Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 930


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εμένα ζεστενεται αλλά όχι πάντα.τωρα ας πούμε το έχω μια ώρα και το σκίζω δεν ζεστάθηκε.αλλες φορές καίει.παιχνιδια δεν παίζω.σκεφτομαι μήπως φταίνε συγκεκριμένες εφαρμογές.το ανεβοκατέβασμα της οθόνης το έχει και μένα.αλλαξα μέσα σε doa δυο φορές και έχουν ίδιο πρόβλημα ακριβώς.μου είπε κάποιος ότι επειδή οι εταιρίες παίρνουν οθόνες από διάφορα εργοστάσια παίζει να είναι θέμα driver η kernel.γιαυτο να το έχουν συγκεκριμένες παρτίδες αυτό το θέμα.εγω θα περιμένω τα 10αρια.αν συνεχίσει το πρόβλημα το δκνω και ποτε ξανά windowsphone.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγινε ρισετ απο την αρχη 2 φορες χωρις αποτελεσμα τα βαθουλωματα θελει πολυ καλο ματι να τα δεις σε συγκεκριμενο φωτισμο και πλαγια θεση ειναι σχεδον αορατα αλλα υπαρχουν τουλαχιστον σε μενα.ο θορυβος ειναι αρκετα ενοχλητικος.το ζεσταμα πολυ ενοχλητικο σε σημειο να μην ξερω απο που να το πιασω το τζι 3 τετοιο καψιμο δεν εκανε που ειχα.80 βαθμους ανετα.η οθονη μου εκανε κατι κουλα αναμοσβηνε τρεμοεπαιζε αναιβοκατεβαινε ο φωτισμος αυτα.επιστροφη χρηματων θα παρω σε 3 εργασιμες αφου κινησα γη και ουρανο με δηκηγορο γενικη γραματεια κεπκα διοτι το καψιμο ηταν εως και επικυνδυνο+το τι αλλο ειχε.φοβηθηκαν ακομα και αυτοι να μου στειλουν αλλο κινητο αντικαταστασης.εν λογο οτι δεν μπορουσαν να ρισκαρουν με την θερμοκρασια.γιατι τους εξηγησα οτι αν το επομενο θα ειναι ετσι θα κινησω καθε νομιμη διαδικασια οπως και εκανα εγω απο την μερια μου ημουν καλυμενος.το καταστημα φερθηκε ενταξει και θα παρει αξιολογιση φυσικα καλη.ευτηχως δεν μπηκα σε διαδικασια να τρεχω και στα δικαστιρια.για εμενα τελος αυτο το κινητο

 

Αυτό με τα βαθουλώματα δεν έχει παραπονεθεί κανένας πρώτη φορά το ακούω εδώ μέσα, αυτό που ζεσταίνεται είχαν παραπονεθεί κάτι παιδιά στην αρχή όταν είχε πρωτοβγει το κινητό τον προηγούμενο ιουλιο αλλά μετα στις επομενες φουρνιες δεν ειχε κανενας προβλημα αρα και αυτο ειναι περιεργο αφου το αγορασες τωρα το κινητο, αυτο με την μωβ οθονη φενεται μονο στο σκοταδι και μονο στα υπομενου που εχει δεν ειναι και κατι σοβαρο ειναι θεμα της amoled οθόνης όλοι το έχουμε άλλοι πολύ άλλοι λίγο. Το μόνο το οποίο είναι σπαστικό ειναι το τρεμοπαιγμα που κανει στην οθόνη οταν κάνω και παίρνω κλήσεις αυτό θα εννοείς λογικά, λένε ότι στην επόμενη αναβάθμιση θα το φτιάξουν αν και εγώ δεν το πολυπιστεύω, περιμένω και αν δεν αλλάξει κάτι θα το πάω στο service. Αυτό που τρεμοπαίζει η οθόνη στις κλήσεις το έχει κανένας άλλος?

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Το τρεμοπαιγμα είναι άλλο .το έχω και εγώ .το πήδημα της οθόνης που έχουμε κάποιοι είναι πάλι άλλο.κατα το ρολαρισμα σε μεταφέρει πιο κάτω από εκείνο που έβλεπε το μάτι.πηδαει ...
Link to comment
Share on other sites

Το έχω και γω το τρεμοπαιγμα στις κλησεις δεν με ενοχλεί όμως,είναι λες και κάνει παράσιτα,και γίνεται πιο συχνά όταν η φωτεινότητα είναι στο αυτόματο έχω παρατηρήσει.Στα του αν ζεσταίνεται το κινητό ναι μου ζεσταίνεται αρκετά αλλά μόνο με συγκεκριμενες εφαρμογές και στον στοκ browser.
Link to comment
Share on other sites

Πως ακριβως δουλευει το 'Κεντρο συσκευων' και τι μπορω να κανω με αυτο ?

