Jump to content

ZTE V5 (Red Bull)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δοκιμασες το tracking number στο 17track ?

 

http://imageshack.com/a/img746/317/JRDgTK.jpg

ναι!!εκει τα κοιταζω παντως...ασε τα εχω παρει τρελα..Τους στελνω και τους λεω γτ και πως και μου λενε σε 2 εργασιμες θα δουλεψει το tracking και οτι δεν εχει φυγει ακομη για Σιγκαπουρη και κατι τετοια...ασε πρωτη φορα παθαινω ετσι...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πες τους να σου στειλουν πάλι το tracking number αφου βεβαιωθουν πρώτα ότι έχουν στείλει το σωστό. εχω διαβάσει για περιπτωση που ειχαν στειλει αλλο tracking number.
Link to comment
Share on other sites

πες τους να σου στειλουν πάλι το tracking number αφου βεβαιωθουν πρώτα ότι έχουν στείλει το σωστό. εχω διαβάσει για περιπτωση που ειχαν στειλει αλλο tracking number.

 

Δουλεψε σημερα το tracking...Δειχνει οτι ειναι σιγκαπουρη....!! 10 μερες για να παει σιγκαπουρη αιντε να δω ποτε θα φτασει...θα τους καψω με το feedback....

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκοπεύω να το παραγγείλω για την γυναίκα μου, όποιος μπορεί ας ποστάρει έναν αναλυτικό οδηγό αναβάθμισης. Αν έχει νόημα και γίνεται η συσκευή καλλίτερη!!!

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Στα 130 δολλάρια http://www.to2c.com/zte-v5-red-bull-1gb-4gb-basic-3g-smartphone-snapdragon-msm8226-quad-core-13-0mp-android-4-3-wcdma-version.html η έκδοση με 1gb. Λένε ότι υποστηρίζει dual sim και αυτή η έκδοση. Πολύ καλή τιμή
Link to comment
Share on other sites

Στα 130 δολλάρια http://www.to2c.com/zte-v5-red-bull-1gb-4gb-basic-3g-smartphone-snapdragon-msm8226-quad-core-13-0mp-android-4-3-wcdma-version.html η έκδοση με 1gb. Λένε ότι υποστηρίζει dual sim και αυτή η έκδοση. Πολύ καλή τιμή

 

http://hotmid.com/zte-red-bull-v5-qualcomm-snapdragon-msm8926-quad-core-1-2ghz-5-inch-720p-android-phone.html

 

εδω εχει την 2gb ram εκδοση στα 160 δολάρια με τα μεταφορικα. απο κει το πηρα εγω και μου ηρθε σφραγισμένο με την τελευταια εκδοση rom 1.13 μέσα. ακριβως στις 20 μερες.

 

το παραπανω site εχει και την νεα εκδοση του v5. την v5 max που εχει 5.5" οθόνη, 2gb ram/16gb rom, snapdragon 410/ 64bit 3010mah μπαταρια στα 220 δολάρια περίπου με τα μεταφορικα.πολυ καλή τιμουλα αν σκεφτεις ότι σε αυτή την τιμη μοσχοπουλαει το xiaomi note που φοραει τον 400αρι κιολας!

Link to comment
Share on other sites

http://hotmid.com/zte-red-bull-v5-qualcomm-snapdragon-msm8926-quad-core-1-2ghz-5-inch-720p-android-phone.html

 

εδω εχει την 2gb ram εκδοση στα 160 δολάρια με τα μεταφορικα. απο κει το πηρα εγω και μου ηρθε σφραγισμένο με την τελευταια εκδοση rom 1.13 μέσα. ακριβως στις 20 μερες.

 

το παραπανω site εχει και την νεα εκδοση του v5. την v5 max που εχει 5.5" οθόνη, 2gb ram/16gb rom, snapdragon 410/ 64bit 3010mah μπαταρια στα 220 δολάρια περίπου με τα μεταφορικα.πολυ καλή τιμουλα αν σκεφτεις ότι σε αυτή την τιμη μοσχοπουλαει το xiaomi note που φοραει τον 400αρι κιολας!

