Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 930


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το να έχει κάποιο ελάττωμα πχ στην μπαταρία η συσκευή σου το σκέφτηκες;

Όχι δεν το σκέφτηκα γιατί αν δεις πιο πάνω με την .107 δεν υπήρχε κανένα απολύτως πρόβλημα. Είναι τυχαίο 2 φορές που κάνω την αναβάθμιση να γίνεται αυτό;

 

Περνάω την 14393.5 λέει ότι έχουν φτιάξει κάποια προβλήματα με την μπαταρία,για να δούμε,ελπίζω να μην με στείλει να αγοράσω νεα συσκευή :lol:

http://www.windowscentral.com/anniversary-preview-cumulative-update-build-143935

We fixed an issue causing battery to drain due to runaway CPU processes while a device is idle. We also fixed a battery life issue due to the proximity sensor always running on some devices.

Το είδα κι εγώ αυτό χθες και ξέχασα να το γράψω (κάθε μέρα είμαι στο windows central μπας και δω κάνα καλό νέο!!) ελπίζω να φτιάξουν. Ήμαρτον πια

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολύ καλό το κινητό άλλα παιδια με νορμάλ χρήση να χρειάζεται 2 φορές φόρτιση πρωί -βράδυ ,εννοείται δεν είδα διάφορα με την νέα έκδοση ίσα ίσα που μου φαίνεται χειρότερο στην διαχείριση μπαταρίας όταν δεν το χρησιμοποιώ..
Link to comment
Share on other sites

Σε lumia 930 δεν λειτουργεί η φωνητική πλοήγηση......ούτε στο Here drive ούτε στους Χάρτες των windows....

Υ.Γ. το μεγαφωνάκι είναι ενεργοποιημένο...

Link to comment
Share on other sites

Ήδη το έβαλα αγγελία εγώ πάω για άλλα..

 

περιμενω να ερθει το καινουργιο μου κινητο και το βαζω και αγγελια.

Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

εκανα reset factory settings και μου περασε στα 10 το here maps - drive και λειτουργουν κανονικά.

 

Και μένα το ίδιο.... Μόνο που σε μένα δεν έχει φωνητική πλοήγηση...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω το nokia lumia 930 και χθες μέσο του insider πήρα κάποια update και σήμερα είδα στην οθόνη μου Windows failed to start.

Error 0xc000000d και είδα στο youtube οτι αυτο συμβαίνει σε υπολογιστές και υπάρχει λύσει στο κινητό ομως δύσκολα τα πράγματα προσπαθώ να του κάνω hard reset αλλα ειναι συνεχώς σε restart mode... Αν έχει κάποιος-α καμία ιδέα θα βοήθαγε πολύ! Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να το επαναφέρεις με το recovery tool της Microsoft μέσω pc; Edited by Alex_tz
Η μετακίνηση ολοκληρώθηκε.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω το nokia lumia 930 και χθες μέσο του insider πήρα κάποια update και σήμερα είδα στην οθόνη μου Windows failed to start.

Error 0xc000000d και είδα στο youtube οτι αυτο συμβαίνει σε υπολογιστές και υπάρχει λύσει στο κινητό ομως δύσκολα τα πράγματα προσπαθώ να του κάνω hard reset αλλα ειναι συνεχώς σε restart mode... Αν έχει κάποιος-α καμία ιδέα θα βοήθαγε πολύ! Ευχαριστώ

 

δοκιμασε αυτο που λεει hard reset.

 

http://answers.microsoft.com/en-us/mobiledevices/wiki/mdlumia-mdsettings/how-to-soft-and-hard-reset-your-windows-phone/4ec36474-c21e-4aec-ad1b-30f3afaf824d

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δοκιμάζω τώρα μόλις έχω νέα θα ενημερώσω!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

hard reset με τα κουμπιά δεν κάνει μόνο επανεκκίνηση όλη την ώρα! :S

Link to comment
Share on other sites

Δούλεψε το recovery tool εν τέλει όλα καλά! Απο οτι κατάλαβα πρέπει να έφταιγε ο insider γιατί μόλις πήρα αναβάθμιση έγινε αυτό και στο error έγραφε ίσως να φταίει κάποια αλλαγή στο software ή hardware... Πάλι καλά είχαμε happy end!

 

Δούλεψε το recovery tool εν τέλει όλα καλά! Απο οτι κατάλαβα πρέπει να έφταιγε ο insider γτ μόλις πήρα αναβάθμιση έγινε αυτό και στο error έγραφε ίσως να φταίει κάποια αλλαγή στο software ή hardware... Πάλι καλά είχαμε happy end!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για το ενδιαφέρον!!!!

