Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 930


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κινητο έγινε πιο γρήγορο με το anniversary update και με πιο ευανάγνωστο μενού. Επίσης αν παρατηρήσετε κρατά πολυ περισσότερες εφαρμογές στο multitasking απο τις 8 μόνο που κρατούσε προ αναβάθμισης

 

16 κρατάει τώρα

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε εμενα (εκδοση 1511,λειτουργικο 10.0.10586.545, και υλικολογισμικο ........50007) με τιποτα την annivercary μου λεει οτι εχω την τελευταια.

σημ. ειμαι cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα (εκδοση 1511,λειτουργικο 10.0.10586.545, και υλικολογισμικο ........50007) με τιποτα την annivercary μου λεει οτι εχω την τελευταια.

σημ. ειμαι cosmote.

Δεν είναι θέμα συσκευής, είναι θέμα branded.

Κι εγώ με το δικό μου Cosmote branded δεν μου ήρθε η Anniversary!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

με το τελευταιο update εχω ενα προβλημα στην καμερα , κυριως νυχτερινες ληψεις , μου βγαζει καποιες καθετες γραμμουλες οι οποιες μενουν κ στην φωτογραφια. εχει κ κανενας αλλος το προβλημα κ αν ναι τι μπορουμε να κανουμε !!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Η κατρακύλα (στα δικά μου μάτια) δεν έχει τελειωμό:

 

Χρειάστηκα το PAYPAL, πάω να κατεβάσω το app και να τι μου βγαίνει:

 

Description

Unfortunately, you’ll no longer be able to use the PayPal app on your Windows Phone from 30 June. We’re sorry for any inconvenience this may cause you, but the good news is that you can still access your PayPal account any time, anywhere. Just visit http://www.paypal.com from your mobile browser.

 

Μάλιστα οι άθλιοι σου λένε ότι δεν τρέχει τίποτα, μπορείς κάλλιστα να κάνεις τη δουλειά σου μόνο με τον browser!

Η ακύρωση των smartphone και των app stores των δισεκατομμυρίων σε μια παράγραφο!

 

ΥΓ - Στο "καπάκι" έρχεται φίλος μου με iPhone και μου δείχνει το snapchat. "Κατέβασέ το στο δικό σου κινητό να το δεις, έχει τρελή πλάκα", μου είπε. Αν και 99,99999% σίγουρος ότι δεν υπάρχει στο μαγαζάκι της MS έκανα το search για να επιβεβαιωθώ :( Νιώθω σαν να έχω αγοράσει κάποια κινέζικη μαϊμού που συνειδητοποιείς ότι τα κουμπάκια της συσκευής σου δεν είναι αληθινά, αλλά ζωγραφισμένα στο πλαστικό :mad:

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ααααα, τώρα εξηγούνται όλα: http://www.gsmarena.com/microsofts_lumia_line_will_be_killed_off_in_december_report_claims-news-20442.php

 

έλα, με ακούει κανείς; ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ;

(να είμαι άραγε ο τελευταίος χρήστης Lumia στο forum; Ίσως και στην Ελλάδα! Ακόμα και σε όλο τον πλανήτη!!! :cool:)

Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω φιλε μου, εχω 3 pc , 2 tablet , 1 παιχνιδομηχανη και 2 τηλεφωνα. Το καθενα για συγκεκριμενη χρηση. Τα πραγματα που εχει χρειαστει να κανω στο τηλεφωνο ειναι

 

Να τραβαω φωτος

Να βρισκω τον δρομο μου στο χαρτη

Να streamαρω μουσικη στα ακουστικα μου οταν αραζω στην πολυθρονα

Να ριξω μια γρηγορη ματια στα οικονομικα νεα

Να δω την ατζεντα μου και τι καιρο θα κανει αυριο

Να ανοιξω μια στο τοσο ενα website

Να τσεκαρω το email μου

Να κρατησω καποια σημειωση στο onenote

 