 

κανε μας ενα μικρο review αφου εσυ το πηρες πρωτος!Δωσε πληροφοριες στο λαο!!..(δυστυχως το δικο μου ακομα δεν...)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι αρκετοί αυτοί που το έχουν ζητήσει παραθέτω οδηγό αναβάθμισης γραμμένο από έμενα και όχι κάποια πρόχειρη μετάφραση από τα κινέζικα.

 

Διαβάστε το όλο πρώτα μια φορά πριν ξεκινήσετε

Η διαδικασία αφορά το ZTE V9180 και την έκδοση 2GB RAM 8 ROM δεν ξέρω αν κάνει για την 1 / 4 το πιθανότερο είναι πως όχι.

 

/ *

* Η όποια εγγύησή σας είναι πλέον άκυρη.

* Δεν είμαι υπεύθυνος για χαλασμένες συσκευές, νεκρές κάρτες SD, πυρηνικό πόλεμο, ή για ενδεχόμενη απόλυση σας επειδή δεν κτύπησε το ξυπνητήρι.

* /

 

 

1) υπάρχουν και άλλοι τρόποι. Αυτός για τον οποίο γράφω νομίζω ότι είναι ο λιγότερο πολύπλοκος αλλά: H Rom είναι custom (έχει γίνει pre-Root και έχουν αφαιρεθεί οι κινέζικες εφαρμογές) επίσης Δεν έχει ελληνικά μόνο αγγλικά και κινέζικα.

Κατεβάζετε από το Google Drive τα https://drive.google.com/folderview?id=0B4xSaS99TWc2cVZMSXcwVjRKUFE&usp=sharing#list

X9180_V1.13_Custom.zip και ZTE V5 Recovery Tool (All in one).zip

Αυτό το Google drive Δεν είναι δικό μου, μάλλον είναι το ανθρώπου που έχει φτιάξει και την custom rom αλλά δεν είναι απίθανο και να μην τα έχει φτιάξει αυτός και να είναι μεσάζοντας.

2) πρέπει να ξέρετε ότι από την στιγμή που ξεκινάτε δεν υπάρχει γυρισμός. Η διαδικασία προϋποθέτει διαγραφή των ΠΑΝΤΩΝ και εγκατάσταση εκ του μηδενός. Δεν είναι δηλαδή κάποια αναβάθμιση οπού θα βρούμε ότι είχαμε στην θέση του, αλλά υπάρχει και ο κίνδυνος κάτι να μην πάει καλά στην διαδικασία και να μείνουμε και χωρίς κινητό.

3) πηγαίνουμε στο κινητό και ενεργοποιούμε το Debugging Mode :

settings-> About Phone-> και πατάμε πολλές φορές το πεδίο Build number μέχρι να εμφανιστεί το μήνυμα ότι ξεκλειδώθηκε.

Μετά ή θα εμφανιστεί χύμα στις ρυθμίσεις ή θα είναι στο More-> Developer options

και ενεργοποιείτε το usb Debugging

4) όταν θα συνδέσετε λογικά το κινητό στο pc θα σας βγάλει μήνυμα ότι είναι σε Debugging Mode, τώρα αποσυμπιέστε το All in one Recovery και τρέξτε το Run με δικαιώματα διαχειριστή και μετά διαλέγετε το 1.FLASH CWM RECOVERY ακλουθείτε τις οδηγίες στην οθόνη. Αν όλα πάνε καλά το κινητό επανακινεί και θα βρεθείτε στον λεγόμενο Bootloader όπου εκεί ή θα επανεκινήσει το κινητό από μόνο του μετά την διαδικασία ή θα το επιλέξετε εσείς χρησιμοποιώντας τα πλήκτρα τις έντασης και ως ΟΚ (πλήκτρο επιλογής ) το κουμπί Power. Επιλογή Boot σκέτο (όχι Recovery).

 

5) Αν όλα είναι οκ και το κινητό ξεκινήσει ξανά, περάστε στην εσωτερική ή εξωτερική μνήμη αν έχετε, το αρχείο V1.13 που κατεβάσατε. Κλείστε το κινητό.