Ποια επιπλεον εφαρμογη χρειαζεται για να λειτουργησει ?

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αποφάσισα να χρησιμοποιώ ένα bt Nokia που έχω. Ρε παιδιά, τόσο χαμηλή είναι η ένταση του ήχου; το είχα στο 10/10 και πάλι με δυσκολία άκουγα. Δεν γίνεται από αλλού να ακούγεται πιο δυνατά;

 

"Δυστυχώς", το ίδιο bt στο nexus 5 είναι δύο φορές πιο δυνατό! Κάτι τέτοιες στιγμές, μετανιώνω για το τηλέφωνο μου και το WP γενικότερα.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Με δυσκολία ακούω! Άρα δυστυχώς το κάνει σχεδόν άχρηστο και την ζωή μου δυσκολότερη. Και μένα δεν μου αρέσει, αλλά είναι η αλήθεια. Τέτοιο τηλέφωνο, flagship, starship κλπ και να έχει τέτοια ηλίθια προβλήματα.

 

Πιο πολύ απογοητεύομαι και με στεναχωρεί. Περιμένω όμως τα 10αρια και τότε δεν θα υπάρχει ανοχή.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας,ειμαι και εγω κατοχος του υπερτατου κινητου nokia lumia 930 και πρωην κατοχος νokia lumia 920!:lol:

το κινητο ειναι αψογο και δεν διαπιστοσα τπτ το παραξενο απο αυτα που ειπαν οι φιλοι μας παραπανω!ουτε βαθουλοματα ουτε τριξιματα ουτε μπλε -μοβ οθονες!

μεχρι στιγμης ειναι τελειο σαν το προηγουμενο!:cool:

Edited by 7710nmvx
http://www.mobileburn.com/media/logos/thumbs/symbian.jpg
Link to comment
Share on other sites

Με δυσκολία ακούω! Άρα δυστυχώς το κάνει σχεδόν άχρηστο και την ζωή μου δυσκολότερη. Και μένα δεν μου αρέσει, αλλά είναι η αλήθεια. Τέτοιο τηλέφωνο, flagship, starship κλπ και να έχει τέτοια ηλίθια προβλήματα.

 

Πιο πολύ απογοητεύομαι και με στεναχωρεί. Περιμένω όμως τα 10αρια και τότε δεν θα υπάρχει ανοχή.

 

Δες μήπωςς υπάρχει θέμα συμβατότητας. Εγώ την πάτησα με κάτι nokia ακουστικά και δεν έπαιζαν καλά.

Πάντως τα win10 μετά και τις τελευταίες παρουσιάσεις απο χτες, μας έχουν γεμίσει με μεγάλες προσδοκίες.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας,ειμαι και εγω κατοχος του υπερτατου κινητου nokia lumia 930 και πρωην κατοχος νokia lumia 920!:lol:

το κινητο ειναι αψογο και δεν διαπιστοσα τπτ το παραξενο απο αυτα που ειπαν οι φιλοι μας παραπανω!ουτε βαθουλοματα ουτε τριξιματα ουτε μπλε -μοβ οθονες!

μεχρι στιγμης ειναι τελειο σαν το προηγουμενο!:cool:

 

Όταν κάνεις η δέχεσαι κλήσεις δεν τρεμοπαίζει η οθόνη σαν κυματάκια?

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Το bt είναι ένα Nokia BH310. Δεν ξέρω αν υπάρχει ασυμβατότητα, αλλά στο 635 και στο nexus 5 παίζει κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Το windows insider εκανε ενημέρωση και γραφει στο fast update, θα παρεται μια πειραματικη εκδοση των windows 10, κανω έλεγχο για αναβάθμιση αλλα τίποτα
Link to comment
Share on other sites

Το windows insider εκανε ενημέρωση και γραφει στο fast update, θα παρεται μια πειραματικη εκδοση των windows 10, κανω έλεγχο για αναβάθμιση αλλα τίποτα

 

 

 

Στην επόμενη θα είμαστε και μεις μέσα .σύντομα...

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνεις η δέχεσαι κλήσεις δεν τρεμοπαίζει η οθόνη σαν κυματάκια?

