Jump to content

Παπούτσια


MiuMiu
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εξακολουθείς να κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις και να επιμένεις στην στυλιστική πλευρά του θέματος όταν σου εξηγώ πως μιλάμε για παπούτσι στίβου.

Να υποθέσω πως επίσης δε θα φόραγες κάτι σαν τα παρακάτω:

http://i213.photobucket.com/albums/cc206/Jasooono/VictorySideOregon.jpg

http://www.besportier.com/archives/nike-mercurial-vapor-iv-sg.jpg

http://api.ning.com/files/6zk5JEG6Gg2ZvmdcFjVvi3M-MB4maP5HDQRWiIajGm8T*dz5iIr4GQ60vdRvNsFWxSTwmbufEqMv*LBfIsQkHvHoRdjuMh-Q/Nike_Hyperdunk.jpg

Ξέρεις τι?

Μόλις έχασες τα τρία καλύτερα παπούτσια για running (Victory spikes - 92g), για ποδόσφαιρο (nike mercurial vapor IV) και μπασκετικά (Nike Hyperdunk). Κι ας μην είναι και ... "του γούστου σου". :shifty:

Ελπίζω τώρα που παρέθεσα και εικόνες να κατάλαβες πως μιλάμε για επίδοση και όχι στυλ (που και το στυλ υποκειμενικό είναι, η επίδοση όμως όχι :rolleyes:)

ΥΓ. Δε θα φόραγες ένα κίτρινο παπούτσι. Αν έκανες στίβο δηλαδή, που όλα τα παπούτσια στίβου πάνω κάτω τέτοια είναι (δεν είναι "στυλάτα"), τι θα φόραγες? Το '97?

 

για αεροβική νομίζω ότι το 97 είναι πολύ καλό και για κάποιον που θέλει να τρέξει απλά χωρίς να κάνει πρωταθλητισμό

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά έχετε κανένα λινκ με ποικιλία σε δερμάτινα σταροειδή; Τα πάνινα δεν παλεύονται το χειμώνα! :cry::p
Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

για αεροβική νομίζω ότι το 97 είναι πολύ καλό και για κάποιον που θέλει να τρέξει απλά χωρίς να κάνει πρωταθλητισμό

Άρα είσαι σύμφωνη μαζί μου.

Για κάποιον που θέλει να κάνει γυμναστική και όχι σε επίπεδο πρωταθλητισμού, καλά είναι τα '97. Δεν είναι καλά για να βγαίνεις έξω imo.

Όπως επίσης αν κάνεις στίβο (=πρωταθλητισμό) δεν κάνει το '97 αλλά ένα ελαφρύτερο παπούτσι.

Σύμφωνοι είμαστε :)

Link to comment
Share on other sites

ρε!!θα φαγωθειτε για τα παπουτσια??ελεος!!!

 

εγω χρησιμοποιω το κλασικο asics πρασινο σκουρο με κιτρινη και και λευκη ριγα.classic...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε κανένα λινκ με ποικιλία σε δερμάτινα σταροειδή; Τα πάνινα δεν παλεύονται το χειμώνα!

 

 

Στα Elmec Sport έχει σταράκια δερμάτινα...

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

http://store.nike.com/index.jsp?country=US&lang_locale=en_US#l=shop,pdp,ctr-inline/cid-1/pid-

Αναμένω comments, ιδιαίτερα από τον φίλτατο alex :lol: :lol:

 

Για μπαλέτο είναι πολύ καλό... :):D Αν τα θέλεις για ενόργανη γυμναστική ή aerobics σου τα προτείνω ανεπιφύλακτα φίλε μου... Καλά Χριστούγεννα!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Για μπαλέτο είναι πολύ καλό... :):D Αν τα θέλεις για ενόργανη γυμναστική ή aerobics σου τα προτείνω ανεπιφύλακτα φίλε μου... Καλά Χριστούγεννα!! :lol:

Δεν το έπιασα αλλά ντάξει, νομίζω δεν υπήρχε και κάτι για να πιάσω :lol:

