Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

ελπιζω να μην μου αρχισουν τις ιστοριες μιας και το εχω ανοιξει απο την συσκευασια και εχω βγαλει τα διαφανα προστατευτικα...

 

Εχω ψιλομπερδευτει για το αν τελικα ειναι Ευρωπαικο η οχι....

 

Πάρε πρώτα τηλέφωνο την samsung και πες να τους δώσεις το imei σου και να σου πουν αν έχει εγγύηση. Αν τελικά έχει είσαι οκ. Αν σου πουν όχι τότε το πας πίσω kaizer με επιχειρήματα

 

  1. Στο site λέτε ευρωπαϊκό
  2. Μίλησα με Samsung και μου είπαν οτι δεν ισχύει η εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

Πάρε πρώτα τηλέφωνο την samsung και πες να τους δώσεις το imei σου και να σου πουν αν έχει εγγύηση. Αν τελικά έχει είσαι οκ. Αν σου πουν όχι τότε το πας πίσω kaizer με επιχειρήματα

 

  1. Στο site λέτε ευρωπαϊκό
  2. Μίλησα με Samsung και μου είπαν οτι δεν ισχύει η εγγύηση

 

Οκ αυριο τα νεωτερα λοιπον.

--NickB
Link to comment
Share on other sites

Οκ αυριο τα νεωτερα λοιπον.

 

Ετσι μπραβο. Μην το καθυστερείς.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

online συστημα δεν εχει η samsung να τσεκαρεις εγγυηση κτλ ?

 

Το βιβλιαρακι μεσα ειναι στα Ουγγαρεζικα και γραφει Printed in Hungary

Edited by rebelos
--NickB
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να χρησιμοποιήσεις το Knox στο s5 πρέπει να έχεις Microsoft exchange email? Γιατί στο s4 θυμάμαι απλά άνοιγες την εφαρμογή και έβαζες ένα κωδικό που είχες καθορίσει και δούλευε.

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να χρησιμοποιήσεις το Knox στο s5 πρέπει να έχεις Microsoft exchange email? Γιατί στο s4 θυμάμαι απλά άνοιγες την εφαρμογή και έβαζες ένα κωδικό που είχες καθορίσει και δούλευε.

 

Σωστα θυμάσαι για το s4. Για το s5 δεν γνωριζω μιας και εκει δεν το.εχω ενεργοποιήσει. Στο εταιρικο vpn ειναι καταχωρημενο το imei του s4 και ειναι μπερδεμα να το αλλαξουν. Ετσι τουλαχιστον μου ειπαν!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

θελει να ειναι root το κινητο?

 

οχι. Δεν χρειαζεται να ειναι rooted

--NickB
Link to comment
Share on other sites

Καλά ότι να ναι τα benchmarks.πολλές φορές έχω αναρωτηθεί πως και δεν βγάζει και κανένα arc s. Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Σωστα θυμάσαι για το s4. Για το s5 δεν γνωριζω μιας και εκει δεν το.εχω ενεργοποιήσει. Στο εταιρικο vpn ειναι καταχωρημενο το imei του s4 και ειναι μπερδεμα να το αλλαξουν. Ετσι τουλαχιστον μου ειπαν!

 

Εγώ εννοώ ότι στο S4 το Knox μπορείς να το χρησιμοποιήσεις και σαν ιδιώτης (να μην είναι δηλαδή εταιρικό το τηλέφωνο), σαν αυτόνομη εφαρμογή χωρίς να συνδέεσαι σε Microsoft excange κλπ. Στο S4 δηλαδή έχεις 2 συσκευές σε 1, χωρίς να είναι εταιρικό το τηλέφωνο. Ανοίγεις το Knox και οι κλήσεις, φωτογραφίες που παίρνεις κλπ, δεν φαίνονται μετά που θα βγεις από το Knox. Τέτοια δυνατότητα του Knox δεν την είδα στο S5. Μήπως το Knox 2.0 πλέον απευθύνεται πλέον ΜΟΝΟ σε εταιρείες και δεν μπορείς να κάνεις την χρήση που είχε στο S4?

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εμενα η συσκευη ειναι απο σλοβακια εχει εγγυηση κανικα ετσι δεν ειναι?η σλοβακια ειναι εντος ευρωπαικης ενωσης ετσι?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εμενα η συσκευη ειναι απο σλοβακια εχει εγγυηση κανικα ετσι δεν ειναι?η σλοβακια ειναι εντος ευρωπαικης ενωσης ετσι?

 

απλα καλεσε την Samsung hellas 210 6897691 δινοντας το ΙΜΕΙ της συσκευης σου και θα σου πουν αμεσως.

--NickB
Link to comment
Share on other sites

Εγώ εννοώ ότι στο S4 το Knox μπορείς να το χρησιμοποιήσεις και σαν ιδιώτης (να μην είναι δηλαδή εταιρικό το τηλέφωνο), σαν αυτόνομη εφαρμογή χωρίς να συνδέεσαι σε Microsoft excange κλπ. Στο S4 δηλαδή έχεις 2 συσκευές σε 1, χωρίς να είναι εταιρικό το τηλέφωνο. Ανοίγεις το Knox και οι κλήσεις, φωτογραφίες που παίρνεις κλπ, δεν φαίνονται μετά που θα βγεις από το Knox. Τέτοια δυνατότητα του Knox δεν την είδα στο S5. Μήπως το Knox 2.0 πλέον απευθύνεται πλέον ΜΟΝΟ σε εταιρείες και δεν μπορείς να κάνεις την χρήση που είχε στο S4?

