Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φίλε Πάνο 27 φλασάρουμε το αρχείο από chainfire σε official rom και έχουμε root σωστά?

το knox αλλάζει? δηλαδή βγαίνουμε εκτός εγγύησης? τι κερδίζουμε από το root? sorry αλλά δεν είμαι ειδικός όπως εσείς!!!

με το άλλο αρχείο που λες για recovery σημαίνει ότι μπορούμε να βάλουμε όποια rom θέλουμε, σωστά? τώρα έχω την

τελευταία BTU. το root γίνεται σε αυτήν κανονικά σωστά? ευχαριστώ πολύ!!! Spiros!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

φίλε Πάνο 27 φλασάρουμε το αρχείο από chainfire σε official rom και έχουμε root σωστά?

το knox αλλάζει? δηλαδή βγαίνουμε εκτός εγγύησης? τι κερδίζουμε από το root? sorry αλλά δεν είμαι ειδικός όπως εσείς!!!

με το άλλο αρχείο που λες για recovery σημαίνει ότι μπορούμε να βάλουμε όποια rom θέλουμε, σωστά? τώρα έχω την

τελευταία BTU. το root γίνεται σε αυτήν κανονικά σωστά? ευχαριστώ πολύ!!! Spiros!!!

Φλασαρεις αυτό και γίνεται ρουτ ναι. Αν το κάνεις γράφει ο knox και χάνεις εγγύηση, αλλά κερδίζεις ad Block, σβηνεις τη σαβούρα, κρατάς back up απ ότι θέλεις. Αν βάλεις και recovery μπορείς να βάλεις οποία ρομ θες από xda ναι, αλλά για αρχή απλά το ρουτ και μόνο βοηθάει αρκετά

Link to comment
Share on other sites

Μετά από προσπάθεια με βάση αυτά που έλεγε η σελίδα δεν άλλαξε τίποτα.. Άμα ξέρει κανένας κανένα άλλο κόλπο για να αλλάξω το csc χωρίς ροοτ και θέλει ας με πει...
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ φίλε Πάνο. τώρα είμαι πλέον root. σε παρακαλώ πες μου τώρα πως

αφαιρώ τις διαφημίσεις(κάτι για ad blocker έγραψες ποιο πάνω) και πως αφαιρώ

τώρα που είμαι root τις bloatware εφαρμογές της Samsung? ευχαριστώ και sorry

αν σε ζαλίζω!!! να'σαι καλά!!!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ φίλε Πάνο. τώρα είμαι πλέον root. σε παρακαλώ πες μου τώρα πως

αφαιρώ τις διαφημίσεις(κάτι για ad blocker έγραψες ποιο πάνω) και πως αφαιρώ

τώρα που είμαι root τις bloatware εφαρμογές της Samsung? ευχαριστώ και sorry

αν σε ζαλίζω!!! να'σαι καλά!!!

Δεν ζαλιζεις νταξει αραξε :Ρ

Για διαφημίσεις κατέβασε από xda μια εφαρμογή adaway λέγεται.

Για το bloat της σαμμυ κατέβασε titanium backup and root απο store, αλλα αυτό θέλει προσοχή μην σβησεις κάτι που δεν κάνει και χαλάσεις το κινητό. Ας πούμε αν διέγραψεις την στοκ εφαρμογή τηλεφώνου, δε μπορείς γενικά να πάρεις τηλέφωνα μετά, γιατί το πακέτο περιλαμβάνει την δυνατότητα να κάνεις κλήσεις, άρα θα πρέπει να φλασαρεις την στοκ μετά για να στρωσει. Γενικά το titanium θέλει λίγο προσοχή, μόνο ότι ξέρεις ότι είναι σαβούρα και δεν επηρεάζει το system

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το ειχα παει καινουριο τελη Μαρτιου,αρχισε να κολλαει ασχημα εως και 4-5 φορες την ημερα και χρειαζεται να βγαλω μπαταρια για να στρωσει. Παγωνει η οθονη και μερικες εφαρμογες ανοιγουν με το πασο τους.

