Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 630


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σωστό κι αυτό, απλά σκεφτόμουν και τους καινούριους κατασκευαστές γιατί ούτε και αυτοί βάζουν LED ειδοποιήσεων.

 

Φαντάζομαι δεν βάζουν γιατί δεν θέλει ο κόσμος πλέον

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φαντάζομαι δεν βάζουν γιατί δεν θέλει ο κόσμος πλέον

 

Δεν θέλει ο κόσμος να γνωρίζει ότι έχει αναπάντητες;

Πλάκα κάνεις;

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλει ο κόσμος να γνωρίζει ότι έχει αναπάντητες;

Πλάκα κάνεις;

 

δεν θέλει ο κόσμος να έχει led ,

 

δεν βάζουν και βγάζουν hardware και features έτσι τυχαία , με έρευνα του καταναλωτικού κοινού καταλήξανε προφανώς ότι ο κόσμος πλέον δεν νοιάζεται για led notifications

 

εμένα πάντως το 925 μου έχει glance :p

Link to comment
Share on other sites

δεν θέλει ο κόσμος να έχει led ,

 

δεν βάζουν και βγάζουν hardware και features έτσι τυχαία , με έρευνα του καταναλωτικού κοινού καταλήξανε προφανώς ότι ο κόσμος πλέον δεν νοιάζεται για led notifications

 

εμένα πάντως το 925 μου έχει glance :p

 

το glance τα σπάει! πολύ καλό.. μακάρι να το έβαζαν σε όλα τα μοντέλα και όχι μόνο στα μισά..

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Τις εφαρμογές μπορείς να τις κάνεις μετακίνηση από το τηλέφωνο στην κάρτα και το αντίθετο.

Από τον έλεγχο αποθήκευσης γίνεται. Επιλέγεις μια εφαρμογή ή παιχνίδι και έχει επιλογή "μετακίνηση".

 

σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου, αλλά να μην ακουστώ κάπως, υπάρχει κάποιος launcher που να το γυρνάει όλα σε landscape ?

επίσης παρατηρώ πως σε λευκό φόντο υπάρχει μια κιτρινίλα από πάνω πιο έντονα και στις άκρες της οθόνης..είναι φυσιολογικό?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος ή εφαρμογή(που να δουλεύει σωστά) που να δείχνει τον συνολικό χρόνο κλήσεων, εισερχομένων εξερχομένων κτλ, όπως τα παλιότερα nokia με symbian?

 

υγ. sorry αν έχει αναφερθεί ξανά, δεν το πρόσεξα κάπου.

Join The Life
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος ή εφαρμογή(που να δουλεύει σωστά) που να δείχνει τον συνολικό χρόνο κλήσεων, εισερχομένων εξερχομένων κτλ, όπως τα παλιότερα nokia με symbian?

 

υγ. sorry αν έχει αναφερθεί ξανά, δεν το πρόσεξα κάπου.

 

Υπάρχει συνολικός μετρητής αν πας ρυθμίσεις>δίκτυο+ και θα τον βρεις τέρμα κάτω.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει συνολικός μετρητής αν πας ρυθμίσεις>δίκτυο+ και θα τον βρεις τέρμα κάτω.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση, αν και θα με ενδιέφερε κάτι που να δείχνει τα μηνιαία σύνολα που θα μπορούσα να τα μηδενίσω κιόλας.

Join The Life
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου, αλλά να μην ακουστώ κάπως, υπάρχει κάποιος launcher που να το γυρνάει όλα σε landscape ?

 

 

επίσης παρατηρώ πως σε λευκό φόντο υπάρχει μια κιτρινίλα από πάνω πιο έντονα και στις άκρες της οθόνης..είναι φυσιολογικό?

 

 

 

Όχι δεν είναι φυσιολογικό αλλα ειναι απ ότι φαίνεται κοινό χαρακτηριστικό του συγκεκριμένου

Link to comment
Share on other sites

δεν θέλει ο κόσμος να έχει led ,

 

δεν βάζουν και βγάζουν hardware και features έτσι τυχαία , με έρευνα του καταναλωτικού κοινού καταλήξανε προφανώς ότι ο κόσμος πλέον δεν νοιάζεται για led notifications

 

όοοοο.τι πιο κουφό έχω ακούσει :)

 

η δικαιολογία είναι καλή , δεν το χρειάζεσαι , έχω glance

αλλά η δικαιολογία είναι μόνο για τις "καλές" συσκευές

για τα 630 , 635 που δεν υπάρχει glance (λόγω οθόνης)

η μη ύπαρξη led , ή κάποιου τρόπου εκτός του "ανοίγω την οθόνη κάθε λίγο" δεν αφορά "μελέτες"

είναι απλά βλακεία :)

Edited by kodorevi8ulis
Link to comment
Share on other sites

Αν το έχεις αφήσει μακριά σου για ώρα και έχεις απορία αν σε κάλεσαν ή έχεις μήνυμα τότε απλά θα πατήσεις το κουμπάκι να ανοίξει να δεις την οθόνη.

