Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 930


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον το προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι το εξης.

Και αυτο εγινε τελειως ξαφνικα μετα απο εναμιση χρονο που εχω το τηλεφωνο. Οταν το τηλ. ειναι σε 4g (οχι απαραιτητα ενεργοποιημενο) τοτε μου αποριπτει κλησεις, και οταν παιρνω και οταν με παιρνουν. Αν το βαλω μεσα απο της ρυθμισεις σε 3g η 2g δεν εχω κανενα προβλημα. Να πω οτι ειμαι σε cosmote. To ιδιο προβλημα αντιμετωπιζει και φιλος σε wind με το 640. Εδω να πω οτι εβαλα απο ενα φιλο μια καρτα της Q και δουλευε κανονικα. Αυριο θα παω να κανω αντικατασταση sim μηπως και φταιει αυτο αλλα δεν νομιζω. Εχει συναντησει κανενας αλλος αυτο το προβλημα;

 

Δεν έχει καμία σχέση το 930 με το 640 σε αυτό το θέμα. Το τελευταίο μπορεί να έχει θέμα το σήμα. Κάποιες φορές χάνονται κλήσεις με 4G γιατί δεν υποστηρίζονται κλήσεις μέσω 4G (voLTE), οπότε και γυρίζει σε 2G/3G κατά τη διάρκεια της κλήσης. Άλλαξε την κάρτα SIM, αλλιώς, πήγαινε από κάποιο Nokia Care. Λογικά, θα ναι θέμα σήματος.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οχι, βασικα εχω πολυ καλο σημα εδω που ζω, ποτε δεν ειχα προβλημα. Εντωμε ταξει οπως εγραψα δεν ειναι αναγκη να ειναι σε λειτουργια το 4g για να το κανει, Απλα ειναι επιλεγμενο μεσα στης ρυθμισεις. Θα παω για αλαγη sim σημερα και βλεπουμε.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

πιστευετε οτι αξιζει να περασω τα w10 απο technical preview ή να περιμενω τα official ;

 

Περίμενε καλύτερα, απο 17 Μαρτίου είπαν ξεκινάνε να τα δίνουν. Θα είσαι και από τους πρώτους που θα τα πάρουν επίσημα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζεις στον υπολογιστή το Photoshop για να τις ανοίγεις, και στο κινητό το zoom. Είναι αρχεία .raw και θέλουν πιο εξειδικευμένα προγράμματα για να τα δεις. Υπάρχει και προγραμμα για να φαίνονται και στην εξερεύνηση αρχείων στον υπολογιστή. Αν θυμάμαι καλά λέγεται dng converter.

 

Ευχαριστώ πάρα πάρα πολυ!!!

Edited by niotheros
Διόρθωση κώδικα παράθεσης

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει καμία σχέση το 930 με το 640 σε αυτό το θέμα. Το τελευταίο μπορεί να έχει θέμα το σήμα. Κάποιες φορές χάνονται κλήσεις με 4G γιατί δεν υποστηρίζονται κλήσεις μέσω 4G (voLTE), οπότε και γυρίζει σε 2G/3G κατά τη διάρκεια της κλήσης. Άλλαξε την κάρτα SIM, αλλιώς, πήγαινε από κάποιο Nokia Care. Λογικά, θα ναι θέμα σήματος.

Tελικα μετα απο αντικατασταση της sim το προβλημα διορθωθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Το γεγονός ότι ξαφνικά δεν μπορώ να μπω στο ίντερνετ ενώ πριν μπορούσα με 4g-3g είναι θέμα του κινητού η της σιμ;
w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Το γεγονός ότι ξαφνικά δεν μπορώ να μπω στο ίντερνετ ενώ πριν μπορούσα με 4g-3g είναι θέμα του κινητού η της σιμ;

 

Λογικά software πρόβλημα θα είναι. Κάνε ένα soft reset για αρχή και μετά δες όλα τα άλλα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα , σημερα μου ηρθε η συσκευη απο το σερβις , μενω επαρχεια και σε 20 μερες ηταν πισω ετοιμη.

