Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 930


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω που είναι.

Η επίσημη αναβάθμιση είναι μια προχειρότητα. Μετά από την μεγάλη καθυστέρηση, έβγαλαν μια έκδοση insider σε όλους και τέλος.

Απογοήτευση. Σε καλό δρόμο, άλλα περίμενα περισσότερα μέρα από τόσο καιρό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετα απο αναβάθμηση απο 8.1 σε Windows 10 , δουλεύει η Εγραφη Φωνης και ο ήχος στην εγγραφή βίντεο ?

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω που είναι.

Η επίσημη αναβάθμιση είναι μια προχειρότητα. Μετά από την μεγάλη καθυστέρηση, έβγαλαν μια έκδοση insider σε όλους και τέλος.

Απογοήτευση. Σε καλό δρόμο, άλλα περίμενα περισσότερα μέρα από τόσο καιρό.

 

Αυτό είναι αλήθεια τελικά; γιατί κι εγώ αυτό πιστεύω κι αν ισχύει έφυγα ήδη για android... Είναι πραγματική κοροϊδία

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Ο κάθε ένας πιστεύει ότι θέλει. Η αλήθεια είναι μια και είμαι εδώ για να με πείσει κάποιος ότι δεν είναι έτσι.

Πιο insider πεθαίνεις.

Link to comment
Share on other sites

Bugs παραμένουν και βελτίωση στις εφαρμογές δεν υπάρχει... Προσωπικά περίμενα να φτιάξει και το θέμα του software που δεν αναγνωρίζει τη συσκευή ο υπολογιστής και να φύγει αυτός ο απαίσιος θόρυβος που ακόμα και στο 735 δεν υπήρχε. Τίποτα δεν έγινε...
w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Ο κάθε ένας πιστεύει ότι θέλει. Η αλήθεια είναι μια και είμαι εδώ για να με πείσει κάποιος ότι δεν είναι έτσι.

Πιο insider πεθαίνεις.

 

Έξι μήνες, δοκιμάζαμε χαρακτηριστικά για να το δώσουν ώστε να λειτουργούν καλά. Έξι μήνες δοκιμάζαμε εφαρμογές universal για να κατεβάζεις στον υπολογιστή και να τρέχουν το ίδιο καλά και στο κινητό χωρίς κολλήματα. Έξι μήνες δοκιμάζαμε, σαν insiders, το λειτουργικό και τις επιλογές του ώστε να τρέχουν σωστά. Και άσε το 930, έχει την "δύναμη" να τα τρέξει, έξι μήνες δοκιμάζανε στις μικρότερες συσκευές πως τρέχουν οι εφαρμογές και τα προγράμματα.

 

Ποιος είπε ότι ήταν κάτι διαφορετικό το insider; Περιμένατε να πάρετε κάτι που δεν είναι δοκιμασμένο; Αν δεν δούλευε καλά; Τι θα γινόταν τότε; τι θα λέγατε; "Τόσο καιρό τι δοκιμάζανε;" "Η μέγιστη κοροιδία" "Δεν ξαναγοράζω MS". Γράψτε παράπονα, αλλά μη γράφετε ανακρίβειες. Οι εκδόσεις insider ήταν για να προετοιμαστεί το λειτουργικό, ώστε να φτάσουν σε μια έκδοση που θα είναι η καλύτερη για να δωθεί. Σταματήστε να παραπληροφορείτε και να δημιουργείτε κλίμα επιτέλους. Μπαίνει κόσμος και διαβάζει το forum, χωρίς να ξέρει πέντε πράγματα ή δεν έχει το χρόνο για να ενημερώνεται, διαβάζει ανακρίβειες και δημιουργούνται παρεξηγήσεις. Στο iOS τι γίνεται; Οι beta testers τι είναι; Στο Android που δόθηκε προς δοκιμη η N τι είναι; Ρωτήστε πρώτα και μετά βγάλτε συμπεράσματα.

 

Τελειώνω εδώ το Offtopic.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση που έχω τώρα εγκατεστημένη, ποια διαφορά έχει με την insider;

Το κυριότερο, έπρεπε ή όχι να έχει κάποια διαφορά;

Ανοίξτε τα μάτια σας

Υποτίθεται πως κατέβασα την επίσημη. Το θέμα όμως είναι πως δεν έχει καμία διαφορά με αυτήν που έχει η insider.

Άσε τι κάνει η Google με το N. Ούτε κατά διάνοια κοντά.

Εδώ στο θέμα μας.