Τι παιζει ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το ειχα παει καινουριο τελη Μαρτιου,αρχισε να κολλαει ασχημα εως και 4-5 φορες την ημερα και χρειαζεται να βγαλω μπαταρια για να στρωσει. Παγωνει η οθονη και μερικες εφαρμογες ανοιγουν με το πασο τους.

Τι παιζει ;

Δοκίμασε κανα clear cache μήπως στρώσει, αλλιώς επαναφορά εργοστασιακων

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανα clear cache μήπως στρώσει, αλλιώς επαναφορά εργοστασιακων

 

 

βαριεμαι να περναω 100 κωδικους με κουραζει χειροτερα και απο PC . Τελικα αν το κανω Root θα γραψει ; Αν οχι για δωσε κανα link να το κανω μπαμ-μπαμ.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

βαριεμαι να περναω 100 κωδικους με κουραζει χειροτερα και απο PC . Τελικα αν το κανω Root θα γραψει ; Αν οχι για δωσε κανα link να το κανω μπαμ-μπαμ.

Εγω ξερω ρουτ με τον knox να γραφει, δεν ξερω πως γινεται χωρις να γραψει ο μετρητης

Link to comment
Share on other sites

Εγω ξερω ρουτ με τον knox να γραφει, δεν ξερω πως γινεται χωρις να γραψει ο μετρητης

 

Αρα @@ρια . Το βαριεμαι αφορητα . ΤΕσπα θα δω. ...thanks.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν είναι διαθέσιμη η lollipop και αν ναι, εάν έχουν παρατηρηθεί τυχόν προβλήματα στο τηλέφωνο μετά την αναβάθμιση.

 

Ευχαριστώ!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/dimlou/22620/265402/0/logo_aekfanclub.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν είναι διαθέσιμη η lollipop και αν ναι, εάν έχουν παρατηρηθεί τυχόν προβλήματα στο τηλέφωνο μετά την αναβάθμιση.

 

Ευχαριστώ!

Είναι διαθέσιμη και όχι δεν έχουν παρατηρηθεί προβληματα, εκτος απο ενα μπαγκ με την καμερα που ηταν θεμα της εφαρμογης viber, το οποιο εχει λυθει απο την εφαρμογη την ιδια

Link to comment
Share on other sites

Είναι διαθέσιμη και όχι δεν έχουν παρατηρηθεί προβληματα, εκτος απο ενα μπαγκ με την καμερα που ηταν θεμα της εφαρμογης viber, το οποιο εχει λυθει απο την εφαρμογη την ιδια

Έχει λυθεί; Πώς;

Link to comment
Share on other sites

Είναι διαθέσιμη και όχι δεν έχουν παρατηρηθεί προβληματα, εκτος απο ενα μπαγκ με την καμερα που ηταν θεμα της εφαρμογης viber, το οποιο εχει λυθει απο την εφαρμογη την ιδια

 

Το θέμα με την μνήμη δεν είναι πρόβλημα; Εγώ πάντως όπου διαβάζω λένε μην κάνετε αναβάθμιση σε Lollipop προς το παρών.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με την μνήμη δεν είναι πρόβλημα; Εγώ πάντως όπου διαβάζω λένε μην κάνετε αναβάθμιση σε Lollipop προς το παρών.

Στην εμπειρία χρήσης δε νομίζω να είναι πρόβλημα η ρομ. Το κινητό απροβληματιστα πηγαίνει, δε νομίζω να σε εμποδίζει ένα νούμερο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, επειδή μου κάνει κάποια κολλήματα , λέω να κάνω ένα factory reset; Τι πρέπει να προσέξω σε σχέση με το back up (ρυθμίσεις, αρχεία, επαφές, εφαρμογές) και τί θα χαθεί;

Phone History:

1) Sony Ericsson K700 2) Sony Ericsson W610 3) Sony Ericsson C902 4) Sony Ericsson Xperia Ray 5) Nokia Lumia 925 6) Samsung Galaxy S5+ 7) Samsung Galaxy S9

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, επειδή μου κάνει κάποια κολλήματα , λέω να κάνω ένα factory reset; Τι πρέπει να προσέξω σε σχέση με το back up (ρυθμίσεις, αρχεία, επαφές, εφαρμογές) και τί θα χαθεί;

Όλα σβήνονται όταν κάνεις επαναφορά. Οι επαφές όμως λογικά είναι συγχρονισμένες στο Gmail, οπότε δεν τις χάνεις

Link to comment
Share on other sites

Όλα σβήνονται όταν κάνεις επαναφορά. Οι επαφές όμως λογικά είναι συγχρονισμένες στο Gmail, οπότε δεν τις χάνεις

 

Τι μπορώ να σώσω με back-up όμως; Εννοώ built-in εργαλεία.