Τέσπα, για προπόνηση στίβου τα θέλω και επειδή έτσι κι αλλιώς αυτή είναι η χρήση τους θα τα πάρω. Αν εσύ κάνεις ενόργανη με αυτό το παπούτσι, άλλη ιστορία :rolleyes:

Καλές γιορτές

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έπιασα αλλά ντάξει, νομίζω δεν υπήρχε και κάτι για να πιάσω :lol:

Τέσπα, για προπόνηση στίβου τα θέλω και επειδή έτσι κι αλλιώς αυτή είναι η χρήση τους θα τα πάρω. Αν εσύ κάνεις ενόργανη με αυτό το παπούτσι, άλλη ιστορία :rolleyes:

Καλές γιορτές

 

 

Οκ θες να κάνεις προπόνηση στίβου.. Δεν μπορείς να πάρεις το ''παπούτσι'' αυτό σε άλλο χρώμα ? μαύρο? άσπρο?

Σε ελκύει το κίτρινο έχω παρατηρήσει.... :O:happy:

Link to comment
Share on other sites

για αεροβική νομίζω ότι το 97 είναι πολύ καλό και για κάποιον που θέλει να τρέξει απλά χωρίς να κάνει πρωταθλητισμό

 

Ακριβώς.. ΓΙα αυτό και το 97 θεωρείται running παπούτσι...

Link to comment
Share on other sites

Οκ θες να κάνεις προπόνηση στίβου.. Δεν μπορείς να πάρεις το ''παπούτσι'' αυτό σε άλλο χρώμα ? μαύρο? άσπρο?

Σε ελκύει το κίτρινο έχω παρατηρήσει.... :O:happy:

Δεν είπα ότι δε με ελκύει το κίτρινο και δεν κατάλαβα και για ποιο ακριβώς λόγο προσπαθείς να μας πείσεις ότι το κίτρινο είναι μισητό από όλους. Μίλα για τον εαυτό σου καλύτερα. Η γνώμη σου είναι σεβαστή αλλά σταμάτα να γενικοποιείς.

 

Ακριβώς.. ΓΙα αυτό και το 97 θεωρείται running παπούτσι...

Συμφωνούμε, running παπούτσι ;) όχι casual (χωρίς το ένα να αποκλείει το άλλο βέβαια, απλά για αλλού ήταν προορισμένο, αλλού κατέληξε)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι δε με ελκύει το κίτρινο και δεν κατάλαβα και για ποιο ακριβώς λόγο προσπαθείς να μας πείσεις ότι το κίτρινο είναι μισητό από όλους. Μίλα για τον εαυτό σου καλύτερα. Η γνώμη σου είναι σεβαστή αλλά σταμάτα να γενικοποιείς.

 

 

Συμφωνούμε, running παπούτσι ;) όχι casual (χωρίς το ένα να αποκλείει το άλλο βέβαια, απλά για αλλού ήταν προορισμένο, αλλού κατέληξε)

 

Δεν γενικοποιώ... Είμα τη γνώμη μου, αν και νομίζω ότι στους περισσότερους δεν θα άρεσε να φοράνε ένα παπούτσι κίτρινο (για οποιοαδήποτε δραστηριότητα ή για βόλτα) .. μιλάω για αντρικό παπούτσι..

 

 

ΗΓ. Επειδή έχω καταλάβει ότι τα millenioum τα αγαπάς πολύ και τα παπούτσια με ένα ιδιαίτερο χρώμα , θα σου κάνω μία δώρο - πρόταση (λόγω Χριστουγέννων) :)

 

 

http://www.sneaksngear.com/wp-content/uploads/2008/03/nike-air-max-rainbow-2-thumb.jpg

 

 

Μην μου πεις ότι δεν σου αρέσει... :happy:

Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορα βλεπω παπουτσι με ουρανικο τοξο μαζι!!!!

ΕΛΕΟΣ!! Δε μου αρεσει καθολου!! Δε μπορω να το φανταστω σε αντρικο ποδι!! :(:(

Hello !
Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορα βλεπω παπουτσι με ουρανικο τοξο μαζι!!!!

