Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 930


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασε με διαφορετικό πρόγραμμά....

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ξεκλείδωσε το κινητό, αν έχεις βάλει κωδικό, και μετά άνοιξε οποιόδηποτε φάκελο και δες αν σου αεμφανίζει το κινητό σου στην αριστερή πλευρά προς τα κάτω (αν έχεις pc με Windows).

 

δεν γίνεται τίποτα όσες φορές προσπαθήσω... το 735 που έχω το αναγνωρίζει κανονικά όμως

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν γίνεται τίποτα όσες φορές προσπαθήσω... το 735 που έχω το αναγνωρίζει κανονικά όμως

 

Σε ποιά έκδοση build το έχεις το κινητό τώρα ?

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιά έκδοση build το έχεις το κινητό τώρα ?

 

10586.164 το 930 και 10586.107 το 735

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

10586.164 το 930 και 10586.107 το 735

 

Πολύ περίεργο, έχω ακριβώς το ίδιο build και δεν έχω θέμα....restore έκανες ? Επίσης με άλλο καλώδιο δοκίμασες (?) μήπως έχει θέμα το καλώδιο usb, επίσης δοκίμασε άλλη θύρα usb.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ περίεργο, έχω ακριβώς το ίδιο build και δεν έχω θέμα....restore έκανες ? Επίσης με άλλο καλώδιο δοκίμασες (?) μήπως έχει θέμα το καλώδιο usb, επίσης δοκίμασε άλλη θύρα usb.

 

έχω 3 καλώδια στο σπίτι και με τα ίδια δεν δούλεψε! το κινητό είναι από format το οποίο μάλιστα έγινε την Παρασκευή που μόλις μας πέρασε...

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

έχω 3 καλώδια στο σπίτι και με τα ίδια δεν δούλεψε! το κινητό είναι από format το οποίο μάλιστα έγινε την Παρασκευή που μόλις μας πέρασε...

 

Αυτό ξεκίνησε ξαφνικά ή το έκανε από τότε που έβαλες Windows 10 ? Άλλες θύρες δοκίμασες ?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ξεκίνησε ξαφνικά ή το έκανε από τότε που έβαλες Windows 10 ? Άλλες θύρες δοκίμασες ?

 

είναι καθαρά θέμα κινητού πιστεύω... πριν την επαναφορά ναι δούλευε

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζω ενα σοβαρο προβλημα με lumia 930 και πρεπει να το στειλω για service. To θεμα ειναι οτι το τηλεφωνο ειναι παραεισαγωγης απο σκρουτζομαγαζο. Τι κανω σε αυτην την περιπτωση, που ακριβως απευθυνομαι; Ειναι εντος εγγυησης. Φανταζομαι οτι αντικατασταση σε αυτην την περιπτωση δεν παιζει...θα μου προτεινουν refurbished η θα πρεπει να το πεταξω; Εχει καποιος σχετικη εμεπειρια; Edited by vitalogy
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζω ενα σοβαρο προβλημα με lumia 930 και πρεπει να το στειλω για service. To θεμα ειναι οτι το τηλεφωνο ειναι παραεισαγωγης απο σκρουτζομαγαζο. Τι κανω σε αυτην την περιπτωση, που ακριβως απευθυνομαι; Ειναι εντος εγγυησης. Φανταζομαι οτι αντικατασταση σε αυτην την περιπτωση δεν παιζει...θα μου προτεινουν refurbished η θα πρεπει να το πεταξω; Εχει καποιος σχετικη εμεπειρια;

 

δες εδώ με τον αριθμό ΙΜΕΙ https://www.microsoft.com/el-gr/mobile/support/product/lumia930/warranty-check/

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Με 4g μόνο στα 10 βγάζει κάτω από 4 ώρες... Απογοήτευση απλά.

 

Ίσως από τις χειρότερες μπαταρίες σε ναυαρχίδα. Η σύγκριση που έκανα όταν το πήρα ήταν με το Z Ultra των 3,000Mah που έβγαζε 5 ώρες SOT (και 4 τις απαιτητικές μέρες), ενώ ακόμα και το G3 που είχα στη συνέχεια που έκαιγε περισσότερο λόγω qHD οθόνης, ήταν αθάνατο μπροστά στο L930. Το μόνο κινητό μετά το OG που φόρτιζα 2 φορές/μέρα.

 

Τώρα, όσο για τη σύνδεση με το PC, άλλαξε καλώδιο ή/και θύρα USB.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Ίσως από τις χειρότερες μπαταρίες σε ναυαρχίδα. Η σύγκριση που έκανα όταν το πήρα ήταν με το Z Ultra των 3,000Mah που έβγαζε 5 ώρες SOT (και 4 τις απαιτητικές μέρες), ενώ ακόμα και το G3 που είχα στη συνέχεια που έκαιγε περισσότερο λόγω qHD οθόνης, ήταν αθάνατο μπροστά στο L930. Το μόνο κινητό μετά το OG που φόρτιζα 2 φορές/μέρα.

 

Τώρα, όσο για τη σύνδεση με το PC, άλλαξε καλώδιο ή/και θύρα USB.

 

Η συσκευή φταίει τελικά. Δοκίμασα και σε άλλο υπολογιστή και πάλι δεν το αναγνώριζε... Τα έχω δοκιμάσει όλα πια

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή φταίει τελικά. Δοκίμασα και σε άλλο υπολογιστή και πάλι δεν το αναγνώριζε... Τα έχω δοκιμάσει όλα πια

 

Soft reset του έκανες; Ελπίζω να μην είναι το Hard η μόνη λύση.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Soft reset του έκανες; Ελπίζω να μην είναι το Hard η μόνη λύση.

