Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα μαγκες....ξερουμε πως κανουμε sim unlock σε s5 900f με sim lock???μου το εδωσε φιλος αλλα δεν μπορω να κανω κατι απο οτι εχει βρει στο νετ!!!με ροοτ και καστομια αλλαζει κατι η μην μπω στον κοπο;;; Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

καλησπερα μαγκες....ξερουμε πως κανουμε sim unlock σε s5 900f με sim lock???μου το εδωσε φιλος αλλα δεν μπορω να κανω κατι απο οτι εχει βρει στο νετ!!!με ροοτ και καστομια αλλαζει κατι η μην μπω στον κοπο;;;

 

δοκιμασες αυτο τον οδηγο?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2283068

ειναι ο ιδιος και για το S4

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασες αυτο τον οδηγο?
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2283068

ειναι ο ιδιος και για το S4

 

 

yeap δεν δουλεθει ο πρωτος κωδικος που δινει για να μπει σε service mode

 

παιζει με καστομ ρομ να αλλαζει κατι;;;;

Edited by Groovy
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να σού πω με σιγουριά μήπως να δοκιμάσεις κάποιο άλλο kernel δεν νομίζω να παίζει σχέση η ρομ..πες μου αν βρεις λύση ψάξε κάτι άλλο θα υπάρχει να το βάλεις σε αυτό το mode
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να σού πω με σιγουριά μήπως να δοκιμάσεις κάποιο άλλο kernel δεν νομίζω να παίζει σχέση η ρομ..πες μου αν βρεις λύση ψάξε κάτι άλλο θα υπάρχει να το βάλεις σε αυτό το mode

 

στο mode μπαίνε απλα δεν κανει τα υπόλοιπα σταδια που εχει με τις επιλογες μετα 1 μεχρι 6 που εχει

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μαγκες....ξερουμε πως κανουμε sim unlock σε s5 900f με sim lock???μου το εδωσε φιλος αλλα δεν μπορω να κανω κατι απο οτι εχει βρει στο νετ!!!με ροοτ και καστομια αλλαζει κατι η μην μπω στον κοπο;;;

Για γίνε λίγο πιο σαφής...όταν λες ότι είναι sim locked, τι ακριβώς εννοείς; Είναι κλειδωμένο σε κάποιο δίκτυο του εξωτερικού ή είναι κλειδωμένη η sim (πιθανόν λόγω black listed της συσκευής);

Link to comment
Share on other sites

Για γίνε λίγο πιο σαφής...όταν λες ότι είναι sim locked, τι ακριβώς εννοείς; Είναι κλειδωμένο σε κάποιο δίκτυο του εξωτερικού ή είναι κλειδωμένη η sim (πιθανόν λόγω black listed της συσκευής);

 

ειναι lock στην cosmote.δεν περνει αλλο παροχο.δοκιμασα βοντα δεν . εβαλα κοσμοτε και ηταν οκ.

Link to comment
Share on other sites

ειναι lock στην cosmote.δεν περνει αλλο παροχο.δοκιμασα βοντα δεν . εβαλα κοσμοτε και ηταν οκ.
Πρώτη φορά ακούω για sim locked συσκευή στην cosmote. Γνωρίζεις το πως αποκτήθηκε από το γνωστό σου;
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά ακούω για sim locked συσκευή στην cosmote. Γνωρίζεις το πως αποκτήθηκε από το γνωστό σου;

 

νοπ δεν ξερω τι και πως.....

Link to comment
Share on other sites

νοπ δεν ξερω τι και πως.....
Από τη στιγή που η συσκευή ,όπως λες, δεν δέχεται άλλο πάροχο και επειδή δεν υπάρχει καμία περίπτωση να είναι sim locked από την cosmote, πιθανότατα είναι "χαμένη" και είναι σε black list. Πιθανόν να είναι "φρέσκο το χάσιμο" και να μην έχει γίνει ακόμη το κλέιδωμα και από την cosmote. Η συζήτηση γι αυτό το θέμα σταματά εδώ!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Θελω να κλεισω μερικες εφαρμογες οπως το SHealth,Galaxy apps και μερικες ακομα που δεν τος χρησιμοποιω και θελω να ρωτησω πως τις κλεινω???

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγή που η συσκευή ,όπως λες, δεν δέχεται άλλο πάροχο και επειδή δεν υπάρχει καμία περίπτωση να είναι sim locked από την cosmote, πιθανότατα είναι "χαμένη" και είναι σε black list. Πιθανόν να είναι "φρέσκο το χάσιμο" και να μην έχει γίνει ακόμη το κλέιδωμα και από την cosmote. Η συζήτηση γι αυτό το θέμα σταματά εδώ!!

 

Σωστός αλλά μπορεί πολύ εύκολα να δει αν είναι blacklist βάζοντας το Emei σε αρκετά σιτε αν είναι όντως δεν υπήρχει λόγος για περισσότερη συζήτηση καλημέρα σε όλους

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα.

Θελω να κλεισω μερικες εφαρμογες οπως το SHealth,Galaxy apps και μερικες ακομα που δεν τος χρησιμοποιω και θελω να ρωτησω πως τις κλεινω???

