Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 930


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ σε ανοιχτή ακρόαση σε κλήση και Skype είμαι οκ. Τι ***** παίζει δε μπορώ να καταλάβω.. Και με shazam είμαι οκ μόλις το δοκίμασα. Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα και εγώ μόλις τώρα. Δουλεύει μια χαρά κάθετα. Και με τις δυο κάμερες σε Win 10
SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε κι εσείς ρε παιδιά να τραβήξετε βίντεο κρατώντας το κινητό κάθετα. Έχετε ήχο; εγώ κάθετα όχι. Οριζόντια έχω κανονικά. Άρα δε παίζει να είναι θέμα μικροφώνου. Όπως και ηχογράφηση με το perfect recorder έχω κανονικά ήχο.

 

Σε εμένα με Lumia camera έχει ήχο κανονικά είτε κατακόρυφα, είτε οριζόντια.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα μολις πηρα το 930(πρωτο γοθιντος φοουν)-να κανω μερικες ερωτησεις

1) καταρχην το κινητο πως κανει απενεργοποοιηση εντελως??παταω δεξια το μεσαιο τραβαω κατω την οθονη να σβησει γραφει αντιο αλλα μετα δεν σβηνει το κινητο μονο η οθονη σαν να μπαινει σε αναμονη(ισως παιζει ρολο που το χω σε φορτιση?)

2) στις συντομευσεις εχει 4 επιλογες-ειδα πως να επεξεργαζομαι αυτες τις 4/αλλες δεν μπαινουν?

3)κατω δεξια στο πληκτρο αναζητησης μπορω να βαλω αλλη λειτουργια??(ισως να ανοιγει αλλος brtowser)?

4)καποιο καλο πληκτρολογιο(το swiftkey ενω ειναι στο στορ δεν μου ανοιγει??)και καποιος καλος browser περα του εξπλορερ??

5)εχει δοκιμασει κανεις αλλο toychwiz,αξιζει να αλλαξω??υπαρχει καποιο πραγματικα καλο σε στυλ nova(ειδα οτι κοστιζει στο στορ)

 

αυτα οποιος ξερει ας βοηθησει ρε παιδια

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα μολις πηρα το 930(πρωτο γοθιντος φοουν)-να κανω μερικες ερωτησεις

1) καταρχην το κινητο πως κανει απενεργοποοιηση εντελως??παταω δεξια το μεσαιο τραβαω κατω την οθονη να σβησει γραφει αντιο αλλα μετα δεν σβηνει το κινητο μονο η οθονη σαν να μπαινει σε αναμονη(ισως παιζει ρολο που το χω σε φορτιση?)

2) στις συντομευσεις εχει 4 επιλογες-ειδα πως να επεξεργαζομαι αυτες τις 4/αλλες δεν μπαινουν?

3)κατω δεξια στο πληκτρο αναζητησης μπορω να βαλω αλλη λειτουργια??(ισως να ανοιγει αλλος brtowser)?

4)καποιο καλο πληκτρολογιο(το swiftkey ενω ειναι στο στορ δεν μου ανοιγει??)και καποιος καλος browser περα του εξπλορερ??

5)εχει δοκιμασει κανεις αλλο toychwiz,αξιζει να αλλαξω??υπαρχει καποιο πραγματικα καλο σε στυλ nova(ειδα οτι κοστιζει στο στορ)

 

αυτα οποιος ξερει ας βοηθησει ρε παιδια

 

Καλησπέρα.

 

1. Όταν το κινητό είναι συνδεδεμένο στην πρίζα δεν μπορεί να κλείσει, δεν μπορεί να φορτίσει κλειστό.

2. Όχι. Μόνο αυτές οι 4 υπάρχουν.

3. Όχι.

4. Δεν μπορείς να εγκαταστήσεις άλλο πληκτρολόγιο. Για browsers και άλλες εφαρμογές μπορείς να συμβουλευτείς αυτά τα δυο άρθρα :

Οι καλύτερες εφαρμογές για Windows Phone smartphones (Μέρος 1ο)

Οι καλύτερες εφαρμογές για Windows Phone smartphones (Μέρος 2ο)

5. Δεν μπορείς να αλλάξεις launcher στα Windows Phone.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

1. Όταν το κινητό είναι συνδεδεμένο στην πρίζα δεν μπορεί να κλείσει, δεν μπορεί να φορτίσει κλειστό.