6) Τώρα πατήστε Πρώτα το Volume Up και μετά το κουμπί εκκίνησης ταυτόχρονα μέχρι να ξεκινήσει το κινητό. Θα βρεθείτε στο Custom Recovery Που πριν από λίγο εγκαταστήσαμε.

6)Αν θέλετε μπορείτε να πάρετε Backup ολόκληρο το σύστημα από εδώ (δεν έχω δοκιμάσει αν δουλεύει ) θεωρητικά σε άλλα κινητά που έχω δουλέψει με αυτό το custom Recovery δουλεύει και αν κάτι πάει στραβά είναι πιθανό το κινητό να επανέλθει πλήρως.

7) αφού έχετε αποφασίσει αν θα κάνετε backup ή όχι τώρα με την σειρά κάνετε wipe cache, wipe factory και στο Advanced wipe Dalvick

8) Μέχρι και εδώ έχετε δικαίωμα υπαναχώρησης. Αν πατήσετε Reboot το κινητό θα ξεκινήσει σαν να το ανοίγετε για πρώτη φορά.

9) Αν πάλι συνεχίζετε τότε πάτε στην επιλογή install from Zip. Επιλέγετε το αρχείο που κατεβάσατε και επιβεβαιώνετε την επιλογή σας. (Το σημείο όπου κάνουμε τον σταυρό μας είναι δω)

Αν όλα πάνε καλά, κάνετε Reboot το κινητό από το μενού

(κατά την έξοδο θα σας ρωτήσει αν επιθυμείτε το σύστημα να γλασάρει το stock Recovery,προφανώς και πατάτε όχι)

10) λογικά όλα δούλεψαν και σε λίγο το κινητό σας ξεκινά με την τελευταία έκδοση του λειτουργικού της ZTE.

 

 

ΥΓ

ως SDcard0 θεωρεί την εσωτερική μνήμη ως sdcard1 την εξωτερική

Ένα κακό με την έλλειψη ελληνικών είναι ότι με την Stock εφαρμογή ξεχνάμε τα 160 sms

Το MoreLocale 2 δουλεύει κανονικά και γυρνά στα ελληνικά της εφαρμογές που έχουν ελληνικά(πχ Google apps). Προφανώς δεν κάνει τίποτα για τις εφαρμογές της ZTE

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒ.
Link to comment
Share on other sites

μηπως εχεις βρει καποιον τροπο για root σε "μαμα" κινητό χωρις να πρεπει να πειραξουμε recovery?
Link to comment
Share on other sites

δεν έχω δει -βρει, αλλά δεν νομίζω κι ολας. Βασικά δεν έχω δει κινητό με επεξεργαστή qualcomm να ξεκλειδώνει όπως τα άλλα κινητά που έχουν πχ Mediatek
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒ.
Link to comment
Share on other sites

δεν έχω δει -βρει, αλλά δεν νομίζω κι ολας. Βασικά δεν έχω δει κινητό με επεξεργαστή qualcomm να ξεκλειδώνει όπως τα άλλα κινητά που έχουν πχ Mediatek

 

Το έκανα το root.

Με λιγα λογια τα βήματα που ακολούθησα ήταν

1. πέρασα τους adb drivers

2. ενεργοποιησα το usb debugging και την εγκατασταση εφαρμογών από άγνωστες πηγές

3. κατεβάστε τον φάκελο root + recovery aπό εδώ.

4. ετρεξα το .bat αρχειο με δικαιώματα διαχειριστή και με απενεργοποιημένο το antivirus (ειναι safe. μην αγχωνεστε).

5. στις επιλογες, πατησα την 3η επιλογη ώστε να κανω εγκατασταση την συγκεκριμένη custom recovery.

6. κατεβάζουμε το signed_SuperSU.Pro.v1.97.zip από εδώ. Το περνάμε μέσα στο κινητό.

