Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 630


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χθες βράδυ μου ήρθε ένα update και το κατέβασα. Το πήρε κανένας άλλος; Τι βελτιώσεις επέφερε;

 

Διορθώνει το πρόβλημα με τις επανεκκινήσεις, που ίσως είχες. Όλα τα Lumia πήραν ένα τέτοιο update.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχει παρατηρήσει κανεις μειωμένη αυτονομία μετά την τελευταία αναβάθμιση η είναι ιδέα μου;

Εκεί που έβγαζα άνετα την μερα με μια φόρτιση, μετά την αναβάθμιση βγάζω οριακά την μέρα με την ίδια ακριβώς χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς πως αλλάζω apn?

 

Πάω

ρυθμίσεις-->κινητή τηλεφωνία+SIM--> SIM 1

 

και το

επεξεργασία Internet APN

είναι γκρίζο και δε με αφήνει να μπω να το αλλάξω.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εδω και δυο μερες το κινητο ξαφνικα οταν με καλουν δεν χτυπαει ενω ο ηχος ειναι ενεργοποιημενος.το εκανα επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις αλλα παλι τα ιδια.Τι μπορει να συμβαινει...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εδω και δυο μερες το κινητο ξαφνικα οταν με καλουν δεν χτυπαει ενω ο ηχος ειναι ενεργοποιημενος.το εκανα επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις αλλα παλι τα ιδια.Τι μπορει να συμβαινει...

 

Αν αναπαράγεις κάποιο βίντεο θα ακούγεται ο ήχος; Αν όχι πιθανόν να έχει κάποιο πρόβλημα το ηχείο της συσκευής.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα απο το σαββατο και εγω κατοχος του δικαρτου 630 πρωτη φορα σε αυτη την πλατφορμα λειτουργικου μου αρεσει και την δοκιμαζω βεβαια ειναι το δευτερο τηλεφωνο μου οχι το βασικο αλλα εχω να πω πολυ καλα λογια.
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Θα πάρει αναβάθμιση σε windows 10;

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρει αναβάθμιση σε windows 10;

 

Θα τα πάρει αλλά δεν θα είναι από τις πρώτες συσκευές που θα αναβαθμιστούν.

Microsoft: Αυτά είναι τα 10 πρώτα smartphones που θα πάρουν Windows 10 Mobile

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ποια συσκευη θα μπορουσαμε να πουμε οτι ειναι ο διαδοχος του 630; Δηλαδη το νεοτερο μοντελο με ιδια χαρακτηριστικα τουλαχιστον σε ιδια τιμη?
θες δε θες, θα γινει ο πολος σου κιοφτες
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Διάβασα ότι με windows 10 θα μπαινουν Google υπηρεσίες και εφαρμογές. Αυτο ισχύει; επίσης λέει πως η συσκευές που δουλεύουν έτσι έχουν 1 g ram. Αν ισχύει αυτο με τις Google εφαρμογές και υπηρεσίες το 630 θα μπορέσει να τις πάρει μετα απο αναβάθμιση σε 10άρια; ξέρει καν εις;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Διάβασα ότι με windows 10 θα μπαινουν Google υπηρεσίες και εφαρμογές. Αυτο ισχύει; επίσης λέει πως η συσκευές που δουλεύουν έτσι έχουν 1 g ram. Αν ισχύει αυτο με τις Google εφαρμογές και υπηρεσίες το 630 θα μπορέσει να τις πάρει μετα απο αναβάθμιση σε 10άρια; ξέρει καν εις;

 

Το σωστό θέμα είναι αυτό: Windows 10 technical preview (Insider Program). Καλύτερα να απευθυνθείς εκεί. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Πιαδιά καλησπέρα!

 

Έχω ένα θεματάκι με τα push notifications του viber και σε μένα και στον father που έχει το ίδιο. Υπάρχει καμία λύση? Γιατί έκανα και reset και restore factory image και τίποτα! Και δεκάρια technical preview που έβαλα τα ίδια χάλια! Αργούνε τα push notifications τρελά! Ευχαριστώ προκαταβολικλα!

