Jump to content

ZTE V5 (Red Bull)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ καλή τιμή βλέπω εδώ http://www.b2cbuying.com/zte-v5-red-bull-2g-8g-cell-phone.html κάτω από 160 δολλάρια. Αλλά αναφέρει singl sim. Προφανώς αναφέρει έτσι επειδή το επίσημο firware δεν υποστηρίζει προς το παρόν δύο κάρτες;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το έχει παραλάβει κανείς το κινητό?Με ανησυχεί το γεγονός ότι δεν υπάρχει δραστηριότητα στο θέμα... :wacko: αξίζει η αγορά του? please λίγη βοήθεια από κάποιον που το έχει πάρει.thnx
Link to comment
Share on other sites

Τελικα καποιος που να εχει παρει την εκδοση 1gb ram/4 gb rom εχει βρει τη λυση για να δουλεψει το dualsim...ειμαι πολυ κοντα στην αγορα αλλα κολλαω στο θεμα dual sim...
Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο η ZTE έχει κρατήσει την τιμή του κινητού ψηλά παρόλο το χαμηλό 400 CPU και την "μικρής" ανάλυσης οθόνη. Θεωρώ πως για 199$ (2Gb RAM) μπορώ να βρω καλύτερες προτάσεις για κινητό παρά να τα δώσω εκεί.

 

Δυστυχώς γιατί μου αρέσει πολύ σαν design + ότι έχω μείνει ευχαριστημένος από 2 κινητά της εταιρείας (Blade, V970)

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο η ZTE έχει κρατήσει την τιμή του κινητού ψηλά παρόλο το χαμηλό 400 CPU και την "μικρής" ανάλυσης οθόνη. Θεωρώ πως για 199$ (2Gb RAM) μπορώ να βρω καλύτερες προτάσεις για κινητό παρά να τα δώσω εκεί.

 

Δυστυχώς γιατί μου αρέσει πολύ σαν design + ότι έχω μείνει ευχαριστημένος από 2 κινητά της εταιρείας (Blade, V970)

σε ποιο αξιόπιστο μαγαζί έχει πέσει στα 160$ http://www.merimobiles.com/zte-v5-red-bull-2gb-ram-8gb-rom-smartphone_p/meri10108.htm

Link to comment
Share on other sites

να μας πει καποιος χρηστης που το εχει αν ειναι γρηγορο αν εχει καλη ποιοτητα κλησης οι φωτογραφιες πως ειναι μερα+νυχτα γενικα 2 λογια να δουμε και εμεις τι θα κανουμε!!με το dual sim αν δουλευει... Edited by tsakalos125
Link to comment
Share on other sites

http://www.merimobiles.com/zte-v5-red-bull-2gb-ram-8gb-rom-smartphone_p/meri10108.htm

 

Το ειδα κ εγω το κινητάκι και μου κινησε το ενδιαφέρον. Ο επεξεργαστης είπατε είναι χαμηλότερα χρονισμένος σε σχέση με το hongmi 1s; αυτό δεν ειναι απαραιτητα κακο αν κρινω από χρηστες του 1s που του αλλαζουν τον χρονισμο σε 1.3ghz μαξ ωστε να μην ζεσταινεται πολυ και να εχει καλυτερη αυτονομια. απο εκδοση android τελικα τι φοράει; γιατί στο merimobiles που ρώτησα, μου είπε nubia v2.0 που δεν βρισκω τι εστι. Καμερα τι λεει;

Link to comment
Share on other sites

εκει που πηγα να το τσιμπησω εφαγα τρελο ακυρο!!!εξαντληθηκε!

 

μην λες τετοια γτ κ εγω περιμενα να παει δευτερα για να το παραγγειλω!! απο merimobiles θα το επαιρνες;

 

Η καμερα απ οτι εχω διαβασει, δουλευει σωστά μόνο με το stock app και οχι με 3rd party εφαρμογες. όταν αναβει το φλας τότε στην φωτο εμφανιζονται λευκα σημεια.

Link to comment
Share on other sites

μην λες τετοια γτ κ εγω περιμενα να παει δευτερα για να το παραγγειλω!! απο merimobiles θα το επαιρνες;

 

Η καμερα απ οτι εχω διαβασει, δουλευει σωστά μόνο με το stock app και οχι με 3rd party εφαρμογες. όταν αναβει το φλας τότε στην φωτο εμφανιζονται λευκα σημεια.