ΕΛΕΟΣ!! Δε μου αρεσει καθολου!! Δε μπορω να το φανταστω σε αντρικο ποδι!! :(:(

 

Σε κάποιους μπορεί να αρέσει φίλε μου.. (πχ JustMe!) μην γίνεσαι τόσο κακός... :)

Link to comment
Share on other sites

Αν συνεχίσετε στον ίδιο ρυθμό βλέπω το thread να κλείνει. Αν είναι δυνατόν, αντιπαράθεση σε thread για παπούτσια...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Αν συνεχίσετε στον ίδιο ρυθμό βλέπω το thread να κλείνει. Αν είναι δυνατόν' date=' αντιπαράθεση σε thread για παπούτσια...[/quote']

 

Πού την είδες την αντιπαράθεση εσύ? Μια φιλική συζήτηση και ανταλλαγή απόψεων είναι...

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιους μπορεί να αρέσει φίλε μου.. (πχ JustMe!) μην γίνεσαι τόσο κακός... :)

 

Φιλε μου αμα σου αρεσει, εγω δεν εχω προβλημα! Απλως ειπα οτι δε μου αρεσει! Σιγουρα μπορει να αρεσει σε αλλους! Δεν ηθελα να θιξω κανεναν! Φιλικα μιλησα!

Hello !
Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιους μπορεί να αρέσει φίλε μου.. (πχ JustMe!) μην γίνεσαι τόσο κακός... :)

Το ειρωνικό και άστοχο σχόλιο σου το αντιπαρέρχομαι. Εγώ είμαι ο πρώτος που έκραξε το millenium, άλλος όμως το πήρε σε μαύρο-μωβ.

Δεν θα απαντήσω σε άλλο ποστ σου γιατί βαρέθηκα να σου εξηγώ τη διαφορά ανάμεσα σε παπούτσι που φοράς για να βγεις έξω (casual, στα οποία έχεις μια επιλογή 10000 παπουτσιών) και παπούτσι για προπόνηση - στίβου (στο οποίο αν θες το ελαφρύτερο έχεις μια επιλογή, σου είπα ποια, και αν θες τα καλύτερα πας σε nike οπότε οι επιλογές σου περιορίζονται σε 4-5 νέα μοντέλα κάθε σεζόν).

Επίσης, το γούστο φαίνεται στο ντύσιμό σου για να βγεις έξω και όχι στο track. Στο track φαίνεται (από το ντύσιμο) το πόσο σωστά ξέρεις να επιλέγεις gear, στο "έξω" φαίνεται το πόσο σωστά ξέρεις να επιλέγεις ρούχα (χρώματα κλπ).

Άλλο σχόλιο δε θα κάνω σχετικά με την ψύχωση σου να σχολιάζεις αρνητικά τα παπούτσια που παίρνω για τις προπονήσεις μου (ακόμη κι αν είναι κίτρινα).

Παρεπιπτόντως, το κίτρινο που έδωσα πιο πάνω είναι λόγω της livestrong συλλογής στην οποία ανήκει (100% των εσόδων από πώληση ειδών αυτής της συλλογής δίνονται για έρευνες, φαρμακα κλπ για καρκίνο) αν σου λέει κάτι αυτό.

Καλές γιορτές και πάλι

Link to comment
Share on other sites

Το ειρωνικό και άστοχο σχόλιο σου το αντιπαρέρχομαι. Εγώ είμαι ο πρώτος που έκραξε το millenium, άλλος όμως το πήρε σε μαύρο-μωβ.

Δεν θα απαντήσω σε άλλο ποστ σου γιατί βαρέθηκα να σου εξηγώ τη διαφορά ανάμεσα σε παπούτσι που φοράς για να βγεις έξω (casual, στα οποία έχεις μια επιλογή 10000 παπουτσιών) και παπούτσι για προπόνηση - στίβου (στο οποίο αν θες το ελαφρύτερο έχεις μια επιλογή, σου είπα ποια, και αν θες τα καλύτερα πας σε nike οπότε οι επιλογές σου περιορίζονται σε 4-5 νέα μοντέλα κάθε σεζόν).