ειχε θεμα με τα μικροφωνα , μου φανηκε αψογη η εξυπηρετιση του nokia care στο φαληρο.

θα τους ξαναπροτιμησω :P

Link to comment
Share on other sites

Όταν χαλάσουν ξανά; :p

 

Φτύσε τον κόρφο σου συνάδελφε, μια χαρά θα είναι του παιδιού δεν θα χαλάσουν ξανά.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

λιγότερο απο μήνα που το πήρα για δεύτερη φορά από το service αλλαγή μικρόφωνα και ακουστικό

 

από σήμερα πάλι το ακουστικό τρίζει

 

έλεος με αυτήν την σαβούρα ούτε που το ξαναστελνω για τρίτη φορά , ότι ποιο ελαττωματικό έχω αγορασει

Link to comment
Share on other sites

λιγότερο απο μήνα που το πήρα για δεύτερη φορά από το service αλλαγή μικρόφωνα και ακουστικό

 

από σήμερα πάλι το ακουστικό τρίζει

 

έλεος με αυτήν την σαβούρα ούτε που το ξαναστελνω για τρίτη φορά , ότι ποιο ελαττωματικό έχω αγορασει

 

Καταλαβαίνω την αγανάκτηση σου φίλε μου, έχεις απολυτο δίκιο.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Είναι λογικό να σκέφτεσαι έτσι. Εμένα μια φορά μου συνέβει και ήδη το έχω στην άκρη. Η τελευταία του ευκαιρία είναι τα 10 επίσημα.
Link to comment
Share on other sites

Είναι λογικό να σκέφτεσαι έτσι. Εμένα μια φορά μου συνέβει και ήδη το έχω στην άκρη. Η τελευταία του ευκαιρία είναι τα 10 επίσημα.

 

Εγω απ την αλλη δεν περιμενω το 10αρια. Το εκλεισα, το εβαλα στο συρταρι και πηγα και πηρα το LG v10.

Οσο ενθουσιασμο ειχα οταν πρωτοπηρα το 930, αλλο τοσο μου εχει σπασει τα νευρα τους τελευταιους μηνες.

Αυτο δε σημαινει οτι δεν το βγαζω απ το συρταρι για να ελεγξω για ενημερωσεις :lol::lol:

Μια χαρα θα ειναι για δευτερη συσκευη οταν κατεβαινω Ελλαδα!

Link to comment
Share on other sites

είμαι δέκα στην 164 είμαι insider και το μόνο που δεν βλέπω ειναι το led notification που υποτίθεται να ενεργοποιουταν με τα 10

 

Μα δεν είπε ποτέ κανείς ότι υπάρχει LED. Κυκλοφόρησαν κάποια βίντεο που έλεγαν κάτι σχετικά, αλλά δεν είπαν ποτέ ότι υπάρχει. Ίσως να υπάρχει, ίσως και όχι. Όταν, αν ενεργοποιηθεί, θα το δούμε. Τα ίδια και στο 730, που όταν το άνοιξαν λέγανε ότι υπάρχει LED. Δεν είπε κανείς όμως ότι υπάρχει τόσους μήνες που είμαστε σε insider.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

μα για τις φήμες λέω και εγώ είμαι Insider σχεδον από την αρχή και ένας λόγος ήταν αυτός

 

ειναι κάτι που μου λείπει πολύ γιατί χάνω κλείσεις έτσι

 

δεν έχει και νόημα να το συζητάμε βέβαια

Edited by P270
Link to comment
Share on other sites

Κάνε το "κόλπο" με το update advisor. Τώρα βάζω 10.

 

Το κανω, αλλα ακομα τιποτα. Μου λεει οτι δεν εχω ενημερωσεις διαθεσιμες.

Δεν ξερω αν υπαρχει τροπος να γινει "force"...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι ήδη με W10M. Μου αρέσει πολύ, άλλα πάλι δυο εφαρμογές δεν ενημερώνονται.

 

Πολύ insider φάση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι ήδη με W10M. Μου αρέσει πολύ, άλλα πάλι δυο εφαρμογές δεν ενημερώνονται.

 

Πολύ insider φάση.

 

Εχει προστεθει το call recorder?

Edited by rec
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...