Jump to content

Doogee DG550 Dagger


ptsolak
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια να ρωτησω κατι εχω ενα doogee dg550 και εχει λειτουργικο 4.2.9 μπορω να το αναβαθμισω?τι προτεινεται να αλλαξω η να αφησω αυτο οπως ειναι?
Πονηρές σκέψεις κάνουν όλοι , έξυπνες όμως λίγοι... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 565
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια να ρωτησω κατι εχω ενα doogee dg550 και εχει λειτουργικο 4.2.9 μπορω να το αναβαθμισω?τι προτεινεται να αλλαξω η να αφησω αυτο οπως ειναι?
μπορεις υπαρχη η αναβαθμηση σε 4.4.2 κιτ κατ και ειναι αρκετα καλο.κανενα προβλημα το περνας μεσο flash tool την κατεβαζεις απο εδω αμα δεν τιν εχεις http://www.needrom.com/download/dg550-kit-kat-20140818 Edited by xrcoolpad
Link to comment
Share on other sites

μπορεις υπαρχη η αναβαθμηση σε 4.4.2 κιτ κατ και ειναι αρκετα καλο.κανενα προβλημα το περνας μεσο flash tool

 

σε ευχαριστω για την απαντησει...

ποια ειναι τα πλεονεκτηματα ?

Πονηρές σκέψεις κάνουν όλοι , έξυπνες όμως λίγοι... ;)
Link to comment
Share on other sites

μπορεις υπαρχη η αναβαθμηση σε 4.4.2 κιτ κατ και ειναι αρκετα καλο.κανενα προβλημα το περνας μεσο flash tool την κατεβαζεις απο εδω αμα δεν τιν εχεις http://www.needrom.com/download/dg550-kit-kat-20140818

 

 

Ειναι αυτη που επεσυρε εξ αρχης η νταο τζι η η κανονικη;

Ρωταω διοτι κι γω σε λιγες μερες θα το εχω.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους

 

Σκοπεύω να παραγγείλω το συγκεκριμένο τηλέφωνο...

Η κάμερα του είναι καλή?

Είναι γρήγορο και γενικά αξιόπιστο?

Είναι καλή η μπαταρία ή πέφτει κάργα?

Θα κάνει Χριστούγεννα?:p

 

Την εμπειρία σας...

 

Ειμαι ευχαριστημενος απο το βιντεο, οχι απο τις φωτο (Με την εφαρμογη Lenovo Super Camera παντως, συμβαινει το αναποδο! Καλυτερες φωτο, αισθητα χειροτερης ποιοτητας βιντεο)

Γρηγορο ειναι σιγουρα, δεν το συζηταμε, δεν θα εχεις κανενα παραπονο.

Χριστούγεννα θα κανει στανταρ και Πάσχα λογικα (προβλημα θα εχεις μονο αν φλασαρεις χωρις να προσεξεις πολυ καλα ολα τα βηματα)

Οσον αφορα την μπαταρια, συμβαινει το εξης παραδοξο: Υπαρχουν αναφορες απο κατοχους οτι ειναι ευχαριστημενοι και κραταει ικανοποιητικα, και αλλοι το ακριβως αντιθετο...εγω δυστυχώς ανηκω στους δεύτερους...ειμαι αρκετα απογοητευμενος απο την μπαταρια. Δεν ξερω που να το αποδωσω (ισως μερικες παρτιδες μπαταριων ηταν προβληματικες; :worry:) Σημειωτέων, οτι μια μονο ιστοσελιδα εχει πουλησει 398 μπαταριες του DG550 μεχρι σημερα 25/10, και ισως κατι λεει αυτο.

Αν θελεις την γνωμη μου, δες κατι αλλο. Και αν θελεις οπωσδήποτε οκταπυρηνο, κοιταξε να εχει μπαταρια 3000mah +

Edited by Ulysse
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά ..Θέλω να πάρω το doogee dg550 αλλά θέλω να μάθω για κάποιον που το έχει και πόσο καιρό το έχει και αν του έχει βγάλει πρόβλημα ...Ευχαριστώ...☺
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση σχετικά με το σήμα του κινητού.Έχει κανείς διαπιστώσει ασθενές σήμα όσον αφορά την ποιότητα σήματος στις κλήσεις;Για παράδειγμα συγκριτικά με ένα Elephone p6i σε χώρο με σχετικά ασθενές σήμα,το Elephone δέχεται κλήσεις ενώ αντιθέτως το Doogee δεν πιάνει καν σήμα.Υπάρχει περίπτωση να φταίει η συσκευή?Το firmware που φοράει είναι το επίσημο 4.4.2.
Link to comment
Share on other sites