Επίσης, το γούστο φαίνεται στο ντύσιμό σου για να βγεις έξω και όχι στο track. Στο track φαίνεται (από το ντύσιμο) το πόσο σωστά ξέρεις να επιλέγεις gear, στο "έξω" φαίνεται το πόσο σωστά ξέρεις να επιλέγεις ρούχα (χρώματα κλπ).

Άλλο σχόλιο δε θα κάνω σχετικά με την ψύχωση σου να σχολιάζεις αρνητικά τα παπούτσια που παίρνω για τις προπονήσεις μου (ακόμη κι αν είναι κίτρινα).

Παρεπιπτόντως, το κίτρινο που έδωσα πιο πάνω είναι λόγω της livestrong συλλογής στην οποία ανήκει (100% των εσόδων από πώληση ειδών αυτής της συλλογής δίνονται για έρευνες, φαρμακα κλπ για καρκίνο) αν σου λέει κάτι αυτό.

Καλές γιορτές και πάλι

 

 

Την επόμενη φορά πριν αγοράσεις ένα παπούτσι λοιπόν για να βγαίνεις έξω και όχι για προπονήσεις βάλ'το εδώ να το δούμε και εμείς... Έχω μεγάλη αγωνία να δω τι χρωματάκι βάζεις :) καλές γιορτές και σε σένα :D

Link to comment
Share on other sites

http://www.styledrops.com/handbags-27985.html

Νέο απόκτημα. Το μόνο που άλλαξα ήταν τα κορδόνια που γράφουν Dolce Gabbana πάνω, έβαλα τα ίδια αλλά σε σκέτο μαύρο. Πολύ κιτς μου βγάζουν αυτά με τη μάρκα πάνω.

PS. Πήρα κι αυτά http://reubenmiller.typepad.com/photos/uncategorized/2008/04/13/bj08_tf_lunarracer_lat.jpg

Είναι η racing έκδοση του κίτρινου trainer (lunar trainer) που πήρα και έδωσα πιο πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορα βλεπω παπουτσι με ουρανικο τοξο μαζι!!!!

ΕΛΕΟΣ!! Δε μου αρεσει καθολου!! Δε μπορω να το φανταστω σε αντρικο ποδι!! :(:(

 

γιατί δηλαδή σε γυναικείο πόδι είναι καλό?:lol::lol:θα το έχω στα υπόψη για τια απόκριες!

Link to comment
Share on other sites

http://www.styledrops.com/handbags-27985.html

Νέο απόκτημα. Το μόνο που άλλαξα ήταν τα κορδόνια που γράφουν Dolce Gabbana πάνω, έβαλα τα ίδια αλλά σε σκέτο μαύρο. Πολύ κιτς μου βγάζουν αυτά με τη μάρκα πάνω.

PS. Πήρα κι αυτά http://reubenmiller.typepad.com/photos/uncategorized/2008/04/13/bj08_tf_lunarracer_lat.jpg

Είναι η racing έκδοση του κίτρινου trainer (lunar trainer) που πήρα και έδωσα πιο πάνω.

 

στα πρώτα δεν μου α΄ρεσει που είναι 'ασπρα γύρω γύρω...

τα δεύτερα αφου κάνουν την ίδια δουλειά με τα κίτρινα για τα οποία έγινε τόσο ντόρος νομίζω ότι εκτός από λειτουργικά για εσένα είναι και πιο όμορφα

Link to comment
Share on other sites

http://www.styledrops.com/handbags-27985.html

Νέο απόκτημα. Το μόνο που άλλαξα ήταν τα κορδόνια που γράφουν Dolce Gabbana πάνω, έβαλα τα ίδια αλλά σε σκέτο μαύρο. Πολύ κιτς μου βγάζουν αυτά με τη μάρκα πάνω.

PS. Πήρα κι αυτά http://reubenmiller.typepad.com/photos/uncategorized/2008/04/13/bj08_tf_lunarracer_lat.jpg

Είναι η racing έκδοση του κίτρινου trainer (lunar trainer) που πήρα και έδωσα πιο πάνω.

 

Loustrini einai? megeia sou file mou :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...