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση που έχω τώρα εγκατεστημένη, ποια διαφορά έχει με την insider;

Το κυριότερο, έπρεπε ή όχι να έχει κάποια διαφορά;

Ανοίξτε τα μάτια σας

Υποτίθεται πως κατέβασα την επίσημη. Το θέμα όμως είναι πως δεν έχει καμία διαφορά με αυτήν που έχει η insider.

Άσε τι κάνει η Google με το N. Ούτε κατά διάνοια κοντά.

Εδώ στο θέμα μας.

 

Καμμία. Μα αυτός ήταν ο σκοπός. Το Insider είναι ένα ανεπίσημο πρόγραμμα, που δημιουργήθηκε με σκοπό την δοκιμή νέων χαρακτηριστικών από τους χρήστες ώστε να τα πάρουνε όλοι υπόλοιποι και να μην έχουν πρόβλημα. Τι διαφορές περίμενες; Και ξαναλέω, το doze που πήρε το Android, ποιος το δοκίμαζε για να το πάρεις εσύ, απροβηλμάτιστα στο Andoird 5.1.1; Απλά το insider, ήταν πιο διευρυμένο beta test πρόγραμμα, και από κάπου είχατε την εντύπωση πως εμείς απλά παίρναμε ποιο γρήγορα τις ενημερώσεις. Αύτοί που δοκιμάζουν το edge με τα extensions δηλαδή τώρα, θα μου φανεί εμένα ότι είναι ξαναζεσταμένο φαγητό τον Ιούνιο. Επειδή την έχουν οι insiders.

 

Το θέμα μας εδώ είναι το Lumia 930 και τα θέματα που έχει και ούτε τα παράπονα για το λειτουργικό ούτε οι εκτιμήσεις για την κάθε αναβάθμιση. Εάν θέλεις συνεχίζεις στο θέμα των Windows 10 Mobile.

 

Εχει προστεθει το call recorder?

 

Όχι. Προς το παρόν το call recorder το έχουν οι συσκευές που ήρθαν απευθείας με τα Windows 10 Mobile. Εκτιμούν ότι θα έρθει και σε εμάς αυτή η δυνατότητα μετα τα firmware updates.

Edited by niotheros
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάτι άλλο έχουμε στο μυαλό μας και οι δύο.

Μετά από τόσο καιρό, είναι λογικό που η τελική έκδοση είναι ακόμη beta και δεν δουλεύει κανονικά στο τηλέφωνο μου, άντε να το θέσω έτσι.

Τo dose όταν τελικά ήρθε, δούλευε.Δεν περίμενα drivers και framework.Και φυσικά δεν χρειάστηκα hard reset.

 

Δεν βρίσκω το double tap to wake. Μπορεί κάποιος να μου πει που θα το βρω;

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάτι άλλο έχουμε στο μυαλό μας και οι δύο.

Μετά από τόσο καιρό, είναι λογικό που η τελική έκδοση είναι ακόμη beta και δεν δουλεύει κανονικά στο τηλέφωνο μου, άντε να το θέσω έτσι.

Τo dose όταν τελικά ήρθε, δούλευε.Δεν περίμενα drivers και framework.Και φυσικά δεν χρειάστηκα hard reset.

 

Σίγουρα έχουμε κάτι άλλο, αφού εγώ απολαμβάνω τη συσκευή μου, ενώ εσύ όχι. Οπότε; Εμένα είναι μια χαρά η συσκευή και δουλεύει απροβλημάτιστα, με μόνο κάποια bugs που τα θεωρώ φυσιολογικά και που θα στρώσουν μετά από ένα μήνα. Μετρητής δεδομένων, ενσωμάτωση skype (που ήταν δικό μου λάθος που το αποσυγχρόνισα, αλλά anyway). Ούτε εφαρμογές που κολλάνε ούτε τίποτα. Εάν έχεις κάποιο πρόβλημα με την συσκευή σου και τον τρόπο που έκατσε το λειτουργικό, δεν σημαίνει πως είναι όλες χάλια.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον προσπεράστηκε, έχασα το double tap to wake, ξέρει κανείς που είναι;

 

Κατέβασε από εδώ μπαίνοντας από το κινητό για να σε βγάλει στο store. Θα στο κατεβάσει και μόνο του αλλά αφού τελειώσουν η πρώτη σειρά ενημερώσεων λογικά.

 

http://www.windowscentral.com/windows-10-mobiles-touch-settings-now-have-new-user-interface

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται εγκατάσταση. Μου λέει πως κάτι συνέβη από την μεριά τους

 

Περίεργο. Εγώ έτσι το έκανα προχτές και την έκανε κανονικά. Χτες παλι που το ξαναέκανα reset, μου την κατέβασε απο μόνο του κατευθείαν. Δοκίμασε ξανα αργότερα, αν δεν την έχει κατεβάσει μέχρι τότε.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Αν γνωρίζει κάποιος ας απαντήσει. Έρχονται ως ειδοποιήσεις στο φάκελο των μηνυμάτων οι συνομιλίες από το skype.