7. μπαινουμε στην recovery και επιλεγουμε να κανουμε εγκατασταση το signed_SuperSU.Pro.v1.97.zip

8. ειμαστε πλεον rooted. Tώρα απλά από το 1ο bat αρχειο που ειχαμε τρεξει στο βήμα 4, επιλεγουμε αυτή την φορά να κανουμε εγκατασταση την stock recovery και ειμαστε ετοιμοι.

 

Ακολουθησα τα παραπανω βηματα και όλα κομπλέ. Δεν φέρω ευθυνη για πιθανη ζημιά που ισως κάνετε στο κινητό σας.

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα το root.

Με λιγα λογια τα βήματα που ακολούθησα ήταν

1. πέρασα τους adb drivers

[...]

αρα το εκανες με custom τελικα...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒ.
Link to comment
Share on other sites

αρα το εκανες με custom τελικα...

ναι αναγκαστικά. βασικά το πρόβλημα που είχα, ήταν ότι δεν ήθελα να κάνω wipe και να ξαναπερνάω εφαρμογες. και αυτός που είχε γράψει τον οδηγό στο xda, ο οδηγός ήταν για νέα rom, δεν ειχε οδηγό για αυτούς που ήθελαν μόνο το root. και ουτε επι της ουσιας ήξερε να μου πει τι να κανω..

 

Τελικά δεν έμεινα μονο στο root. επειδη βγηκε και η 1.15 που ειχε καποια πράγματα που τα ήθελα, ξαναπέρασα την 1.13 για να ειμαι σε stock, και από πάνω πέρασα την 1.15 (που ειναι επι της ουσιας patch στην 1.13). Και πέρασα από πάνω μετά αυτό το patch και έχω πλέον και ελληνικά!

Link to comment
Share on other sites

ναι αναγκαστικά. βασικά το πρόβλημα που είχα, ήταν ότι δεν ήθελα να κάνω wipe και να ξαναπερνάω εφαρμογες. και αυτός που είχε γράψει τον οδηγό στο xda, ο οδηγός ήταν για νέα rom, δεν ειχε οδηγό για αυτούς που ήθελαν μόνο το root. και ουτε επι της ουσιας ήξερε να μου πει τι να κανω..

 

Τελικά δεν έμεινα μονο στο root. επειδη βγηκε και η 1.15 που ειχε καποια πράγματα που τα ήθελα, ξαναπέρασα την 1.13 για να ειμαι σε stock, και από πάνω πέρασα την 1.15 (που ειναι επι της ουσιας patch στην 1.13). Και πέρασα από πάνω μετά αυτό το patch και έχω πλέον και ελληνικά!

 

ολα δουλευουν οκ??δεν επηρεαζει κατι το patch των γλωσσων?τους adb drivers που τους βρηκες? και κατι ακομα αν για παραδειγμα το κινητο εχει την εκδοση 0.50 μπορεις να φλασαρεις την 1.13 η πρεπει να παρεις με την σειρα τις παλαιοτερες εκδοσεις?

Edited by tsakalos125
Link to comment
Share on other sites

ολα δουλευουν οκ??δεν επηρεαζει κατι το patch των γλωσσων?τους adb drivers που τους βρηκες? και κατι ακομα αν για παραδειγμα το κινητο εχει την εκδοση 0.50 μπορεις να φλασαρεις την 1.13 η πρεπει να παρεις με την σειρα τις παλαιοτερες εκδοσεις?

 

1. Μεχρι τώρα όλα δουλεύουν τέλεια! δεν ειναι ολα μεταφρασμένα αλλα τα πιο βασικά ειναι κομπλέ.

2. οι adb drivers ήταν μες τα ματια μου και εγώ παιδευομουν σαν μαμακας.. περασα όοοτι ******* βρηκα, αλλά τελικα τους drivers τους πέρασα με το autorun.exe που γινεται popup με το που συνδέεις το κινητό (πριν ενεργοποιησεις τον αποθηκευτικο χώρο).

