Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 930


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ και 2 μέρες μου κάνει το εξής κουφο. Όταν παίρνω τηλ μαυρίζει η οθόνη και δεν κάνει τίποτα μόνο στιγμιαία ανάβει αν πατήσω το power button. Επανέρχεται μόνο μετά το τέλος της κλήσης. Έχει συμβεί σε κάποιον κάτι παρόμοιο? Τι να φταίει?

 

Θεματάκι ο proximity sensor? Θήκη? Screen protector?

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Του εκανα 2-3 soft reset και τωρα εστρωσε.θηκη και screen protector τα εχω εδω και 6 μηνες χωρις κανενα προβλημα μεχρι τωρα . Λες να φταιει κανας sensor??? Γιατι παρατηρησα οτι δεν δουλευε και το douple tap ξεκλειδωμα που και αυτο εφτιαξε τωρα

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

το douple tap ειναι ένα θέμα ούτε σε εμένα παίζει σωστά άλλες φόρες ειναι άψογο άλλες φορές ειναι πλήρως αναίσθητο καμιά σχέση με αλλά κινητά
Link to comment
Share on other sites

Μου το ξανακανε και αναγκαστηκα να κανω hard reset και πλεον λειτουργει κανονικα! Αν επαναληφθει μαλλον ειμαι για σερβις!

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

παίδες στο edge που μου τρεμοπαίζει λίγο στο

browsing λίγο η οθόνη λέτε να πάω

για σερβις??

βονταφον συσκευή εντός εγγύησης,αλλά

θέλω αντικατάσταση..

δεν θέλω η arvato να το ακουμπήσει,τοοσα λεφτά έδωσα,

όχι να βάλουν χέρι αν απλά για όσο ζει η συσκευή παραμείνει απλό

τρεμοπαίξιμο..

 

εκτός και μου πείτε ότι μελλοντικά τα 930 που τρεμοπαίζουν έτσι

ίσως ναχουν θεμα..

 

τι λετε?

 

α ναι υπερθέρμανση εμφανέστατη έχω σε βαριά χρήση-π.χ. σε live streaming σειρα και λάβα γίνεται σε gps..

το χα και σε άλλα τηλέφωνα βέβαια αυτό,αλλά υποπτεύομαι όλατα 930 το έχουν..

τι λέτε ???

Edited by impreza_sti
Ασκούμε κριτική σε ιδέες και όχι σε ανθρώπους

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

πόσο καιρό το έχεις

αν ειναι μέσα στα χρονικα περιθώρια του doa μαλλον θα στο αλλάξουν χωρίς να είμαι σίγουρος

αν όχι τότε επισκευή το πως θα γίνει αυτό ειναι θέμα τις εταιρίας και του επισκευαστικου κεντρου

Link to comment
Share on other sites

παίδες στο edge που μου τρεμοπαίζει λίγο στο

browsing λίγο η οθόνη λέτε να πάω

για σερβις??

βονταφον συσκευή εντός εγγύησης,αλλά

θέλω αντικατάσταση..

δεν θέλω η arvato να το ακουμπήσει,τοοσα λεφτά έδωσα,

όχι να βάλουν χέρι αν απλά για όσο ζει η συσκευή παραμείνει απλό

τρεμοπαίξιμο..

 

εκτός και μου πείτε ότι μελλοντικά τα 930 που τρεμοπαίζουν έτσι

ίσως ναχουν θεμα..

 

τι λετε?

 

α ναι υπερθέρμανση εμφανέστατη έχω σε βαριά χρήση-π.χ. σε live streaming σειρα και λάβα γίνεται σε gps..

το χα και σε άλλα τηλέφωνα βέβαια αυτό,αλλά υποπτεύομαι όλατα 930 το έχουν..

τι λέτε ???

 

Όταν λες edge καταλαβαίνω ότι έχεις περάσει την windows 10 technical preview, σωστά;

Εγώ αν ήμουν στη θέση σου δεν θα σκεφτόμουν καν να το πάω στο service και ειδικά με αρβάτο.