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω πως επιτρέπεις στο viber να τρέχει στο παρασκήνιο από την Οικονομία Μπαταρίας???
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα αλλά δεν έχει διαφορά! Γι αυτό έχω σκαλώσει. Μήπως είναι της συσκευής θέμα γιατί για 1020 και 930 δεν έχω διαβάσει κάτι αντίστοιχο!
Link to comment
Share on other sites

Όχι... Κάνε απεγκατάσταση στο viber, μετά διαγραφή των προσωρινών αρχείων από τον έλεγχο αποθήκευσης, soft reset (πατημένο το volume up + power button για 10-12", δεν διαγράφει κάτι) και μετά ξαναεγκατέστησε το Viber....
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Πιαδιά καλησπέρα!

 

Έχω ένα θεματάκι με τα push notifications του viber και σε μένα και στον father που έχει το ίδιο. Υπάρχει καμία λύση? Γιατί έκανα και reset και restore factory image και τίποτα! Και δεκάρια technical preview που έβαλα τα ίδια χάλια! Αργούνε τα push notifications τρελά! Ευχαριστώ προκαταβολικλα!

 

Όχι... Κάνε απεγκατάσταση στο viber, μετά διαγραφή των προσωρινών αρχείων από τον έλεγχο αποθήκευσης, soft reset (πατημένο το volume up + power button για 10-12", δεν διαγράφει κάτι) και μετά ξαναεγκατέστησε το Viber....

 

Εμένα μου καθυστερεί πολύ τις ειδοποιήσεις μετά από το τελευταίο update.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου καθυστερεί πολύ τις ειδοποιήσεις μετά από το τελευταίο update.

 

Κι εμένα με το 830 το κάνει αυτό! Μάλλον θέμα Viber ειναι και όχι συσκευής! Μια έρχονται κανονικά και μια όχι, οι ειδοποιήσεις!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τα τελευταία μηνύματα που είχαν το «ύφος» αγγελίας διαγράφηκαν :!:

 

Υπενθυμίζω ότι απαγορεύονται συζητήσεις για αγοραπωλησίες στο Forum εκτός της ενότητας Buy&Sell :!:

 

Συνεχίζουμε κανονικά στο θέμα μας

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κατοχος lumia 635. Σκεφτομαι να του περασω Αγγλικο menu και region για να ενεργοποιηθει η cortana. Το εχει κανει κανεις; Θα υπαρξουν προβληματα με επαφες στα ελληνικα ή με msn καιρο και msn νεα;
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις θέμα απλά να απενεργοποιήσεις το international call helper γιατί θα σου βάζει αυτόματα πρόθεμα +1 στα σταθερά και θα απορείς γιατί δεν καλεί!
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ευαίσθητα τα pins της SIM. Σε γερμανό που ρώτησα λέμε ότι δεν καλύπτει η εγγύηση κομμένα pin αναγνώστη SIM και θέλουν 35 ευρώ. Τι ανταλλακτικό το βρίσκω 5 ευρω. Είναι ευκολη διαδικασία μετά ; την έχει κάνει κανείς;

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλημέρα το πρόβλημα μου είναι ότι δεν αναγνωρίζει τα handsfree bluetooth δεν τα βλέπει καθόλου. καμιά ιδέα? η συσκευή που έχω είναι αυτή http://www.skroutz.gr/s/318186/I-Tech-VoiceClip-310.html
Link to comment
Share on other sites

τα χρησιμοποιούσα σε άλλο αλλά τα δοκίμασα πάλι στη παλιά συσκευή και λειτουργούν

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τελικά μετά από πάρα πολλές προσπάθειες το αναγνώρισε δεν κατάλαβα ομως γιατι σκαλωσε. σε ευχαριστω παντως

Link to comment
Share on other sites

Καθε Bluetooth ακουστικό "κλειδώνει" με την εκάστοτε συσκευή που συνδέεται.

 

 

 

Ετσι πρέπει να κανεις reset στο ακουστικό. Συνήθως γίνεται πατώντας για 10"-15" το κουμπί απάντησης και ενεργοποίησης. Βέβαια, αν έχεις το εγχειρίδιο, ψάξε να δεις πως γίνεται το reset. Μετά κάνεις σύζευξη με το 630.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...