Jump to content

ZTE V5 (Red Bull)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΠΑΙΔΙΑ

ΕΧΩ προβλημα.

Δε συγκρατουνται οι κωδικοι και η συνδρση στους3 λογαριασμους EMAIL πιυ εχω και αναγκαζομαι να ξανω LOGIN συνεχεια. ΕΧΩ αλλαξει 4-5 εφαρμογες Για email

ΤΙ παιζει;;;

ΤΙ συμβουλευετε?????

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

κοβει και σε εμενα μετα το 3λεπτο, οχι συχνα βεβαια

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχω ROM 1.17 επανω

Έβαλα την 1.17. Μέχρι στιγμής δεν μου έβγαλε το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Στην 1.17 διορθωνονται κάποια signal problems όπως γράφει και στο changelog. οποτε ίσως δεις βελτίωση. προσωπικά δεν έχω θέμα τέτοιο. έχω wind. ποια εταιρεια έχετε μηπως τελικά φταιει η εταιρεια κινητής σας;
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει τη cm11. Υπάρχει τρόπος να βάλω τη μαμά εφαρμογή κάμερας;

Πως γίνεται να πάρω τηλέφωνο από τη δεύτερη κάρτα Όταν είναι επιλεγμένη ή πρώτη;

Edited by bandi650
Link to comment
Share on other sites

για το φίλο που είχε πρόβλημα με τα δεδομένα μήπως είσαι με Q;

 

Κάπου διάβασα ότι η Q είναι με Roaming και κάπου ρυθμίζεται αν είναι απενεργοποιημένο και πρέπει να ενεργοποιήσεις και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

για το φίλο που είχε πρόβλημα με τα δεδομένα μήπως είσαι με Q;

 

Κάπου διάβασα ότι η Q είναι με Roaming και κάπου ρυθμίζεται αν είναι απενεργοποιημένο και πρέπει να ενεργοποιήσεις και αυτό.

το προβλημα με τα δεδομενα λυθηκε. τελικα δε εφταιγε το τηλεφωνο αλλα η σιμ .

 

για τη μαμα εφαρμογη καμερας σε cm11 γινετε τιποτα;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω τη μαμα του CM. Δε θα ψαχθώ με κάτι άλλο. Αν θέλεις βάλε κάποια άλλη εφαρμογή επίσημη ή "ανεπίσημη" που είναι εξίσου καλές. Camera FV-5, Camera Zoom FX, Lapse it Pro αν θες και άλλα κόλπα κλπ

 

Δοκίμασε κάτι άλλο αν είσαι με CM11 γιατι αν και το είπα αρκετά πριν κανένας δεν ενδιαφέρθηκε.

Πάρε τηλ κάποιον και βάλε ανοιχτή ακρόαση. Μιλα του, σε ακούει; εμένα όχι.

Αν απενεργοποιήσω το μικρόφωνο και το ξαναενεργοποιήσω τότε με ακούει.

Για δες το ...

Edited by dchatz
Link to comment
Share on other sites

Για να δουλέψει το διπλο ταρ πρεπει να περαστεί ο κερνελ του prodooman, αλλα μέσα στον φάκελο έχει δυο κερνελ. Αν μπορεί καποιος να βοηθήσει ποιον φλασαρουμε διότι δεν θυμάμαι ακριβώς ποιον είχα περάσει, για να τον φλασαρει και ο celtic1453.

 

EDIT :

Κοιταξα λιγο προηγουμενα ποστ και εχουν γραφτεί τα εξης :

Α) Boot_img_3.4.0_prodoomman Λυνει το προβλημα της αφης οταν ειναι ξαπλα το κινητο

Β) Boot_img_3.4.0_prodoomman_init.d + DT2W Ενεργοποιουν το Διπλο Ταπ

 