Εχει και καποιες αλλες λειτουργιες, πχ νετφλιχ , αλλα δεν ειδα ποτε την χρησιμοτητα να καθομαι να βλεπω ταινια σε οθονη 5 ιντσων οταν μπορω να την δω στην σαμσουνγκ. Ποσο μαλλον να το βαζω να κατεβαζει τορεντς ή να δω τι ανεβασε ο αγαπη μονο στο ινσταγκραμ. Κυριολεκτικα εχω πιασει τον εαυτο μου να εγκαθιστω δεκαδες εφαρμογες που δεν χρησιμοποιω ποτε. Για το δικο μου προφιλ χρησης θεωρω το 930 μια απο τις πιο καλες αγορες που εχω κανει και πολυ ποιοτικη συσκευη. Ενδεχομενως αν ειχα αλλο προφιλ χρησης να μην μου ταιριαζε η συσκευη και να μην εβλεπα αυτο το αγχος για εφαρμογες λιγο παρατραβηγμενο .

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω φιλε μου, εχω 3 pc , 2 tablet , 1 παιχνιδομηχανη και 2 τηλεφωνα. Το καθενα για συγκεκριμενη χρηση. Τα πραγματα που εχει χρειαστει να κανω στο τηλεφωνο ειναι

 

Να τραβαω φωτος

Να βρισκω τον δρομο μου στο χαρτη

Να streamαρω μουσικη στα ακουστικα μου οταν αραζω στην πολυθρονα

Να ριξω μια γρηγορη ματια στα οικονομικα νεα

Να δω την ατζεντα μου και τι καιρο θα κανει αυριο

Να ανοιξω μια στο τοσο ενα website

Να τσεκαρω το email μου

Να κρατησω καποια σημειωση στο onenote

 

Εχει και καποιες αλλες λειτουργιες, πχ νετφλιχ , αλλα δεν ειδα ποτε την χρησιμοτητα να καθομαι να βλεπω ταινια σε οθονη 5 ιντσων οταν μπορω να την δω στην σαμσουνγκ. Ποσο μαλλον να το βαζω να κατεβαζει τορεντς ή να δω τι ανεβασε ο αγαπη μονο στο ινσταγκραμ. Κυριολεκτικα εχω πιασει τον εαυτο μου να εγκαθιστω δεκαδες εφαρμογες που δεν χρησιμοποιω ποτε. Για το δικο μου προφιλ χρησης θεωρω το 930 μια απο τις πιο καλες αγορες που εχω κανει και πολυ ποιοτικη συσκευη. Ενδεχομενως αν ειχα αλλο προφιλ χρησης να μην μου ταιριαζε η συσκευη και να μην εβλεπα αυτο το αγχος για εφαρμογες λιγο παρατραβηγμενο .

 

Το αυτό και από εμενα, αφου επαιξα, δοκιμασα,καταληξα. Το 930 μου φτανει,εαν ημουν 15-20 ετων σιγουρα, ΟΧΙ 20-30 μαλλον όχι από εκει και περα υποτίθεται ότι εχω καταληξει καπου.

Τι να πω περι ορεξεως .........

Link to comment
Share on other sites

Η κατρακύλα (στα δικά μου μάτια) δεν έχει τελειωμό:

 

Χρειάστηκα το PAYPAL, πάω να κατεβάσω το app και να τι μου βγαίνει:

 

Description

Unfortunately, you’ll no longer be able to use the PayPal app on your Windows Phone from 30 June. We’re sorry for any inconvenience this may cause you, but the good news is that you can still access your PayPal account any time, anywhere. Just visit http://www.paypal.com from your mobile browser.

 

Μάλιστα οι άθλιοι σου λένε ότι δεν τρέχει τίποτα, μπορείς κάλλιστα να κάνεις τη δουλειά σου μόνο με τον browser!

Η ακύρωση των smartphone και των app stores των δισεκατομμυρίων σε μια παράγραφο!