2. Όχι. Μόνο αυτές οι 4 υπάρχουν.

3. Όχι.

4. Δεν μπορείς να εγκαταστήσεις άλλο πληκτρολόγιο. Για browsers και άλλες εφαρμογές μπορείς να συμβουλευτείς αυτά τα δυο άρθρα :

Οι καλύτερες εφαρμογές για Windows Phone smartphones (Μέρος 1ο)

Οι καλύτερες εφαρμογές για Windows Phone smartphones (Μέρος 2ο)

5. Δεν μπορείς να αλλάξεις launcher στα Windows Phone.

 

ευχαριστω για την αμεση απαντηση μου γλυτωσες χρονο-εχει πολη καλη ποιοτητα κατασκευης το 930 πιστευω με λιγο πιο ευελικτο λογισμικο θα πετουσε και στις πωλησεις

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έφαγε ένα γερό πέσιμο το τηλέφωνο απο περίπου το ένα μέτρο σε πλακάκι, και έσκασε με τη γωνία απο πάνω. Βγήκε καπάκι αλλά το ξαναέβαλα. Το πρόβλημα μου είναι ένα χτύπημα στο αλουμίνιο περιμετρικά που "μπήκε" μέσα και εμποδίζει το καπάκι να κάτσει καλά. Ξέρει κανείς πόσο κοστίζει να το αλλάξω (και αν γίνεται βασικά)?
SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις αν υπαρχει αντιστιχως τροπος στα nokia windows phone συνδεσης με τον υπολογηστη οπως τα android και το airdroid? συνδεση χωρις καλωδια δηλαδι?:confused:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Κατοχος 1020 ειμαι και σκεφτομαι την μεταβαση στο 930 διοτι μεχρι να περιμενω να βγει το επομενο (940 η 950) και να πεσει και καπως η τιμη θα περιμενω αρκετα!

Μια ερωτηση οσο εχει να κανει με την ταχυτητα.. Οσοι ηρθατε απο το 1020 στο 930 ειδατε μεγαλη αλλαγη στην ταχυτητα? Στην καμερα ξερω οτι ειναι αρκετα πιο γρηγορο, στην πλοηγηση στο ιντερνετ και στο ανοιγμα εφαρμογων (viber,skype ,fb,messenger κτλ) πως παει σε σχεση με το 1020,εχει μεγαλες διαφορες?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Κατοχος 1020 ειμαι και σκεφτομαι την μεταβαση στο 930 διοτι μεχρι να περιμενω να βγει το επομενο (940 η 950) και να πεσει και καπως η τιμη θα περιμενω αρκετα!

 

 

Μια ερωτηση οσο εχει να κανει με την ταχυτητα.. Οσοι ηρθατε απο το 1020 στο 930 ειδατε μεγαλη αλλαγη στην ταχυτητα? Στην καμερα ξερω οτι ειναι αρκετα πιο γρηγορο, στην πλοηγηση στο ιντερνετ και στο ανοιγμα εφαρμογων (viber,skype ,fb,messenger κτλ) πως παει σε σχεση με το 1020,εχει μεγαλες διαφορες?

 

 

 

Καλημέρα φίλε!!!Εγώ όταν είχα κάνεις την μετάβαση από 1020 σε 930 είχα δει τεράστια διαφορά!!!Οθόνη,ταχύτητα,άνοιγμα εφαρμογών....

 

Και επίσης το κινητό ειναι πανέμορφο.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έφαγε ένα γερό πέσιμο το τηλέφωνο απο περίπου το ένα μέτρο σε πλακάκι, και έσκασε με τη γωνία απο πάνω. Βγήκε καπάκι αλλά το ξαναέβαλα. Το πρόβλημα μου είναι ένα χτύπημα στο αλουμίνιο περιμετρικά που "μπήκε" μέσα και εμποδίζει το καπάκι να κάτσει καλά. Ξέρει κανείς πόσο κοστίζει να το αλλάξω (και αν γίνεται βασικά)?

Βασικά, δεν νομίζω πως μπορείς να αλλάξεις το πλαίσιο, είναι όλος ο σκελετός του κινητού. Μάλλον θα πας σε πατέντα, του τύπου, να "φας" λίγο το περιθώριο από το καπάκι για να μπορέσει να μπει... Αν θέλεις ανέβασε κάποια φωτό για να δούμε τι ακριβώς έγινε και αν γνωρίζει κάποιος να σου προτείνει και λύση...