Μην περασετε το dt2w+kernel αλλά το απλό DT2W

χαλαει το ροοτ αυτο και το ξαναφλασαρα να ρουταριστει

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Στην 1.17 διορθωνονται κάποια signal problems όπως γράφει και στο changelog. οποτε ίσως δεις βελτίωση. προσωπικά δεν έχω θέμα τέτοιο. έχω wind. ποια εταιρεια έχετε μηπως τελικά φταιει η εταιρεια κινητής σας;

Με Vodafone μου το έκανε σε cm11. Με 1.17 μέχρι στιγμής όλα ok.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα από τότε που έτρεξα αυτό το Autorun που είχε μέσα το κινητό από τη μάνα του και τώρα δε μου το βλέπει το P/C. Προηγουμένος μου το έβλεπε κανονικά το κινητό το P/C έβγαζε το εικονίδιό του έσερνα επάνω ότι φάκελο ήθελα όλα καλά. Μετά που έτρεξα αυτό το Autorun βλέπει πλέον σαν δίσκο χωρίς να με αφήνει να γράψω. Με ρώτησε αν θέλω να απεγκαταστήσω το Android USB driver το έκανα αυτό και από τότε έχω το πρόβλημα. Άλλα κινητά το P/C τα βλέπει κανονικά όπως πάντα...Έκανα επαναφορά εργοστασιακών, τίποτα και επανεγκατέστησα την 1.15 με ΟΤΑ update.
Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ

 

ΜΕΤΑ ΤΟ ΦΛΑσαρισμα αυτων των 3 φακελων, το τηλεφωνο σερνεται

μαλλον ειναι τρογιανς

Δεν νομίζω ότι υπάρχει τέτοιο θέμα. Εδώ και δύο βδομάδες που τα χρησιμοποιώ δεν έχω κανένα θέμα. Αντιθέτως, το κινητό δουλεύει άψογα. Ούτε ένα κόλλημα.

Δεν έχω διαβάσει πουθενά κάποια αρνητική αναφορά για αυτά τα αρχεία. Και επειδή προέρχονται από το XDA-Developers, ούτε εκεί υπάρχει κάτι αρνητικό.

 

Προσωπικά χρησιμοποιώ την "πειραγμενη" έκδοση 1.17 του Dallasz από το xda, όπου είναι γύρω στα 350mb σε συνδυασμό με τα παραπάνω αρχεία και πραγματικά το κινητό δεν παρουσιάζει το παραμικρό πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι υπάρχει τέτοιο θέμα. Εδώ και δύο βδομάδες που τα χρησιμοποιώ δεν έχω κανένα θέμα. Αντιθέτως, το κινητό δουλεύει άψογα. Ούτε ένα κόλλημα.

Δεν έχω διαβάσει πουθενά κάποια αρνητική αναφορά για αυτά τα αρχεία. Και επειδή προέρχονται από το XDA-Developers, ούτε εκεί υπάρχει κάτι αρνητικό.

 

Προσωπικά χρησιμοποιώ την "πειραγμενη" έκδοση 1.17 του Dallasz από το xda, όπου είναι γύρω στα 350mb σε συνδυασμό με τα παραπάνω αρχεία και πραγματικά το κινητό δεν παρουσιάζει το παραμικρό πρόβλημα.

 

εχει να κανει μαλλον με το dt2w+kernel που περασα

μου χαλασε το ροοτ αυτο επισης και το ξαναφλασαρα να ρουταριστει

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, έχω το εξής πρόβλημα. Ότι και να επιλέξω από το slide που έχει που και καλά αλλάζει η σιμ, δεν τι κάνει. Και να πάλι πληκτρολογήσω τον αριθμό και πατήσω το αντίστοιχο πλήκτρο κλήσης που αντιστοιχεί στην κάθε σίμ, πάλι παίρνει με όποια του έρθει.. -_- Στις ρυθμίσεις δεν βρήκα πουθενά setting που να σε ρωτάει κάθε φορά με ποιά να καλέσει, (όπως κάνει πχ με τα μηνύματα με το chompSMS) και 2 εφαρμογές που κατέβασα έχουν θέμα με το call confirm που έχω για να μην παίρνει κατα λάθος όπου νάναι.. Μπορεί να βοηθήσει κανείς;

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=57813&stc=1&d=1425746317

Υ.Γ. Δεν έχω πειραξει τπτ απο λογισμικό.. Είναι όπως μου το έστειλαν, απλά ρουταρισμένο..