Αν σου εμφανίζει το ίδιο πρόβλημα με τα 8.1 τότε ναι, να το πας με περασμένο το επίσημο λειτουργικό μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Κατοχος του LG G2 αλλα δυστυχως στους 17 μηνες κατοχης μου εκαψε πλακετα στα καλα καθουμενα...Το εχω παει για φτιαξιμο με καλυπτει η εγγυηση αλλα σκεφτομαι σοβαρα να το δωσω μολις το παρω.Και επειδη παλιος nokia symbian Ν8 λεω να ξαναερθω πισω και να παρω το Lumia 930.Σα λειτουργικο παει καλα;εχει εφαρμογες ιδιες με του android;Γενικα 2-3 λογια θα ηθελα να μου πειτε.Και που υστερει σα συσκευη εαν ειναι δυνατον.Το βρηκα σε αριστη κατασταση 250 ευρω.Ευχαριστω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Κατοχος του LG G2 αλλα δυστυχως στους 17 μηνες κατοχης μου εκαψε πλακετα στα καλα καθουμενα...Το εχω παει για φτιαξιμο με καλυπτει η εγγυηση αλλα σκεφτομαι σοβαρα να το δωσω μολις το παρω.Και επειδη παλιος nokia symbian Ν8 λεω να ξαναερθω πισω και να παρω το Lumia 930.Σα λειτουργικο παει καλα;εχει εφαρμογες ιδιες με του android;Γενικα 2-3 λογια θα ηθελα να μου πειτε.Και που υστερει σα συσκευη εαν ειναι δυνατον.Το βρηκα σε αριστη κατασταση 250 ευρω.Ευχαριστω.

 

To store των WP δεν έχει τόσες εφαρμογές όσο το Play Store αλλά θα βρεις τα βασικά και με το παραπάνω. Μπορείς να ρωτήσεις και στο κατάλληλο θέμα Γενικές απορίες εφαρμογών για WP για κάποια εφαρμογή που σε ενδιαφέρει.

Link to comment
Share on other sites

To store των WP δεν έχει τόσες εφαρμογές όσο το Play Store αλλά θα βρεις τα βασικά και με το παραπάνω. Μπορείς να ρωτήσεις και στο κατάλληλο θέμα Γενικές απορίες εφαρμογών για WP για κάποια εφαρμογή που σε ενδιαφέρει.

Σαν συσκευη ειναι καλη;Κοιταζω κ το 1520 αλλα κολαω οτι ειναι πλεον παλιοτερο μοντελο.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Σαν συσκευη ειναι καλη;Κοιταζω κ το 1520 αλλα κολαω οτι ειναι πλεον παλιοτερο μοντελο.

 

Η συσκευή είναι εξαιρετική με πολύ καλή οθόνη, κάμερα και ποιότητα κατασκευής. Περισσότερα μπορούν να σου πουν οι κάτοχοι.

Link to comment
Share on other sites

Σαν συσκευη ειναι καλη;Κοιταζω κ το 1520 αλλα κολαω οτι ειναι πλεον παλιοτερο μοντελο.

 

Το τηλέφωνο είναι εξαιρετικό από όλες τις απόψεις, και με την έλευση των w10 θα απογειωθεί.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο είναι εξαιρετικό από όλες τις απόψεις, και με την έλευση των w10 θα απογειωθεί.

Δεν εχει καπου κανενα μείον; Καπου διαβασα για υπερθερμανση...

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει καπου κανενα μείον; Καπου διαβασα για υπερθερμανση...

 

Ζεστένεται ναι. Αλλά ελεγχόμενα (σε browsing πάνω απο μια ώρα συνεχόμενη, ή όταν παίζεις παιχνίδια βαριά) και πάντα σε λογικά επίπεδα, ανάλογ με το τι έχεις συνηθίσει. Πάντως δεν έχει κάποια επίπτωση στην συσκεύη. Έχει ένα θέμα με την οθόνη (κάνει κάποια κύμματα σαν παρεμβολές), λόγω λογισμικού, και περιμένουμε να λυθεί με τα Win10. Άλλο πρόβλημα σαν συσκεύη δεν έχω παρατηρήσει στο δικό μου τουλάχιστον. Το τηλέφωνο αξίζει, και μιας και το έχω και με Win10 preview, πετάει. Πολύ γρήγορο και πανέμορφο.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Ζεστένεται ναι. Αλλά ελεγχόμενα (σε browsing πάνω απο μια ώρα συνεχόμενη, ή όταν παίζεις παιχνίδια βαριά) και πάντα σε λογικά επίπεδα, ανάλογ με το τι έχεις συνηθίσει. Πάντως δεν έχει κάποια επίπτωση στην συσκεύη. Έχει ένα θέμα με την οθόνη (κάνει κάποια κύμματα σαν παρεμβολές), λόγω λογισμικού, και περιμένουμε να λυθεί με τα Win10. Άλλο πρόβλημα σαν συσκεύη δεν έχω παρατηρήσει στο δικό μου τουλάχιστον. Το τηλέφωνο αξίζει, και μιας και το έχω και με Win10 preview, πετάει. Πολύ γρήγορο και πανέμορφο.