 

ναι απο merimobiles...τελικα το παρηγγειλα απο aliexpress μετα απο απειρο ψαξιμο και ομιλια με πολλους πωλητες γτ ενω λεγανε οτι εχουν stock την εκδοση 2gb ram 8 gb rom οταν τους μιλαγες λεγανε αλλα...βεβαια ακομα δν μου το στειλανε οποτε δν ξερεις μπορει να φαω καμια φολα στα πισω πισω...:p

Link to comment
Share on other sites

ναι απο merimobiles...τελικα το παρηγγειλα απο aliexpress μετα απο απειρο ψαξιμο και ομιλια με πολλους πωλητες γτ ενω λεγανε οτι εχουν stock την εκδοση 2gb ram 8 gb rom οταν τους μιλαγες λεγανε αλλα...βεβαια ακομα δν μου το στειλανε οποτε δν ξερεις μπορει να φαω καμια φολα στα πισω πισω...:p

πωπω κοιτα γκαντεμια.. εκει που λες επιτελους βρηκα ποιο κινητο να παρω, παλι απο την αρχη! κανενα αλλο καταστημα αξιοπιστο κ κοντα στην τιμη του merimobiles, εχουμε; εστειλα κ μνμ στο merimobiles να τους ρωτησω αν το ξαναφερουν.. θα τους ρωτησω και αυριο στο live chat.

 

μπορεις να μου στειλεις λινκ του πωλητη που το πηρες;

 

edit. http://hotmid.com/zte-red-bull-v5-qualcomm-snapdragon-msm8926-quad-core-1-2ghz-5-inch-720p-android-phone.html

 

μαλλον ειναι αξιοπιστος και με βλεπω να το παιρνω απο εδω. 160 δολαρια με singapore post.

 

ξανα edit! :P τελικα το παρηγγειλα απο hotmid.com . φαινεται αξιοπιστο site και δεν βρηκα καμια αρνητικη κριτική. 160 δολαρια πηγε συνολο με τα μεταφορικα και insurance (με singapore post θα μου ερθει).

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση για καποιο κατοχο.Το πληκτρο πισω ειναι δεξια του home button ή αριστερα?
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα! Ερώτηση...Αν μετά τις ενημερώσεις δεν υποστηρίζει ελληνικά το κινητό , με το προγραμματάκι morelocale2 δεν μπορεί κανείς να εγκαταστήσει κανείς Ελληνικά? Με προβλημάτισε το ότι δεν λειτουργεί η 2η sim και η εσωτερική 4gb ROM. Ποια η γνώμη των χρηστών? :worry:
Link to comment
Share on other sites

πωπω κοιτα γκαντεμια.. εκει που λες επιτελους βρηκα ποιο κινητο να παρω, παλι απο την αρχη! κανενα αλλο καταστημα αξιοπιστο κ κοντα στην τιμη του merimobiles, εχουμε; εστειλα κ μνμ στο merimobiles να τους ρωτησω αν το ξαναφερουν.. θα τους ρωτησω και αυριο στο live chat.

 

μπορεις να μου στειλεις λινκ του πωλητη που το πηρες;

 

edit. http://hotmid.com/zte-red-bull-v5-qualcomm-snapdragon-msm8926-quad-core-1-2ghz-5-inch-720p-android-phone.html

 

μαλλον ειναι αξιοπιστος και με βλεπω να το παιρνω απο εδω. 160 δολαρια με singapore post.

 

ξανα edit! :P τελικα το παρηγγειλα απο hotmid.com . φαινεται αξιοπιστο site και δεν βρηκα καμια αρνητικη κριτική. 160 δολαρια πηγε συνολο με τα μεταφορικα και insurance (με singapore post θα μου ερθει).

 

Α!!μια χαρα τιμη το βρηκες..Νομιζω ηταν πιο ακριβο γι αυτο κ δν το επελεξα...αλλα το πηρες οσο και εγω..μια χαρα...

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα! Ερώτηση...Αν μετά τις ενημερώσεις δεν υποστηρίζει ελληνικά το κινητό , με το προγραμματάκι morelocale2 δεν μπορεί κανείς να εγκαταστήσει κανείς Ελληνικά? Με προβλημάτισε το ότι δεν λειτουργεί η 2η sim και η εσωτερική 4gb ROM. Ποια η γνώμη των χρηστών? :worry:

η εσωτερική μνημη γτ να μην δουλευει; οσο για την δευτερη σιμ, πλεον στην 1.13 ρομ που εχει βγει, δουλευει κανονικα απ οτι διαβαζω. για τα ελληνικα δεν ξερω ποσο καλη δουλεια κανει αυτό το προγραμματακι.. υπαρχουν ελληνικες ρομ αλλα ειναι καπως παλιες (4.3 ενω το κινητό βρισκεται σε kitkat πλεον).

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Α!!μια χαρα τιμη το βρηκες..Νομιζω ηταν πιο ακριβο γι αυτο κ δν το επελεξα...αλλα το πηρες οσο και εγω..μια χαρα...

