Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 630


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας ενας φιλος πηρε εχθες το Lumia 630 με ιτραλικη Rom και καναμε μαζι την εναρξη και τις ρυθμισεις εγω ειμαι χρηστης Lumia 920 λοιπον εμφανισε τα εξης προβληματα, Δεν περναει το Gmail, Δεν εμφανιζει χαρτες για ληψη, οπως οταν μπενει στο map online τα διχνει ολα μπλε και δεν φορτωνει ποτε. και δεν μπενει ουτε το Facebook! ειχε κανεις τετοιο ή παρομοιο προβλημα?? το browser λειτουργει κανονικα και αλλα σε καποιες σελιδες εμφανιζει επιστροφη στην προηγουμενη σελιδα ή συνεχεια (δεν συνηστατε)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας ενας φιλος πηρε εχθες το Lumia 630 με ιτραλικη Rom και καναμε μαζι την εναρξη και τις ρυθμισεις εγω ειμαι χρηστης Lumia 920 λοιπον εμφανισε τα εξης προβληματα, Δεν περναει το Gmail, Δεν εμφανιζει χαρτες για ληψη, οπως οταν μπενει στο map online τα διχνει ολα μπλε και δεν φορτωνει ποτε. και δεν μπενει ουτε το Facebook! ειχε κανεις τετοιο ή παρομοιο προβλημα?? το browser λειτουργει κανονικα και αλλα σε καποιες σελιδες εμφανιζει επιστροφη στην προηγουμενη σελιδα ή συνεχεια (δεν συνηστατε)

 

Δοκιμάστε να κάνετε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το πηρα και εγω σε κιτρινο στην απιστευτη τιμη των 110 €!!

Πρωτες εντυπωσεις αριστες..

 

Μεγεθος τελειο, χωραει σε τσεπες, το χειριζεσαι ανετα με το 1 χερι.

Ο snapdragon 400 σε συνδιασμο με την cyan δεν καταλαβαινουν τιποτα..browsing πολυ γρηγορο, περασμα απο μια εφαρμογη σε αλλη παλι αρκετα γρηγορα. Οσο και να προσπαθησα να τον λαγκαρω δεν το καταφερα ακομα. Αυριο θα κατεβασω και κανενα βαρυ παιχνιδακι να δω τι γινεται! Το resuming που βλεπω συχνα στο 620, δεν εχει κανει την εμφανιση του ακομα!

Η οθονη ειναι ικανοποιητικη, σε καμια περιπτωση δεν την λες κακη ουτε ομως και τιποτα τρελο. Η καμερα ειναι η κλασικη 5αρα της νοκια, πολυ καλη οταν εχεις φως.

Η απουσια light sensor δεν με πειραξε καθολου, ουτε στο 620 το χρησιμοποιουσα γιατι δεν με βολευε. Βαζεις στο notification center την φωτεινοτητα και αλλαζεις απλα και γρηγορα απο εκει. Εχει και ρυθμιση να κανονισεις εσυ ποσο ειναι το χαμηλο, μετριο και υψηλο.

Η απουσια proximity sensor δεν φαινεται καθολου γιατι τα παλικαρια της Νοκια εχουν βαλει ενα αλλο συστημα που οταν ακουμπησει το μαγουλο στην οθονη, αυτη σβηνει.

Ποιοτητα κλησεων, σημα κλπ κλασικη κορυφαια ποιοτητα της Νοκια!

 

Μειον ειναι η ελλειψη φλας, πιο πολυ θα μου λειψει η λειτουργια φακος. Με βλεπω στα jumbo για φακο μπρελοκ :p

 

Ειλικρινα δεν περιμενα οτι θα εκπλαγω τοσο θετικα απο κινητο των 110€.

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινα δεν περιμενα οτι θα εκπλαγω τοσο θετικα απο κινητο των 110€.

 

Μπράβο, ρε φίλε. Το πήρες σε πολύ καλή τιμή. Από πού, αν επιτρέπεται;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημέρα,

 

επειδη χρησιμοποιώ το κινητό με κάρτα (f2g) και αυτήν τη στιγμή δεν θέλω να χρησιμοποιεί καθόλου data. Έχω απενεργοποιήσει τα data κινητής τηλεφωνίας στις Ρυθμίσεις->Κινητη τηλεφωνία+SIM και παρόλα αυτά εχτές χρεώθηκα με ένα ευρώ. Πρέπει να απενεργοποιήσω και κάτι άλλο..;

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει ίσως κάποια εξήγηση το γιατί χρεώθηκα με 1 euro αφού το έχω απενεργοποιημένο? :blink:

 

Μονο η wind το ξερει :)

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει ίσως κάποια εξήγηση το γιατί χρεώθηκα με 1 euro αφού το έχω απενεργοποιημένο? :blink:

 

Η χρέωση γίνεται την επόμενη μέρα από την στιγμή που έκανες Data connection...:)

Linux myphone υπογραφή.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Ή κάποιο από τα προγράμματα σου έχει δικαιώματα να ανοίγει τα data για να ψάξει για updates

ή έγινε κάποια ****** από την wind.