καλημέρα σε όλους έχω το κινητό 3 μήνες (έχω βάλει αγγλική ρομ γιατί δεν ήθελα να βλέπω το λογότυπο τοι πάροχου) άλλα δεν έχω κανένα από τα πιο πάνω προβλήματα.

Με εξαίρεση ότι το τηλεφωνώ ζεσταίνετε εύκολα το οποίο είναι ενοχλητικό άλλα όχι σε σημείο που να μην μπορείς να το ακουμπήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνεις η δέχεσαι κλήσεις δεν τρεμοπαίζει η οθόνη σαν κυματάκια?

 

οχι οχι δεν μου εκανε κατι τετοιο...μολις το δοκιμασα!!:confused:

 

οσον αφορα την θερμοτητα μονο ειδα οτι ανεβαζει αλλα ολα οκ!

http://www.mobileburn.com/media/logos/thumbs/symbian.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έκανε κανένας αναβάθμιση μέσω Windows insider;

Λέει να την κάνω κι εγώ;

Υποστηρίζει μόνο Αγγλική γλώσσα;

Για βοηθήστε με, αν είναι να αναβαθμίσω κι εγώ.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
οχι οχι δεν μου εκανε κατι τετοιο...μολις το δοκιμασα!!:confused:

 

Επειδή είσαι σε 3G. Για δοκίμασε σε 2G (GSM) και θα δεις αν το κάνει...

 

Παιδιά, έκανε κανένας αναβάθμιση μέσω Windows insider;

Λέει να την κάνω κι εγώ;

Υποστηρίζει μόνο Αγγλική γλώσσα;

Για βοηθήστε με, αν είναι να αναβαθμίσω κι εγώ.

 

Όχι αλλα και εγώ το σκέφτομαι να το κανω

 

Και πάλι, δεν είναι σίγουρο ότι θα γίνει. Υπάρχουν πολλά 930 που δεν παίρνουν την Denim Update 2.

 

Αν εγκαταστήσετε το Windows Insider και από εκεί πάτε στο About, αν εκεί γράφει στο Branch WBC_CXE_R1 δεν πρόκειται να αναβαθμιστεί η συσκευή σας και θα πρέπει να περιμένετε. Αν πάλι γράφει WBC_CXE_R2, θα είστε από τους "τυχερούς".

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είσαι σε 3G. Για δοκίμασε σε 2G (GSM) και θα δεις αν το κάνει...

 

 

 

 

 

Και πάλι, δεν είναι σίγουρο ότι θα γίνει. Υπάρχουν πολλά 930 που δεν παίρνουν την Denim Update 2.

 

Αν εγκαταστήσετε το Windows Insider και από εκεί πάτε στο About, αν εκεί γράφει στο Branch WBC_CXE_R1 δεν πρόκειται να αναβαθμιστεί η συσκευή σας και θα πρέπει να περιμένετε. Αν πάλι γράφει WBC_CXE_R2, θα είστε από τους "τυχερούς".

 

εδω εισαι λαθος.σημερα φλασαρα την τουρκικη ρομ ετσι για αλλαγη,και μολις αναβαθμιζω σε update 2 me Branch WBC_CXE_R1

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εδω εισαι λαθος.σημερα φλασαρα την τουρκικη ρομ ετσι για αλλαγη,και μολις αναβαθμιζω σε update 2 me Branch WBC_CXE_R1

 

o duc μιλουσε για τα 10αρια παντως.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.windowscentral.com/next-windows-10-phones-preview-build-office-will-miss-april-release-date

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εδω εισαι λαθος.σημερα φλασαρα την τουρκικη ρομ ετσι για αλλαγη,και μολις αναβαθμιζω σε update 2 me Branch WBC_CXE_R1

 

Ποια rom φορούσε αρχικά η συσκευή σου και από που προέρχεται (region);

 

Επίσης μετά την αναβάθμιση τσέκαρε την έκδοση και αν θέλεις πες τη μας εδώ.

 

o duc μιλουσε για τα 10αρια παντως.

 

Τα 10άρια ακόμα δεν είναι διαθέσιμα για το 930, συνεπώς δεν έχουμε να πούμε κάτι άλλο πάνω σε αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ωστόσο χρειάστηκε να αλλάξεις rom για να δουλέψει, γιατί με την stock rom δεν σου έκανε αναβάθμιση... έτσι δεν είναι;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν το δοκίμασα ποτε γιατί δεν κράτησα καθόλου τη ρομ της κοσμοτε.παντως και με την τουρκικη και με την νορβιγικη και με άλλη μια που είχα μπήκε κανονικά το update 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...