Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 930


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εδω εισαι λαθος.σημερα φλασαρα την τουρκικη ρομ ετσι για αλλαγη,και μολις αναβαθμιζω σε update 2 me Branch WBC_CXE_R1

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

o duc μιλουσε για τα 10αρια παντως.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.windowscentral.com/next-windows-10-phones-preview-build-office-will-miss-april-release-date

 

Πατρίδα, τι λέει η αναβάθμιση που έκανες; Αξίζει τελικά να την περάσω........

Και φυσικά μιλούσα για τα 10ρια, για καθίστε ρε παιδιά, για να καταλαβαινόμαστε. Με το Windows insider δεν αναβαθμίζουμε σε δοκιμαστική έκδοση των 10; Για ποιο λόγο με το insider να περάσω σε update denim 2; Αυτό κανονικά δεν θα μπορούσε να γίνει με την ενημέρωση τηλεφώνου μέσα από το μενού;

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν δόθηκε ρε συ επίσημα το update 2.είναι ας πούμε κάτι σαν τρυπα και διερευσε.βάλτο αν μπορείς το update 2 .μικρές διαφορές.τα 10αρια δεν τα βρίσκει εμένα ακόμα.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είσαι σε 3G. Για δοκίμασε σε 2G (GSM) και θα δεις αν το κάνει...

 

σε 2G (GSM) ειμαι σχεδον παντα!ιντερνετ εχω της δουλειας wifi!:) και γενικα καποιο τετοιο προβλημα δεν εχω δει ουτε απο ενος φιλου που το πηρε προχτες!:rolleyes:

http://www.mobileburn.com/media/logos/thumbs/symbian.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πατρίδα, τι λέει η αναβάθμιση που έκανες; Αξίζει τελικά να την περάσω........

Και φυσικά μιλούσα για τα 10ρια, για καθίστε ρε παιδιά, για να καταλαβαινόμαστε. Με το Windows insider δεν αναβαθμίζουμε σε δοκιμαστική έκδοση των 10; Για ποιο λόγο με το insider να περάσω σε update denim 2; Αυτό κανονικά δεν θα μπορούσε να γίνει με την ενημέρωση τηλεφώνου μέσα από το μενού;

 

Εγώ πάντως την έβγαλα. Ωραία τα μενού και τα λοιπά, αλλά μέχρι εκεί. Μου έκανε κάτι νερά στην κάμερα και στις φωτογραφίες και την έβγαλα. Δεν ξέρω αν ήταν απο αυτό όμως..! Αυτή είναι ανεπίσημη όπως είπε και το παιδί απο πάνω. Γίνεται απο το insider γιατί είναι δοκιμαστική. Τα 10αρια το 930 θα τα πάρει λογικά στην επόμενη.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως την έβγαλα. Ωραία τα μενού και τα λοιπά, αλλά μέχρι εκεί. Μου έκανε κάτι νερά στην κάμερα και στις φωτογραφίες και την έβγαλα. Δεν ξέρω αν ήταν απο αυτό όμως..!

 

Φίλε μου για δώσε περισσότερες πληροφορίες.......αν μπορείς φυσικά!!!

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου για δώσε περισσότερες πληροφορίες.......αν μπορείς φυσικά!!!

 

Ενώ στην αρχή ήταν μια χαρά, μετά απο ένα διάστημα μου έβγαζε φωτογραφίες λίγο θολές και χωρίς φωτεινότητα. Ίσως να φταίει επειδή δεν είχα κάνει αναβαθμίση στην εφαρμογή της κάμερας. Δεν ξέρω.

 

Σχετικά με την αναβάθμιση πάντως, δεν έχει κάτι συγκλονιστικό σχετικά με ταχύτητα, αφού ήδη είναι σφαίρα το κινητό. Η διαφορά είναι το menu και κάποια ακόμα εφετζίδικα, όπως η αλλάγη ονόματος του κινητού. Απο εκεί και πέρα το πιο σημαντικό είναι ότι σου αλλάζει λίγο την registry ώστε να μπορείς να δεχτείς τα Win10 όταν γίνουν διαθέσιμα.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
σε 2G (GSM) ειμαι σχεδον παντα!ιντερνετ εχω της δουλειας wifi!:)

 

Μόλις είπες δύο εντελώς διαφορετικά πράγματα... άλλο πράγμα το 2G/3G/4G και άλλο πράγμα το αν έχεις ή όχι ενεργοποιημένα τα data του provider σου. Ούτως ή άλλως η συσκευή σου έχει (by default) 3G ή 4G, για να διαπιστώσεις αυτό που είπε ο φίλος πιο πάνω πρέπει να είσαι σε απομακρυσμένο μέρος που δεν πιάνει η συσκευή σου ούτε 3G.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είπες δύο εντελώς διαφορετικά πράγματα... άλλο πράγμα το 2G/3G/4G και άλλο πράγμα το αν έχεις ή όχι ενεργοποιημένα τα data του provider σου. Ούτως ή άλλως η συσκευή σου έχει (by default) 3G ή 4G, για να διαπιστώσεις αυτό που είπε ο φίλος πιο πάνω πρέπει να είσαι σε απομακρυσμένο μέρος που δεν πιάνει η συσκευή σου ούτε 3G.

το γνωριζω αυτο:happy:....ειμαι σε 2g με απενερργοποιημενα τα data!και μενω εξω απο πολη και εχουμε προβλημα με το 3g!οποτε δεν καταλαβαινω γιατι ΠΡΕΠΕΙ να εχει προβλημα η να κανει διαφορα!το εχω δοκιμασει με ολες τις ρυθμισεις και δεν κανει κυματα η οθονη!μεχρι και σε βουνο που πηγα χτες τπτ!