 

ΥΓ - Στο "καπάκι" έρχεται φίλος μου με iPhone και μου δείχνει το snapchat. "Κατέβασέ το στο δικό σου κινητό να το δεις, έχει τρελή πλάκα", μου είπε. Αν και 99,99999% σίγουρος ότι δεν υπάρχει στο μαγαζάκι της MS έκανα το search για να επιβεβαιωθώ :( Νιώθω σαν να έχω αγοράσει κάποια κινέζικη μαϊμού που συνειδητοποιείς ότι τα κουμπάκια της συσκευής σου δεν είναι αληθινά, αλλά ζωγραφισμένα στο πλαστικό :mad:

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ααααα, τώρα εξηγούνται όλα: http://www.gsmarena.com/microsofts_lumia_line_will_be_killed_off_in_december_report_claims-news-20442.php

 

έλα, με ακούει κανείς; ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ;

(να είμαι άραγε ο τελευταίος χρήστης Lumia στο forum; Ίσως και στην Ελλάδα! Ακόμα και σε όλο τον πλανήτη!!! :cool:)

 

Δυστυχώς φαίνεται ότι το χάνουμε το πλοίο πατριωτη. Κι εκεί που με βόλεψε αρκετά το anniversary update , τώρα θέλουν να τα σκοτώσουν. Σκέφτομαι να το πουλήσω και να πάω σε κάτι της Lenovo Motorola. Ίσως το moto g 4th η το moto z play που έχει τέρας μπαταρία. Το Lumia για 2ο το έχω, ωστόσο με βολεύει απίστευτα όταν για κάποιο λόγο δε μπορώ να χρησιμοποιήσω το πρώτο μου κινητό η και γενικότερα. Εσύ τι σκέφτεσαι να κάνεις;

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, είστε και άνθρωποι μεταξύ 28-40 και έρχεται βολευτεί με ένα λειτουργικό που καλά καλά δεν ανοίγει έναν browser. Δεν μιλάμε να κάνεις πληρωμές σε τράπεζες από το σπίτι με δυο κλικ. Στην ουρά κανονικά.

Σαν τηλέφωνο μπορεί να έχει δυνατότητες. Αν ξεπεράσουμε τα προβλήματα που εμφανίστηκαν σχεδόν σε όλο τον κόσμο σε μικρόφωνο οθόνη.

Όπως λέτε και εσείς, όπως βολεύει τον καθένα.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς φαίνεται ότι το χάνουμε το πλοίο πατριωτη. Κι εκεί που με βόλεψε αρκετά το anniversary update , τώρα θέλουν να τα σκοτώσουν. Σκέφτομαι να το πουλήσω και να πάω σε κάτι της Lenovo Motorola. Ίσως το moto g 4th η το moto z play που έχει τέρας μπαταρία. Το Lumia για 2ο το έχω, ωστόσο με βολεύει απίστευτα όταν για κάποιο λόγο δε μπορώ να χρησιμοποιήσω το πρώτο μου κινητό η και γενικότερα. Εσύ τι σκέφτεσαι να κάνεις;

 

Μη μπερδεύεσαι. Την σειρά Lumia θα σκοτώσουν και όχι το λειτουργικό. Θέλουν να κάνουν χώρο για τους OEM's

Έρχονται και τα Surface Phones

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, είστε και άνθρωποι μεταξύ 28-40 και έρχεται βολευτεί με ένα λειτουργικό που καλά καλά δεν ανοίγει έναν browser. Δεν μιλάμε να κάνεις πληρωμές σε τράπεζες από το σπίτι με δυο κλικ. Στην ουρά κανονικά.

Σαν τηλέφωνο μπορεί να έχει δυνατότητες. Αν ξεπεράσουμε τα προβλήματα που εμφανίστηκαν σχεδόν σε όλο τον κόσμο σε μικρόφωνο οθόνη.

Όπως λέτε και εσείς, όπως βολεύει τον καθένα.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Με τον browser, την οθόνη, το μικρόφωνο και κάποια άλλα (πχ έχω διαβάσει εδώ μέσα ότι δεν έχει καλή φωτογραφική και να σου πω την αλήθεια παραξενεύτηκα γιατί δεν έχω δει κινητό με καλύτερη φωτογραφική στην τιμή που το πήρα) δεν έχω αντιμετωπίσει θέμα οπότε να γράψω για προβλήματα που δεν έχω θα ήταν άτοπο. Την τράπεζα που χρησιμοποιώ (alpha bank) έχει την εφαρμογή αλλά δεν κάνω ebanking με αυτή την εφαρμογή ποτέ, κάνω banking και trading στην alpha finance από το desktop πάντα για πολλούς πρακτικούς λόγους. Σε τραπεζική ουρά έχω να βρεθώ από το 2004.

