Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ελληνικό σ5 δείχνει lte ή 4g?

 

4G

 

(10 char)

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Καλησπερα στην παρεα.Εχω ενα samsung galaxy s5 και ανα διαστηματα μου γραφει στης ειδοποιησεις συνδεθηκαν ακουστικα χωρις να συνδεω ομως κατι και χανω τον ηχο απο το κεντρικο ακουστικο και δεν βρισκω και στις ρυθμισεις πως να ακυρωσω αυτη την ενεργεια.Ετσι η μονη λυση ειναι να κουβαλαω παντα μαζι μου ακουστικα γιατι μονο αν τα συνδεσω και τα αποσυνδεσω απο το τηλεφωνο ειναι ενταξει.Τι μπορω να κανω και γιατι ενω δεν συνδεω ακουστικα αυτο ξαφνικα μου λεει οτι συνδεθηκαν???Ευχαριστω πολυ για οποια βοηθεια
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα.Εχω ενα samsung galaxy s5 και ανα διαστηματα μου γραφει στης ειδοποιησεις συνδεθηκαν ακουστικα χωρις να συνδεω ομως κατι και χανω τον ηχο απο το κεντρικο ακουστικο και δεν βρισκω και στις ρυθμισεις πως να ακυρωσω αυτη την ενεργεια.Ετσι η μονη λυση ειναι να κουβαλαω παντα μαζι μου ακουστικα γιατι μονο αν τα συνδεσω και τα αποσυνδεσω απο το τηλεφωνο ειναι ενταξει.Τι μπορω να κανω και γιατι ενω δεν συνδεω ακουστικα αυτο ξαφνικα μου λεει οτι συνδεθηκαν???Ευχαριστω πολυ για οποια βοηθεια

Γειά σου φίλε. Πρέπει να μάζεψε βρωμιες μέσα φυσηξε το δοκίμασε και να το καθαρίσεις εσωτερικά. Συνήθως αυτή είναι η αιτία. Επίσης και αν το βάλεις στο νερό το παθαίνει μετά που δεν έχει ξεραθεί.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου φίλε. Πρέπει να μάζεψε βρωμιες μέσα φυσηξε το δοκίμασε και να το καθαρίσεις εσωτερικά. Συνήθως αυτή είναι η αιτία. Επίσης και αν το βάλεις στο νερό το παθαίνει μετά που δεν έχει ξεραθεί.

 

Έτσι μια απ τα 2 είναι η αιτία.

Το είχα πάθει όταν το είχα βάλει για πλύσιμο κάτω απ τη βρύση και τελικά το φυσηξα αρκετές φορές με δύναμη και έστρωσε.

Ας το δοκιμάσει και ο φίλος παραπάνω.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!! εχω αρχισει να σκεφτομαι σοβαρα την αγορα του s5!! απ'οτι εχω δει και λιγο που επιασα το κινητο στα χερια μου στο πλαισιο μοιαζει αξιοπιστο κινητο!! θα ηθελα να μαθω μιας και θα το αγορασω απο scroutz (δεν ξερω αν επιτρεπεται η αναφορα μαγαζιων αν οχι ας γινει διορθωση το comment) ποια εκδοση ειναι η ευρωπαικη που να με καλυπτει η εγγυηση και αν εχει καποιος να προτεινει καποιο scroutzomagazo που να παρεχει ολα τα περιφεριακα αλλα και να ειναι αξιοπιστο!! τι δινει η samsung σαν περιφεριακα? πχ εχει nfc tags ζελατινες θηκη η κατι? αξιζει να παω σε αλλο κινητο αυτην την στιγμη απο ναυαρχιδες? ευχαριστω εκ των προτερων!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα.Εχω ενα samsung galaxy s5 και ανα διαστηματα μου γραφει στης ειδοποιησεις συνδεθηκαν ακουστικα χωρις να συνδεω ομως κατι και χανω τον ηχο απο το κεντρικο ακουστικο και δεν βρισκω και στις ρυθμισεις πως να ακυρωσω αυτη την ενεργεια.Ετσι η μονη λυση ειναι να κουβαλαω παντα μαζι μου ακουστικα γιατι μονο αν τα συνδεσω και τα αποσυνδεσω απο το τηλεφωνο ειναι ενταξει.Τι μπορω να κανω και γιατι ενω δεν συνδεω ακουστικα αυτο ξαφνικα μου λεει οτι συνδεθηκαν???Ευχαριστω πολυ για οποια βοηθεια

 

Υπάρχει πιθανότητα αν έχεις το bluetooth ανοιχτό να συνδέεται με κάποιο ακουστικό. Το είχα πάθει όταν είχα ένα ΝΟΚΙΑ με αυτόματη ενεργοποίηση. Άνοιγε ξαφνικά και είχα το ίδιο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα, έχω το s5 2 μήνες περίπου, αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα δεν με ακούν δυνατά όλοι όσοι μιλάω στο τηλέφωνο.

Πρέπει δηλαδή να μιλάω πιο δυνατά απο το κανονικό μου για να με ακούν. πχ. εαν θες να πεις κάτι για να μην σε ακούσει κανείς το ξεχνάω.. :p

Αντιμετωπίζει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα?

Πήγα στο public που το έχω αγοράσει και επειδή έχω και την extra εγγύηση "safety" τους λέω οσο θα το έχετε στο service μου δίνεις όπως μου είχατε πει ένα ίδιο ή ίδιας αξίας κινητό να κάνω την δουλειά μου και μου λένε εμείς έχουμε ενα xperia 250 ευρώ ένα απλό δλδ αυτό μου λέει έχουμε μόνο!!

