Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 930


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την εβαλα με ινσαιντερ και περναει και αυτη πρωτα την 107, οποτε ειτε με ινσαιντερ ειτε με upgrade advisor η διαδικασια ειναι ακριβως ιδια. Η εγκατασταση της 107 πηρε μιση ωρα για κατεβασμα 15 λεπτα το σταδιο πρετοιμασιας εγκαταστασης μιση ωρα τα γραναζια εγκαταστασης και ενα τεταρτο στο τελος η μεταβαση δεδομενων απο τα 8 στα 10. Μιαμιση ωρα συνολο συν οτι κανει μετα για να ενημερωσει τις εφαρμογες. Ολα λειτουργουν οκ. Δεν δημιουργησε κανενα θεμα.
Link to comment
Share on other sites

εμενα το δiκο μου τραβάει ήχο μονο απο το μπροστα πανω μικροφωνο οταν τραβαω video :(

 

Και εμενα το ιδιο θα το παω για service !

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα το ιδιο θα το παω για service !

 

το μόνο που σκέφτομαι είναι ότι θα κάνουν πολύ καιρό :angry: και φοβάμαι μην μου το επιστρέψουν χειρότερο

Link to comment
Share on other sites

το μόνο που σκέφτομαι είναι ότι θα κάνουν πολύ καιρό :angry: και φοβάμαι μην μου το επιστρέψουν χειρότερο

 

θα το ρισκαρω και εγω στο νοκια στη θηβων

Link to comment
Share on other sites

θα το ρισκαρω και εγω στο νοκια στη θηβων

 

Είναι θέμα των Windows 10 όχι του κινητου ο ήχος.

Για πειτε όμως, εάν το παω στην Νοκια και εγω , υπαρχει περιπτωση να μου δωσουν καινουρια συσκευη η καποια άλλη συσκευη σαν αντικατασταση ?

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα των Windows 10 όχι του κινητου ο ήχος.

Για πειτε όμως, εάν το παω στην Νοκια και εγω , υπαρχει περιπτωση να μου δωσουν καινουρια συσκευη η καποια άλλη συσκευη σαν αντικατασταση ?

 

το θεμα ειναι οτι στην ανοιχτή ακρόαση το μικρόφωνο δεν λειτουργεί και γενικά είχα το γνωστό θέμα και πριν το update ! μετα το update συνεχίζει να υπάρχει θέμα με την ανοιχτή ακρόαση αλλά στο video γράφει ήχο μονο απο το μικρόφωνο που είναι το προβληματικο :lost:

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι στην ανοιχτή ακρόαση το μικρόφωνο δεν λειτουργεί και γενικά είχα το γνωστό θέμα και πριν το update ! μετα το update συνεχίζει να υπάρχει θέμα με την ανοιχτή ακρόαση αλλά στο video γράφει ήχο μονο απο το μικρόφωνο που είναι το προβληματικο :lost:

 

Εαν είχες και πριν θέμα , τοτε ναι θα ειναι το μικροφωνο :!:

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα των Windows 10 όχι του κινητου ο ήχος.

Για πειτε όμως, εάν το παω στην Νοκια και εγω , υπαρχει περιπτωση να μου δωσουν καινουρια συσκευη η καποια άλλη συσκευη σαν αντικατασταση ?

 

Ποιος ξερει οταν παω τη δευτερα θα σου πω!

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ξερει οταν παω τη δευτερα θα σου πω!

 

Κανε μια ερωτηση γιατι και εμενα για εκει με βλεπω! Ευχαριστω ;)

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

χαιρομαι που χαιρεστε τα 10αρια, αλλα μηπως μπορειτε να μου πειτε κανα κολπο να τα χαρω και εγω, μιας και το upgrade advisor μου βγαζει οτι ειμαστε σε συννενοηση με τον παροχο και τον κατασκευαστη του τηλ. για να σας δωσουμε το συντομοτερο την ενημερωση. Πολωνικο με παροχο cosmote αν εχει καποια σημασια.
Link to comment
Share on other sites

χαιρομαι που χαιρεστε τα 10αρια, αλλα μηπως μπορειτε να μου πειτε κανα κολπο να τα χαρω και εγω, μιας και το upgrade advisor μου βγαζει οτι ειμαστε σε συννενοηση με τον παροχο και τον κατασκευαστη του τηλ. για να σας δωσουμε το συντομοτερο την ενημερωση. Πολωνικο με παροχο cosmote αν εχει καποια σημασια.