Edited by georgb
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να μην έχεις πρόβλημα ποτέ φίλε μου.

Τράπεζα έχω και Πειραιώς και alpha.

Να μην αναφέρω ότι με την Πειραιώς μπαίνω με το δακτυλικό αποτύπωμα και πληρώνω με το τηλέφωνο με το NFC. Τέλως πάντων και μένα μου αρέσει ακόμη το 930 αλλά μην κλείνουμε και τα μάτια στις ελλείψεις του λειτουργικού που δεν το αφήνουν να δείξει την αξία του.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μιλάτε για τηλέφωνο σχεδόν 3 χρονων έτσι ? Χαλαρώστε λίγο τις απαιτήσεις σας ... τηλεφωναρα είναι το 930... μην λέμε ότι θέλουμε ! πέρασα 2 χρονια μαζί τ. Δεν έχω να παραθέσω τίποτα αρνητικό ... με κάλυψε σε όλα και με το παραπάνω... για άλλες εργασίες έχουμε και τα pc ...

GO HARD OR GO HOME

Send with SAMSUNG GALAXY S20+:kill:

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω φιλε μου, εχω 3 pc , 2 tablet , 1 παιχνιδομηχανη και 2 τηλεφωνα. Το καθενα για συγκεκριμενη χρηση. Τα πραγματα που εχει χρειαστει να κανω στο τηλεφωνο ειναι

 

Να τραβαω φωτος

Να βρισκω τον δρομο μου στο χαρτη

Να streamαρω μουσικη στα ακουστικα μου οταν αραζω στην πολυθρονα

Να ριξω μια γρηγορη ματια στα οικονομικα νεα

Να δω την ατζεντα μου και τι καιρο θα κανει αυριο

Να ανοιξω μια στο τοσο ενα website

Να τσεκαρω το email μου

Να κρατησω καποια σημειωση στο onenote

 

Εχει και καποιες αλλες λειτουργιες, πχ νετφλιχ , αλλα δεν ειδα ποτε την χρησιμοτητα να καθομαι να βλεπω ταινια σε οθονη 5 ιντσων οταν μπορω να την δω στην σαμσουνγκ. Ποσο μαλλον να το βαζω να κατεβαζει τορεντς ή να δω τι ανεβασε ο αγαπη μονο στο ινσταγκραμ. Κυριολεκτικα εχω πιασει τον εαυτο μου να εγκαθιστω δεκαδες εφαρμογες που δεν χρησιμοποιω ποτε. Για το δικο μου προφιλ χρησης θεωρω το 930 μια απο τις πιο καλες αγορες που εχω κανει και πολυ ποιοτικη συσκευη. Ενδεχομενως αν ειχα αλλο προφιλ χρησης να μην μου ταιριαζε η συσκευη και να μην εβλεπα αυτο το αγχος για εφαρμογες λιγο παρατραβηγμενο .

Ναι, κι εγώ έχω desktop, laptop, android tab, android smartphone, smarttv, smartcamera, bla bla. Όλα τα χρησιμοποιώ, όλα τα θεωρώ απαραίτητα. Το 930 μου όμως κουβαλάω παντού και αυτό σε μια δεδομένη στιγμή με πρόδωσε και δεν είναι η πρώτη φορά. Καλό χρυσό, σούπερ κάμερα, αλλά ώρες ώρες σου 'ρχεται να το πετάξεις από το παράθυρο. Και δεν αναφέρομαι στις αστοχίες υλικού, που δεν ήταν και λίγες (είχα κι εγώ θέμα με το μικρόφωνο).

 

Το αυτό και από εμενα, αφου επαιξα, δοκιμασα,καταληξα. Το 930 μου φτανει,εαν ημουν 15-20 ετων σιγουρα, ΟΧΙ 20-30 μαλλον όχι από εκει και περα υποτίθεται ότι εχω καταληξει καπου.

