Jump to content

ZTE V5 (Red Bull)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δοκιμασε να κανεις μια επανεκκινηση το κινητο σου και ξαναδοκιμασε. για να λειτουργησει σωστα το bat, όταν συνδεσεις το κινητό στο pc σου με ενεργοποιημενο το usb debugging, θα σου ανοιξει ενα popup στο κινητο που σε ρωτα για να δωσει αδεια να κανει το bat αυτα που πρεπει να κανει. Για καλο και κακο, πατα πρώτα και στο "revoke usb debugging authorizations" που ειναι κατω ακριβως από την ενεργοποιηση του usb debugging.

 

Τπτ..εκανα επανεκιννηση τπτ..δεν μου ανοιγει κατι το bat οπως λες...μηπως πρεπει να περασω καποιο αρχειο recovery στο τηλεφωνο?Ολα τα αρχεια τα εχω στο pc...δεν ξερω τι να κανω..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω κάτι; Σε εσάς όταν μιλάτε στο τηλέφωνο και μετά το παίρνεις από το αυτί, ανάβει κανονικά και ΠΑΝΤΑ η οθόνη;

Είναι πάρα πολλές οι φορές που παραμένει σβηστή και ότι και να κάνω δεν ανάβει αν δεν τερματίσει ο άλλος την κλήση.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒ.
Link to comment
Share on other sites

Τπτ..εκανα επανεκιννηση τπτ..δεν μου ανοιγει κατι το bat οπως λες...μηπως πρεπει να περασω καποιο αρχειο recovery στο τηλεφωνο?Ολα τα αρχεια τα εχω στο pc...δεν ξερω τι να κανω..

σιγουρα σου εχουν περαστει σωστά οι adb drivers; με τι ονομα το αναγνωριζει το κινητό σου στο "διαχειριση συσκευων" του υπολογιστη σου;

 

επισης δοκιμασε αλλη θυρα usb.

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι; Σε εσάς όταν μιλάτε στο τηλέφωνο και μετά το παίρνεις από το αυτί, ανάβει κανονικά και ΠΑΝΤΑ η οθόνη;

Είναι πάρα πολλές οι φορές που παραμένει σβηστή και ότι και να κάνω δεν ανάβει αν δεν τερματίσει ο άλλος την κλήση.

Δοκιμασε να καλιμπραρεις τον σενσορα.

 

στο dialer

 

--proximity sensor calibration--

*#777# - no cover of proximity sensor

*#776# - cover proximity sensor with hand 2-5 cm above..so the bar is in the green

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα σου εχουν περαστει σωστά οι adb drivers; με τι ονομα το αναγνωριζει το κινητό σου στο "διαχειριση συσκευων" του υπολογιστη σου;

 

επισης δοκιμασε αλλη θυρα usb.

 

ενταξει το εφτιαξα..κατεβασα ξανα απο το drive του navin και δουλεψε...επισης να πω οτι το patch για τα ελληνικα δεν δουλεψε σε μενα που φλασαρα ολη τη ρομ και οχι μονο το patch (1.15 παντα).Επισης να ρωτησω αν εχει φλασαρει κανενας το kernel (και αν ξερει να μας πει ποια ειναι η διαφορα με τον stock) που εχουν τα παλικαρια στα drives τους οπως επισης ξερει καποιος τι κανει το speed,zip που εχουν στα drives τους τα εν λογω παλικαρια...

 

Επισης εχω ενα θεματακι με το dialer...ενω εχω επιλεγμενο να καλει μονο απο την 2η σιμ οταν ειμαι σε μια επαφη και "σερνω" για να κανω κληση καλει παντα απο την πρωτη σιμ..αν μπω στις λεπτομερειες της επαφης δειχνει κανονικα οτι ειναι επιλεγμενη η 2 σιμ...

Edited by tsakalos125
Link to comment
Share on other sites

το kernel δεν εχω δοκιμασει να το περασω αλλά λεγανε για καποιες βελτιωσεις. αν ψαξεις λιγο το τοπικ στο xda, θα βρεις. το speed.zip δεν ξερω καν τι ειναι.

 

δυστυχως δεν χρησιμοποιω δευτερη sim και ετσι δεν ξερω καθολου να σε βοηθησω.

 

Μάλλον θα ξαναπεράσω την 1.15 από πάνω για να σβησω το language patch. το ραδιοφωνο μου κάνει force close. προς το παρων δεν μου χρειαζεται οποτε θα γινει εν καιρω..

 

Σκεφτομαι να πάρω tempered glass προστασια οθονης. εχει κανεις εμπειρια να πει περι τινος προκειται; μπαινει ευκολα; αν την βγαλω, μπορει να ξαναμπει;

 

Προς το παρων επειδη μ' αρεσει το design του κινητού, πηρα αυτή την θήκη. δεν θελω flip γιατί όσες έχω δει, "χοντραινουν" πολυ το κινητό. και αυτες ειναι ωραιες.

