να φταιει;

Δοκίμασε κάνε ένα clear cache από το recovery να δεις αν συνεχιστεί

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους ... έχουμε μηπως καμια ενημερωση για την 6.0 εκδοση ? θα την πάρουμε ? πότε ?

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους ... έχουμε μηπως καμια ενημερωση για την 6.0 εκδοση ? θα την πάρουμε ? πότε ?

Τι την βιάζεσαι;

Link to comment
Share on other sites

Τι την βιάζεσαι;

 

Καταρχάς είμαστε στην απέξω ... δεν πλήρωσα 710 ευρω που έδωσα όταν το πήρα για να παίρνω τελευταίος update ( έστω το τελευταιο γιατι δεν νομίζω να παρουμε αλλο)

Επειτα θελω να κάνω ενα Factory Reset αλλα λεω αμα την παρουμε συντομα να το κανω τοτε μην παιδεύομαι διπλά ...

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς είμαστε στην απέξω ... δεν πλήρωσα 710 ευρω που έδωσα όταν το πήρα για να παίρνω τελευταίος update ( έστω το τελευταιο γιατι δεν νομίζω να παρουμε αλλο)

Επειτα θελω να κάνω ενα Factory Reset αλλα λεω αμα την παρουμε συντομα να το κανω τοτε μην παιδεύομαι διπλά ...

Νταξει μην ξεχνάμε ότι είναι και 2 ετών συσκευή. Άσε που όσο πιο νέα αναβάθμιση, τόσο πιο πολύ και το λαγκ

Link to comment
Share on other sites

Νταξει μην ξεχνάμε ότι είναι και 2 ετών συσκευή. Άσε που όσο πιο νέα αναβάθμιση, τόσο πιο πολύ και το λαγκ

 

αυτό δεν ισχύει...Η samsung το δημιούργησε...Το τηλέφωνο έχει να πάρει update από τότε που ήταν ενός έτους.(τότε που πήρε την 5 δηλαδή).. στο μεσοδιάστημα τίποτα απολύτως(π.χ. 5.1.1). Περισσότερο απατεωνιά μου φαίνεται αυτό(σου δίνω μια συσκευή με υποστήριξη για 2 χρόνια, μετά τον πρώτο χρόνο δε σου δίνω τίποτα και κάπου στο τέλος σου λέω "ε, 2 ετών συσκευή είναι πάρε ένα πετσοκομμένο(καμία αλλαγή στο ToutchWiz) Marshmallow και πολύ σου είναι") ... Ακριβώς το ίδιο θα γίνει τώρα και με τα s6/s7..(π.χ το always on δε θα το δώσουν στο s6)...

Πάλι καλά που υπάρχουν οι custom rom αλλά τραγική η samsung...είδικα όταν σου ζητάει ένα σκασμό λεφτά για τα κινητά της και μετά τον πρώτο χρόνο μην τη είδατε (και είναι ακόμα πιο τραγικό τώρα που δεν υπάρχουν δικαιολογίες του στυλ το τάδε μοντέλο δε σηκώνει πλέον το νέο μας λογισμικό, που όντως κάποτε είχε μια δόση αλήθειας)...Για μένα είναι η τελευταία συσκευή samsung που αγοράζω(το s5 το πήρα αντί του g3 μονό και μόνο λόγω της amoled)...(π.χ.το g3 της lg-που είναι αντίστοιχης σειράς με το s5-έχει πάρει μια χαρά MM και καινούριο UI)

Link to comment
Share on other sites

αυτό δεν ισχύει...Η samsung το δημιούργησε...Το τηλέφωνο έχει να πάρει update από τότε που ήταν ενός έτους.(τότε που πήρε την 5 δηλαδή).. στο μεσοδιάστημα τίποτα απολύτως(π.χ. 5.1.1). Περισσότερο απατεωνιά μου φαίνεται αυτό(σου δίνω μια συσκευή με υποστήριξη για 2 χρόνια, μετά τον πρώτο χρόνο δε σου δίνω τίποτα και κάπου στο τέλος σου λέω "ε, 2 ετών συσκευή είναι πάρε ένα πετσοκομμένο(καμία αλλαγή στο ToutchWiz) Marshmallow και πολύ σου είναι") ... Ακριβώς το ίδιο θα γίνει τώρα και με τα s6/s7..(π.χ το always on δε θα το δώσουν στο s6)...