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Βασικά, δεν νομίζω πως μπορείς να αλλάξεις το πλαίσιο, είναι όλος ο σκελετός του κινητού. Μάλλον θα πας σε πατέντα, του τύπου, να "φας" λίγο το περιθώριο από το καπάκι για να μπορέσει να μπει... Αν θέλεις ανέβασε κάποια φωτό για να δούμε τι ακριβώς έγινε και αν γνωρίζει κάποιος να σου προτείνει και λύση...

 

Πήρα τηλέφωνο σε nokia care, και μου είπε ότι πρέπει να αλλαχτεί όλο το πλαίσιο και κοστίζει 200 ευρώ. θα βγάλω φωτογραφία να δείτε, με την πρώτη ευκαιρία. Έχει πατηθεί απο το πέσιμο η γωνία και έχει μπεί προς τα μέσα.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Βασικά, δεν νομίζω πως μπορείς να αλλάξεις το πλαίσιο, είναι όλος ο σκελετός του κινητού. Μάλλον θα πας σε πατέντα, του τύπου, να "φας" λίγο το περιθώριο από το καπάκι για να μπορέσει να μπει... Αν θέλεις ανέβασε κάποια φωτό για να δούμε τι ακριβώς έγινε και αν γνωρίζει κάποιος να σου προτείνει και λύση...

 

Όσα teardown βίντεο υπάρχουν, δείχνουν το πλαίσιο να είναι μαζί με την οθόνη.

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Εκεί στα nokia care ότι αλλάζεις η ταρίφα είναι 200 ευρώ? Τα ίδια και με οθόνη που ήθελε να αλλάξει άλλο παιδί, τρία ανταλλακτικά να αλλάξεις παίρνεις 2 καινούργια κινητά.
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Εκεί στα nokia care ότι αλλάζεις η ταρίφα είναι 200 ευρώ? Τα ίδια και με οθόνη που ήθελε να αλλάξει άλλο παιδί, τρία ανταλλακτικά να αλλάξεις παίρνεις 2 καινούργια κινητά.

 

χαχαχαχα... βασικά απο ότι μου είπε είναι μαζί με οθόνη το αλουμίνιο γύρω γύρω.. Οπότε λογικά σου αλλάζει και οθόνη.. Απο εκεί προκύπτει και το 200αρι..

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Κατοχος 1020 ειμαι και σκεφτομαι την μεταβαση στο 930 διοτι μεχρι να περιμενω να βγει το επομενο (940 η 950) και να πεσει και καπως η τιμη θα περιμενω αρκετα!

Μια ερωτηση οσο εχει να κανει με την ταχυτητα.. Οσοι ηρθατε απο το 1020 στο 930 ειδατε μεγαλη αλλαγη στην ταχυτητα? Στην καμερα ξερω οτι ειναι αρκετα πιο γρηγορο, στην πλοηγηση στο ιντερνετ και στο ανοιγμα εφαρμογων (viber,skype ,fb,messenger κτλ) πως παει σε σχεση με το 1020,εχει μεγαλες διαφορες?

 

Πέρασα κι εγώ από αυτό το στάδιο. Σύγκρινα το δικό μου 1020 με το 930 της αδερφης μου και οι διαφορές ταχύτητας ήταν αμελητέες. Από εκεί και πέρα υπάρχουν άλλες διαφορές που άλλες ειναι υπέρ του 1020 (κάμερα, glance screen) κι άλλες υπέρ του 930 (οθόνη, ηλικία). Πάντως δεν βρίσκω την ταχύτητα ως αιτια/κίνητρο αλλαγής. Δεν ξέρω πως θα κάτσουν τα 10ρια στη κάθε συσκευή.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά η glance screen είναι πολύ υποκειμενικό αν είναι υπέρ ή κατά. Αν είχα την επιλογή μεταξύ των δυο, θα είχα ενεργοποιημένο το dt2w
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά η glance screen είναι πολύ υποκειμενικό αν είναι υπέρ ή κατά. Αν είχα την επιλογή μεταξύ των δυο, θα είχα ενεργοποιημένο το dt2w

 

