Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 930


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κρατάει του 5s η μπαταρία παραπάνω από του 930; Ελπίζω να κάνεις λάθος, γιατί την πάτησα εγώ που το θέλω αποκλειστικά να το χρησιμοποιήσω για ίντερνετ.

 

Το πήρα από wind Πολίχνης φίλε μου, στα 299€.Και φυσικά να βρεθούμε να το δεις.

 

 

Δεν πιστεύω να πηγές πολίχνη μόνο για το κινητό ;;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι τηλεφωνικά έγινε η δουλειά, και θα το πάρω με ταχυδρομείο.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

AgelosMo

Κρατάει του 5s η μπαταρία παραπάνω από του 930; Ελπίζω να κάνεις λάθος, γιατί την πάτησα εγώ που το θέλω αποκλειστικά να το χρησιμοποιήσω για ίντερνετ.

 

Μη σε πάρω στο λαιμό μου. Απο ένα φίλο μου που εχει το 5s και κάναμε μια σύγκριση στον καφέ στο λέω. Πάντως και εγώ που το χρησιμοποιώ για internet όλη μέρα (browsing, κατέβασμα βίντεο και τραγούδια, διάβασμα), το βράδυ παίζω παιχνίδια για να τελειώσει η μπαταρία και να το φορτίσω..! :p :p

 

Δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα.. ;)

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Είπα κι εγώ, τρόμαξα στην αρχή. Εγώ πάντως σε όσους φίλους τυχαίνει να ξέρω με 5s όλοι έχουν παράπονο με την μπαταρία, ότι διαρκεί λίγο.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Στα public του the mall μου είπαν χθες ότι είναι σε προσφορά μέχρι τα μέσα Ιανουαρίου στα 300€.
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

AgelosMo

Κρατάει του 5s η μπαταρία παραπάνω από του 930; Ελπίζω να κάνεις λάθος, γιατί την πάτησα εγώ που το θέλω αποκλειστικά να το χρησιμοποιήσω για ίντερνετ.

 

Δυστυχώς δεν κάνει λάθος αδερφέ και αν το θες για πλοήγηση μόνο τότε να το ψάξεις καλά μιας και μιλάμε για σχεδόν 2πλάσιες διαφορές σε ίντερνετ αλλά και σε προβολή βίντεο!

http://cdn.gsmarena.com/vv/reviewsimg/nokia-lumia-930/battest.jpg http://cdn.gsmarena.com/vv/reviewsimg/apple-iphone-5s/gsmarena_002.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οι amoled έχουν το αρνητικό που όταν χρησιμοποιείς κατα κόρων ανοιχτόχρωμα χρώματα και κυρίως το λευκό στο σερφάρισμα που είναι ο κανόνας καταναλώνει περισσότερο απο το λευκό σε ips οθόνη.

Άρα αν το θες κατα κόρων για σερφάρισμα προτιμότερο είναι πχ το 830 που εξίσου 5 ίντσες με ips panel η 1520 που όμως είναι 6ιντσες,παρά το 930.

 

Να έβαζε μια βαρβάτη μπαταρία πχ 2700-2800 θα έλεγα κομπλέ θα ήσουν,αλλα με 2400 για 5ιντσο είναι μικρη χωρητικότητα και ειδικά με amoled.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τρέχει η wind μια σούπερ προσφορά για το 930.

Το δίνει, σκέτη συσκευή, στα 299€.

Όπως ήταν λογικό το αγόρασα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οι amoled έχουν το αρνητικό που όταν χρησιμοποιείς κατα κόρων ανοιχτόχρωμα χρώματα και κυρίως το λευκό στο σερφάρισμα που είναι ο κανόνας καταναλώνει περισσότερο απο το λευκό σε ips οθόνη.

Άρα αν το θες κατα κόρων για σερφάρισμα προτιμότερο είναι πχ το 830 που εξίσου 5 ίντσες με ips panel η 1520 που όμως είναι 6ιντσες,παρά το 930.

 

Να έβαζε μια βαρβάτη μπαταρία πχ 2700-2800 θα έλεγα κομπλέ θα ήσουν,αλλα με 2400 για 5ιντσο είναι μικρη χωρητικότητα και ειδικά με amoled.

 

Θέλω να με βγάζει μια ημέρα τρέχοντας συνέχεια ασύρματα ίντερνετ, και όχι να το φορτίζω συνέχεια όπως κάνω τώρα με το Xperia Z.

Νομίζω ότι δε θα έχω πρόβλημα........

 

 

Παιδιά τρέχει η wind μια σούπερ προσφορά για το 930.