ναι ευτυχως! και μαλλον ειναι κ καλο μαγαζακι το συγκεκριμενο. δευτερα βραδυ εκανα την παραγγελια, τριτη πρωι ειχα tracking number στο email μου!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα! Ερώτηση...Αν μετά τις ενημερώσεις δεν υποστηρίζει ελληνικά το κινητό , με το προγραμματάκι morelocale2 δεν μπορεί κανείς να εγκαταστήσει κανείς Ελληνικά? Με προβλημάτισε το ότι δεν λειτουργεί η 2η sim και η εσωτερική 4gb ROM. Ποια η γνώμη των χρηστών? :worry:

 

Αναφέρεσαι στο ότι δεν την βλέπει το Pc οταν συνδεθεί το κινητό έτσι; Γιατί και εγώ αυτό έχω καταλάβει.

Όπως σου είπαν στην 1.13 δουλεύουν και οι 2 Sim και μάλλον έχει λυθεί και αυτό το πρόβλημα.

Με CustomRom όμως σίγουρα έχει λυθεί και το δεύτερο από ότι θυμάμαι. Επίσης σίγουρα λύθηκε σε Custom και το πρόβλημα με την φωτογραφική και το flash.

 

Για τα ελληνικά το πιθανότερο είναι να σου μεταφράσει λίγα πράγματα καθώς το UI της ΖΤΕ έχει πολλές δίκες του έγραφες που χρησιμοποίει και όχι τόσο από τον ίδιο τον πυρήνα του android.

Έχω δει όμως να κυκλοφορεί και 1.12 multilang πειραγμένη όχι official που και εκεί δουλεύουν και οι 2 sim

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ερωτηση για καποιο κατοχο.Το πληκτρο πισω ειναι δεξια του home button ή αριστερα?

 

 

Στην Official Rom το δεξια είναι το πισω. Σε Custom εχει βγει patch που το κάνεις και ανάποδα

Edited by stayros32001
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒ.
Link to comment
Share on other sites

Καποιος να αρχισει να ποσταρει ρομ που κυκλοφορουν αποψεις εμπειριες......

ισχυει. το κινητο ειναι τρελο εργαλειο και δυστυχως δεν εχει παρει την πρεπουσα προσοχη που του χρειαζεται! σε αυτα τα λεφτα και αυτα τα χαρακτηριστικα δεν κυκλοφορει αλλο! επισης αν καποιος ειναι γνωστης στο να φτιαχνει ρομ, προσφερομαι στην βοηθεια της ρομ στα ελληνικα.

 

και καποιος mod ή ο ιδιος ο χρηστης που ανοιξε το παρων θεμα, ας ενημερώσει το 1ο ποστ με ακριβη στοιχεια του κινητου..

Link to comment
Share on other sites

ισχυει. το κινητο ειναι τρελο εργαλειο και δυστυχως δεν εχει παρει την πρεπουσα προσοχη που του χρειαζεται! σε αυτα τα λεφτα και αυτα τα χαρακτηριστικα δεν κυκλοφορει αλλο! επισης αν καποιος ειναι γνωστης στο να φτιαχνει ρομ, προσφερομαι στην βοηθεια της ρομ στα ελληνικα.

 

και καποιος mod ή ο ιδιος ο χρηστης που ανοιξε το παρων θεμα, ας ενημερώσει το 1ο ποστ με ακριβη στοιχεια του κινητου..

 

αναμονη μεχρι να ερθει το δικο μου να δωσω λεπτομερειες..!

Link to comment
Share on other sites

αναμονη μεχρι να ερθει το δικο μου να δωσω λεπτομερειες..!

ποτε περιπου το περιμενεις; με τι στο εστειλε και ποτε εφυγε από κινα; εμενα εφυγε στις 25/10 απο σιγκαπουρη με singapore post..

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να βάλει κάποιος αναλυτικό Antutu από Kit Kat rom στο κινητό αυτό, να δούμε λίγο σκορ και συγκεκριμένα 3D graphics κτλ;
Link to comment
Share on other sites

ποτε περιπου το περιμενεις; με τι στο εστειλε και ποτε εφυγε από κινα; εμενα εφυγε στις 25/10 απο σιγκαπουρη με singapore post..

 

Υποτιθεται εχει 9 μερες που ξεκινησε (τοτε μου εστειλαν το tracking number) αλλα ακομα δεν βλεπω τπτ και με εχουν ζωσει τα φιδια...singpost και εγω αλλα δεν ξερω τι σκατα γινεται!

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασες το tracking number στο 17track ?

 

http://imageshack.com/a/img746/317/JRDgTK.jpg

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V5 (Red Bull)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...