Γνωρίζει κάποιος πού πρέπει να πάει και τί πρέπει να απενεργοποιήσω;(είδα 2-3 σημεία που θα μπορούσα να απενεργοποιήσω,αλλά δεν ήξερα ποιο)

Link to comment
Share on other sites

Αν γνωρίζει κάποιος ας απαντήσει. Έρχονται ως ειδοποιήσεις στο φάκελο των μηνυμάτων οι συνομιλίες από το skype.

Γνωρίζει κάποιος πού πρέπει να πάει και τί πρέπει να απενεργοποιήσω;(είδα 2-3 σημεία που θα μπορούσα να απενεργοποιήσω,αλλά δεν ήξερα ποιο)

 

Μπες στα μηνύματα, κάτω δεξιά στις τελειες, πατα ρυθμίσεις skype και μετά έξοδος.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται εγκατάσταση. Μου λέει πως κάτι συνέβη από την μεριά τους

 

Ρυθμισεις -> Προσθετα -> Αφη

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με το μικρόφωνο στα 10 υπάρχει ακόμα; Δεν αναφέρομαι στο hardware πρόβλημα, αλλά στο software που δεν έκανε εγγραφή ήχου στο video
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με το μικρόφωνο στα 10 υπάρχει ακόμα; Δεν αναφέρομαι στο hardware πρόβλημα, αλλά στο software που δεν έκανε εγγραφή ήχου στο video

 

To ρωτησα και εγω στην προηγουμενη σελιδα , παρακαλω ας μας πει καποιος που περασε τα 10αρια απο την 8.1

γιατι εχω εχω ακομα θεμα..

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

ρύθμιση ήχου επιλογής μας στα sms;

εφαρμογές στο παρασκήνιο;

όγκος δεδομένων δίκτυο/wifi;

έπεσε πολύ η ποιότητα στη κάμερα;

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση που έχω τώρα εγκατεστημένη, ποια διαφορά έχει με την insider;

Το κυριότερο, έπρεπε ή όχι να έχει κάποια διαφορά;

Ανοίξτε τα μάτια σας

Υποτίθεται πως κατέβασα την επίσημη. Το θέμα όμως είναι πως δεν έχει καμία διαφορά με αυτήν που έχει η insider.

Άσε τι κάνει η Google με το N. Ούτε κατά διάνοια κοντά.

Εδώ στο θέμα μας.

 

Μάλλον έχεις παρανοήσει την έννοια του insider ή εγώ κάνω κάποιο λάθος.

Εννοείται πως insider και "επίσημη" ειναι το ένα και το αυτό. Απλά ο insider θα πάρει πρώτος την επίσημη και θα δώσει αναφορά σφαλμάτων στην ms. Όταν η ms κρίνει πως η έκδοση έφτασε σε ικανοποιητικό επίπεδο, θα δώσει ότι είχε ο insider στο ευρύ κοινό. Άρα καμια απολύτως διαφορά.

Έτσι το αντιλαμβάνομαι εγώ και ίσως κάνω λάθος.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Την περναω τωρα σε 930 που ειχε ξεμεινει σε 8ρια. Με ινσαιντερ κιολας (κάτω ο αντβάιζορ :lol:). Θα το κανω τεστ ντραιβ και θα γραψω εντυπωσεις και προβληματα.
Link to comment
Share on other sites

ρύθμιση ήχου επιλογής μας στα sms;

εφαρμογές στο παρασκήνιο;

όγκος δεδομένων δίκτυο/wifi;

έπεσε πολύ η ποιότητα στη κάμερα;

 

ευχαριστώ

 

Για απορίες που αφορούν το λειτουργικό μπορείς να απευθυνθείς στο θέμα του λειτουργικού [Επίσημο] Windows 10 Mobile Series.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να ενεργοποιήσω τον μετρητή βημάτων και συνέχεια με πηγαίνει στο store για να κατεβάσω μια εφαρμογή και όχι στις ρυθμίσεις. Γιατί συμβαίνει αυτό;

 

 

 

Όσο για την έκδοση την ίδια, Αν είναι και η έκδοση insider είναι ίδια με την επίσημη, τότε τι περιμέναμε τόσους μήνες;

 

Είναι δυνατόν η insider που είναι στην ουσία beta, να είναι ίδια με μια επίσημη; τι λέτε ρε παιδιά!

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...