Το δίνει, σκέτη συσκευή, στα 299€.

Όπως ήταν λογικό το αγόρασα...

 

Δεν ισχύει δυστυχώς για όλα τα καταστήματα wind, εδώ στη Δράμα δεν υπάρχει κατάστημα για να αγοράσει κάποιος την συσκευή και ούτε τα Public Δράμας έχουν ιδέα. Εγώ το παράγγειλα από Θεσσαλονίκη.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Στο κατάστημα Wind Ναυπλίου πάντως, ισχύει η προσφορά (299 σκέτη συσκευή).

Εννοείται οτι μου κράτησαν ένα λευκό και αύριο πάω να το τσακώσω :)

 

Κάποιος εύκολος και αξιόπιστος τρόπος να κάνω copy όλα τα αρχεία του iPhone (contacts, mails, photos etc) στο 930??

 

Ευχαριστώ

iPhone 3GS - iPhone 4s - Nokia Lumia 735 - Nokia Lumia 930 - Lumia 650 - Lumia 950 XL

iPad 2 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Στο κατάστημα Wind Ναυπλίου πάντως, ισχύει η προσφορά (299 σκέτη συσκευή).

Εννοείται οτι μου κράτησαν ένα λευκό και αύριο πάω να το τσακώσω :)

 

Κάποιος εύκολος και αξιόπιστος τρόπος να κάνω copy όλα τα αρχεία του iPhone (contacts, mails, photos etc) στο 930??

 

Ευχαριστώ

Υπάρχει η δυνατότητα να συγχρονίσεις τον icloud λογαριασμό σου για να περάσεις επαφές, emails και ημερολόγιο. Τις φωτογραφίες μπορείς να τις περάσεις και χειροκίνητα.

Edited by niotheros
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η δυνατότητα να συγχρονίσεις τον icloud λογαριασμό σου για να περάσεις επαφές, emails και ημερολόγιο. Τις φωτογραφίες μπορείς να τις περάσεις και χειροκίνητα.

 

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Δεν κρατάω ποτέ αντίγραφα backup στο icloud (για ψυχολογικούς λόγους ασφαλείας κυρίως)...:)

 

Κάποια άλλη μέθοδος? Βασικά με ενδιαφέρουν οι contacts.

 

Ευχαριστώ και πάλι και συγγνώμη από όλους για το off-topic.

iPhone 3GS - iPhone 4s - Nokia Lumia 735 - Nokia Lumia 930 - Lumia 650 - Lumia 950 XL

iPad 2 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται εχει ένα ενσωματωμένο τροπο μεςα στις ρυθμίσεις του κινητού,αλλα δεν ξέρω αν κάνει για μεταφορά απο iPhone.

Αλλιώς μονο μέσω email account και περάσουν αυτόματα οι επαφές με τον συγχρονισμό.

Η αλλιώς απο το iPhone αντιγραφείς τις επαφές στην sim και απο εκεί περνάνε αυτόματα με το που εισάγεις την sim στο 930 με μια εξαγωγή.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται εχει ένα ενσωματωμένο τροπο μεςα στις ρυθμίσεις του κινητού,αλλα δεν ξέρω αν κάνει για μεταφορά απο iPhone.

Αλλιώς μονο μέσω email account και περάσουν αυτόματα οι επαφές με τον συγχρονισμό.

Η αλλιώς απο το iPhone αντιγραφείς τις επαφές στην sim και απο εκεί περνάνε αυτόματα με το που εισάγεις την sim στο 930 με μια εξαγωγή.

 

Ευχαριστώ αλλά την βρήκα την άκρη όμορφα και γρήγορα :)

 

 

Thanx again, αύριο θα γράψω τις πρώτες εντυπώσεις.

iPhone 3GS - iPhone 4s - Nokia Lumia 735 - Nokia Lumia 930 - Lumia 650 - Lumia 950 XL

iPad 2 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, ξέρει κανείς πως κάνω συγχρονισμό τις καινούργιές επαφές (μαζί με πληροφορίες και τα σχετικά) απο outlook, στο google acount που έχω? έχω το βασικό που είναι το 930 και το άλλο το καημένο το xperia δεν φορτώνει τίποτα. Για παράδειγμα αν κάνω αλλαγή ένα νούμερο στο 930 δεν εμφανίζεται στο google account παρόλο που η επαφή είναι google. έχω συνδέσει σε κάποιες επαφές, ας πούμε, outlook, skype, facebook, google, linkedin κα. Όταν το είχα πρωτο πάρει το κινητό κάπως το είχα κάνει και άλλαζε πχ. και τις εικόνες στο android, αλλά μετά απο reset για να βάλω cortana και mix radio, δεν μπορώ να βρώ πως γίνεται.. :wacko: :( :mad:

 

Κανένας κάτι?