 

Σε όλα συμφωνώ, αλλά αυτό το ότι η οθόνη τρεμοπαίζει ή ότι έχει απόχρωση μωβ, ΔΕΝ φταίει κανένα λογισμικό και ούτε μπορεί να φτιάξει με κάποιο update.. έχω αλλάξει 8 930 απόταν βγήκε και το πρόβλημα, άσχετα με ότι έλεγε κανείς ότι καλυτέρευε, δεν πιστεύω ότι έφτιαχνε στην ουσία αλλά ψυχολογικά μόνο..

Link to comment
Share on other sites

Απο αυτονομία πως πάει?Και σαν stand by , αλλα και σε screen on time.

 

Σε standby όσο είχα τα Win8.1, στο 8ωρο που κοιμόμουν το βράδυ, με wifi 3g και location ανοιχτά, έπεφτε 3-4%. Απο εκεί και πέρα στο on screen εξάρταται τι δουλεύεις. Άσπρο φόντο τρώει τη μπαταρία σαν τρελό. Απο την εμπερία μου πιστεύω κρατάει, με συνεχή χρήση ακόμα και σε άσπρο φόντο, περίπου 4 ώρες. Απο εκεί και πέρα, το πρόβλημα φαίνεται να λύνετε στα win10 αφού ο edge, market και λοιπές εφαρμογές της microsoft (εκτός Cortana) είναι σε μαύρο φόντο.

Γενικά σαν κατανάλωση θα βγάζεις μια μέρα άνετα (26-32 ώρες μέση δική μου χρήση)

 

Σε όλα συμφωνώ, αλλά αυτό το ότι η οθόνη τρεμοπαίζει ή ότι έχει απόχρωση μωβ, ΔΕΝ φταίει κανένα λογισμικό και ούτε μπορεί να φτιάξει με κάποιο update.. έχω αλλάξει 8 930 απόταν βγήκε και το πρόβλημα, άσχετα με ότι έλεγε κανείς ότι καλυτέρευε, δεν πιστεύω ότι έφτιαχνε στην ουσία αλλά ψυχολογικά μόνο..

 

Μπορεί να έχεις δίκιο. Απλά στα 10 μέχρι τώρα δεν το έχω συναντήσει, γι'αυτό και το είπα. Για το τρεμόπαιγμα λέω. Όσον αφορά το "μωβ" είχα σε πολύ μικρό βαθμό και δεν είχα δώσει ποτέ τόση σημασία, αφού δεν με ενοχλούσε ή με επηρρέαζε σε κάτι.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Θες να μου πεις ότι στα δεκάρια δεν τρεμοπαίζει η οθόνη όταν κάνεις η δέχεσαι κλήσεις? Δυσκολεύομαι να το πιστέψω αλλά περιμένω για να το δω με τα μάτια μου.
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Ζεστένεται ναι. Αλλά ελεγχόμενα (σε browsing πάνω απο μια ώρα συνεχόμενη, ή όταν παίζεις παιχνίδια βαριά) και πάντα σε λογικά επίπεδα, ανάλογ με το τι έχεις συνηθίσει. Πάντως δεν έχει κάποια επίπτωση στην συσκεύη. Έχει ένα θέμα με την οθόνη (κάνει κάποια κύμματα σαν παρεμβολές), λόγω λογισμικού, και περιμένουμε να λυθεί με τα Win10. Άλλο πρόβλημα σαν συσκεύη δεν έχω παρατηρήσει στο δικό μου τουλάχιστον. Το τηλέφωνο αξίζει, και μιας και το έχω και με Win10 preview, πετάει. Πολύ γρήγορο και πανέμορφο.