Edited by niotheros
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
το update για τα windows 10 δόθηκε;

 

Σε εμενα πάντως δεν ήρθε κάτι. Και στον έλεγχο που έκανα πάλι δεν είχε κάτι. Πάμε για τις 16/8 αν δοθεί.

Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Καινουριο update 10.0.10586.545....δεν ειναι το anniversary ομωσ

Είναι ένα απρόσμενο update πριν την Anniversary για να στρωθεί καλύτερα φαίνεται. Γι αυτό και την ανέβαλαν για την επόμενη εβδομάδα!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που έχω την anniversary μέσω του insider το κινητό πετάει και πάνω απ όλα πάνε όλα τα προβλήματα υπερθέρμανσης, εξάντλησης της μπαταρίας και μπορώ άνετα να κατεβάσω εφαρμογές και από data χωρίς να υπάρχει πρόβλημα.

 

Είναι τρομερό πόσο κακό ένα λογισμικό μπορεί να είναι που να σε κάνει να πιστεύεις ότι το κινητό είναι για πέταμα.

Τελικά ούτε με την μπαταρία ούτε με την cpu θέμα υπήρχε. Όλα ήταν θέμα software.

 

Μακάρι να στρώσει ακόμα περισσότερα το λειτουργικό γιατί πραγματικά του αξίζει και απ ότι είδα έχει ήδη βγει η πρώτη έκδοση της "Redstone 2" για insider. Προχωράει δυνατά η Microsoft.

 

Να μην μπαίνουμε και σε έξοδα από Σεπτέμβρη όχι τίποτα άλλο :p

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που έχω την anniversary μέσω του insider το κινητό πετάει και πάνω απ όλα πάνε όλα τα προβλήματα υπερθέρμανσης, εξάντλησης της μπαταρίας και μπορώ άνετα να κατεβάσω εφαρμογές και από data χωρίς να υπάρχει πρόβλημα.

 

Είναι τρομερό πόσο κακό ένα λογισμικό μπορεί να είναι που να σε κάνει να πιστεύεις ότι το κινητό είναι για πέταμα.

Τελικά ούτε με την μπαταρία ούτε με την cpu θέμα υπήρχε. Όλα ήταν θέμα software.

 

Μακάρι να στρώσει ακόμα περισσότερα το λειτουργικό γιατί πραγματικά του αξίζει και απ ότι είδα έχει ήδη βγει η πρώτη έκδοση της "Redstone 2" για insider. Προχωράει δυνατά η Microsoft.

 

Να μην μπαίνουμε και σε έξοδα από Σεπτέμβρη όχι τίποτα άλλο :p

Αυτά κι αν δεν είναι ευχάριστα νέα!

Ελπίζω και στις υπόλοιπες Lumia συσκευές να λειτουργήσει έτσι! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αυτά κι αν δεν είναι ευχάριστα νέα!

Ελπίζω και στις υπόλοιπες Lumia συσκευές να λειτουργήσει έτσι! ;)

 

Γιατί δεν είναι ευχάριστα νέα;

Κάθε άλλο... Όλες οι high end συσκευές Windows είχαν θέμα υπερθέρμανσης. Ένας φίλος πήγε από android στο 950xl το οποίο υποτίθεται είχε liquid cooling και το έδωσε σε 3 μέρες γι αυτό το λόγο. Τρομερές θερμοκρασίες και battery drain.

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν είναι ευχάριστα νέα;

Κάθε άλλο... Όλες οι high end συσκευές Windows είχαν θέμα υπερθέρμανσης. Ένας φίλος πήγε από android στο 950xl το οποίο υποτίθεται είχε liquid cooling και το έδωσε σε 3 μέρες γι αυτό το λόγο. Τρομερές θερμοκρασίες και battery drain.

Το αντίθετο ήθελα να πω. Οτι είναι τα νέα ευχάριστα!

Λάθος έκφραση! :sorry:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Με την 14393 πλέον ενσωματωμένα στην εφαρμογή της κάμερας πανόραμα και slow motion video!!

 

Που είναι το πανόραμα και δεν το βρίσκω παρακαλώ; (είμαι με OS build 14393)

Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο έγινε πιο γρήγορο με το anniversary update και με πιο ευανάγνωστο μενού. Επίσης αν παρατηρήσετε κρατά πολυ περισσότερες εφαρμογές στο multitasking απο τις 8 μόνο που κρατούσε προ αναβάθμισης

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...