3.νομιζω ότι μπορεις να φλασάρεις κανονικά από 0.50 σε 1.13.. Θα σου πρότεινα να "τηρησεις" τα παρακατω βήματα.. α)εγκατασταση custom recovery, β)wipe τα πάντα. έτσι αποκλειεται να μεινουν "σκουπιδια" από παλια rom που να σου δημιουργουν πρόβλημα στην νέα. προσωπικα το κινητό ήρθε με 1.13 μαμά οποτε αυτό που σου λέω δεν το έχω δοκιμάσει στην πράξη σε αυτό το κινητό αλλά σε άλλα παλιοτερα κινητά που είχα, έτσι πρέπει να κάνεις.

 

Θα προσπαθήσω να τραβήξω screens για να δειτε την 1.15. Γενικά το κινητάκι εχει καλή υποστηριξη μέχρι τώρα από την μαμά εταιρεία. Και το λειτουργικό το πηγε 4.4.2 (από 4.3) και κάποια bugs διόρθωσε, και οπτικές βελτιώσεις έχει κάνει πολλές (στην 1.15 πχ πλεον για να απαντησεις σε κληση, κανεις swype down και οχι προς τα πανω. και εχουν αλλάξει τα εικονιδια όταν χρησιμοποιεις δεδομένα ή wifi). επίσης πήρε αναβάθμιση το λειτουργικό της κάμερας από neovision 3.0->4.0.

Kαι γενικά η εντυπωση που δίνει η zte είναι ότι τα updates του v5 red bull, θα συμβαδίζουν με αυτά των νέων μοντέλων που έβγαλε (v5 max και v5s)

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

Σωστος ο νεος !!!

:clap:

οχι και νεος! σου ριχνω κάποια χρόνια και ποστ στο φορουμ! :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

ωραία τα screenshots

ανεβάστε και καμιά photo από κάμερα να δούμε ποιότητα

και οι δύο εκδόσεις έχουν την ίδια κάμερα?

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1. Μεχρι τώρα όλα δουλεύουν τέλεια! δεν ειναι ολα μεταφρασμένα αλλα τα πιο βασικά ειναι κομπλέ.

2. οι adb drivers ήταν μες τα ματια μου και εγώ παιδευομουν σαν μαμακας.. περασα όοοτι ******* βρηκα, αλλά τελικα τους drivers τους πέρασα με το autorun.exe που γινεται popup με το που συνδέεις το κινητό (πριν ενεργοποιησεις τον αποθηκευτικο χώρο).

3.νομιζω ότι μπορεις να φλασάρεις κανονικά από 0.50 σε 1.13.. Θα σου πρότεινα να "τηρησεις" τα παρακατω βήματα.. α)εγκατασταση custom recovery, β)wipe τα πάντα. έτσι αποκλειεται να μεινουν "σκουπιδια" από παλια rom που να σου δημιουργουν πρόβλημα στην νέα. προσωπικα το κινητό ήρθε με 1.13 μαμά οποτε αυτό που σου λέω δεν το έχω δοκιμάσει στην πράξη σε αυτό το κινητό αλλά σε άλλα παλιοτερα κινητά που είχα, έτσι πρέπει να κάνεις.

 

Θα προσπαθήσω να τραβήξω screens για να δειτε την 1.15. Γενικά το κινητάκι εχει καλή υποστηριξη μέχρι τώρα από την μαμά εταιρεία. Και το λειτουργικό το πηγε 4.4.2 (από 4.3) και κάποια bugs διόρθωσε, και οπτικές βελτιώσεις έχει κάνει πολλές (στην 1.15 πχ πλεον για να απαντησεις σε κληση, κανεις swype down και οχι προς τα πανω. και εχουν αλλάξει τα εικονιδια όταν χρησιμοποιεις δεδομένα ή wifi). επίσης πήρε αναβάθμιση το λειτουργικό της κάμερας από neovision 3.0->4.0.

Kαι γενικά η εντυπωση που δίνει η zte είναι ότι τα updates του v5 red bull, θα συμβαδίζουν με αυτά των νέων μοντέλων που έβγαλε (v5 max και v5s)

 

σε ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις..λιγο με τους adb δεν ειμαι σιγουρος αν καταλαβα...περιμενω αυριο μεθαυριο να ερθει για να το φτιαξω οπως πρεπει και να πω και εγω τις εντυπωσεις μου..