Μπα δε παιζω καθολου παιχνιδια κ browsing αντε κανα 20λεπτο.Ποιο πολυ με ενδιαφερει η φωτο-βιντεο.Θα περιμενω τι θα γινει με τις τραπεζες για χρηματικη συναλλαγη και μαλλον θα το παρω.Ευχαριστω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Sos για όποιον ετοιμάζεται για αγορά

http://www.e-germanos.gr/e-germanos/cms/showArticle.eg?id=8219&currentCMSArticleId=8219

 

Kαι αν δεν σε ενδιαφέρει το xbox, βρίσκεις άτομο που το θέλει και μοιράζεστε την αγορά 200-200 (ήδη πολλοί που είδαν την προσφορά και θελουν μόνο το ένα ή το άλλο, ψάχνονται).

Η αν δεν βρεις τώρα κάποιον (χλωμό) το πουλάς μετά.

Edited by apVga
Link to comment
Share on other sites

Θες να μου πεις ότι στα δεκάρια δεν τρεμοπαίζει η οθόνη όταν κάνεις η δέχεσαι κλήσεις? Δυσκολεύομαι να το πιστέψω αλλά περιμένω για να το δω με τα μάτια μου.

 

Στα 8.1 δεν μου εμφανιζόταν σε αυτές τις διαδικασίες. Μου εμφανιζόταν όταν ήμουν μακριά απο το router (ή όταν δεν είχα καλό 3g, σε στυλ παρεμβολών) και ήμουν στον internet explorer. Σε καμμία άλλη διεργασία δεν το έχω προσέξει. Μέχρι στιγμής στα 10αρια, επειδή συμμετέχω στο πρόγραμμα, και αφήνω συχνά-πυκνά σχόλια, το παρατηρώ απο πολύ κοντά το λειτουγικό και δεν έχω προσέξει κάτι ανάλογο.

Δεν θέλω να είμαι απόλυτος. Ενδεχομένως να έχει τύχει σε κάποιον άλλον.

 

Μπα δε παιζω καθολου παιχνιδια κ browsing αντε κανα 20λεπτο.Ποιο πολυ με ενδιαφερει η φωτο-βιντεο.Θα περιμενω τι θα γινει με τις τραπεζες για χρηματικη συναλλαγη και μαλλον θα το παρω.Ευχαριστω.

 

Φωτογραφίες και βίντεο, αν δείς στο ανάλογο νήμα, ήδη είναι σε αρκετά καλό επίπεδο, όντας (για μένα) στο top5. Με τα win10 πάει σε άλλο επίπεδο η κάμερα. Στα άλλα με αυτή τη χρήση δεν νομίζω να συναντήσεις κανένα ιδαίτερο πρόβλημα. Να έχεις υπόψη σου όμως ότι λόγω μεγέθους κάμερας καταναλώνει και την ανάλογη μπαταρία. Δηλαδή σε μια βόλτα 1.30 ώρας αν βγάζεις συνέχεια, θα πέσει ένα 15-20% η μπαταρία. Εδώ είμαστε για απορίες...!

Edited by AgelosMo
SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

για το ότι τρεμοπαίζει η οθόνη αλλά και για το μοβ χρώμα μπορώ να πω ότι δεν συμβαίνει σε όλα εγώ το έχω 3 μήνες και δεν έχω τέτοια θέματα

από υπερθέρμανση έχω κάτω δεξιά όταν είμαι στο ίντερνετ

 

το μόνο προβλημα που έχω ειναι ότι τρίζει το μεγάφωνο κατά την συνομιλία και πρέπει να πάει στο σερβις

Link to comment
Share on other sites

Sos για όποιον ετοιμάζεται για αγορά

http://www.e-germanos.gr/e-germanos/cms/showArticle.eg?id=8219&currentCMSArticleId=8219

 

Kαι αν δεν σε ενδιαφέρει το xbox, βρίσκεις άτομο που το θέλει και μοιράζεστε την αγορά 200-200 (ήδη πολλοί που είδαν την προσφορά και θελουν μόνο το ένα ή το άλλο, ψάχνονται).

Η αν δεν βρεις τώρα κάποιον (χλωμό) το πουλάς μετά.

 

Μάλλον η εξάντληση των αποθεμάτων θα έρθει πολύ πιο γρήγορα απο την ημερομηνία λήξης της προσφοράς!!!! :lol:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Θες να μου πεις ότι στα δεκάρια δεν τρεμοπαίζει η οθόνη όταν κάνεις η δέχεσαι κλήσεις? Δυσκολεύομαι να το πιστέψω αλλά περιμένω για να το δω με τα μάτια μου.

 

ναι ισχυει αναμονη μεχρι 10

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...