Jump to content

ZTE V5 (Red Bull)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλησπερα. μολις παρελαβα κ εγω το κιντητο απο minideal ολα φαινονται οκ.

 

η εκδοση που εχω περασμενη ειναι η zte v9180_cncommon_v1.15.

 

τι λετε να την αφησω γιατι θα ειναι για την αδερφη μου.

 

Πες μου σε παρακαλώ φίλε όταν μπορέσεις αν λειτουργούν οι δύο κάρτες SIM ταυτόχρονα out-of-the-box. Ευχαριστώ

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορούμε με κάποιο τρόπο να βγάλουμε τον ήχο που ακούγεται στην εκκίνηση;;

Ρυθμίσεις ήχου, στο τέλος έχει την επιλογή power on sound. Κλείνεις τον διακόπτη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..

 

Έχω πάρει. Μια θηκη flip case με παράθυρο. Πως μπορω να το κανω οταν κλεινω το καπακι να δουλειει το παραθυρο. Δλδ Οταν μ καλουν ν δειχνει εκει ποιος με καλει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..

 

Έχω πάρει. Μια θηκη flip case με παράθυρο. Πως μπορω να το κανω οταν κλεινω το καπακι να δουλειει το παραθυρο. Δλδ Οταν μ καλουν ν δειχνει εκει ποιος με καλει

Νομίζω ότι για να δουλέψει αυτή η λειτουργία πρέπει να υποστηρίζει το τηλ NFC κάτι που το δικό μας δεν έχει.

Αν υπάρχει μόνο κάποια εφαρμογή που μπορεί να το κάνει μέσο proximity ίσως...

Edited by nassosp
Link to comment
Share on other sites

Σε οσους εχουν θεμα με την ευαισθησια αφης και σε root τηλεφωνα

ας δοκιμασουν αυτο

ΠΡΟΣΟΧΗ- ΕΥΘΥΝΗ ΔΕ ΦΕΡΩ ΑΝ ΜΠΡΙΚΑΡΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ

Εμενα παντως δουλεψε μια χαρα

 

""Use any root explorer to apply this method

Root explorer recommended

 

Use Root Explorer and touch the button to mount R/W

Go to System and find build.prop

Then copy the bellow lines and just paste in bulid.prop

 

 

# Touch screen calibration and scroll responsiveness

 

debug.performance.tuning=1

 

windowsmgr.max_events_per_sec=200

 

view.touch_slop=2

view.scroll_friction=1.5

view.minimum_fling_velocity=25

ro.max.fling_velocity=12000

ro.min.fling_velocity=8000

ro.min_pointer_dur=8

touch.size.calibration=geometric

touch.size.scale=100

#touch.size.bias=70

touch.pressure.calibration=amplitude

touch.pressure.scale=0.3""

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..

 

Έχω πάρει. Μια θηκη flip case με παράθυρο. Πως μπορω να το κανω οταν κλεινω το καπακι να δουλειει το παραθυρο. Δλδ Οταν μ καλουν ν δειχνει εκει ποιος με καλει

 

αυτό λειτουργούσε κανονικά στην CM11 και χάλασε στην CM12. Δεν έχω βρει λύση.

Αφού δούλευε όμως στην CM11 δεν είναι πρόβλημα κινητού αλλά λειτουργικού.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω την έκδοση των 2Gb, αλλά στα vickmall και minideal πλέον έχει τελειώσει. Στο to2c την έχουν τσιμπήσει στα 150 :(

 

Υπάρχει πουθενά σε αξιόπιστο μαγαζί με καλύτερη τιμή;

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνοντας στο kimovil βλέπεις ότι το έχει το merimobiles στα $140.

Κάποτε ήταν αξιόπιστο, δεν ξέρω όμως τωρα και δεν εχω πάρει ποτε απο εκεί.

Κρίνοντας από το "Root Firmware Install [+ $6.99]" με βάζουν σε σκέψεις, παράλογο να το ζητάει αυτό.

Επειδή το κινητό έχει κλείσει κάνα χρόνο που κυκλοφορεί δες μήπως σε καλύπτει κάποιο άλλο πια.

Link to comment
Share on other sites

Mε την τελευταια CM12 από εδώ https://mega.co.nz/#F!elVUzBbB%21iNScPeckF5nyU0dPGorfsw

η πλειοψηφια των μικροπροβλημάτων που εχει το κινητο λυθηκαν

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Μη το λες. Έχω ακόμα σκαλώματα.

Πάλι μου έχει βγάλει αραιά και που ότι η εφαρμογη κλήσεων έχει σταματήσει. Δεν είναι βέβαια σοβαρό, πατάς ένα ΟΚ. Συχνά πυκνά επίσης όταν σε καλούν δε σέρνεται η κουκίδα προς τα δεξιά για να απαντήσεις την κλήση. Τότε πατάς το κουμπί να κλείσει η οθόνη και το ξαναπατάς να ανοίξει, την ξεκλειδώνεις και μπορεί τότε να σε αφήσει να σύρεις την κουκίδα. Όχι πάντα όμως, κάποιες φορες δεν καταφέρνω να απαντήσω και, ε, παίρνω εγω μετά.