Αν το έχεις μαζί σου θα το ακούσεις ή θα το νοιώσεις αν το έχεις στη δόνηση.

Γιατί λοιπόν να μπει κάτι σαν led ;

Αν πρόκειται να κοιτάς στην οθόνη αν αναβοσβήνει κάτι απλά το ανοίγεις 5sec και βλέπεις....

http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν το έχεις αφήσει μακριά σου για ώρα και έχεις απορία αν σε κάλεσαν ή έχεις μήνυμα τότε απλά θα πατήσεις το κουμπάκι να ανοίξει να δεις την οθόνη.

Αν το έχεις μαζί σου θα το ακούσεις ή θα το νοιώσεις αν το έχεις στη δόνηση.

Γιατί λοιπόν να μπει κάτι σαν led ;

Αν πρόκειται να κοιτάς στην οθόνη αν αναβοσβήνει κάτι απλά το ανοίγεις 5sec και βλέπεις....

 

ευχαριστώ για τις προτάσεις αλλά ευτυχώς έχω κινητά χρόνια και θεωρώ ότι ξέρω να τα λειτουργώ

 

γιατί να μην μπει κάτι σαν led ; είναι προηγμένη τεχνολογία ; ενεργοβόρα ; ή έχει μεγάλο κόστος ;

τα Νοκια πάντα είχαν κάτι σαν notification στην οθόνη οπότε δεν χρειαζόταν να το ξεκλειδώσεις

 

έχουμε περάσει σε wp πλέον οπότε η νόκια συνεχίζει τα έχει το ίδιο πράγμα , λέγε με glance , αλλά το οποίο όπως και να το κάνουμε ,όπου υπάρχει βέβαια, είναι ενεργοβόρο σε μη amoled οθόνη

 

οπότε σε αυτές τις απλές (φθηνές) συσκευές , βάζεις ένα Ledaki , ξες πότε φορτίζει , πότε όχι κλπ

 

τώρα αν είναι να συνεχίσουμε την συζήτηση με το "δεν χρειάζεται" και "τι να το κάνεις" και "είναι περιττό , δεν βολεύει" παρακαλώ ας μην απαντήσετε καν

 

ας πάρουμε όλοι από ένα joy phone , να μην έχουμε "απαιτήσεις"

Link to comment
Share on other sites

όοοοο.τι πιο κουφό έχω ακούσει :)

 

η δικαιολογία είναι καλή , δεν το χρειάζεσαι , έχω glance

αλλά η δικαιολογία είναι μόνο για τις "καλές" συσκευές

για τα 630 , 635 που δεν υπάρχει glance (λόγω οθόνης)

η μη ύπαρξη led , ή κάποιου τρόπου εκτός του "ανοίγω την οθόνη κάθε λίγο" δεν αφορά "μελέτες"

είναι απλά βλακεία :)

 

θα συμφωνήσω απόλυτα. Έχω nokia και το led που ''αναπνέει'' σε sms και μηνύματα είναι πολύ εξυπηρετικό!!!

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Έχω την αίσθηση πως όταν φορτίζω το τηλέφωνο από τον υπολογιστή η μπαταρία κρατάει λιγότερο απ' ότι όταν το φορτίζω από την πρίζα. Ισχύει; το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος ή είναι απλά η ιδέα μου;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Έχω την αίσθηση πως όταν φορτίζω το τηλέφωνο από τον υπολογιστή η μπαταρία κρατάει λιγότερο απ' ότι όταν το φορτίζω από την πρίζα. Ισχύει; το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος ή είναι απλά η ιδέα μου;

 

δεν ισχύει , αυτό που ισχύει όμως είναι ότι φορτίζει στο 1/3 της ταχύτητας του κανονικού φορτιστή

Link to comment
Share on other sites

Από το USB του υπολογιστή φορτίζεις με 500 mah ενώ με το φορτιστή του στα 750 mah.

 

Μάλλον θα εννοείς ότι φορτίζεις στα 2/3 της ταχύτητας του κανονικού φορτιστή.

