Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 930


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν μετά σχεδόν τέσσερις εβδομάδες το τηλέφωνο ανοιχτό χωρίς επανεκκίνηση,τελικά το "έκαψα". Σήμερα λοιπόν "εντελώς":lol: ανεξήγητα σχεδόν πήρε φωτιά και τελειωσε η μπαταρία του.....ακούστε, σε τέσσερις ώρες έφτασε στο 10%. Πάντως άντεξε αρκετά, το Sony με τίποτα δεν άντεχε τόσο, κολλούσε συνέχεια.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οι fullhd τηλ μας μονο μέχρι 108p παίζουν.δοκίμασα να τραβήξω βίντεο στη μέγιστη ανάλυση και έφαγα άκυρο.επισης έβαλα με 1080 να τραβάει ήχο sorround και όταν το έβαλα στην τβ δεν είχε ήχο.γιατί? Νόμιζα είχα καλή τηλεόραση.LG 42lm640s
Link to comment
Share on other sites

Θελω να φτιαξω το 'προφιλ' μου για ηχους κλησεις και μηνυματων.

Θελω να αλλαξω και τα 2 με δικους μου ηχους και επισης να εχω ενα 2ο προφιλ οπου και οι 2 αυτοι ηχοι να εχουν 50% ενταση.

Γινετε αυτο ?

Το σκαλιζω και δεν μπορω να βρω για μειωση εντασης καπου

 

edit ή γινετε εαν κατεβασω απλα την ενταση απο τα πλαινα κουμπια στο 5/10 ?

Αυτο με βολευει ακομα ποιο πολυ αν πιανει!

Edited by ardonhs

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Θελω να φτιαξω το 'προφιλ' μου για ηχους κλησεις και μηνυματων.

Θελω να αλλαξω και τα 2 με δικους μου ηχους και επισης να εχω ενα 2ο προφιλ οπου και οι 2 αυτοι ηχοι να εχουν 50% ενταση.

Γινετε αυτο ?

Το σκαλιζω και δεν μπορω να βρω για μειωση εντασης καπου

 

edit ή γινετε εαν κατεβασω απλα την ενταση απο τα πλαινα κουμπια στο 5/10 ?

Αυτο με βολευει ακομα ποιο πολυ αν πιανει!

 

Ήχους κλήσης αλλάζεις από τις ρυθμίσεις -> 'Ηχοι κλήσεων.

Την ένταση την ρυθμίζεις από το πλαϊνό κουμπί. Πατάς το κουμπί μια φορά και μετά πατάς το βελάκι που εμφανίζεται πάνω δεξιά στην οθόνη.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημέρα... Χθες μου έπεσε το κινητό και η μια γωνια έγινε ευθεία.. Έχει βάλει κανένας αυτά τα carbon skin;;; Λέω να τα βάλω για να μη βλέπω τη ζημιά.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα λοιπόν "εντελώς":lol: ανεξήγητα σχεδόν πήρε φωτιά και τελειωσε η μπαταρία του.....ακούστε, σε τέσσερις ώρες έφτασε στο 10%. Πάντως άντεξε αρκετά, το Sony με τίποτα δεν άντεχε τόσο, κολλούσε συνέχεια.

 

 

 

Το ίδιο συνέβη και σε μένα χθες μόνο που στη δική μου περίπτωση δεν είναι τόσο ανεξήγητο. Είχα χρησιμοποιήσει τη Lumia camera, η εφαρμογή δεν εκλεισε ποτε έτρεχε στο παρασκήνιο και ρούφηξε όλη τη μπαταρία.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Οι fullhd τηλ μας μονο μέχρι 108p παίζουν.δοκίμασα να τραβήξω βίντεο στη μέγιστη ανάλυση και έφαγα άκυρο.επισης έβαλα με 1080 να τραβάει ήχο sorround και όταν το έβαλα στην τβ δεν είχε ήχο.γιατί? Νόμιζα είχα καλή τηλεόραση.LG 42lm640s

 

Παιζει surround ήχο η τηλεόραση από μόνη της;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λογικά κάπου θα έχει ρύθμιση να μετατρεπει το surround σε stereo

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους ....

μόλις πριν λίγο το τηλέφωνο κόλλησε ενώ ήταν ανοιχτό και δεν ''ακούει'' τίποτα .... ούτε στο πλαινό on-off ...

τί μπορώ να κάνω? όλα αυτά έγιναν μετά από απλή κλήση ....

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους ....

μόλις πριν λίγο το τηλέφωνο κόλλησε ενώ ήταν ανοιχτό και δεν ''ακούει'' τίποτα .... ούτε στο πλαινό on-off ...

τί μπορώ να κάνω? όλα αυτά έγιναν μετά από απλή κλήση ....