"Κατά" δεν μπορεί να είναι σε καμία περίπτωση. Οποιαδήποτε επιλογή υπάρχει μόνο θετική και υπέρ μπορεί να είναι. Όμως σίγουρα δεν αποτελεί προτεραιότητα για πολλούς οπότε υπο αυτή την έννοια είναι υποκειμενικό.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι, εχουν φτιαξει (εστω στα 10ρια) να χτυπανε οι ειδοποιησεις στο ηχειο οταν εχεις συνδεδεμενο ενα ΒΤ ακουστικο? γιατι θυμαμαι οτι αν συνδεσεις το ακουστικο σου τοτε βαρανε οι ειδοποιησεις μεσω του ακουστικο και ΟΧΙ στα ηχειο παρα μονο αν προκειτε για εισερχομενη τηλ. κληση, το εχουν φτιαξει?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι υπαρχει καποιος media manager που να μου επιτρεπει να κανω ενα φακελο να βαλω μεσα οτι ακυρο θελω πχ τραγουδια εγγραφα word και οτι αλλο μου κατεβει να το ονομασω οπως θελω και να το αφησω στην επιφανεια εργασιας>???

 

κατεβασα ενα αλλα ενω μου επιτρεπει να κανω υποφακελους κτλ δεν εχει επιλογη για συντομευση

 

 

επισης πως λειτουργει το συστημα με τα τραγουδια οτι περναω με αντιγραφη επικολληση απο dropbox πχ πρεπει να συγχρονιζεται και να ανοιγει μεσω του πλειερ και σε λιστα αναπαραγωγης???πχ δεν μπορω να κανω ενα φακελο ελληνικα τραγουδια να τα πεταξω μεσα και να τον κολλησω σαν συντομευση στην επιφανεια,μετα ομοιως ενα με ξενα τραγουδια κτλ???

 

(κατι σαν το es της αντροιντ δηλαδη)

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι υπαρχει καποιος media manager που να μου επιτρεπει να κανω ενα φακελο να βαλω μεσα οτι ακυρο θελω πχ τραγουδια εγγραφα word και οτι αλλο μου κατεβει να το ονομασω οπως θελω και να το αφησω στην επιφανεια εργασιας>???

 

κατεβασα ενα αλλα ενω μου επιτρεπει να κανω υποφακελους κτλ δεν εχει επιλογη για συντομευση

 

 

επισης πως λειτουργει το συστημα με τα τραγουδια οτι περναω με αντιγραφη επικολληση απο dropbox πχ πρεπει να συγχρονιζεται και να ανοιγει μεσω του πλειερ και σε λιστα αναπαραγωγης???πχ δεν μπορω να κανω ενα φακελο ελληνικα τραγουδια να τα πεταξω μεσα και να τον κολλησω σαν συντομευση στην επιφανεια,μετα ομοιως ενα με ξενα τραγουδια κτλ???

 

(κατι σαν το es της αντροιντ δηλαδη)

 

Εάν έχω καταλάβει καλά τι εννοείς, δεν μπορείς να κάνεις φακέλους με δεδομένα και αρχεία στην επιφάνεια μπροστά. Μόνο με εφαρμογές. Μπορείς όμως να καρφιτσώσεις τον File manager (Αρχεία). Δεν ξέρω αν υπάρχει τέτοια εφαρμογή όμως. Καλό θα ήταν να απευθυνθείς στο ανάλογο νήμα, που θα το δούνε και περισσότεροι χρήστες μήπως ξέρουν...!

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

παιδια συνεργαζετε smartwatch με το ΝΟΚΙΑ 930....? Θελω να αγορασω ενα......αλλα μην χαλασω και μια περιουσια....

 

Ποιο προτεινετε....?? Απο την χαμηλοτερη στην υψηλοτερη τιμη....

 

Ευχαριστω !!!

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

παιδια συνεργαζετε smartwatch με το ΝΟΚΙΑ 930....? Θελω να αγορασω ενα......αλλα μην χαλασω και μια περιουσια....

 

Ποιο προτεινετε....?? Απο την χαμηλοτερη στην υψηλοτερη τιμη....

 

Ευχαριστω !!!

Καλημέρα νομίζω ότι δεν συνεργάζεται με κανένα παρα μονο με το Microsoft band

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα νομίζω ότι δεν συνεργάζεται με κανένα παρα μονο με το Microsoft band

 

Ευχαριστω...απλως μην προβω σε αγορα και δεν κανει....;)

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...