Τι να πω περι ορεξεως .........

Πώς έβγαλες το συμπέρασμα ότι το πουλημένο μαγαζάκι της MS είναι χαρακτηριστικό χρήσιμο στα πιτσιρίκια, αδυνατώ να καταλάβω. Έξυπνο τηλέφωνο χωρίς σοβαρό κατάστημα εφαρμογών δεν νοείται για μένα. Να αναφερόμουν και σε κάποιο παιχνίδι ή το FB θα το καταλάβαινα, αλλά έβαλα το παράδειγμα του PAYPAL!!!

 

Δυστυχώς φαίνεται ότι το χάνουμε το πλοίο πατριωτη. Κι εκεί που με βόλεψε αρκετά το anniversary update , τώρα θέλουν να τα σκοτώσουν. Σκέφτομαι να το πουλήσω και να πάω σε κάτι της Lenovo Motorola. Ίσως το moto g 4th η το moto z play που έχει τέρας μπαταρία. Το Lumia για 2ο το έχω, ωστόσο με βολεύει απίστευτα όταν για κάποιο λόγο δε μπορώ να χρησιμοποιήσω το πρώτο μου κινητό η και γενικότερα. Εσύ τι σκέφτεσαι να κάνεις;

Όπως κι εσύ, θα κρατήσω καβάντζα και πάω βουρ για android... Γλυκοκοιτάζω το S7 edge, αλλά με σνομπάρει το άτιμο από πολύ ψηλά (τιμολογιακά)!

Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μιλάτε για τηλέφωνο σχεδόν 3 χρονων έτσι ? Χαλαρώστε λίγο τις απαιτήσεις σας ... τηλεφωναρα είναι το 930... μην λέμε ότι θέλουμε ! πέρασα 2 χρονια μαζί τ. Δεν έχω να παραθέσω τίποτα αρνητικό ... με κάλυψε σε όλα και με το παραπάνω... για άλλες εργασίες έχουμε και τα pc ...

Πόσα βγήκαν μετά δηλαδή που το ξεπέρασαν;

Ή μήπως έβγαλε ο ανταγωνισμός καλύτερα WP και έμεινε πίσω;

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όπως κι εσύ, θα κρατήσω καβάντζα και πάω βουρ για android... Γλυκοκοιτάζω το S7 edge, αλλά με σνομπάρει το άτιμο από πολύ ψηλά (τιμολογιακά)!

 

Ναι αναγκαστικά θα πας σε ακριβή συσκευή για να εχει τουλάχιστον ισάξια κάμερα. Αλλιως δεν θα ειχε και νοημα να παρεις καινουργια συσκευή για να μην μπαινεις με browser στο paypal και να εχεις χειροτερο ενα χαρακτηριστικο που χρησιμοποιεις συχνοτερα οπως η καμερα.

Link to comment
Share on other sites

Πόσα βγήκαν μετά δηλαδή που το ξεπέρασαν;

Ή μήπως έβγαλε ο ανταγωνισμός καλύτερα WP και έμεινε πίσω;

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Δεν χρειαζόταν πολλά. Τα δυο 950 που ήρθαν το έκαναν παρελθόν. Κυρίως από την στιγμή που η τιμή τους έπεσε στα πατώματα. Βλέπω και αγγελίες με 930 στα 160€ και 950 στα 180€. Κάπου εκεί πέθανε το 930.......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που εδώ και μερικές μέρες είμαι με το 950 από εμπειρία χρήσης θεωρώ καλύτερο το 930. Το πρώτο μου κάνει κάτι τρελά lag με πολύ καλύτερο επεξεργαστή και με 1gb ram παραπάνω. Δεν ξέρω γιατί συμβαίνει αυτό.

 

Επίσης σα ποιότητα κατασκευής εξωτερικά είναι πολύ μπροστά το 930 άσχετα με τα προβλήματα με τα μικρόφωνα που είχε. Θα μου πεις δεν είχε αποσπώμενη μπαταρία και υποδοχή για sd αλλά και πάλι.