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

Έκανα το κόλπο με το 777, αλλά μου φαίνετε αστείο (για αυτό και δεν του είχα δώσει σημασία όταν το είχα διαβάσει στο xda) ότι δεν μπορούν να το κάνουν να δουλεύει εξαρχής, αλλά πρέπει να το φτιάχνει κάθε φορά, μετά από κάθε update o χρήστης.

 

Εγώ πήρα αυτό το καπάκι (το total black)

Δεν μου αρέσει καθόλου το άσπρο από πίσω. Αυτό το καπάκι χοντραίνει λίγο το κινητό, αλλά προστατεύει την κάμερα που εξέχει (έχω δει αρκετές να σπάνε)

Όταν μου έρθει θα σας πω εντυπώσεις.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒ.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα το κόλπο με το 777, αλλά μου φαίνετε αστείο (για αυτό και δεν του είχα δώσει σημασία όταν το είχα διαβάσει στο xda) ότι δεν μπορούν να το κάνουν να δουλεύει εξαρχής, αλλά πρέπει να το φτιάχνει κάθε φορά, μετά από κάθε update o χρήστης.

 

Εγώ πήρα αυτό το καπάκι (το total black)

Δεν μου αρέσει καθόλου το άσπρο από πίσω. Αυτό το καπάκι χοντραίνει λίγο το κινητό, αλλά προστατεύει την κάμερα που εξέχει (έχω δει αρκετές να σπάνε)

Όταν μου έρθει θα σας πω εντυπώσεις.

ωραιο ειναι αλλα πολυ iphone γινεται και δεν μ αρεσει.. ειχα βρει στο ebay tempered glass που σου εδινε και για την καμερα ενα σκατουλακι να βαλεις.. μαλλον εκεινο θα παρω.

Link to comment
Share on other sites

το kernel δεν εχω δοκιμασει να το περασω αλλά λεγανε για καποιες βελτιωσεις. αν ψαξεις λιγο το τοπικ στο xda, θα βρεις. το speed.zip δεν ξερω καν τι ειναι.

 

δυστυχως δεν χρησιμοποιω δευτερη sim και ετσι δεν ξερω καθολου να σε βοηθησω.

 

Μάλλον θα ξαναπεράσω την 1.15 από πάνω για να σβησω το language patch. το ραδιοφωνο μου κάνει force close. προς το παρων δεν μου χρειαζεται οποτε θα γινει εν καιρω..

 

Σκεφτομαι να πάρω tempered glass προστασια οθονης. εχει κανεις εμπειρια να πει περι τινος προκειται; μπαινει ευκολα; αν την βγαλω, μπορει να ξαναμπει;

 

Προς το παρων επειδη μ' αρεσει το design του κινητού, πηρα αυτή την θήκη. δεν θελω flip γιατί όσες έχω δει, "χοντραινουν" πολυ το κινητό. και αυτες ειναι ωραιες.

 

Απο tempered glass δεν εχω ιδεα οσο για τις θηκες ωραιες ειναι...διαφανη εχω δει αλλα imak....αν θυμαμαι καλα η διαφανη ειναι πιο φθηνη στο αλι..

Link to comment
Share on other sites

Απο tempered glass δεν εχω ιδεα οσο για τις θηκες ωραιες ειναι...διαφανη εχω δει αλλα imak....αν θυμαμαι καλα η διαφανη ειναι πιο φθηνη στο αλι..

 

δεν το πολυεψαξα να βρω απο που να την παρω. με ενδιεφερε κυριως να ειναι οσο το δυνατον λεπτοτερη. και μιας και εχει ωραιο design (για τα γουστα μου) το κινητό, την τιμησα. δεν βρισκω καποια flip case που να μ αρεσει γμτ.. κανα πισω καπακι σε αλλο χρωμα εχει πεσει στο ματι σας; ειδα κατι στο ali αλλά δεν ξερω αν οντως κανουν για το κινητό μας.

 

σμρ μου εφαγε κ την 1η του τουμπα απο 1 μετρο υψος κ απεκτησε ενα σημαδακι στο πανω δεξια σημειο :'( επεσε απο την δονηση της κλησης!!

Link to comment
Share on other sites

απο το to2c.com το εχει παρει κανεις ; απο οτι ειδα το εχει στη καλυτερη τιμη με δωρεαν αποστολη.