Για άμεση και έγκυρη ενημέρωση mantatanews.gr :happy:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει παρατηρήσει κανείς όταν στο default SMS app, γράφει μόνο κεφαλαία στα ελληνικά?

 

ναι ειναι για να στελνεις μεγαλυτερο μηνυμα,με περισσοτερους χαρακτηρες.Μπορεις να γραφεις και με μικρα αμα αλλαξεις την μεθοδο εισαγωγης.

Link to comment
Share on other sites

εχω μεγαλω battery drain σε υπνο...χανει γυρο στο 40% τησ μπαταριασ...απο τι λετε να ειναι?ενεργοποισα το s health μηπωσ ειναι απο αυτο?
Link to comment
Share on other sites

κατι αλλο παιζει...εμενα φιλε βγαζει ανετα 2.5-3 μερες η μπαταρια με κανονικη χρηση...εγω κοιμαμαι ξυπναω και η μπαταρια ειναι απο 1%-3% κατω
Link to comment
Share on other sites

εχω μεγαλω battery drain σε υπνο...χανει γυρο στο 40% τησ μπαταριασ...απο τι λετε να ειναι?ενεργοποισα το s health μηπωσ ειναι απο αυτο?

 

Εγώ ξέρω ότι το health λειτουργεί στο παρασκήνιο. Απενεργοποίησέ το, και δες πως πάει η μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

το θεμα εινια πωσ το απεργοποιο?

 

Εγώ απλά τερμάτισα τις μετρήσεις στις λειτουργίες 'τρέξιμο' κλπ. Μπορείς να το απενεργοποιήσεις εντελώς από τις 'ρυθμίσεις' 'διαχειριστής εφαρμογών' 'όλα' επιλέγεις το s health και πατάς 'ανενεργό'. Έτσι μπορείς να απενεργοποιήσεις και όποιες άλλες εφαρμογές δεν θέλεις. Ενδεχομένως θα κερδίσεις και από εκεί μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

SamMobile

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=2yBLqnokjPM]Exclusive Preview - Android L on Samsung GALAXY S5 - YouTube[/ame]

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

SamMobile

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=2yBLqnokjPM]Exclusive Preview - Android L on Samsung GALAXY S5 - YouTube[/ame]

Επιτέλους φεύγει η μαυρίλα! Είναι πολύ πιο όμορφο έτσι. Καιρός ήταν.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα..ερωτηση:Δοκιμασε κανεις root στο S5 με Κingo Root, Root Genius η VRoot? ετσι οπως τα λεν οι μαγκες με ενα κλικ ξεμπερδεψες..δεν δοκιμασα καποιο διοτι ειμαι και νεος στο Android...(μελετω ομως να γινω καλος "μαθητης") παραθεστε τις γνωμες σας...ευχαριστω..
Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολη την παρεα !! εδω και 3 μερες ειμαι κατοχος του S5 και μολις σημερα παρατηρησα το χαρακτηριστικο τικ τικ απο το πισω μερος του κινητου στο υψος της καμερας !!! επισης δεν δουλευει παντα το autofocus της καμερας δηλαδη βγαζει κοκκινο κυκλο αντι του πρασινου.. συμβουλευετε να το παω πισω για αντικατασταση συσκευης μιας και δεν εκλεισε 7 μερες η ειναι φυσιολογικο να συμβαινει αυτο ?? ευχαριστω εκ των προτερων για οποιαδηποτε απαντηση !!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, ειμαι νεος ιδιοκτητης του S5 και το εχω 3 μερες πλεον αλλα σημερα διαπιστωσα εναν χαρακτηριστικο θορυβο στο πισω μερος του κινητου που μετα απο googlαρισμα βρηκα πως υπαρχει σε πολλες συσκευες.. επισης μαζι με αυτο τον θιρυβο παει πακετο και το autofocus που δεν αναβει παντα πρασινος κυκλος.. δεν ξερω εαν αυτα τα 2 ειναι λογικο να συμβαινουν γι'αυτο και θα ηθελα την γνωμη σας για το τι να κανω επειδη απόσο ξερω δικαιουμαι να παρω νεα συσκευη σε 7 μερες.. ευχαριστω για οποιαδηποτε απαντηση !!
Link to comment
Share on other sites

και σε μενα ακουγεται αλλα οταν ανοιγω την καμερα δεν το κανει.

Οποτε παιζει να ειναι ο σταθεροποιητης η το focus οταν ειναι κλειστη η καμερα.

Δεν πιστευω να ειναι κατι κακο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οσον αφορα το δευτερο προβλημα σου, σε μενα εστιαζει αμεσα και παντα οποτε δεν μπορω να σου πω κατι.

--NickB
Link to comment
Share on other sites

επομενως να μην ασχοληθω με εγγυησεις η κατι τετοιο ? αυτο με το autofocus που δεν πιανει παντα το κανει και σε εσενα η ειμαι απο τους τυχερους ??
Link to comment
Share on other sites

εμενα οπως εγραψα εστιαζει γρηγορα και παντα. Οταν λεμε παντα εννοουμε focus σε αντικειμενα που εχουν σωστο φωτισμο κτλ. Δεν πιστευω οτι εχει καποιο θεμα το δικο σου απλα παιζει να μην εστιαζει σε αντικειμενα που ισως δεν τα καταλαβαινει ο φακος.
--NickB
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...