 

Πάντως για σέρβις 2 φορές χρειάστηκε να πάω μέσα σε έναν χρόνο (ίσως φταίει που ήταν μεταχειρισμένο). Μία με την κιτρινίλα στην οθόνη που όλο και μεγάλωνε, το έφτιαξαν, και μια τώρα που κι εγώ έπεσα θύμα των μικρόφωνων του και της κάμερας η οποία βγάζει χειρότερες φωτογραφίες από το oneplus 1 και το letv 1 pro. Ελπίζω να μου το φτιάξουν γιατί έχει σημάδια από πέσιμο.

Edited by ikaros21
w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ήξερα οτι απλά θα σταματήσει τη σειρά lumia κι όχι το λογισμικό. Σε αυτή την περίπτωση οκ. Γιατί βολεύει πολυ το 930. Απο τα τελευταία περήφανα Nokia κινητά

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζόταν πολλά. Τα δυο 950 που ήρθαν το έκαναν παρελθόν. Κυρίως από την στιγμή που η τιμή τους έπεσε στα πατώματα. Βλέπω και αγγελίες με 930 στα 160€ και 950 στα 180€. Κάπου εκεί πέθανε το 930.......

Σοβαρά τώρα, το πιστεύεις αυτό; Βγήκαν δύο τηλέφωνα, το εξής ένα και αμέσως το άλλο ξεπεράστηκε;

Είναι μία εταιρεία, και έβγαλε το 950 και από ότι φαίνεται, δεν θα βγάλει άλλο.

 

Επειδή ο γραπτός λόγος, πολλές φορές ακούγεται...κάπως, δεν το γράφω ειρωνικά.

Απλά δεν πιστεύω πως επειδή βγήκε ένα τηλέφωνο, το αμέσως προηγούμενο είναι για το χαντάκι. Τι να πουν και οι άλλοι δηλαδή που κάθε χρόνο βγάζουν τηλέφωνα. Λες και είναι το galaxy S3 και φτάσαμε στο S7.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ήξερα οτι απλά θα σταματήσει τη σειρά lumia κι όχι το λογισμικό. Σε αυτή την περίπτωση οκ. Γιατί βολεύει πολυ το 930. Απο τα τελευταία περήφανα Nokia κινητά

 

Όχι, τα δεκάρια συνεχίζουν κανονικά. Είναι πλέον πολύ εύκολο να αναβαθμίζουν το λειτουργικό για οποιοδήποτε είδος συσκευής και δεν υπάρχει κίνδυνος να το σταματήσουν. Θα είχε νόημα αν είμασταν στα 8αρια ακόμα που είναι τελείως διαφορετικό προϊον σε αρχιτεκτονική του desktop με του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά τώρα, το πιστεύεις αυτό; Βγήκαν δύο τηλέφωνα, το εξής ένα και αμέσως το άλλο ξεπεράστηκε;

Είναι μία εταιρεία, και έβγαλε το 950 και από ότι φαίνεται, δεν θα βγάλει άλλο.

 

Επειδή ο γραπτός λόγος, πολλές φορές ακούγεται...κάπως, δεν το γράφω ειρωνικά.

Απλά δεν πιστεύω πως επειδή βγήκε ένα τηλέφωνο, το αμέσως προηγούμενο είναι για το χαντάκι. Τι να πουν και οι άλλοι δηλαδή που κάθε χρόνο βγάζουν τηλέφωνα. Λες και είναι το galaxy S3 και φτάσαμε στο S7.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Επειδή ο γραπτός λόγος είναι όντως κάπως και δεν έδωσα την πρέπουσα προσοχή στο επίμαχο σημείο το ξαναλέω.

Δεν βγήκε απλα μια νέα συσκευή ώστε να ακύρωση την προηγούμενη. Βγήκε μια νέα συσκευή, αρκετά ανώτερη και κυρίως κοντά ΣΤΑ ΙΔΙΑ ΧΡΗΜΑΤΑ. Ποιος λοιπόν θα αγοράσει το 930 όταν στα ίδια χρήματα παίρνει το 950? Κάπως έτσι ακυρώνεται το 930 (συν τις όποιες τραγικές παρτίδες).

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...