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5405304#post5405304

Link to comment
Share on other sites

παιδια η εκδοση EU που βλεπω σε σκρουτζομαγαζα τι ειναι?

 

Είναι η ευρωπαϊκή. Προορίζεται δηλαδή για τις αγορές της ΕΕ.

Edited by niotheros
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Είναι η ευρωπαϊκή. Προορίζεται δηλαδή για τις αγορές της ΕΕ.

 

δεν εχει καποιο θεμα...οπως θεμα να μην εχει ελληνικο μενου η να εχει αλλου τυπου φορτιστη...

Edited by Mansun
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει καποιο θεμα που πρεπει να ανησυχω...οπως θεμα να μην εχει ελληνικο μενου η να εχει αλλου τυπου φορτιστη...

 

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει καποιο θεμα που πρεπει να ανησυχω...οπως θεμα να μην εχει ελληνικο μενου η να εχει αλλου τυπου φορτιστη...

 

Κανένα θέμα. Τα WP έρχονται με αρκετές γλώσσες προεγκατεστημένες γλώσσες και τα ελληνικά είναι μια από αυτές. Την επιλέγεις κατά το setάρισμα της συσκευής και είσαι κομπλέ! Για τον φορτιστή καλύτερα να κάνεις μια ερώτηση στο κατάστημα που πρόκειται να επιλέξεις για την αγορά της συσκευής αν και δεν πιστεύω να έχει άλλου τύπου.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Double tap to wake δεν έχει το κινητό;

Επίσης που ορίζεις το φόντο στην αρχική οθόνη;

Μα δεν θυμάμαι τίποτα ειλικρινά από τότε που είχα το 1020.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ παιδια!!

 

δευτερο lumia 930 και τα γραμματα τρεμοπαιζουν και σκοτεινιαζουν πααρα πολυ, τρελος δεν ειμαι γιατι και ενας φιλος εχει και ενα που εχω δει σε μεγαλο καταστημα δεν το κανουν...τι να πω...το πηγα πισω ανοιξε ενα αλλο να δουμε και το αλλο ηταν στα υπομενου μωβ και λεω ασε κραταω αυτο...θα φρικαρω τελειος...εχει παρατηρησει κανεις να τρεμοσβηνουν τα γραμματα και να σκοτεινιαζουν στο scrolling?...φωτεινοτητα δεν φταιει παντως, μηπως ειναι θεμα ρομ?

Link to comment
Share on other sites

Double tap to wake δεν έχει το κινητό;

Επίσης που ορίζεις το φόντο στην αρχική οθόνη;

Μα δεν θυμάμαι τίποτα ειλικρινά από τότε που είχα το 1020.

 

εχει settings/touch/wake up on

2.start+theme/start background/choose photo

Link to comment
Share on other sites

εχει settings/touch/wake up on

2.start+theme/start background/choose photo

 

Ωραίος Κώστα ευχαριστώ. Τόση ώρα έψαχνα και άκρη δεν έβρισκα .

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα φιλανδικη και ουγγρικη.τωρα λεω να βαλω την ιταλικη ρομ.την εβαλες κανεις ποτε?την cv unbrandet

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αντε βρε παιδια.ειμαι ετοιμος να την περασω.πειτε....:cry:

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα φιλανδικη και ουγγρικη.τωρα λεω να βαλω την ιταλικη ρομ.την εβαλες κανεις ποτε?την cv unbrandet

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αντε βρε παιδια.ειμαι ετοιμος να την περασω.πειτε....:cry:

 

την εχω βαλει εγω...ρωτα

Link to comment
Share on other sites

δευτερο lumia 930 και τα γραμματα τρεμοπαιζουν και σκοτεινιαζουν πααρα πολυ, τρελος δεν ειμαι γιατι και ενας φιλος εχει και ενα που εχω δει σε μεγαλο καταστημα δεν το κανουν...τι να πω...το πηγα πισω ανοιξε ενα αλλο να δουμε και το αλλο ηταν στα υπομενου μωβ και λεω ασε κραταω αυτο...θα φρικαρω τελειος...εχει παρατηρησει κανεις να τρεμοσβηνουν τα γραμματα και να σκοτεινιαζουν στο scrolling?...φωτεινοτητα δεν φταιει παντως, μηπως ειναι θεμα ρομ?

 

Φίλε μου κ μένα το κάνει αυτό μόνο στο μενού όμως...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μετά το αρχικό setup, το τηλέφωνο τα σπάει. Ούτε μωβ, ούτε πρόβλημα με το scrolling ούτε τίποτα. Είναι ελληνικό unbranded. Τα πάντα ανοίγουν με την σκέψη και τελικά το 635 που έχω αδικεί το λειτουργικό.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...