Εχω αγορασει προσφατα απο το minideal.net το doogee dg550 και θελω να το αναβαθμησω σε android 4.4 αλλα οταν τρεχω το προγραμμα μου βγαζει σφαλμα PMT changes for the rom ; it must be downloaded. Τι μπορω να κανω για να το αναβαθμισω εχς δοκιμασει τα παντα. χρησιμοποιω την τελευταια εκδοση του SP_Flash_Tool_v5.1408.00
Link to comment
Share on other sites

Φορτώνεις το scatter, πατάς download και μετά συνδέεις το κινητό κλειστό στο PC.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Στο needrom διαβαζοντας για τις ρομ καπου ειδα οτι αντιμετωπισαν ενα τετοιο προβλημα και μαλιστα ενας ελληνας ο οποιος διαπιστωσε οτι χαθηκε μια συχνοτητα απο το κινητο. Εγω παντως το εχω με την 4.2.9 και εχω σημα παντου. Κοιτα να φλασαρεις αυτην και δες αν εχει στα σημεια που δεν εχει με την 4.4.
The Venus Project
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..μολις εχω παραγγειλει το doogee dg550 καο εχω ακουσει οτι η ποιοτητα των ακουστικων ειναι χαλια..και οτι δεν αναγνωριζει ολα τα ακουστικα..εχετε να προτεινετε κατι που να ταιριαζει στο βισμα του....;;και εχω ακουσει οτι η micro sd γυρω πολυ ειναι σαν τα ακουστικα πανω..δηλαδη να αγορασω σε SDHC;;θα το αναγνωριζει;;ευχαριστω και συγγνωμη για τις πολλες ερωτησεις!!
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να ρωτήσεις στο θέμα της συσκευής σου εδώ στο φόρουμ.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Δεν την λες χαλια, για δωρεαν που τα δινει ειναι μια χαρα. Τωρα αν θες κατι παραπανω σε μπασα θα πληρωσεις και πιο πολλα απλα οταν ερθουν δοκιμασε τα σε καποιο σαμσουνγκ η αλλο κινητο να δεις αν ειναι συμβατα. Σε αυτο που θα ειναι παιρνεις τα αντιστοιχα. Οσο για την micro SD εχω δοκιμασει Kingston και την βλεπει κανονικα. Να ρωταμε πρεπει για αυτο ειναι το φορουμ, να μαθαινουμε.

Τωρα να ρωτησω κι εγω: Οσοι εβαλαν την 4.4 θελω να μου πειτε αν εχει το app permition γιατι αν οχι δεν θα το αναβαθμισω, αν και πιστευω οτι αν το κινητο δεν παρουσιασει καποιο προβλημα δεν ειναι τοσο μεγαλες οι αλλαγες για να βαλεις την 4.4

The Venus Project
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. θελω να αγοράσω το συγκεκριμενο τηλεφωνο αλλα να εχει ελληνικο μενου...εχετε καποιο site αξιοπιστο να μου προτεινεται??? ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. θελω να αγοράσω το συγκεκριμενο τηλεφωνο αλλα να εχει ελληνικο μενου...εχετε καποιο site αξιοπιστο να μου προτεινεται??? ευχαριστω...

 

Από όπου και να το πάρεις, θα έχει ελληνικό μενού. Για αξιόπιστα sites, επειδή έχω μια και μοναδική εμπειρία με αγορά από Κίνα, είχα ρωτήσει κι εγώ πριν αγοράσω και μου είπαν ως αξιόπιστα το Vickmall και το Minideal

Link to comment
Share on other sites

μπορω να το κανω 2 gb η δεν γινετε?
Πονηρές σκέψεις κάνουν όλοι , έξυπνες όμως λίγοι... ;)
Link to comment
Share on other sites

Το εχω στα χερια μου. Οι πρωτες εντυπωσεις ειναι εξαιρετικες. Δεν περιμενα τετοια ποιοτητα κατασκευης και τετοια ποιοτητα οθονης. Σε λιγες μερες θα γραψω αναλυτικα για τη συσκευη. Ρε τους κινεζους τι βγαζουν.......;!!!
Link to comment
Share on other sites

Ξαναπερνα την 4.2.9 και μετα κανε back up τα ιμει με την εφαρμογη nvramtools που θα φροντισεις να την περασεις με cwm. Έχει βιντεο στο you tube με ακριβεις λεπτομερειες. Μολις τα κανεις αυτα μετα θα βαλεις την 4.4 και με την nvramtools θα ξαναπερασεις τα ιμει
The Venus Project
Link to comment
Share on other sites

μπορειται να ανεβασετε ενα link με αυτην την διαδικασια να δουμε το βιντεακι?

ευχαριστω προκαταβολικα...

Πονηρές σκέψεις κάνουν όλοι , έξυπνες όμως λίγοι... ;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...