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία για κάποιον που το χρησιμοποιεί με: Spotify τουλάχιστον επτά ώρες την ημέρα, συνδεδεμένος σε 3G και με συσκευή ακουστικών bluetooth σχεδόν όλη μέρα συνδεδεμένη, χωρίς πολύ, έως καθόλου Ιντερνετ browsing και παιχνίδια.... πως θα λέγατε πως θα ανταποκρινόταν;
3>4
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο δεν παίζεται με τίποτα παιδιά, έχω πάθει μεγάλη ζημιά...δεν μπορώ να το αφήσω από τα χέρια μου :lol:

 

Έχει κάποιος άποψη για κάποιο καλό pouch/sleeve να του φορέσω? Αν καταφέρω και το γρατζουνίσω θα πάθω έμφραγμα :-)

Edited by Redragon7

iPhone 3GS - iPhone 4s - Nokia Lumia 735 - Nokia Lumia 930 - Lumia 650 - Lumia 950 XL

iPad 2 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

αυτή περιμένω εγώ...

 

http://www.ebay.com/itm/141479787360?_trksid=p2060778.m2749.l2649&var=440629286573&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

http://images.esellerpro.com/2209/I/818/93/EBAY2.jpg

 

 

υπαρχει κι αυτη

http://www.ebay.com/itm/141438564933?_trksid=p2055119.m1438.l2649&var=440582448001&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

http://i252.photobucket.com/albums/hh39/click4bits/backiew3.jpg

Edited by kek
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος!

Την τσίμπησα και εγώ (την κόκκινη).

 

Θέλω οπωσδήποτε να έχει και pulling tab η θήκη (έχω συνηθίσει από τα iPhone τόσα χρόνια).

Κάνω το σταυρό μου να μην καταφέρω και το γρατζουνίσω μέχρι να έρθει η θήκη :)

Edited by Redragon7

iPhone 3GS - iPhone 4s - Nokia Lumia 735 - Nokia Lumia 930 - Lumia 650 - Lumia 950 XL

iPad 2 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο δεν παίζεται με τίποτα παιδιά, έχω πάθει μεγάλη ζημιά...δεν μπορώ να το αφήσω από τα χέρια μου :lol:

 

Έχει κάποιος άποψη για κάποιο καλό pouch/sleeve να του φορέσω? Αν καταφέρω και το γρατζουνίσω θα πάθω έμφραγμα :-)

 

Μη με πριζώνεις, κι εγώ θα το παραλάβω Δευτέρα *****.

Εγώ παράγγειλα για εμένα μια θήκη σιλικόνης και ένα tempered glass.

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση άσεμνων εκφράσεων

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Μη με πριζώνεις, κι εγώ θα το παραλάβω Δευτέρα ******.

Εγώ παράγγειλα για εμένα μια θήκη σιλικόνης και ένα tempered glass.

 

για δώσε ινφο για αυτά....ειδικά για το tempered glass που θα δυσκολευθεί να ακολουθήσει τις -υπέροχες- καμπύλες της οθοναρας !

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

για δώσε ινφο για αυτά....ειδικά για το tempered glass που θα δυσκολευθεί να ακολουθήσει τις -υπέροχες- καμπύλες της οθοναρας !

 

Για την θήκη σιλικόνης, την πήρα από ένα κατάστημα από Skroutz.

Και το tempered glass από το τοπικό Nokia store Δράμας, μου είπε έως Παρασκευή θα το έχει εδώ.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Να υπενθυμίσω ότι για αξεσουάρ υπάρχει ανάλογο topic στο οποίο και απευθυνόμαστε [Επίσημο] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα). Μην βγαίνουμε εκτός θέματος, please. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Είναι κρίμα σ' αυτή τη ομορφιά να βάζετε θήκη . . . Χάνεται όλη η μαγεία, η ομορφιά, το χρώμα, η αίσθηση στο χέρι, όλη κ**** του κινητού . . .

 

Ποτέ δεν έβαλα, ούτε ποτέ θα βάλω θήκη . . .

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Με το Hardware revision τι γινεται; Χθες το αγόρασα σε άσπρο. Υπέροχο. Στις πληροφορίες γράφει αριθμός αναθεώρησης υλικού 2.0.0.2

Εσείς τι εχετε;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...