Link to comment
Share on other sites

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

ευτυχώς που υπάρχει αυτό το forum και μπορούμε να βρίσκουμε χρήσιμες πληροφορίες. Κάτοχος ΖΤΕ v5 (2/8) από VickMall, με αρχική rom την 1.5. Πολλά προβλήματα, κατάφερα να βάλω CWM και την έκδοση rom 1.7 (rooted). Τώρα σχεδόν όλα είναι καλά. Έχω 3 προβλήματα και θα ήθελα να μάθω αν κάποιος άλλος έχει παρόμοια θέματα και πως τα αντιμετώπισε.

1. Όταν ξεκινάει το τηλέφωνο μου βγάζει το μήνυμα "Managed Roaming Network with Limited Service found.Do you want to initiate a Network Search?" Παρόλο που είμαι στην cosmote, έχω ενεργοποιήσει data μέσω δικτύου αλλά όχι data σε roaming. Το σλημα είναι καλό. Πήγα σε κατάστημα Γερμανός και μου είπαν ότι αυτό είναι πρόβλημα του τηλεφώνου επειδή είναι από το εξωτερικό.

 

2. Το ξυπνητήρι για να δουλέψει όταν το κινητό έχει σβήσει, πρέπει να κάνει boot (μέχρι εκεί που δίνω Pin). Παλιό smartphone που είχα απλά χτυπούσε χωρίς να ενεργοποιηθεί. Δεν μου φαίνεται πολύ αξιόπιστο αυτό που κάνει το zte. Το έχει λύσει αυτό κανείς?

 

3. Σπανίως (μετά την εγκατάσταση της νέας rom) το κινητό κάνει μόνο του reboot

 

Κατά τα άλλα φαίνεται πολύ ποιοτικό, δυνατό και με καλή μπαταρία.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

1. Το κάνει πάντα με στοκ ρομ, χωρίς λόγο αφού έχει ήδη συνδεθεί, δεν είναι τίποτα πάντως.

2. Απ όσο ξέρω σε όλα τα

smartphone δεν δουλεύει το ξυπνητήρι όταν είναι κλειστά

3. Δεν μου το έχει κάνει ποτέ, είμαι με 1.16

Link to comment
Share on other sites

Χρήσιμες απαντήσεις.

Δεν διάβασα κάπου αλλού αντίστοιχο πρόβλημα με το limited network services και νόμιζα ότι μόνο σε εμένα το κάνει.

Δεν είναι πρόβλημα, αλλά θέλω να το φτιάξω ώστε να μην βγάζει το μήνυμα.

Μήοως αντιμετωπίζεται με κάποιο τρόπο?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Που θα βρω το patch για να έχω εγκατάσταση των αρχειων των εφαρμογών στην εξωτερική μνήμη?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως επιλεγω με ποια απο τις 2 sim θα παιρνει τηλεφωνο..δηλαδη που ειναι το dual card settings ? Εχω rom οπως ερχεται απο vickmall και minideal.την 1.13 και την 1.15
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

συγχωράτε με για το noob ποστ μου αλλά έχω το ελαφρυντικό ότι δεν κατείχα ποτέ android συσκευή!

Έχω αγοράσει λοιπόν το V5 2/8GB για την αδερφή μου, του πέρασα την 1.16 αν θυμάμαι καλά και δουλεύει άριστα.

Σήμερα μου εξέφρασε 2 μικρά παραπονάκια.

1ον, η στοκ εφαρμογή μηνυμάτων στέλνει λίγους χαρακτήρες και 2ον η εφαρμογή του viber της αποθηκεύει αυτόματα τις φωτογραφίες που της στέλνουν στο gallery της χωρίς να το θέλει.

 

Απλά και λιτά ζητήματα δλδ αλλά είμαι τόσο noob που αναγκάζομαι να ζητώ βοήθεια. Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

ας αλλαξει την εφαρμογη με το greek keyboard αν θυμαμαι καλα η το handsent (καπως ετσι) η ας γραφει με αγγλικους χαρακτηρες..!για το viber δεν ξερω..
Link to comment
Share on other sites

δοκίμασα τα swiftkey και το textra που μου πρότεινε φίλος και δυστυχώς το ίδιο συμβαίνει. Είμαι με την πειραγμένη 1.16 ρομ που βρήκα εδώ. Edited by p_under
Link to comment
Share on other sites

δοκίμασα τα swiftkey και το textra που μου πρότεινε φίλος και δυστυχώς το ίδιο συμβαίνει. Είμαι με την πειραγμένη 1.16 ρομ που βρήκα εδώ.

Για sms να αλλάξει και να χρησιμοποιει handcent sms ή το go sms pro. εχουν σχετική ρυθμιση που γινεται αυτόματα και στελνει τα sms ετσι ωστε να ειναι 160 χαρακτηρες. για το viber δυστυχως έτσι είναι η εφαρμογή. θα πρέπει να μπαινει να τις σβήνει μόνη της.

Link to comment
Share on other sites

Για sms να αλλάξει και να χρησιμοποιει handcent sms ή το go sms pro. εχουν σχετική ρυθμιση που γινεται αυτόματα και στελνει τα sms ετσι ωστε να ειναι 160 χαρακτηρες. για το viber δυστυχως έτσι είναι η εφαρμογή. θα πρέπει να μπαινει να τις σβήνει μόνη της.

 

θα τα δοκιμάσω, ευχαριστώ!

 

edit σε WP8 και IOS δεν δουλεύει έτσι νομίζω.

Edited by p_under
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V5 (Red Bull)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...