 

Soft reset;; σύστημα--> πληροφορίες--> επαναφορά έκανα

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Soft reset;; σύστημα--> πληροφορίες--> επαναφορά έκανα

 

Κλείστο, κράτα παρατεταμένο το vol down και όπως θα το κρατάς πάτα το power μέχρι να εμφανίσει το θαυμαστικό. Μόλις το εμφανίσει, άστο να επανεκκίνησει και ίσως λειτουργήσει.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Nαι το εχω κανει ηδη και εχω δει οτι ειναι εντος...Αλλο ρωταω.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με διαφορετικό πρόγραμμά....

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εάν τις περάσω σε στικ και τις πάω στο φωτογραφειο θα μπορέσει να τις εμφανίσει; αυτό με ενδιαφέρει. Γιατί το κακό είναι ότι αν πάω και στη εφαρμογή "αρχεια" του κινητού ούτε εκεί μπορώ να τις δω ώστε να δω ποια μπορώ να κρατήσω και ποια όχι

Edited by niotheros
Διόρθωση κώδικα παράθεσης

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Εάν τις περάσω σε στικ και τις πάω στο φωτογραφειο θα μπορέσει να τις εμφανίσει; αυτό με ενδιαφέρει. Γιατί το κακό είναι ότι αν πάω και στη εφαρμογή "αρχεια" του κινητού ούτε εκεί μπορώ να τις δω ώστε να δω ποια μπορώ να κρατήσω και ποια όχι

 

Κατεβαζεις στον υπολογιστή το Photoshop για να τις ανοίγεις, και στο κινητό το zoom. Είναι αρχεία .raw και θέλουν πιο εξειδικευμένα προγράμματα για να τα δεις. Υπάρχει και προγραμμα για να φαίνονται και στην εξερεύνηση αρχείων στον υπολογιστή. Αν θυμάμαι καλά λέγεται dng converter.

Edited by niotheros
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Κλείστο, κράτα παρατεταμένο το vol down και όπως θα το κρατάς πάτα το power μέχρι να εμφανίσει το θαυμαστικό. Μόλις το εμφανίσει, άστο να επανεκκίνησει και ίσως λειτουργήσει.

 

ούτε αυτό δούλεψε!!! αλήθεια δεν υπάρχει κάτι άλλο να γίνει....

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζω ενα σοβαρο προβλημα με lumia 930 και πρεπει να το στειλω για service. To θεμα ειναι οτι το τηλεφωνο ειναι παραεισαγωγης απο σκρουτζομαγαζο. Τι κανω σε αυτην την περιπτωση, ΠΟΥ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΠΕΥΘΥΝΟΜΑΙ;; Ειναι εντος εγγυησης. Φανταζομαι οτι αντικατασταση σε αυτην την περιπτωση δεν παιζει...θα μου προτεινουν refurbished η θα πρεπει να το πεταξω; Εχει καποιος σχετικη εμεπειρια;

καποιος να βοηθησει;

Link to comment
Share on other sites

καποιος να βοηθησει;

 

Πήγαινε σε Nokia care. Εμένα ούτε απόδειξη μου ζήτησαν πότε.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν ακόμα αυτά;
w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν ακόμα αυτά;

 

Εδώ στα Γιάννενα υπάρχει ακόμα. Τουλάχιστον αυτό που ήξερα, ακόμα δέχεται κινητά Nokia/Microsoft.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Και απλά πας τη συσκευή σου, την κοιτάνε μέσω imei κι αν είναι μέσα στην εγγύηση σου την φτιάχνουν;
w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι το εξης.

Και αυτο εγινε τελειως ξαφνικα μετα απο εναμιση χρονο που εχω το τηλεφωνο. Οταν το τηλ. ειναι σε 4g (οχι απαραιτητα ενεργοποιημενο) τοτε μου αποριπτει κλησεις, και οταν παιρνω και οταν με παιρνουν. Αν το βαλω μεσα απο της ρυθμισεις σε 3g η 2g δεν εχω κανενα προβλημα. Να πω οτι ειμαι σε cosmote. To ιδιο προβλημα αντιμετωπιζει και φιλος σε wind με το 640. Εδω να πω οτι εβαλα απο ενα φιλο μια καρτα της Q και δουλευε κανονικα. Αυριο θα παω να κανω αντικατασταση sim μηπως και φταιει αυτο αλλα δεν νομιζω. Εχει συναντησει κανενας αλλος αυτο το προβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι το εξης.

 

Και αυτο εγινε τελειως ξαφνικα μετα απο εναμιση χρονο που εχω το τηλεφωνο. Οταν το τηλ. ειναι σε 4g (οχι απαραιτητα ενεργοποιημενο) τοτε μου αποριπτει κλησεις, και οταν παιρνω και οταν με παιρνουν. Αν το βαλω μεσα απο της ρυθμισεις σε 3g η 2g δεν εχω κανενα προβλημα. Να πω οτι ειμαι σε cosmote. To ιδιο προβλημα αντιμετωπιζει και φιλος σε wind με το 640. Εδω να πω οτι εβαλα απο ενα φιλο μια καρτα της Q και δουλευε κανονικα. Αυριο θα παω να κανω αντικατασταση sim μηπως και φταιει αυτο αλλα δεν νομιζω. Εχει συναντησει κανενας αλλος αυτο το προβλημα;

 

Μήπως απλά δεν έχεις καλό 4G σήμα. Δεν έχει σημασία αν είναι ενεργοποιημένα τα δεδομένα. Το κινητό είναι συνέχεια στην αναζήτηση σήματος.

4G και κακό σήμα ποτέ.

4G και μετακίνηση (αυτοκίνητο, τρένο, βαπόρι) ποτέ.

Για Ελλάδα μιλάω πάντα.

3>4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...