Phone History:

1) Sony Ericsson K700 2) Sony Ericsson W610 3) Sony Ericsson C902 4) Sony Ericsson Xperia Ray 5) Nokia Lumia 925 6) Samsung Galaxy S5+ 7) Samsung Galaxy S9

Link to comment
Share on other sites

Τι μπορώ να σώσω με back-up όμως; Εννοώ built-in εργαλεία.

Αν δεν είσαι ρουτ νομίζω καμία εφαρμογή δεν μπορείς να σώσεις, εκτός αν έχει η εφαρμογή επιλογή για μπακ απ, όπως ο νοβα που δίνει τη δυνατότητα να πάρεις αντίγραφο ασφαλείας. Αν είσαι ρουτ σωζεις τα πάντα

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είσαι ρουτ νομίζω καμία εφαρμογή δεν μπορείς να σώσεις, εκτός αν έχει η εφαρμογή επιλογή για μπακ απ, όπως ο νοβα που δίνει τη δυνατότητα να πάρεις αντίγραφο ασφαλείας. Αν είσαι ρουτ σωζεις τα πάντα

 

Όχι είμαι εντελώς stock. Μάλιστα. Άρα θέλει μπόλικη δουλίτσα. Ευχαριστώ πάντως

Phone History:

1) Sony Ericsson K700 2) Sony Ericsson W610 3) Sony Ericsson C902 4) Sony Ericsson Xperia Ray 5) Nokia Lumia 925 6) Samsung Galaxy S5+ 7) Samsung Galaxy S9

Link to comment
Share on other sites

Όχι είμαι εντελώς stock. Μάλιστα. Άρα θέλει μπόλικη δουλίτσα. Ευχαριστώ πάντως

Ναι ναι όταν κάνεις επαναφορά θέλει κάμποση ώρα να το ξανά στησεις, αλλά αφού είναι να δουλεύει καλύτερα το κινητό, αξίζει να το κάνεις

Link to comment
Share on other sites

φίλε Πάνο όλα καλά και με το Adaway και το Titanium backup root.

μήπως όμως υπάρχει μια λίστα με το τι μπορούμε να απεγκαταστήσουμε με ασφάλεια

με το Titanium backup root? ευχαριστώ φίλε. είσαι φοβερός, να'σαι καλά!!!

Link to comment
Share on other sites

φίλε Πάνο όλα καλά και με το Adaway και το Titanium backup root.

μήπως όμως υπάρχει μια λίστα με το τι μπορούμε να απεγκαταστήσουμε με ασφάλεια

με το Titanium backup root? ευχαριστώ φίλε. είσαι φοβερός, να'σαι καλά!!!

Ότι υπάρχει σαν εφαρμογή και δεν το χρησιμοποιείς μπορείς να το σβησεις. Ας πούμε talkback, hangouts, chaton, και τέτοια τα σβήνει άφοβα αν δεν τα χρησιμοποιείς. Να αποφύγεις εφαρμογές που έχουν το σηματάκι του συστήματος γιατί παίζει να υπάρχει θέμα αν τις σβησεις. Τέλος, μην ακουμπήσεις τις στοκ εφαρμογές για τηλέφωνο γιατί δε θα παίρνεις τηλ γενικά, μηνύματα γιατί δεν θα στέλνεις μηνύματα, συλλογή γιατί δεν θα μπορείς να διαλέξεις φόντο. Ο αγαπημένος μας touchwiz διαγράφεται χωρίς πρόβλημα αν έχεις κάποιον άλλον εγκατεστημενο ;)

Link to comment
Share on other sites

Ας πούμε τον Chrome αν τον σβησεις δεν έχεις θέμα, ενώ αυτά πάνω κάτω του είναι λίγο επιφοβα να τα σβησεις
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...