Link to comment
Share on other sites

Χτες αρχισε να μου κρασαρει ο internet explorer για 1η φορα. Ακομα και με 5-6 tabs ανοιχτα με full desktop site δεν μου ειχε κρασαρει ως τωρα.

Κανω soft reset, τιποτα. Βγαζω την sim και την sd και επανηλθε στα φυσιολογικα του. Τα βαζω ξανα και μεχρι τωρα ολα καλα!

 

Ειναι δυνατον η sd ή η σιμ να δημιουργουν προβλημα; Ενταξει εχω διαβασει οτι η κομμενη σιμ δεν ειναι οτι καλυτερο αλλα να παιζει ρολο στο κρασαρισμα του ie λιγο κουφο μου φαινεται.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πώς βάζουμε συγκεκριμένο ήχο κλήσης στις επαφές?

 

Πας στην συγκεκριμένη επαφή που θέλεις και βάζεις τον ήχο που θέλεις. Ποιο απλά δεν νομίζω να γίνεται.

http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

149 ευρω σημερα στο public

Νομιζω καλη τιμη για να το χτυπησω

Ειχα την εντυπωση πως ηταν πανω απο 200 τον οκτωβρη

´η ηταν το 635;

Μπερδευτηκα , τι διαφορες εχουν;

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

149 ευρω σημερα στο public

Νομιζω καλη τιμη για να το χτυπησω

Ειχα την εντυπωση πως ηταν πανω απο 200 τον οκτωβρη

´η ηταν το 635;

Μπερδευτηκα , τι διαφορες εχουν;

 

Η μονη διαφορα ειναι οτι το 635 ειναι LTE (4g). Α και το 630 βγαινει και σε δικαρτη εκδοση!

Γιατι δεν κοιτας στο skroutz που θα το βρεις με 110€;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω παιδιά. Τι καλύτερο έχει αυτό το νεότερο μοντέλο από το 625? Εκτός από την τιμή;

Ρωτάω γιατί κοίταζα λίγο το συγκριτικό και στην οθόνη είναι καλύτερο. Δεν είμαι σίγουρος για τον επεξεργαστή.

Το μέγεθος της οθόνης με απασχολεί πολύ.

Χάνω κάτι;

 

Η διαφορά είναι στις 0,2 ίντσες απλά του 630 είναι ClearBlack.

Από κει και πέρα, το 630 είναι με 4πύρηνο CPU έναντι του 2πύρηνου 625.

Link to comment
Share on other sites

Αν δε σε χαλάει το pixel density του 625 προτίμησε το. Καλύτερος επεξεργαστής, Proximity sensor, Ambient light sensor κλπ.

 

Τον πλεονέκτημα του 630 είναι η μπαταρία του.

Link to comment
Share on other sites

Πλεονεκτήματα 625: έχει ελαφρώς μεγαλύτερη οθόνη. Επίσης, έχει αισθητήρες φωτισμού και εγγύτητας και πυξίδα. Έχει καλύτερη απόδοση και χωρητικότητα μπαταρίας. Η κάμερά του έχει καλύτερη ανάλυση λήψης βίντεο. Έχει μπροστινή VGA κάμερα και οπίσθιο φλας. Είναι 4G. Έχει πολύ μικρότερο SAR.

 

Πλεονεκτήματα 630: Έχει ελαφρώς μικρότερες διαστάσεις και βάρος. Η οθόνη του είναι Clear Black, που σημαίνει ότι τα χρώματά του είναι καλύτερα. O επεξεργαστής του είναι σαφώς γρηγορότερος με αισθητά καλύτερη βαθμολογία στις αρεικρινήσεις. Η μνήμη του αποδίδει καλύτερα και η πλοήγηση στο διαδίκτυο είναι γρηγορότερη.

Link to comment
Share on other sites

Για μενα οι βασικες διαφορες ειναι φλας και μπροστα καμερα στο 625, και πιο γρηγορο κινητο συνολικα και καλυτερη οθονη για το 630.

Οχι οτι το 625 ειναι αργο, απλα τα ειχα διπλα διπλα και το 630 ειναι ενα κλικ πανω σε αποδοση.

 

Βασικα ειναι η χαλια ονομασια που δινει η MS που σε μπερδευει..πχ το 630 θα επρεπε να ειναι το 535 και το 535 (που θα βγει συντομα) να ειναι το 630/635.

 

Παντως σαν αποδοση κινητου των 110€ ειναι φαινομενο το 630 (οπως και το 625 για την κατηγορια του).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...