Ευχαριστω

 

Η μόνη λύση είναι να χρησιμοποιείς κανένα greenify αλλιώς ροοτ και πέταμα :)

Link to comment
Share on other sites

Απλα ειχα διαβασει οτι το καπακι στο ξεθωριασμα το καλυπτει η εγγυηση....

Ποοο ειναι το service για τα samsung στην Ελλαδα???

Ευχαριστω

 

Έχει πολλά δεν ειναι μονον ένα. Ανάλογα που βολεύει και που θα κινηθείς.

Τα πιο γνωστά είναι η Smartec και η Arvato, με σαφώς προτίμηση στην πρώτη.

Εχει και αλλες όμως. Μπες στο site της Samsung Ελλάς και πήγαινε στην τεχνική υποστήριξη. Θα σου βγάλει χάρτη με το που ακριβώς ειναι το κάθε service point.

Στην προηγούμενη σελίδα...;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα....εχετς προεγκατεστημενα στην rom εφαρμογες της ms??world excel powerpoint klp klp???στο διοο μου δεν εχω καμια,και αυτο το ρωταω γιατι εχω και ενα tablet samsung και εχει τις παραπανω εγαρμογες...

Φυσικα στο κινητο μπορει να μην τις εχω γιατι φοραει android 5 ενω το tablet 5.0.2

Link to comment
Share on other sites

Προεγκατεστημένες τις εφαρμογές της Microsoft (Office) έχει το S5 neo, που δίνει και δωρεάν χώρο στο OneDrive.

 

Το "απλό" S5 έχει προεγκατεστημένο το Polaris Office (που είναι, όμως, μόνο για να βλέπεις απλά τα αντίστοιχα αρχεία, χωρίς να μπορείς να τα τροποποιήσεις ή να φτιάξεις καινούργια).

 

Προφανώς, σε κάποιες συσκευές η Samsung "συνεργάζεται" με τη Microsoft και σε κάποιες άλλες όχι...

Link to comment
Share on other sites

Μεσα απ το galaxy apps μπορειτε να κατεβασετε δωρεαν το πληρες polaris, υποστηρίζει επεξεργασία και δημιουργία αρχειων
Link to comment
Share on other sites

Το polaris office το εχει και το google play.

Οπως φυσικα και τις εφαρμογες της ms.

Μαλλον σε επομενη αναβαθμηση θα τις βαλουν και αυτες τις εφαρμογες προεγκατεστηνενες ππως υπαρχουν στο neo.

Παντος εκανα το μεσημερι απεγκατασυαση απο την διαχειρηση εφαρμογων μερικες εφαρμογες της samsung και περιμενω να δω αν υπαρξει προβλημα με.το τηλεφωνο.

Δεν τις εκανα ανενεργες καταργηση εφαρμογης εκανα και μια χαρα της εβγαλα...

Τωρα δεν υπαρχουν στο τηλεφωνο....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

μου έχει έρθει η αναβάθμιση με τα παρακάτω χαρακτηριστικά για G900F

Product code XEO

PDA G900FXXU1BOJ1

CSC G900FXEO1BOH1

Έχει κανείς ιδέα τι αλλαγές έχει και αν αξίζει να κάνω την αναβάθμιση; Την έχει βάλει κανείς;

 

Ευχαριστώ

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι μεταξύ του s5και του a5.αξιζει να δωσω την διαφορά παραπάνω για να πάρω το s5;ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι μεταξύ του s5και του a5.αξιζει να δωσω την διαφορά παραπάνω για να πάρω το s5;ευχαριστω.

 

Αξιζει ναι, αν δε σε χαλαει που το σ5 ειναι πλαστικο ενω το α5 μεταλλικο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι μεταξύ του s5και του a5.αξιζει να δωσω την διαφορά παραπάνω για να πάρω το s5;ευχαριστω.

 

Καλημέρα. Το A5 είναι πολύ καλύτερο ποιοτικά, αλλά απο πλευράς απόδοσής και χαρακτηριστικών το S5 είναι ανώτερο. Το S5 είναι πραγματικά καταπληκτικό τηλέφωνο και θα το ευχαριστηθείς. Βέβαια υπάρχει και μια διαφορά 100 ευρω μεταξύ των δύο. Αν δεν σε πειράζει πάρε το S5.

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που με ενοχλεί στα πολύ νεας γενιας Samsung και νομιζω όχι μονο είναι ότι δεν μπορούμε να αλλαξουμε μονοι μας την μπαταρια ή να την αφαιρέσουμε και να την ξαναβαλουμε για να λυθουν τυχον μικρα κολληματα .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Και όχι μόνο. Πάει περίπατο και η υποδοχή για μνήμη sd. Με αποτέλεσμα να χρυσο-πληρωνεις τα gb, 2 εως 3 φορές παραπάνω.

Αρχίζει πλέον και i-phone-ιζει επικίνδυνα.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Και όχι μόνο. Πάει περίπατο και η υποδοχή για μνήμη sd. Με αποτέλεσμα να χρυσο-πληρωνεις τα gb, 2 εως 3 φορές παραπάνω.

Αρχίζει πλέον και i-phone-ιζει επικίνδυνα.

 

Αυτό δεν το ηξερα.....Ααααααααααα....Μισομηλο φωνιζει και η samsung....Να πηγαινα να παρω (αν ειχα λεφτα βεβαια) δυο τρια S5 για καβαντζα !!!

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...