Πάλι καλά που υπάρχουν οι custom rom αλλά τραγική η samsung...είδικα όταν σου ζητάει ένα σκασμό λεφτά για τα κινητά της και μετά τον πρώτο χρόνο μην τη είδατε (και είναι ακόμα πιο τραγικό τώρα που δεν υπάρχουν δικαιολογίες του στυλ το τάδε μοντέλο δε σηκώνει πλέον το νέο μας λογισμικό, που όντως κάποτε είχε μια δόση αλήθειας)...Για μένα είναι η τελευταία συσκευή samsung που αγοράζω(το s5 το πήρα αντί του g3 μονό και μόνο λόγω της amoled)...(π.χ.το g3 της lg-που είναι αντίστοιχης σειράς με το s5-έχει πάρει μια χαρά MM και καινούριο UI)

Ναι δεν αντιλέγω, απλά μην ξεχνάμε ότι νέες αναβαθμίσεις φέρνουν και λαγκ. Εξάλλου εξ ορισμού οι αναβαθμίσεις έρχονται για να αχρηστέψουν οι παλιές συσκευές και να παίρνει ο κόσμος τις πιο καινούριες ;) ;)

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον panos_27.

Δεν με ενδιαφέρει να δώσει η SAMSUNG αναβάθμιση για την αναβάθμιση. Με ενδιαφέρει να δώσει μια πραγματική αναβάθμιση η οποία θα βελτιώσει την εμπειρία χρήσης της συσκευής και σε καμία περίπτωση δεν θα την αχρηστεύσει.

Διαφορετικά η συσκευή είναι άριστη και με την 5.0.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γίνεται κάπως να κρατήσω τα δεδομένα του s-health ώστε να τα επαναφέρω μετά από επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων; δεδομένα εννοώντας βήματα που έχω κάνει, παλμους που έχω μετρήσει κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται κάπως να κρατήσω τα δεδομένα του s-health ώστε να τα επαναφέρω μετά από επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων; δεδομένα εννοώντας βήματα που έχω κάνει, παλμους που έχω μετρήσει κλπ.

 

Από τις ρυθμίσεις της εφαρμογής τα κράτα στο λογαριασμό σου Samsung

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι το καταλληλο θεμα εδώ ... Το Facebook έχει μια καρτέλα που λέει ΄Ασκηση΄ , εκεί γίνεται κάπως να μπούν τα δεδομένα (βήματα) απο το S-Health ?

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι το καταλληλο θεμα εδώ ... Το Facebook έχει μια καρτέλα που λέει ΄Ασκηση΄ , εκεί γίνεται κάπως να μπούν τα δεδομένα (βήματα) απο το S-Health ?

Μπα δεν γίνεται οχι

Link to comment
Share on other sites

Στην revolution 5.3 όταν σας παίρνουν τηλέφωνο, πρέπει να συρεις το πράσινο για να απαντήσεις ή απλά το κάνεις κλικ για ν απαντήσει;; μπορεί κάποιος να το τσεκάρει και ν μου πει;
Link to comment
Share on other sites

Στην revolution 5.3 όταν σας παίρνουν τηλέφωνο, πρέπει να συρεις το πράσινο για να απαντήσεις ή απλά το κάνεις κλικ για ν απαντήσει;; μπορεί κάποιος να το τσεκάρει και ν μου πει;

 

Σερνω το πρασινο κανονικα.οχι κλικ

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Εδω και λιγες μερες ενω φορτιζα κανονικα με τον belkin φορτιστη μου που δινει 2.1 στα 5volt με πολυ καλα με 1800 Ma και λιγο παραπανω με κλειστη την οθονη στο ξαφνικο δεν μπορω να παω πανω απο 450 και φορτιζω με τον φορτιστη στην μπριζα οχι απο usb θυρα δοκιμασα τα παντα απο trickster mod,Lspeed και οτι αλλο προγραμμα που μπορουσα δεν βρηκα λυση δοκιμασα 3 αλλους kernel παλι το ιδιο μηπως εχει καποιος να προτεινει καμια λυση?Παλια ειχα το ιδιο προβλημα αλλα εφταιγε ο μουφα κινεζικος φορτιστης που ειχα παρει απο Ebay

 

τελικα τα εφτυσε το καλωδιο usb 3.0 που συνδεεται στον φορτιστη δοκιμασα ενα της sony poy δανειστηκα και παει 1900 ma πφφ

Edited by NecromantiA
Link to comment
Share on other sites

Όταν βλέπετε μια εικόνα κάθετα και ξαπλωσετε το κινητό γυρίζει την εικόνα σε εσάς στην ρεβο? Σε εμένα γιατί δεν γυρίζει. ..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...