το στελνουν με ελληνικη γλωσσα και google play ή πρεπει να τα περασω εγω ;

----------

 

τελικα το πηρα απο το 1949deal.com στα 99€

Edited by MAFIA

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση αν το παρω το τηλ χωρις πειραγμα ειναι ετοιμο με playstore ελληνικα κ δικαρτο;Θα παει για κληρωση στις γιορτες κ δεν ξερω αυτος που θα το τυχει αν μπορει να του αλλαξει rom
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση αν το παρω το τηλ χωρις πειραγμα ειναι ετοιμο με playstore ελληνικα κ δικαρτο;Θα παει για κληρωση στις γιορτες κ δεν ξερω αυτος που θα το τυχει αν μπορει να του αλλαξει rom

 

ζητα το rooted και playstore...λογικα θα σου περασουν πιο καινουρια εκδοση οπως του Kallair και δεν θα εχεις θεμα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σημερα προσπαθουσα να συνδεθω σε free wifi ξενοδοχειου και δεν επαιρνε ip με τπτ...φιλος μου διπλα με lenovo s850 συνδεοταν κατευθειαν..ακομα και με ενα αρχαιο samsung πιο παλια εμπαινα...προφανως και κατι τρεχει με το κινητο...ξερει καποιος κατι??α και να μην ξεχασω...οποτε περναω καινουρια εφαρμογη μου δημιουργει 2 εικονιδια της εγκατεστημενης εφαρμογης και δεν μπορω να σβησω το ενα τουλαχιστον...(δεν νομιζω να ξερει καποιος γι αυτο απλα το αναφερω..)

Link to comment
Share on other sites

ζητα το rooted και playstore...λογικα θα σου περασουν πιο καινουρια εκδοση οπως του Kallair και δεν θα εχεις θεμα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σημερα προσπαθουσα να συνδεθω σε free wifi ξενοδοχειου και δεν επαιρνε ip με τπτ...φιλος μου διπλα με lenovo s850 συνδεοταν κατευθειαν..ακομα και με ενα αρχαιο samsung πιο παλια εμπαινα...προφανως και κατι τρεχει με το κινητο...ξερει καποιος κατι??α και να μην ξεχασω...οποτε περναω καινουρια εφαρμογη μου δημιουργει 2 εικονιδια της εγκατεστημενης εφαρμογης και δεν μπορω να σβησω το ενα τουλαχιστον...(δεν νομιζω να ξερει καποιος γι αυτο απλα το αναφερω..)

καποια wifi εχουν ασυμβατοτητα γενικα. ετσι ειχα πχ ωρες ωρες με το παλιο μου κινητό. μετα με ενα σβησιμο του δικτυου απο την μνημη και δοκιμη ξανα, εμπαινα κανονικα.

για τις διπλες εγγραφες, πηγαινε στις ρυθμισεις του Playstore και ξετικαρε την επιλογη να βαζει συντομευσεις στην επιφανεια εργασιας.

Link to comment
Share on other sites

Με μπόλικη χρήση wifi και ανοιχτά τα δεδομένα πάντα (ενιοτε σε 3G όταν δεν είχα wifi και χρειαζομουν να βρω κάτι) 3μιση ώρες οθονη ανοιχτη περιπου, 1μιση ωρα τηλεφωνα μεταξυ αλλών.. Για τα δικά μου δεδομένα αυτή είναι η μέση χρήση που του κάνω και τα εβγαλε πέρα πολυ καλά! σε αδράνεια δεν τρώει τπτ το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το τηλέφωνο έχει 2 εκδόσεις; Με 1 και με 2 GB RAM;

Στο GSMArena γράφει μόνο αυτήν με το 1, αλλά σε μαγαζιά λένε ότι πουλάνε με 2 GB.

http://www.merimobiles.com/zte-v5-red-bull-2gb-ram-8gb-rom-smartphone_p/meri10108.htm

http://www.gsmarena.com/zte_redbull_v5_v9180-6679.php

Link to comment
Share on other sites

Μονο εμενα μου βγαζει πολυ κοκο η καμερα;

 

ετσι βγαζει σε ολους ;;;;

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Μονο εμενα μου βγαζει πολυ κοκο η καμερα;

κανε εναν κοπο και ανεβασε ολη την φωτο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.dropbox.com/sh/3jki2922u2rj227/AAA904Dmnq5E1Cak2TWir9Xla?dl=0

 

εδω ανέβασα κάποια δείγματα της κάμερας. σχεδόν όλες οι φωτο τραβηγμένες με το auto.

Link to comment
Share on other sites

κανε εναν κοπο και ανεβασε ολη την φωτο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.dropbox.com/sh/3jki2922u2rj227/AAA904Dmnq5E1Cak2TWir9Xla?dl=0

 

εδω ανέβασα κάποια δείγματα της κάμερας. σχεδόν όλες οι φωτο τραβηγμένες με το auto.

 

Thanks, μια χαρα ειναι φωτογραφικη του

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Thanks, μια χαρα ειναι φωτογραφικη του

Το μονο μου παραπονο ειναι οτι θα ήθελα πιο γρήγορο κλείστρο. όταν ειναι σε κινηση οι ανθρωποι μπορει να βγουν κουνημένες. δεν το εχω ψαξει κιολας πως μπορώ να το ρυθμίσω αυτό. προσωπικα ειμαι ευχαριστημένος για κάμερα κινητου.

Link to comment
Share on other sites

φίλε kallair Ποιο εορτολόγιο έχεις στο Part 1 με τα screenshots 1η φωτο?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.duk3r.eortologio

 

την παλια εκδοση αυτου. πλεον αυτό. ιδιο widget εχουν και καλυτερο μην σου πω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V5 (Red Bull)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...