 

καλημέρα

 

αν τα θες άμεσα γίνε insider και τα βάζεις άμεσα ειναι η ίδια έκδοση με αυτήν που θα πάρεις αν περιμένεις

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

 

αν τα θες άμεσα γίνε insider και τα βάζεις άμεσα ειναι η ίδια έκδοση με αυτήν που θα πάρεις αν περιμένεις

To να περιμενω δεν με πειραζει...θα τα παρω ομως η υπαρχει καποιο προβλημα; Το εχουν συναντησει και αλλοι αυτο;

Link to comment
Share on other sites

αν το έχεις αγορασει από κάποιο παροχο τότε απλά θα έρθει από αυτόν η αναβάθμιση αν δεν κάνω λάθος

 

με αυτή την διαδικασία πάντα υπάρχει κάποια καθυστέρηση

 

δεν ξέρω πόσο αλλά όταν είχα αντροιντ η μεγάλες αλλαγες αργούσαν κάπως, τώρα στα win δεν ξερό

 

πάντως σου ξαναλέω ότι η έκδοση Insider 164 ειναι ίδια με την επίσημη

Link to comment
Share on other sites

To να περιμενω δεν με πειραζει...θα τα παρω ομως η υπαρχει καποιο προβλημα; Το εχουν συναντησει και αλλοι αυτο;

 

Θα τα πάρεις. Απλά επειδή είναι από πάροχο θα πρέπει να περιμένεις να δώσει εκείνος την αναβάθμιση.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ποια είναι η τελευταία εκδοσή των windows 10 mobile?

Εμένα έχει βάλει την Έκδοση: 1511 και Έκδοση Λειτουργικού 10.0.10586.71..

 

Πάντως από την πρώτη μέρα χρήσης καθόλου ενθουσιασμός...

Πολύ πιο αργό... Στις επαφές δεν εμφανίζει τα Νέα καθόλου και έχει χαθεί από κει το twiter.. Ο Dialer χάλια για να απορρίψεις μια κλήση πρέπει να πατήσεις ένα μικρό Χ χωριά κάποιο χρώμα, που ούτε καν φαίνεται, πάνω από το μπλε ακουστικό καθώς και η φωτό του καλούντος ενα μικρό κυκλάκι πάνω αριστερά. Ασε η γραμματοσειρά θυμίζει ότι ποιο φτηνιάρικο έχει κυκλοφορήσει στην αγορά, (τα Windows Mobile 6.1 είχαν ανώτερη εμφάνιση γραμματοσειράς). Η μπαταρία καταναλώνεται σαν νεράκι, σε τρεις ώρες έχει φτάσει στο 34% με μέτρια χρήση.

Αυτά προς το παρόν...

Edited by steeve1
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπε κι ένας φίλος πιο πάνω,μετα την αναβάθμιση σε w10 η μπαταρία φεύγει σα να μην υπάρχει αυριο. Εγω του έκανα και hard reset με επαναφορά αντιγράφων ασφαλείας και πάλι τα ίδια. Πέφτει 2-3% με το που ανοίγεις το wifi. Ελπίζω να το φτιάξουν και σύντομα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπε κι ένας φίλος πιο πάνω,μετα την αναβάθμιση σε w10 η μπαταρία φεύγει σα να μην υπάρχει αυριο. Εγω του έκανα και hard reset με επαναφορά αντιγράφων ασφαλείας και πάλι τα ίδια. Πέφτει 2-3% με το που ανοίγεις το wifi. Ελπίζω να το φτιάξουν και σύντομα

 

Ναι το ανέφερα κι εγώ, η μπαταρία για εμένα είμαι ότι χειρότερο. Να πω βέβαια πως δεν έχω κάνει ακόμα hard reset, λόγω του ότι δεν έχω πρόσβαση σε ίντερνετ για να κάνω επαναφορά το back up, αλλά έχω κάνει κάμποσα soft reset και δεν είδα διαφορά, ελπίζω όταν θα κάνω να στρώσει.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ανέφερα κι εγώ, η μπαταρία για εμένα είμαι ότι χειρότερο. Να πω βέβαια πως δεν έχω κάνει ακόμα hard reset, λόγω του ότι δεν έχω πρόσβαση σε ίντερνετ για να κάνω επαναφορά το back up, αλλά έχω κάνει κάμποσα soft reset και δεν είδα διαφορά, ελπίζω όταν θα κάνω να στρώσει.