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις..λιγο με τους adb δεν ειμαι σιγουρος αν καταλαβα...περιμενω αυριο μεθαυριο να ερθει για να το φτιαξω οπως πρεπει και να πω και εγω τις εντυπωσεις μου..

με το που θα συνδεσεις το κινητό στον υπολογιστη σου, θα πεταχτει ενα popup menu με ενα autorun.exe ωστε να κανεις εγκατασταση τους adb drivers. τοσο απλο..

 

όσο για την κάμερα, δεν ξέρω ποτε θα μπορέσω να τραβήξω. πάντως ειναι πανω του μέτριου ο φακος του. και αυτό που ξεχωρίζει για μένα, ειναι το software της καμερας που σου δινει 3-4 παραπανω ρυθμισεις ωστε να ασχοληθεις πιο δημιουργικα. ειδικά τα gif που μπορεις να φτιαξεις, εχουν πολυ γελιο! και βιντεο τραβάει άριστο! το μόνο μειον που έχω βρει στην κάμερα ειναι ότι δεν τραβάει slowmotion video καλό όπως το moto g.

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ωραία τα screenshots

ανεβάστε και καμιά photo από κάμερα να δούμε ποιότητα

και οι δύο εκδόσεις έχουν την ίδια κάμερα?

 

Ναι. ακόμα και τα νεότερα v5 max και v5s, έχουν την ίδια κάμερα με το red bull.. Για καλυτερη κάμερα πας μετά σε nubia.

 

edit. μιας και το θυμηθηκα, το σημειο που κάνει την διαφορά στην κάμερα είναι ότι όταν το έχεις στην λειτουργια PRO, σου βγαζει 2 εικονιδια στην οθονη. το ενα ειναι για το σημειο που θα κανεις focus και το 2ο για να κανει "δειγματοληψια" φωτος. έτσι μπορεις να φτιάξεις εσυ την φωτο στα μετρα σου χωρις να βγαινουν σκοτεινες λογω κοντρα ηλιου.

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε επιτελους το κινητο μου αλλα εχω θεματακια...φλασαρα μεσω stock recovery την 1.15 αλλα δεν μπορω να φλασαρω την custom για να κανω root και να βαλω gapps...ανοιγω το αρχειο bat παταω τις καταλληλες επιλογες αλλα τζιφος..εχω ενεργοποιησει usb debugging και εκανα install το αρχειο exe οταν συνδεω το τηλεφωνο..Τι κανω λαθος?Το τηλεφωνο το εχω ανοιχτο προσπαθω να τα κανω αυτα...Μηπως φταιει οτι εχω φλασαρει ολη τη rom και οχι το patch για την 1.15?
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε επιτελους το κινητο μου αλλα εχω θεματακια...φλασαρα μεσω stock recovery την 1.15 αλλα δεν μπορω να φλασαρω την custom για να κανω root και να βαλω gapps...ανοιγω το αρχειο bat παταω τις καταλληλες επιλογες αλλα τζιφος..εχω ενεργοποιησει usb debugging και εκανα install το αρχειο exe οταν συνδεω το τηλεφωνο..Τι κανω λαθος?Το τηλεφωνο το εχω ανοιχτο προσπαθω να τα κανω αυτα...Μηπως φταιει οτι εχω φλασαρει ολη τη rom και οχι το patch για την 1.15?

δοκιμασε να κανεις μια επανεκκινηση το κινητο σου και ξαναδοκιμασε. για να λειτουργησει σωστα το bat, όταν συνδεσεις το κινητό στο pc σου με ενεργοποιημενο το usb debugging, θα σου ανοιξει ενα popup στο κινητο που σε ρωτα για να δωσει αδεια να κανει το bat αυτα που πρεπει να κανει. Για καλο και κακο, πατα πρώτα και στο "revoke usb debugging authorizations" που ειναι κατω ακριβως από την ενεργοποιηση του usb debugging.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V5 (Red Bull)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...