Link to comment
Share on other sites

εχει να κανει μαλλον με το dt2w+kernel που περασα

μου χαλασε το ροοτ αυτο επισης και το ξαναφλασαρα να ρουταριστει

 

Αφού εντόπισες τελικά το πρόβλημα και είδες ότι είναι λάθος αυτό που έγραψες, διόρθωσε το αρχικό σου ποστ, για να μην μπερδεύεις τον κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, έχω το εξής πρόβλημα. Ότι και να επιλέξω από το slide που έχει που και καλά αλλάζει η σιμ, δεν τι κάνει. Και να πάλι πληκτρολογήσω τον αριθμό και πατήσω το αντίστοιχο πλήκτρο κλήσης που αντιστοιχεί στην κάθε σίμ, πάλι παίρνει με όποια του έρθει.. -_- Στις ρυθμίσεις δεν βρήκα πουθενά setting που να σε ρωτάει κάθε φορά με ποιά να καλέσει, (όπως κάνει πχ με τα μηνύματα με το chompSMS) και 2 εφαρμογές που κατέβασα έχουν θέμα με το call confirm που έχω για να μην παίρνει κατα λάθος όπου νάναι.. Μπορεί να βοηθήσει κανείς;

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=57813&stc=1&d=1425746317

Υ.Γ. Δεν έχω πειραξει τπτ απο λογισμικό.. Είναι όπως μου το έστειλαν, απλά ρουταρισμένο..

ποια εκδοση ειναι η ρομ σου; λογικα ειναι bug της ρομ σου.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καθε φορα που κανω reboot

xανονται τα loggins του email-facebook kok

και πρεπει να κανω ξανα συνδεση από τη αρχη

τι παίζει??

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η άσκοπη μορφοποίηση κειμένου σε ολόκληρο το post.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αφού εντόπισες τελικά το πρόβλημα και είδες ότι είναι λάθος αυτό που έγραψες, διόρθωσε το αρχικό σου ποστ, για να μην μπερδεύεις τον κόσμο.

διορθωθηκε

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Eχει Nubia UI V 2.5.1 με Andoid 4.4.2

καπου λεει κ την εκδοση. 1.12? 1.13? 1.17?

Link to comment
Share on other sites

καπου λεει κ την εκδοση. 1.12? 1.13? 1.17?

sorry, μαλλον αυτο εννοείς: εκδοση ZTE V9180_CNCommon_V11.13

για σιγουριά.. :Ρ

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=57820&stc=1&d=1425768859

Σορυ κιολας αλλα ειμαι ασχετη με κάτι τετοια.. :(

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση!

το εχει το minideal προσφορα το 2-8giga 130 δολλαρια,αξιζει ακομα η αγορα του κινητου??

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση!

το εχει το minideal προσφορα το 2-8giga 130 δολλαρια,αξιζει ακομα η αγορα του κινητου??

 

aξιζει

αφου κανεις ομως τα κολπα εδω για να περασεις την τελευταια ΡΟΜ-ΡΟΟΤ-ζιπακια για διπλοταπ-βελτιωση εαυισθησιας κτλ

117 ευρω καλα ειναι για τετοιο κινητο

1 μηνα το εχω κ το εχω ξεπατωσει

 

μικροbugs εχει μετα τις βελτιώσεις, αλλα για 120 ευρω θα απολαμβανεις αξιοπρεπη καμερα, kalo gps-σημα κτλ

για το minideals δεν εχω αποψη

To2c-Vickmall που ξερω ειναι καλοι

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και ολα οσα πρεπει να κανεις ειναι ανηρτημενα στο πρωτο ποστ

Εξαιρετικη δουλεια απο τα παιδια

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V5 (Red Bull)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...