Edited by niotheros
Αφαίρεση άσεμνων εκφράσεων
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο επαθα και εγω με την wind. Ενω ειχα κλειστα τα δεδομενα χρεωθηκα με 1 ευρω!!! Δεν μου ειχε ξανασυμβει στους 2 μηνες που εχω την συσκευη και ουτε κατεβασα καποια καινουργια εφαρμογη, οποτε κατεληξα οτι μαλλον ειναι μ....α της wind:wacko: Edited by dimzi
Link to comment
Share on other sites

Ή κάποιο από τα προγράμματα σου έχει δικαιώματα να ανοίγει τα data για να ψάξει για updates

ή έγινε κάποια ****** από την wind.

γιατι εγω είμαι σιγούρος οτι στα wp δεν μπορεί να συμβεί αυτο ??

γνωρίζει κανεις να απαντήσει με σιγουριά ?

Link to comment
Share on other sites

εγώ όμως δεν τη γνωρίζω... πως μπορώ να μάθω περισσότερα..;

 

Η συγκεκριμένη εταιρεία συνηθίζει να χρεώνει κινητά που δεν έχουν μπει ποτέ στο internet. Πως γίνεται αυτό τώρα μόνο εκείνοι ξέρουν....

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, αν κατάλαβα καλά, δεν έχει να κάνει με το ότι απέκτησα smartphone... Έχουν παρατηρηθεί χρεώσεις και σε κινητά παλαιότερης τεχνολογίας..;

 

Παρόλα αυτά, εχτές που μίλησα με κάποιον υπάλληλο με παρέπεμψε στη Nokia.. (!)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, μόλις πήρα το συγκεκριμένο κινητό όλα φαίνονται τέλεια. Ξέρει κάποιος να μου πει πως αλλάζει η ημερομηνία και η ωρα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Και κάτι ακόμα, χρειάζεται να κατεβάσω κάποιο antivirus;

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, μόλις πήρα το συγκεκριμένο κινητό όλα φαίνονται τέλεια. Ξέρει κάποιος να μου πει πως αλλάζει η ημερομηνία και η ωρα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Και κάτι ακόμα, χρειάζεται να κατεβάσω κάποιο antivirus;

 

Θα πας settings -> date + time

 

Όχι φυσικά

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, αν κατάλαβα καλά, δεν έχει να κάνει με το ότι απέκτησα smartphone... Έχουν παρατηρηθεί χρεώσεις και σε κινητά παλαιότερης τεχνολογίας..;

 

Παρόλα αυτά, εχτές που μίλησα με κάποιον υπάλληλο με παρέπεμψε στη Nokia.. (!)

Άπό την στιγμή που έχεις κλειστά τα δεδομένα, ΔΕΝ χρεώνεσαι γιατί το κινητό ΔΕΝ χρησιμοποιεί σύνδεση δικτύου.

Η χρέωση που λες έγινε την ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ μέρα, προφανώς όταν έκανες πρώτη εκκίνηση και πριν προλάβεις να κλείσεις την σύνδεση δικτύου. Ακόμα και για 1ΚΒ, σε χρεώνουν 1 ευρώ.

Για να μην ανησυχείς και να καταλάβεις πως ότι σου γράφουμε ισχύει, γι αυτό και δεν έχεις λάβει άλλο μήνυμα χρέωσης. Μόνο ένα στην αρχή που ...δεν την πρόλαβες!

Το κακό με όσους είναι λάθος, είναι πως είναι απόλυτα σίγουροι για όσα λένε.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Είμαι κάτοχος android το οποίο βέβαια είναι παλιό και ήρθε η ώρα της αλλαγής. Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για το nokia 630 και η μεταβαση ,να σας πω την αλήθεια, σε windows phone δεν με φοβίζει καθόλου, αντιθέτως θα ηθελα μετα απο 5 χρονια σε android να δοκιμάσω κάτι άλλο. Ο ενδοιασμος μου είναι οτι περιπου στο ίδιο budget υπάρχει άλλο ένα κινητο, το Μοto G. Θα ήθελα κάποιος που έχει άποψη και εχει έρθει σε αντίστοιχη ΄φαση να μου πεί την γνώμη του. Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει ούτε η μπροστινή κάμερα ιδιαίτερα και μπορώ να ανεχτώ την έλλειψη LED flash. Αυτό που με προβληματιζει είναι αν ειναι οκ η γκάμα των εφαρμογών για το Lumnia και το γεγονός οτι εχει 512 MB RAM (και άν είναι αρκετη ) σε σχέση με το 1GB ram που χει το Motorola.

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Διαφορετικά λειτουργικά και διαφορετικές απαιτήσεις... Τα 512 μια χαρά τρέχουν σε WP... To Lumia (όχι Lumnia ρε συ :p ) 630 επειδή το έχω πιάσει είναι πολύ καλή επιλογή για τα χρήματα του.... Βασικά σε αυτά τα χρήματα δεν έχει ανταγωνιστή...

 

Επίσης το Lumia 630 κοστίζει 107 ευρώ σε αντίθεση με το Moto G που λες και κοστίζει 175 σε ένα κατάστημα... Επίσης το moto G έχει 8 GB μνήμη (4-5 ελεύθερα) χωρίς δυνατότητα επέκτασης σε αντίθεση με το 630 που είναι επεκτάσιμη η μνήμη με δυνατότητα εγκατάστασης εφαρμογών σε αυτή... Εκεί πρέπει να εστιάσεις περισσότερο...

 

Εδώ οι τιμές...

 

Lumia 630 - 107.20 euro

 

Moto G - 175.00 euro

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...