 

Άρα φίλε μου δεν είναι θέμα κάποιας εφαρμογής αλλά να "πατήσει" καλά το νέο λογισμικό.. Υπομονή..

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ποια είναι η τελευταία εκδοσή των windows 10 mobile?

Εμένα έχει βάλει την Έκδοση: 1511 και Έκδοση Λειτουργικού 10.0.10586.71..

 

Πάντως από την πρώτη μέρα χρήσης καθόλου ενθουσιασμός...

Πολύ πιο αργό... Στις επαφές δεν εμφανίζει τα Νέα καθόλου και έχει χαθεί από κει το twiter.. Ο Dialer χάλια για να απορρίψεις μια κλήση πρέπει να πατήσεις ένα μικρό Χ χωριά κάποιο χρώμα, που ούτε καν φαίνεται, πάνω από το μπλε ακουστικό καθώς και η φωτό του καλούντος ενα μικρό κυκλάκι πάνω αριστερά. Ασε η γραμματοσειρά θυμίζει ότι ποιο φτηνιάρικο έχει κυκλοφορήσει στην αγορά, (τα Windows Mobile 6.1 είχαν ανώτερη εμφάνιση γραμματοσειράς). Η μπαταρία καταναλώνεται σαν νεράκι, σε τρεις ώρες έχει φτάσει στο 34% με μέτρια χρήση.

Αυτά προς το παρόν...

 

.164 είναι η τελευταία. Πως την πέρασες αυτη την έκδοση?? Παιδιά κοιτάξτε τις εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο. Επίσης ακόμα δεν είναι όλες φτιαγμένες για τα 10 και τρώνε μπαταρία. Εγώ πάντως με δεδομένα, WiFi, τοποθεσία και Bluetooth ανοιχτά, βγάζω κοντά 20 ώρες.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

.164 είναι η τελευταία. Πως την πέρασες αυτη την έκδοση?? Παιδιά κοιτάξτε τις εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο. Επίσης ακόμα δεν είναι όλες φτιαγμένες για τα 10 και τρώνε μπαταρία. Εγώ πάντως με δεδομένα, WiFi, τοποθεσία και Bluetooth ανοιχτά, βγάζω κοντά 20 ώρες.

 

Μα πως το κατάφερες αυτό;;; εγώ το έβγαλα χθες στις 6 το απόγευμα από τη φόρτιση και σήμερα στις 3 μ.μ. μπήκε ξανά στο ρεύμα με Μαξ 1 ώρα ανοιχτό WiFi (on screen time), ούτε δεκα λεπτά ομιλία και φυσικά δεδομένα κλειστά. Φοβάμαι και να το πάρω μαζί μου μήπως με αφήσει! Μάλλον αυτό για τις εργασίες παρασκήνιου που είπες θα φταίει. Θα το δω όταν ξαναβγει από το ρεύμα.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Μα πως το κατάφερες αυτό;;; εγώ το έβγαλα χθες στις 6 το απόγευμα από τη φόρτιση και σήμερα στις 3 μ.μ. μπήκε ξανά στο ρεύμα με Μαξ 1 ώρα ανοιχτό WiFi (on screen time), ούτε δεκα λεπτά ομιλία και φυσικά δεδομένα κλειστά. Φοβάμαι και να το πάρω μαζί μου μήπως με αφήσει! Μάλλον αυτό για τις εργασίες παρασκήνιου που είπες θα φταίει. Θα το δω όταν ξαναβγει από το ρεύμα.

 

Σήμερα που έκανα hard reset, αφού ξαναγύρισα στα 8.1 και πέρασα την επίσημη, μου έδειξε μέχρι και 28 ώρες ενώ ήταν άδειο το κινητό. όσο όμως βάζω εφαρμογές πέφτει. Το βασίκό που τρώει πολύ μπαταρία είναι το 3g/4g σε συνδυασμό με τον Edge, συν τις όποιες εφαρμογές δεν είναι φτιαγμένες ακόμα για Windows 10 Mobile. Έτσι έχω παρατηρήσει.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω αφαίρεσα αρκετές εφαρμογές αλλα τίποτα. Πιστεύω θα βελτιωθεί εν καιρώ

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα τα 10άρια στο 930.

Είδα ότι η κάμερα ήταν χάλια και πως το lag έκανε την εμφάνισή του

Επέστρεψα στα 8.1

Τζάμπα τόση αναμονή. :lol:

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...