 

Ναι, ακριβως ετσι!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!! Εχει πάρει κάποιος την συσκευή σε αυτό το χρώμα;

Γιατί στο Ίντερνετ το είχα βρει μπροστά μαύρο και πίσω μπλε βγαίνει και όλο μπλε ;; :o

 

http://citisshop.com/index.php?route=product/product&path=31_32_507&product_id=1835&sort=rating&order=DESC

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!! Εχει πάρει κάποιος την συσκευή σε αυτό το χρώμα;

Γιατί στο Ίντερνετ το είχα βρει μπροστά μαύρο και πίσω μπλε βγαίνει και όλο μπλε ;; :o

 

http://citisshop.com/index.php?route=product/product&path=31_32_507&product_id=1835&sort=rating&order=DESC

 

Ψάχνοντας βρήκα αυτό: http://www.gsmarena.com/allblue_samsung_galaxy_s5_lands_in_the_us_on_august_17-news-9248.php

Link to comment
Share on other sites

 

Ωραιοοοοοοο !!!!!!!!!!:D

Αλλά δεν το βλέπω διαθέσιμο ..:(

Link to comment
Share on other sites

Τα μηνύματα περί αλλαγής csc μεταφέρθηκαν στο θέμα των τροποποιήσεων όπου και ανήκαν, συνέχεια εκεί. :)
- Alex
Link to comment
Share on other sites

http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/09/23/595f9a68a3bb3e40ed1b01c2e56b1973.jpg Παίδες αν και το ανέφερα ξανά πριν δύο μέρες για το τι εχω κανει μεχρι στιγμης για τηβ καμερα αλλά υποτίθεται πως έβγαλαν την τελευταία έκδοση για να διορθώσουν το camera bug.Έχει κάνεις σας κάτι νεότερο?Εδώ τα στοιχεία μου.
Link to comment
Share on other sites

Στα αγγλικα S5 (Ο2) δοθηκε μια ακομα αναβαθμιση G900FXXU1ANH6 ξερει κανεις τιποτα;

 

 

*Update* Μονο αυτο βρηκα στο ιντερνετ:

This week’s update has version number G900FXXU1ANH6 inherited and besides that there are “performance improvements” have been made, Samsung does not give new possibilities. It is moreover a relatively minor update.The update will automatically be in when it is ready for the update is about 87 MB in size.

Edited by athanasiosthess
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

η συσκευή μου αποφάσισε εχθές το βράδυ να κάνει upload κάτι παραπάνω από 1 GB (φωτογραφίες και videos) στο Google + χρησιμοποιώντας το 4G και όχι το wifi...!!!

Στις ρυθμίσεις του Google + και στην "Αυτόματη δημιουργία αντιγράφων" έχω επιλέξει για:

Αντίγραφα ασφαλείας φωτογραφιών όπως και Αντίγραφα ασφαλείας βίντεο, την επιλογή που λέει: "Μόνο όταν υπάρχει διαθέσιμη σύνδεση Wifi"

 

Τι κάνω λάθος ρε παιδιά?? Υπάρχει περίπτωση να έχει κολλήσει η εφαρμογή??

Σας έχει συμβεί κάτι αντίστοιχο??

Ευτυχώς που είχα διαθέσιμα MB από τον πάροχο και τα ξεπέρασα για λίγο....

Link to comment
Share on other sites

http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/09/23/595f9a68a3bb3e40ed1b01c2e56b1973.jpg Παίδες αν και το ανέφερα ξανά πριν δύο μέρες για το τι εχω κανει μεχρι στιγμης για τηβ καμερα αλλά υποτίθεται πως έβγαλαν την τελευταία έκδοση για να διορθώσουν το camera bug.Έχει κάνεις σας κάτι νεότερο?Εδώ τα στοιχεία μου.

 

Φιλε μου αποσο εχω ψαξει και διαβασει σχετικα με το camera problem για το S5 ολα τα αρθρα καταληγουν στο οτι δεν ειναι κατι που ξερει η Samsung πως να το διορθωσει (αν διορθωνεται) και σε καποιες χωρες εγιναν και αντικαταστασεις συσκευων. Συνηθως λενε παρουσιαζοταν στα μοντελα που ηταν απο Verizon και Sprint και ο λογος ηταν κατι σχετικο με την ROM του κινητου. Σε καποιους επανηλθε με ολικο restore και σε καποιους με wipe cache η απλά με reboot. Σε καποιους αλλους δεν επανερχοταν με τιποτα.

Μακαρι να βγω ψευτης και να ισιωσει το κινητο σου αλλα για μενα πηγαινε το στην αντιπροσωπεια.

--NickB
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πάντως εμένα διορθώνεται με ένα απλό reboot. By the way έκανα ένα ακόμα πείραμα. Σκέφτηκα μήπως έτρωγε κανένα χαζό σκάλωμα από τη συντόμευση στη lock screen και από την ώρα που την απενεργοποίησα δεν το έχει ξανακάνει. Θα δούμε πώς θα πάει.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...