Edited by 7710nmvx
http://www.mobileburn.com/media/logos/thumbs/symbian.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ποια εφαρμογή χρησιμοποιείτε για φωτογραφίες στο αυτόματο?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Την μαμά..

 

Επειδή κάπου σας έχασα. Lumia camera είναι η καινούρια (update) ή η παλιά?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κάπου σας έχασα. Lumia camera είναι η καινούρια (update) ή η παλιά?

 

Η καινούργια. Η παλιά είναι η classic

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το γνωριζω αυτο:happy:....ειμαι σε 2g με απενερργοποιημενα τα data!και μενω εξω απο πολη και εχουμε προβλημα με το 3g!οποτε δεν καταλαβαινω γιατι ΠΡΕΠΕΙ να εχει προβλημα η να κανει διαφορα!το εχω δοκιμασει με ολες τις ρυθμισεις και δεν κανει κυματα η οθονη!μεχρι και σε βουνο που πηγα χτες τπτ!

 

Δεκτό... Ποια έκδοση φοράει η συσκευή σου;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται, βρίσκομαι σε σκέψεις για να αλλάξω το z3 compact μου και να πάω στο lumia 930. Η χρήση που κάνω είναι αρκετό viber και browsing. Καθόλου gaming. Ακούω ότι από ποιότητα κατασκευής,οθόνη και κάμερα σκίζει. Απλά δεν το βρίσκω πουθενά σε πορτοκαλί. Υπάρχει κάποιο μαγαζί στο skroutz να το δίνει σε καλή τιμή;
Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται, βρίσκομαι σε σκέψεις για να αλλάξω το z3 compact μου και να πάω στο lumia 930. Η χρήση που κάνω είναι αρκετό viber και browsing. Καθόλου gaming. Ακούω ότι από ποιότητα κατασκευής,οθόνη και κάμερα σκίζει. Απλά δεν το βρίσκω πουθενά σε πορτοκαλί. Υπάρχει κάποιο μαγαζί στο skroutz να το δίνει σε καλή τιμή;

 

φιλε πριν λιγες μερες εκανα ακριβως την ιδια μεταβαση απο z3c σε 930 πορτοκαλι το πηρα απο το(tokinito.gr) 330€ το μονο μειων ειναι οτι στο browsing θα εχεις τον μισο χρονο μπαταριας σε συγκριση με το z3 κατα τα αλλα ολα τελεια με τη συσκευη

Link to comment
Share on other sites

φιλε πριν λιγες μερες εκανα ακριβως την ιδια μεταβαση απο z3c σε 930 πορτοκαλι το πηρα απο το(tokinito.gr) 330€ το μονο μειων ειναι οτι στο browsing θα εχεις τον μισο χρονο μπαταριας σε συγκριση με το z3 κατα τα αλλα ολα τελεια με τη συσκευη

 

Χμμμ βλέπω ότι το έχει διαθέσιμο μόνο σε μαύρο όπως και τα περισσότερα καταστήματα. Γενικά εσύ είσαι ευχαριστημένος από την αλλαγή; Η ποιότητα κατασκευής και τα υλικά πως είναι σε σύγκριση με το z3c;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή είμαι υποψήφιος αγοραστής,usb on the go δέχεται ; Δηλ θέλω να το συνδεω με τον εκτυπωτή κ να εκτυπωνω φωτογραφιες μέσω usb
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

USB otg όχι. Τουλάχιστον όχι σε μένα :lol:

Βρες κάποιον που το έχει και πες του να στο δώσει για λίγο τουλάχιστον να το επεξεργαστείς. Ίσως έτσι να δεις αν σου ταιριάζει και αν κάνει την δουλεία που το θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή είμαι υποψήφιος αγοραστής,usb on the go δέχεται ; Δηλ θέλω να το συνδεω με τον εκτυπωτή κ να εκτυπωνω φωτογραφιες μέσω usb

 

Τώρα όχι, όπως είπε ο cb600f. Αλλά με την αναβάθμιση στα 10 είπαν ότι θα είναι αυτό το καλούδι μέσα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δίνει ρεύμα η USB θύρα του 930;;; Τότε γιατί δεν λειτουργεί ήδη;

 

Είναι μάλλον θέμα λειτουργικού, έτσι έχω ακούσει κι εγώ για αυτό το ανέφερα. Με την έλευση των 10 θα θα υποστηρίζεται και USB otg.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Είναι μάλλον θέμα λειτουργικού, έτσι έχω ακούσει κι εγώ για αυτό το ανέφερα. Με την έλευση των 10 θα θα υποστηρίζεται και USB otg.

 

Sure...; Δεν με παίρνει να αλλαζω κινητό παλι...:p.....

 

Με το pc, on air συνδεετε χωρίς καλώδια...;

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

@tarirs γιατί δεν εκτυπώνεις μέσω cloud print από το 930?

Όρισε έναν εκτυπωτή σου ως cloud printer, κατέβασε μια εφαρμογή από το κατάστημα και τέλος. Ούτε καλώδια ούτε τπτ

Link to comment
Share on other sites

@tarirs γιατί δεν εκτυπώνεις μέσω cloud print από το 930?

Όρισε έναν εκτυπωτή σου ως cloud printer, κατέβασε μια εφαρμογή από το κατάστημα και τέλος. Ούτε καλώδια ούτε τπτ

 

Δουλεύει μέσω wifi....; Διότι ο εκτυπωτής μου δεν είναι wifi....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...